» »

HTC Desire S ali LG Optimus 2x

HTC Desire S ali LG Optimus 2x

psychoshorty ::

Pozdravljeni,

vem, da je to se ena izmed mnogih tem, a sem prakticno v dilemi. Sedaj sem imel HTC Desire, kateri mi je sluzil vredu, a ker mi pac situacija omogoca, da si lahko ubodem nov phone, bom seveda to izkoristil. Torej, omenjena kandidata: eden je single core android, tadrugi pa dual core etc. Trenutna razlika je le-ta, da ima htc ze 2.3 android, medtem ko LG tici se vedno na 2.2. a naj bi to poletje dobil updejt na 2.3.

Kateri telefon se vam iz future vidika zdi boljsi nakup? Seveda sklepam, da je to lg, saj je to le najnovejsi hardware etc, a pri htc-ju vem, da je kvaliteta izdelave telefona in ostalo na mestu. Prebral sem tudi reviewe na gsmarena a se nekako ne morem se odlociti.

Kaj bi izbrali vi?

Hvala za vsak nasvet.

LuGi ::

In zakaj ne pogledas se HTC Sensation ter SGS 2? Brezveze primerjat dual-core vs single core

rutifruti ::

js bi na tvojmu mestu kupil optimus 2x... in ga verjetno tudi bom :D

jazbec ::

galaxy s2
poglej teste-telefon dominira
js ga grem kupit ko pride v prodajo (enkrat do 15 tega meseca)

BigSmoke ::

lg so jajca(imajo probleme z baterijo, na popravilo pa čakaš 2 ali več meseca) to mi je povedal prodajalec prejšnji tedn v mobitelu
drugače pa SGS 2 poje za malo šalo optimus 2X

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

Lonsarg ::

Ne razumem kako lahko razmišljaš o Desire S, če imaš Desire?!? To je isti telefon, gre samo za prenovo modela, pač gumbe so naredili kapacitativne, nekaj da zgleda "sveže". Ker je mentaliteta da ljudje nočejo kupovati leto starih modelov, samo za to gre.

Če si trenutno na Desire lahko upgradaš samo na te nove genarcije: HTC Sensation, Galaxy S2, Optimus X2. Lahko pa, če nočeš večjega enkrana, ampak samo nov mobič, ko se ti je ta kaj zrajsal pač kupiš še en desire pa starega v smeti:)

Drgač pa ja SGS 2 bo pojedel konkurenco za leto 2011:)(zelo upravičeno)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Thunder wave ::

Po moje še velja omeniti Xperio Arc, če si želiš telefon z malo večjim ekranom. Je pa res, da ima samo enojedrni procesor na žalost.

Vanadium ::

no ja desire s ima močnejši procesor isti kot v desire hd. jaz sem ga danes vzel in zaenkrat lahko komentiram samo izdelavo ki je vrhunska, jutri ko se bo nafilal pa ga zakurblam da vidim kako deluje.

Lonsarg ::

Tisti procesore je bolši tistih par procentov in še to samo GPU, CPU je isti. Gre za isto stvar, kot pri avtomobilih, ko ne gre več vedno bolše in bolše modele delat, se pač naredi refresh serije. Tako imaš Citroen C3 2006 edition in 2009 editiom. In imaš tut navaden in S edition Desire. Počasi se namreč mobiteli zaletavajo v zid in ne gre več naprej, oziroma se bo upočasnilo(tako kot se je PC), hvalabogu, bodo vsaj cene začele padati, pa bolj bo osredotočenost na design pa take fore. Pa na dodatke raznih senzorjev znotraj:) Pa na softwere se veda, ah marsikej je še za postoriti, kot samo velikost zaslona in moč procesorja, na katero se zdaj ful meče.

@Thunder. Maš prav SE Arc bi tudi lahko omenil, namreč če pozabiš na procesor je v vsem primerljiv z Galaxy S2, je sonijev flagship in po designu meni osebno najlepši mobitel na svetu sploh. Ampak vseeno grem na S2:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BladE_ ::

Vanadium je izjavil:

no ja desire s ima močnejši procesor isti kot v desire hd. jaz sem ga danes vzel in zaenkrat lahko komentiram samo izdelavo ki je vrhunska, jutri ko se bo nafilal pa ga zakurblam da vidim kako deluje.


BTW ne rabiš filat baterije 16ur... Kupiš, prižgeš, uporabljaš... nismo več v kameni dobi!
Akcija - Reakcija

SleepLess ::

Za LG Optimus 2x pravijo na reviewih da ima ultra porazen software in en kup buggov. Tako da priporočam ogled izkušenj uporabnikov pred nakupom Optimusa 2x.

Vanadium ::

BladE_ je izjavil:

Vanadium je izjavil:

no ja desire s ima močnejši procesor isti kot v desire hd. jaz sem ga danes vzel in zaenkrat lahko komentiram samo izdelavo ki je vrhunska, jutri ko se bo nafilal pa ga zakurblam da vidim kako deluje.


BTW ne rabiš filat baterije 16ur... Kupiš, prižgeš, uporabljaš... nismo več v kameni dobi!


Navada je železna srajca, vedno tako filam telefon in mi ni problem potrpet en dan brez :D

amacar ::

Navada gor, navada dol, sedaj so baterije izdelane na drugačen način in zato polnjenje 16 ur ni potrebno.

rutifruti ::

BigSmoke je izjavil:

lg so jajca(imajo probleme z baterijo, na popravilo pa čakaš 2 ali več meseca) to mi je povedal prodajalec prejšnji tedn v mobitelu
drugače pa SGS 2 poje za malo šalo optimus 2X


kwa pa ma probleme z baterijo?? ce ti je tezko dat telefon filat zvecer preden gres spat, pol pa tut nevem...
Na popravilo se ziher ne caka 2 meseca ali več... ker ti po 45 dneh na servisu avtomatsko pripada nov telefon.

SleepLess :: včeraj, 20:21:15
Za LG Optimus 2x pravijo na reviewih da ima ultra porazen software in en kup buggov. Tako da priporočam ogled izkušenj uporabnikov pred nakupom Optimusa 2x.

Software ima 2.2 Froyo tko da ne mi z nekimi bugi zdej ker mam isti SW gor pa nima nobenega tazga buga, edin ene par slo. prevodov je cudnih, druzga pa ni nc narobe.

Zgodovina sprememb…

BigSmoke ::

rutifruti je izjavil:

BigSmoke je izjavil:

lg so jajca(imajo probleme z baterijo, na popravilo pa čakaš 2 ali več meseca) to mi je povedal prodajalec prejšnji tedn v mobitelu
drugače pa SGS 2 poje za malo šalo optimus 2X


kwa pa ma probleme z baterijo?? ce ti je tezko dat telefon filat zvecer preden gres spat, pol pa tut nevem...
Na popravilo se ziher ne caka 2 meseca ali več... ker ti po 45 dneh na servisu avtomatsko pripada nov telefon.

SleepLess :: včeraj, 20:21:15
Za LG Optimus 2x pravijo na reviewih da ima ultra porazen software in en kup buggov. Tako da priporočam ogled izkušenj uporabnikov pred nakupom Optimusa 2x.

Software ima 2.2 Froyo tko da ne mi z nekimi bugi zdej ker mam isti SW gor pa nima nobenega tazga buga, edin ene par slo. prevodov je cudnih, druzga pa ni nc narobe.

tko so rekli v mobetilu!!! jst nisem mel nobenih izkušenj z lg-jom

LuGi ::

Ocitno mislis da ima froyo na vsakem aparatu (ki ima isti HW) isti performance.. veliko veliko nardi optimizacija in ocitno LG tega ni naredil ker sem prebral veliko testov in niso zadovoljni. Ostaja upanje da bodo izpilili verzijo 2.3.*

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

IvoJan ::

a je tezko nalozit custom rom? fak ane, pizdite zaradi softwarea ceprav je mozno se isti dan nalozit boljsi rom. pa tut nevem kaj neki govorite da je sgs2 tolk boljsi. razlike v RL ne boste videli, edino mogoce pri ekranu. oba telefona delata bliskovito hitro in ce dobis x2 za manj denarja kot sgs2 je vec kot ocitno kateri telefon se bolj splaca nabavit. tist bedak pri mobitelu je mogoce govoril za cookieje in ostala crap sub-200€ telefone, dvomim pa da si lahko katerakoli firma privosci slabo izdelan telefon za 500€. no ok, nokia je izjema :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Kozeljko ::

Imam Optimus 2x in sem povsem zadovoljen. Kamera ni najboljša, ampak se da preživet. V primerjavi z SGSII, vsaj kar sem prebral ni bistvene razlike poleg ekrana, kar me pa ne moti. Edini razlog, da sem vzel LG namesto Samsung, je izgled. Priznajmo, da je SGSII s tisto sredinsko tipko prav grd.

IvoJan ::

imho je ze enka grda :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

amacar ::

A daj ste tečni s tem, če je grdo ali lepo. To je odvisno od vsakega posameznika in vsakršna debata o tem je brezvezna. (enako kot so nekateri kot prednost iphona 4 pred sgs govorili, da je lepši)

IvoJan ::

mogoče si spregledal al pa pač ne razumeš kratice IMHO!
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

amacar ::

Pa nisem točno tebe mislil ampak sem govoril nasplošno, ker takšne debate nikamor ne peljejo, nekaj je nekomu lepo, drugemu pač ne.

IvoJan ::

ql :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

ameba ::

Živjo,

namen si imam kupiti Android telefon. Imam paket pri mobitelu Super mega povezani. Za telefon sem pripravljen dati maksimalno 150€, kar je več mi je škoda denarja in totalna bedarija zato S2 definiitvno odpade.
Telefon si bom kupil mesec december/januar.


Telefon bom uporabljal za Wlan, morda GPS, občasno kako igro, večino pa za splošne zadeve. Že dolgo si želim imeti touch screen telefon in sedaj sem se odločil da ga bom kupil.

Trenutno opažam da je LG Optimus 2x, TOP SHIT izbira in kot sem razbral iz teme, ter strani gsmarena, se ga kar splača kupit, glede nato da ni tolko slabši od S2-ja ....

Torej je kje podatek ali bo v roku 3 mescov prišel kak novejši telefon v rangu LGja ali pa pač lahko pričakujem, da si bom kupil LG ?

Upam da sem razumljivo pisal.

Hvsla za odgovore.

Lonsarg ::

V roku 3 mescev pride še marsikej. Nekaj Androidov, predvsem pa pride cela zalega Windows Phone telefonov. Tak da 3 mesce vnaprej težko rečt za ziher.

Drgač pa, če ne koristiš ravno tok minut klicev v Mobitel pri paketu Super Povezani, lahko greš na kak cenejši paket drugam in stran od Mobitela pa maš 24€ manj mesečno recimo, kar pomeni, da prišparaš razliko 300€. Torej lahko za isti denar skupno nabaviš S2, kot pri Mobitelu Optimus 2x, ter še kake 100EUR ti ostane.

Pač omenjam, ker praviš da ti je škoda denarja za telefon več kot 150EUR, pol ti je mogoče tut škoda pri Mobitelu dat 300EUR več za mesečno naročnino kot na kakem cenejšem.

Drgač pa ja, Optimus 2x je ful fajn zadevca, flagship od LG-ja. Čisto primerljiv, pač malenkost slabši od recimo HTC Sensation ali S2.

ameba ::

Ponudila se mi je priložnost, da kupim telefon od nekoga drugega, tako da ne morem ravno izbirati, zato sem se odločil za 150€.

Vseeno hvala za nasvet.

Windows Phone, to sem že slišal, ali bo to primerljivo z Androidom, kot ga vsi hvalijo ?

Sicer pa, kot vidim, se bom moral pred nakupom ponovno pozanimat na forumu, kaj se bo takrat splačalo kupit za 150€.

OldSkul ::

2X je odlična izbira, predvsem ker ima tako dobro ceno. Imam doma 2 kosa in sem res zadovoljen. Galaxy S2 je seveda boljši, vendar tudi dražji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android telefon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12320566 (13077) Mrakw
»

nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
304380 (3818) amacar
»

Nakup mobitela

Oddelek: Mobilne tehnologije
92761 (2464) HDvideo
»

LG optimus 2x vs HTC Desire HD vs Samsung Galaxy S II

Oddelek: Mobilne tehnologije
345004 (4476) BigSmoke
»

Kater telefon HTC, Samsung

Oddelek: Kaj kupiti
235984 (5529) jazbec

Več podobnih tem