» »

PC zmrzne že pri BIOS boot-u

PC zmrzne že pri BIOS boot-u

UNIVERZUM ::

Po zamenjavi USB modema, mi v primeru, da je priklopljen ne uspe preko začetne procedure biosa. Ne pridem niti v bios, ker računalnik enostavno zmrzne. V primeru da modem odstranim, pridem tako v bios ali pa se nadaljuje boot W7 OS. Bios je posodobljen, prav tako je v biosu onemogočen "boot from usb device". Ker je modem priklopljen preko usb hub, sem najprej hub odstranil in poiskusil zagon samo z modemom (PC zmrzne) in samo usb hubom (PC se zažene).Gonilniki so vsi najnovejši, tako da sem ostal brez idej kaj bi še lahko naredil. Zamenjal sem tudi usb priklop na plošči (zadaj so 4+2 usb priklopi) pa je rezultat vedno enak.

Ko kasneje (ko je OS že v pogonu) priklopim modem, deluje normalno. Ker pa je hub na ne ravno najbolj dosegljivem mestu, iščem trajno rešitev, ker mi gre to izklapljnje in ponovno vklapljanje že pošteno na živce.

lp in hvala za ideje
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Pentium ::

posodobi BIOS matične plošče. če ti še ne dela, preglej nastavitve za USB v BIOS-u. možno je, da se usb modem preprosto ne mara s tvojim PC-jem.

denial ::

Imaš mogoče na USB hub priključen printer? Enkrat sem naletel na bizarno situacijo, ko na mašini ni deloval noben USB port (razen tisti na katerega je bil priključen printer). Ko sem odstrani tiskalnik, so vse USB naprave začele čudežno delovati.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: denial ()

Cold1 ::

Če ti ne uspe poiskati druge (manj neumne rešitve) potem lahko kupiš dva USB kabla, ki ju napelješ tako, da povezujeta računalnik z modemom in se stikata zraven tipkovnice, tako ju boš z lahkoto izklapljal in vklapljal.

Ja to rešitev sem dejansko uporabil v RL, bolje kot da se sklanjaš nad kišto je že.;)

UNIVERZUM ::

BIOS je up to date (posodobljen). Ravno pred odpiranjem teme sem še enkrat preveril če obstaja novejši.

Edina stvar, ki je priključena na hub je modem.


Hub je bil kupljen z namenom podaljšanja 3m usb kabla (ker je 3m prekratek) na katerem je priklopljen modem, saj na 5m podaljšku PC modema ne zazna. Hub je z napajanjem in je napeljan tako, da skupaj s podaljškom ravno doseže do okna, kjer je signal najmočnejši, ker mi drugače preklaplja v omrežjih (UMTS-HSPA+).

Ja saj podobno rešitev imam tudi sam, ker ohišje nima front usb vhoda (vendat ga uporabljam samo kot priklop usb klučkov, mobitelov,... V glavnem stvari, ki so priključene samo nekaj časa. Modem je priključen vseskozi.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

gig1 ::

Ali imaš v BIOSu nastavljeno možnost bootanja z USB naprav?

UNIVERZUM ::

Ne izklopil sem to možnost.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

UNIVERZUM ::

V vednost- če bo še kdo imel podobno težavo. Kriva je bila mama plata, saj sedaj po menjavi z novo/drugo (isti model) te težave ni več
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

MadMax ::

ASUS P5W DH DELUXE-nikoli več ASUSa

To sem tudi sam rekel po tem, ko mi je P4P800E-Deluxe umrla po parih mesecih in pa še na P4C800Deluxe po dobrem letu odpovedali USB porti.
Ampak je slednja nato še oddelala 5 let 24/7 in šr vedno deluje pri novem lastniku.

A glavno da si rešil zadevo, ostalo bo že nekak :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

UNIVERZUM ::

Ah sej sedaj ni crknila ASUSka. Sedaj je odpovedala MSI. S tole asusko sem mel težave od prvega dne naprej. Naročim komponente (vse novo), sestavim->ne dela. Peljem na servis-> razlog plata-> zamenjajo za drugo, ki crkne po dobrih dveh letih ob menjavi grafe (jp, samo grafično sem vzel ven in dal not drugo pa se ni več zbudila). Jezi me predvsem to ker je bila plata za takratnih 60k sit oz skoraj 250€.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423589 (2611) Karen
»

Aktivni USB podaljšek (za Arduino Mega)

Oddelek: Strojna oprema
234634 (3866) Oldi
»

Usb ključa ne prepozna

Oddelek: Pomoč in nasveti
2112312 (10486) BlaY0
»

problemi po montaži ssd diska

Oddelek: Strojna oprema
121851 (1586) first_line
»

USB kluček dela,miška in tipkovnica ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
181933 (1664) miraldinjos

Več podobnih tem