» »

Mat ali glossy

Mat ali glossy

FlyingBee ::

Nikakor se ne morem odločiti kaj mi je bolj všeč pri zaslonu, vsak ima svoje prednosti, mat je za tekst, internet, zunaj pri močnejši svetlobi v okolici boljši, ima pa glossy lepšo sliko - očitno optična varka, seveda pa je še razlika od tipa panela in proizvajalca

kakšne so vaše izkušnje?

RejZoR ::

Barve so načeloma lepše na svetlečem, ampak če ga imaš kadarkoli namen uporabljat zunaj niti pomisli ne na glossy, ker ne boš nič videl. Razen svojega odseva seveda...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

yayo ::

Sprašuješ za monitor ali prenosnik? In, če sprašuješ za monitor, katerega imaš v mislih? V zadnjih štirih letih sem se tolko navadil na glossy, da mi mat ne dišijo preveč, ampak se mi zdi, da trenutno ni nobene izbire kar se tiče glossy displayev. Apple Cinema so zelo dragi, pa še adapter potrebuješ za uporabo s pcjem, 27 colski Hazro pa so, po temu kar berem, čista ruleta. Imaš 1:5 možnost, da dobiš brezhibnega, pošiljanje defektnega nazaj v Anglijo na lastne stroške je pa predrago. Je sploh še kakšen drug glossy na tržišču trenutno?

brin4 ::

jaz imam raje mat

Tribal ::

Glossy samo za filme, vse ostalo mat.
Jaz ne morem delati na glossy ekranu ker vse kar vidim je samo svoj odsev pa nima veze kje si. Že samo lučka prižgana za teboj in imaš odsev, brezveze.
S-IPS toj to...

Steinkauz ::

Mat all the way

blackbfm ::

mat je za kakšno zateženo pisarniško delo, za zabavo in multimedijo je pa glossy boljša izbira

fosil ::

zunaj pri močnejši svetlobi v okolici boljši, ima pa glossy lepšo sliko

To drži samo, če pod sliko misliš svojo sliko v ogledalu, v kar se glossy spremeni zunaj.
Tako je!

noraguta ::

mat
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Meizu ::

Jest mam glossy, sem bil skeptičen ker sem tudi sam hotel mat, vendar se na koncu izkaže, da me ne moti sploh. Tudi odsevi so minimalni, če delaš v bajti. Zunaj nisem še sprobal, ker je moj asus itak 17 colski cegu.

overlord_tm ::

Mat ce bos laptop uporabljal zunaj/lokacijah kjer se ne mores izognit soncu. Za notri je vseeno.

Gray_Warden ::

Če boš laptop uporabljal na soncu vzami obvezno mat, drugače ne boš nič videl na ekran. Če boš laptop uporabljal zgolj v zaprtih prostorih (recimo doma in mogoče v najeten stanovanju), pa je popolnoma vseeno.


Jaz imam glossi zaslon. Slika je čudovita če za mano ni svetlobe. Če je kakršnakoli svetloba za mano...sonce, luč, pa se na monitor ful slabo vidi.
Why so serious?

Torx ::

Edini plus glossy zaslona je, da lepo zgleda, ko je izklopljen...

Gray_Warden ::

dejansko je slika čudovita, če le ni take svetlobe, da bi se videl odsev v zaslonu. Je pa slika lepš kot na mat zaslonu (vsaj meni).

Pri mat zaslonih na laptopih je problem v čiščenju saj se hitro poznajo črte od krpe ko čistiš..na glossi zaslonu pa potrebuješ le mokro krpo in je zadeva že lepo čista.
Why so serious?

xerror ::

Jaz bi izbral mat zaslon. Doma imam samo mat zaslone, edino na laptopu imam glossy, ker se mi je mudilo z nakupom in nisem imel časa čakati istega modela z mat zaslonom :)

Gray_Warden ::


to sem našel na googlu. levo je mat zaslon, desno pa glossy.

klasičen problem pri glossi zaslonu...lepa slika ampak nadležen odsev.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Odsev sploh ni tako opazen, kolikor je lepša slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Gray_Warden ::

true, zato imam na laptopu vedno glossi zaslon. če je odsev, se praktično vedno da to rešiti tako, da se malenkost nagne zaslon naprej ali nazaj.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Gray_Warden je izjavil:


to sem našel na googlu. levo je mat zaslon, desno pa glossy.

klasičen problem pri glossi zaslonu...lepa slika ampak nadležen odsev.

z led osvetlitvijo mat kontraste precej približa glosiju. še vedno pa se svetloba bolj siplje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

seemon ::

Čist odvisno za kaj ga boš največ uporabljal. Jest sm si ga nabavu za multimedijo zato sem izbral glossy prenosnik ker so barve bolj žive in me odsev sploh nič ne moti, edino mogoče če je črno ozadje. Ga pa ne uporabljam na prostem.

fosil ::

Če bi ta teza, da so glossy dobri za multimedijo držala, potem bi imeli televizorji glossy zaslone. Pa jih nimajo, imajo matt zaslone.
Tako je!

tony1 ::

Mat.

yayo ::

Mac?

Meizu ::

fosil je izjavil:

Če bi ta teza, da so glossy dobri za multimedijo držala, potem bi imeli televizorji glossy zaslone. Pa jih nimajo, imajo matt zaslone.


Ni res, plazma jih nima.

para! ::

Fosil je pač posplošil glede na to kakšen TV ima on (če je njegov mat, so vsi mat) :))

lp
Death before dishonor!

fosil ::

Večina jih je mat, je pa res da se vedno najdejo izjeme, tako kot se vedno najdejo pametnjakoviči na forumih.
Tako je!

Gray_Warden ::

vseeno je slika bistveno lepša pri laptopu na gossy zaslonu kot na mat zaslonu, če le ni bleščeče svetlobi, ki bi na zaslonu naredila odsev.

+ čiščenje zaslona je lažje.

Preberite si na tem linku: http://www.squidoo.com/matte-vs-glossy-...

Napisano vsekakor 100% drži pri laptopi. Pri namiznih zaslonih in lcd televizijah je situacija drugačna saj recimo samsungovi zasloni kljub mat zaslonu dosežejo izjemno lep kontrast in lepe barve. Zato LCD tv ne potrebuje glossy zaslona, da bi imel lepo sliko. Pri laptopih je to pač drugače.
Why so serious?

Meizu ::

Sej LCD televizija nasploh nima lepe slike. Odkar imam doma plazmo, se glede kvalitete poščijem na LCDje. LED je pa druga stvar.

Edit: Pri LED je slika veliko boljša kot pri lcdju, se pa še vedno skrije pred plazmo. Vsaj meni osebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

fosil ::

Gray_Warden je izjavil:

+ čiščenje zaslona je lažje.

Čiščenje je v obeh primerih enako.
Vlažna krpa ali namensko čistilo.
Čeprav je zaslon glossy ga še vedno ne smeš "glancat"
Tako je!

ncc2000 ::

Obstaja kakšna folija za 15,6" ki iz glossy naredi mat ekran?

Meizu ::

obstaja.

Pyr0Beast ::

kaj pa obratno, iz mat glossy ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ncc2000 ::

Meizu je izjavil:

obstaja.


Tnx, šel malo guglat in ... to moram probat.

Ima kdo mogoče izkušnje s tako čip robo, je stvar uporabna?

Meizu ::

Sej načeloma tele folijce niso drage. Tko da je kr solidna cena to. Sicer boš pa vidu, fajn bi blo da si pogledaš par filmčkov kako to gor nalimat, ker moreš prej res temeljito (!!) spucat ekran, da ni gor nobenega koščka praha, nič. In potem tole nalimaš gor in spotoma popravljaš, ko vidiš, da je gor še kakšen delček prahu. Ker drugače je to nadležno videt skozi.

podba ::

dobr, ampak a morm nujno plačat še tko poštnino? a ne morm sam v Big Bang-a kupt kej podobnga?

m4d_m4n ::

Jaz sem imel laptop z glossy ekranom in osebno mi je bilo zelo ušeč. Res pa je da sem ga uporablajl predvsem v prostorih in ponoči. Od takrat že nekaj časa flirtam z zamenjavo 22inch monitorja za 24glossy.
Ko smo lih na tej temi kateri 24glossy monitor je kaj dobr za gejmat, pa da cena ne gre čez 300eu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekran na prenosnikih (kocke?) - mat/glossy?

Oddelek: Pomoč in nasveti
315435 (4477) fujtajksel
»

Glossy vs. Matt monitorji

Oddelek: Zvok in slika
8933 (683) The Player
»

Glossy ali mat površina TV-ja - kako preveriti?

Oddelek: Loža
111861 (1742) Pyr0Beast
»

Bright View, Anti Glare ... zaslon pri hp prenosniku?!!

Oddelek: Kaj kupiti
468625 (5818) bluefish
»

Prenosniki z mat zaslonom

Oddelek: Kaj kupiti
162112 (1808) Leks

Več podobnih tem