» »

Grafična kartica (LOW PROFILE)

Grafična kartica (LOW PROFILE)

micoboy ::

Pozdravljeni, imam eno vprašanje. Imam HP-jem računalnik (SLIMLINE), 4GB DDR3 RAM, procesor Core2 quad (2,5 GHz Q9300...) in pa grafična kartica NVIDIA GT220 low profile 1GB, napajalnik je HP-jev okoli 250 W. Rad bi menjal grafično, malo močnejšo bi dal notri, pa me skrbi, če bo delala, ker imam tako slab napajalnik...nameravam pa kupiti LOW PROFILE grafično.

Kaj priporočate?

Gledal sem tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/263009...

od NVIDIE ni nobena hitrejša...


Hvala, Lp

Sssaga ::

Grafa pokuri malo, a vendar...

Točno to grafo sem testiral v igrah in če hočeš si lahko ogledaš performans le-te. http://www.youtube.com/playlist?p=PL879...

Sicer pa zakaj sploh upgrajuješ, če sploh lahko tako rečemo, ker to ni upgrade v pravem smislu... Grafična ima DDR3 ram in ne ddr5 in je na ravni 9600 GT DDR2! Zanič po domače povedano za današnje čase.

DX11 že, vendar performans? Filmi v 1080p dela na oneh, igre pa na obeh ''suck-ajo''. Jaz tukaj ne vidim pametne poteze.

Grafične ne priporočam, Sam sem jo pred pol leta kupil za okoli 60€.

Stran vržen denar... Če bi rad igre (sistem imaš hiter: procesor in rami, vendar da nimaš low budget mobo, ki ima recimo PCI-E na 4x hitrosti ;((), potem pojdi na boljšo grafo in PSU, če ne ostani!

Pa povej glavni razlog menjave grafe. Sam velikokrat gledam s stališča 3d zahtevnih iger, zato me spravi na pravo pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

micoboy ::

Aha, ja grafa vem da je slaba, saj je nova okoli 40€, mogoče bom raje vse skupaj prestavil v večje ohišje in kupil navaden ATX napajalnik (dovolj močan), ter grafično nekaj boljšega, kakšen NVIDIA GTX...

Razlog pa je igranje iger seveda :)

Sssaga ::

Dobiš poceni gamerske grafe danes, pravtako napajalce.

HyperGL ::

Če boš prodajal ohišje, se zanimam, lahko pošlješ tudi sedaj kakšno link s fotko na ZS. :)

janezek67 ::

Nisi specificiral, kateri model HP Slimline imaš. Problem teh mašin so slabe matične plošče, osebno sem imel model 3000 na AMD-ju ter nestandardni napajalniki (pini). Problem pri seriji 3000 je bilo tudi, da ni prepoznal novejših grafičnih kartic zaradi zastarelega PCI-E vodila.

V glavnem, nakup ohišja in nove matične plošče ter prestavitev delov v novo kišto je zagotovo tudi rešitev.

HyperGL, če potrebuješ HP slimline ohišje z napajalnikom, čitalcem kartic in si iz Lj, mi sporoči na ZS.

micoboy ::

HP Pavilion Slimline s5150t Desktop PC

janezek67 ::

http://hardforum.com/showthread.php?t=1...

En link o nadgradnji HP slimline računalnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na kaj paziti pri kupovanju rabljenega PCja

Oddelek: Kaj kupiti
211981 (1530) hojnikb
»

Računalnik do 250€

Oddelek: Kaj kupiti
183447 (3013) opeter
»

Pomoč pri nakupu grafične

Oddelek: Kaj kupiti
432286 (1497) BALAST
»

Trdi disk kapacitete okoli 500 - 640 GB

Oddelek: Strojna oprema
131871 (1652) Desty
»

matična plošča in procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
171184 (945) bbator

Več podobnih tem