» »

Problem z epson printerjem

Problem z epson printerjem

DrSergioDJ ::

Ok, zdele sm pr sodelavcu postavu sistem, iz nule in vse je ratal (ma eno ASUS platko, 1800xp gor, win98se slo, office 2k, 256ddr rama) a zataknilo se je (na sreco le tu) pri instalaciji printerja.

Kupil je Epson Stylus Color C40UX in zadeva se nikakor noče inštalirati. S Pc-jem je povezana preko USB. Smo prvo "na blef" instalirat hotl, pa sm ga vtaknu na skatuljo (PC) pa przgal pc in ga ni najdu. Potem smo sledili navodilom, kjer pise, da naj bo printer ugasnjen do dolocenega koraka pri instalaciji, zadeva spet ne deluje.

Uspe mi ga instalirati tok, da je v control panelu med printerji, driverji so gor, ma cim hocem kaj printat, zacne morit z "comunnication error"...

kaj bi lahko bil se vzrok ne delovanja?

hvala
...

Duhec ::

A imaš še kakšno napravo na USB portu, npr. ISDN modem? Ali je vklopljen v biosu ? ( Če je, potem se mora videti tudi v Device managerju pod USB napravami) . Naloži iz MS strani popravek za USB. Preizkusi še kakšno drugo USB napravo, toliko da vidiš , če so porti OK in če jo Windowsi zaznajo.
8-)

DrSergioDJ ::

hum, z neta ne morem nc dol dat, ker se nima dostopa :>

modema nima, ce je vklopljen v biosu ne vem, lahko pocekiram, za kaj drugega sprobat pa tud vceri nisva mogla, k on nima nic, jst mam en smartmedia reader, bomo s tem sprobal.

hvala
...

boštjan ::

pa probaj na kerem drugem računalniku še,če sploh dela,pa poglej na asus stran,če kaj pravijo o problemih s tem tiskalnikom oz.idi na ta forum in poglej če ma kdo podoben problem.

DrSergioDJ ::

ok...zdej sm ugotovu, da zgleda usb ni vklopljen? Zdej ne vem a ga nism instaliru (ceprov sm 99% da sm ga), v BIOS pa tud ne znam (res ne) pridt na tej asuski. Ker sm mel dans s sabo adapter za smartmedia kartice preko usb, da bi vidu, ce sploh dela, pa ni delal [:S]

Kako prides do biosa? "del" prtisnes? K k je startup mi pise sam:

- press tab to see (ne vem kaj, kr neki pac)

- pres alt + F2 to flash bios (al tko nekak, prtisnu, spet blo kr neki).


abit rula... :D
...

boštjan ::

saj piše v knjigici od matične kako v bios prit in kot kaže je reba usb port omogočit v biosu

DrSergioDJ ::

hum...

zadeva na mojmu pc-ju dela ko suza, pr njemu ne, Bios je nastiman v stilu "po potrebi"....

moj reader za smartmedia kartice pri njemu dela (USB), cim prklopmo na isti USB tiskalnik, ne dela...
...

boštjan ::

al bo formatiral,al pa epsona nazaj neso in zamenjal.ta drugo je najbolje,seveda če ga winsi nena resno zezajo.

DrSergioDJ ::

hehe, formatiral ne bo, ker se men ne da se enkrat tm viset, pa vse postimat :D

bomo nazaj nesl jajc od epsona :D
...

s5cougar ::

Pomoje se tile winsi neki hecajo. Jst sem mel s temi 98se same probleme. Ključna finta pa je bil ravno USB. Nikakor nisem mogel usposobit USR ISDN Pro TA modema, da bi delal na USB. Delal pa je na serijskem kablu.

Zdaj mam XP-je pa ni problemov sploh!:D
Errare humanum est.

boštjan ::

drsergiodj,kaj pa boš naredo,če bo tudi pri drugem tiskalniku jebalo?

Matek ::

Ja sej ni printer pol kriv. Nekje poglej kak se pride v bios pa vklopi tisti usb. Tudi drugi printerji na usb bojo zajebavali, če ni vklopljen. Pa poglej če je dobo zraven paralelca, ga je najboljše dat na paralelni kabel.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC zmrzne že pri BIOS boot-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
9978 (823) UNIVERZUM
»

navijanje E7500

Oddelek: Navijanje
432941 (1824) grobar
»

Zunanji Disk Se Ne Odziva

Oddelek: Strojna oprema
497534 (6368) Lyon
»

Težave s tiskalnikom:(

Oddelek: Strojna oprema
151805 (1597) |ke
»

Printer ne dela

Oddelek: Strojna oprema
7896 (848) CWIZO

Več podobnih tem