» »

V Južni Koreji mladoletnim prepovedano igranje spletnih iger ponoči

1
2
»

_Enterprise_ ::

Orwell se ni motil. Morda edino v letnici.
pa kaj zaboga morate vse pripeljati do orwella. namen ni da se ljudem omeji svoboščine, ampak da se jih na silo naredi normalne, ker očitno starševska vzgoja ni bila zadost

Zheegec ::

Za južno-korejce je bistveno samo, da Starcraft ni omejen :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morbo ::

Posebna enota internetne policije bo oborožena s cvikcangami ter visine očesnimi kapljicami za za boj proti pokajočim kapilaram. Cepetajoči mladec bo iztrgan iz objema tipkovnice in miši ter odveden na zaprti oddelek za rehabilitacijo, kjer mu bo kibernetska medicinska sestra preoblečena v roza pando en teden brisala potno čelo in peno z ust. Nakar sledi stroga rehabilitacija z največ 5 ur Starcrafta na dan in zgolj enim računom za MMORPGje. Celotna terapija bo starše prišla 10.000 EUR, zaradi česar bodo morali v službi delat nadure in otroke puščat same doma z varuško - kibernetsko roza pando.

SkipEU ::

Ukrep je izvedlo Ministrstvo za enakost spolov in družino, saj je prejelo veliko število pritožb staršev, da mora država ukrepati pri brzdanju internetne odvisnosti mladih.

Starši, ki takšne stvari zahtevajo, ne bi smeli biti starši. To so starši, ki očitno imajo otroke, nočejo pa za njih skrbeti ali jih vzgajati. Sicer pa je vse več takšnih "staršev" tudi pri nas (to so starši tipa "daj otroka pred računalnik, da bo mir pred njim"), ko starši niso sposobni zamenjati niti TV kanala ali otroku omejiti uporabe računalnika in zahtevajo, da to namesto njih opravljajo drugi, sami pa rajši zgubljajo čas s pisanjem pritožb. Da bi zamenjali kanal, bi izgubili 1 sekundo, s pisanjem pritožbe pa pol ure. Norost sodobnega sveta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkipEU ()

nekikr ::

Le da nismo srali sami, srali so razvijalci z Jobsom in Cukerbergom na čelu.

Ta dva (in še malo morje drugih) sta naredila točno to, kar hoče narediti slehernik, ki živi v kapitalizmu, vključno s tabo digitalček. Zaslužiti največ, da potem lahko zasleduješ svoje "sanje". In naredila sta nekaj, kar ljudje hočejo. Če ljudje ne bi hoteli Facebooka ga pač ne bi uporabljali. Jaz se ne spomnim, da bi Mark pred leti s pištolo in vilami ljudi gnal za računalnik, da začnejo sejati zelenjavo po farmvillu. Niti se ne spomnim, da bi Jobs s pištolo "prepričeval" kupce, da naj kupijo recimo iPad in potem zabijejo ogromno časa z igrami (če si ciljal na to). Krivi smo izključno ljudje sami in ne nek grešni kozel, ki je zadevo ponudil trgu. Tako kot proizvajalec orožja ne bo odgovarjal, če boš ti z njegovim orožjem nekoga ustrelil, tako tudi Zukerberk ne bo odgovarjal, ker se ti ne znaš odlepiti od računalnika. V tem primeru so krivi starši in nihče drug!

SkipEU ::

@nekikr
odlično zapisano.

digitalcek ::

nekikr je izjavil:

Le da nismo srali sami, srali so razvijalci z Jobsom in Cukerbergom na čelu.

Ta dva (in še malo morje drugih) sta naredila točno to, kar hoče narediti slehernik, ki živi v kapitalizmu, vključno s tabo digitalček. Zaslužiti največ, da potem lahko zasleduješ svoje "sanje". In naredila sta nekaj, kar ljudje hočejo. Če ljudje ne bi hoteli Facebooka ga pač ne bi uporabljali. Jaz se ne spomnim, da bi Mark pred leti s pištolo in vilami ljudi gnal za računalnik, da začnejo sejati zelenjavo po farmvillu. Niti se ne spomnim, da bi Jobs s pištolo "prepričeval" kupce, da naj kupijo recimo iPad in potem zabijejo ogromno časa z igrami (če si ciljal na to). Krivi smo izključno ljudje sami in ne nek grešni kozel, ki je zadevo ponudil trgu. Tako kot proizvajalec orožja ne bo odgovarjal, če boš ti z njegovim orožjem nekoga ustrelil, tako tudi Zukerberk ne bo odgovarjal, ker se ti ne znaš odlepiti od računalnika. V tem primeru so krivi starši in nihče drug!


Slabo napisano.
Nihče ne sili ljudi, da se drogirajo. Nihče ne sili ljudi, da pijejo dnevno dva litra vina. Nihče ne sili ljudi, da dnevno pokadijo 80 cigaret.

Kolateralno škodo te ponudbe (in polnjenja žepov manjšine) občutimo pa vsi, če ne drugače. da je čedalje manj denarja za zdravljenje ljudi, ki ga ne serjejo...

In ne mi govorit, da na spletu ni popolnoma enako.
In ne mi za božjo voljno govorit o tehničnem napredku. Nisem rekel, da ga ni, ampak osnovna ideja vsega spletnega razvoja je polnjenje žepov manjšine, ne pa spletna "demokracija" (nad katero se nekateri še vedno popolnoma nekritično navdušujete).

Ne, nihče me ne sili, da v tem trenutku tipkam. Ampak če ne bi imel te možnosti, bi najbrž bral kakšno knjigo, ali šel na sprehod. Bi me zato bilo kaj manj, bi bil kaj manj vreden?
Osebno mislim, da kvečjemu več...

Highlander ::

Ne, nihče me ne sili, da v tem trenutku tipkam. Ampak če ne bi imel te možnosti, bi najbrž bral kakšno knjigo, ali šel na sprehod. Bi me zato bilo kaj manj, bi bil kaj manj vreden?
Osebno mislim, da kvečjemu več...


In zakaj potemtakem tipkas? ;)

digitalcek ::

Highlander je izjavil:

Ne, nihče me ne sili, da v tem trenutku tipkam. Ampak če ne bi imel te možnosti, bi najbrž bral kakšno knjigo, ali šel na sprehod. Bi me zato bilo kaj manj, bi bil kaj manj vreden?Osebno mislim, da kvečjemu več...

In zakaj potemtakem tipkas? ;)


1. Zato, da od časa do časa malce razgibljem prste.
2. Zato, da povem še mojo "verzijo" dogodkov. Da ne bi bilo prevelikega enoumja, ker je enoumje samo po sebi dolgočasno...

Ramon dekers ::

digitalcek ima prav. Dela se suznje sistema. Je pa korporacijam in drzavam bistveno bolj koristno ce posameznika zasvojijo z bedarijami tipa fb kjer pove kaj dela, kot recimo alhoholom kjer postane taksna substanca na dolgi samo breme drzavi. Labilnost ljudi pa je nedvomljiva tako da bedarije vsak odloca sam ne kupim. Z dobro premisljeno propagando lahko prisilis cloveka da stori vse. Pa se obcutek ima da dela dobro in po svoji vesti. Saj ste prebrali kaj od eksperimentov tega tipa?

twitskull ::

digitalcek je izjavil:

nekikr je izjavil:

Le da nismo srali sami, srali so razvijalci z Jobsom in Cukerbergom na čelu.

Ta dva (in še malo morje drugih) sta naredila točno to, kar hoče narediti slehernik, ki živi v kapitalizmu, vključno s tabo digitalček. Zaslužiti največ, da potem lahko zasleduješ svoje "sanje". In naredila sta nekaj, kar ljudje hočejo. Če ljudje ne bi hoteli Facebooka ga pač ne bi uporabljali. Jaz se ne spomnim, da bi Mark pred leti s pištolo in vilami ljudi gnal za računalnik, da začnejo sejati zelenjavo po farmvillu. Niti se ne spomnim, da bi Jobs s pištolo "prepričeval" kupce, da naj kupijo recimo iPad in potem zabijejo ogromno časa z igrami (če si ciljal na to). Krivi smo izključno ljudje sami in ne nek grešni kozel, ki je zadevo ponudil trgu. Tako kot proizvajalec orožja ne bo odgovarjal, če boš ti z njegovim orožjem nekoga ustrelil, tako tudi Zukerberk ne bo odgovarjal, ker se ti ne znaš odlepiti od računalnika. V tem primeru so krivi starši in nihče drug!


Slabo napisano.
Nihče ne sili ljudi, da se drogirajo. Nihče ne sili ljudi, da pijejo dnevno dva litra vina. Nihče ne sili ljudi, da dnevno pokadijo 80 cigaret.

Kolateralno škodo te ponudbe (in polnjenja žepov manjšine) občutimo pa vsi, če ne drugače. da je čedalje manj denarja za zdravljenje ljudi, ki ga ne serjejo...

In ne mi govorit, da na spletu ni popolnoma enako.
In ne mi za božjo voljno govorit o tehničnem napredku. Nisem rekel, da ga ni, ampak osnovna ideja vsega spletnega razvoja je polnjenje žepov manjšine, ne pa spletna "demokracija" (nad katero se nekateri še vedno popolnoma nekritično navdušujete).

Ne, nihče me ne sili, da v tem trenutku tipkam. Ampak če ne bi imel te možnosti, bi najbrž bral kakšno knjigo, ali šel na sprehod. Bi me zato bilo kaj manj, bi bil kaj manj vreden?
Osebno mislim, da kvečjemu več...

Če bi se digitalcek malo manj ukvarjal s pop psihologijo in dejansko prebral svoje besede, ki jih napiše, mislim da bi tale debata bla prav kmalu končana :)

Berserker ::

Furbo je izjavil:

Berserker je izjavil:

Se strinjam z zakonom, ti ljudje sploh ne poznajo RL , samo starcraft pa te pisane fantazijske igre bi igrali. Na srečo še imajo obvezni vojaški rok, da vsaj malo spoznajo naravo pa da vidijo nove ljudi.


A si ti služil vojaški rok? Večje izgube časa in poneumljanja pač ni mogoče doživeti.



A sedenje pred pc-jem pa ni izguba ? Vojska je pač državljanska obveznost. Tam dobiš razne veščine ter se naučiš reda in discipline. Bil sem zgolj na trimesečnem usposobljanju, žal so obvezni rok ukinili že pred leti. Pač vedno sem bil mnenja, da mora vsak pravi moški opravit usposabljanje. Če nebi naša armija takole životarila, kot eni taborniki , potem zagotovo nebi bil zdaj en random študent.

digitalcek ::

Berserker je izjavil:


A sedenje pred pc-jem pa ni izguba ?


Problem je v tem, da sva s takim mišljenjem samo dva v Sloveniji. No, verjetno nas je več, ampak za ostale ne vem, ker se ne oglašajo. Verjetno iz razloga, ker so/smo v ogromni manjšini in bi se taki slabo počutili, saj bi bili po objavljenem pisanju tarča raket zemlja-zemlja. Tako, kot sem sam na tem forumu nenehna tarča in dežurni pljuvalnik...

Za večino (tudi malo bolj inteligentnih) pa je formula taka: sedenje pred pc-jem = odlična stvar, najoptimalneje porabljen čas, zabava brez konkurence, nema da nema.

Čudi me le njihova nekritičnost in nesposobnost, da pri sebi ugotovijo, da so ipak zmanipulirani od "ponudnikov" spletnega sranja.
Zame je recimo sranje že vsaka spletna stran, ki nima lastnih vsebin, lastnih piscev, lastnih idej, ki samo posreduje vsebine, ki jih istočasno posreduje še nekaj stotisoč enakih/poodbnih strani. Popolna nekreativnost z namenom, zaslužiti mesečno nekaj deset dolarjev s kliki obiskovalcev na reklame. Poslovna ideja, da padeš dol!

Najmanj kar bi bilo prav, bi bilo to, da bi bili do spleta, predvsem pa do tega balasta, ki ga prinaša, na malce bolj kritični distanci, ne pa, da se veselijo vsega, kar splet ponudi, kot se veseli muha svežega dreka.

para! ::

Berserker je izjavil:

Za večino (tudi malo bolj inteligentnih) pa je formula taka: sedenje pred pc-jem = odlična stvar, najoptimalneje porabljen čas, zabava brez konkurence, nema da nema.

Aja? A to si kakšno raziskavo delal ali vsaj bral? Ker meni se ne zdi, da ljudje sedenje pred PCjem dojemajo kot kvalitetno porabljen čas. Tudi sedenje pred TVjem ima negativen predznak, vsaj pri večini. Verjetno gre zgolj za enostavnost in dostopnost tehnologije, v primerjavi z drugimi aktivnostmi.

Ne morem pa razumet kaj je narobe z "vsakemu svoje" prepričanjem? Kaj točno je narobe, če nekdo cel dan pregleduje Facebook? Komu škodi? Zakaj je narobe, če se nekdo odloči, da bo živel kakor mu paše?

lp
Death before dishonor!

smash ::

para! je izjavil:

Berserker je izjavil:

Za večino (tudi malo bolj inteligentnih) pa je formula taka: sedenje pred pc-jem = odlična stvar, najoptimalneje porabljen čas, zabava brez konkurence, nema da nema.

Aja? A to si kakšno raziskavo delal ali vsaj bral? Ker meni se ne zdi, da ljudje sedenje pred PCjem dojemajo kot kvalitetno porabljen čas. Tudi sedenje pred TVjem ima negativen predznak, vsaj pri večini. Verjetno gre zgolj za enostavnost in dostopnost tehnologije, v primerjavi z drugimi aktivnostmi.

Ne morem pa razumet kaj je narobe z "vsakemu svoje" prepričanjem? Kaj točno je narobe, če nekdo cel dan pregleduje Facebook? Komu škodi? Zakaj je narobe, če se nekdo odloči, da bo živel kakor mu paše?

lp


ja škodi meni...ker sčasoma bo imel zjeba... hrbtenico in se bo zdravil v toplicah na moj račun

enako velja za alkoholike, kadilce in podobne osebke, ki mislijo, da škodijo samo sebi

Bor H ::

Ti boš pa zaradi vsega živciranja s tem kaj drugi počnejo fasal raka in se zdravu na moj račun.

Ramon dekers ::

smash je izjavil:

para! je izjavil:

Berserker je izjavil:

Za večino (tudi malo bolj inteligentnih) pa je formula taka: sedenje pred pc-jem = odlična stvar, najoptimalneje porabljen čas, zabava brez konkurence, nema da nema.

Aja? A to si kakšno raziskavo delal ali vsaj bral? Ker meni se ne zdi, da ljudje sedenje pred PCjem dojemajo kot kvalitetno porabljen čas. Tudi sedenje pred TVjem ima negativen predznak, vsaj pri večini. Verjetno gre zgolj za enostavnost in dostopnost tehnologije, v primerjavi z drugimi aktivnostmi.

Ne morem pa razumet kaj je narobe z "vsakemu svoje" prepričanjem? Kaj točno je narobe, če nekdo cel dan pregleduje Facebook? Komu škodi? Zakaj je narobe, če se nekdo odloči, da bo živel kakor mu paše?

lp


ja škodi meni...ker sčasoma bo imel zjeba... hrbtenico in se bo zdravil v toplicah na moj račun

enako velja za alkoholike, kadilce in podobne osebke, ki mislijo, da škodijo samo sebi



eh to je se najmanj. Problem je ker fb dejansko poneumlja. Se opravicujem tistim ki z njim sluzijo denar. Ampak resno kdaj je fb uporabnik prebral kaksno knjigo. Verjetno jo tudi brez njega ne bi, ampak vsaj z debilnimi informacijami ne bi bil obkrozen.

Truga ::

digitalcek je izjavil:

Berserker je izjavil:

A sedenje pred pc-jem pa ni izguba ?
Problem je v tem, da sva s takim mišljenjem samo dva v Sloveniji.

Dva prevec.

Jaz sem za kompjutrom 10+ ur na dan. Za to me placajo precej vec kot je povprecna slovenska placa. Pa nimam sploh narjene nobene resne sole (gimnazijski maturant), star pa sem sele 26 let. Ce kot otrok nebi prezivel vsake minute ki sm jo smel za racunalnikom, vprasanje kje bi bil. Verjetno na zavodu. Ali pa cuzal proracun in studiral in vlekel studentsko delo...

Vsakic ko vidim koko se jezijo "strokovnjaki" po forumih da je skrajno omejevanje (ali pa kar prepoved) dostopa racunalnika strasno dobra vzgoja me nekam prime.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

ahac ::

Za večino (tudi malo bolj inteligentnih) pa je formula taka: sedenje pred pc-jem = odlična stvar, najoptimalneje porabljen čas, zabava brez konkurence, nema da nema.

V Sloveniji?
Ravno pri nas je odnos do PC iger še vedno dost negativen (čisto drugače kot v Koreji).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

smash ::

Bor H je izjavil:

Ti boš pa zaradi vsega živciranja s tem kaj drugi počnejo fasal raka in se zdravu na moj račun.


ja ampak kaj si hotel povedat? točno to kar sem povedal..da nikoli ne škoduješ samo sebi

Bor H ::

Ja, da ravnaš kontradiktorno, da zarad tega ker se tok obremenjuješ boš tudi ti kej fasal kar bo končalo na plečih zdravstvene blagajne.

Ne čak, hotu sm povedat da ima vsakdo kako razvado, ki škoduje, če ne drugega verjetno ješ meso ane? Pa kej sladkega kdaj ane? Pa avto voziš? Za umazano okolje bomo vsi plačeval.

Ne ne, čak, hotu sm povedat da naj se vsak briga zase in naj najprej pred svojim pragom pomete, vtikanje v ostale se ponavadi ne konča dobr.

Zmajc ::

Truga je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Berserker je izjavil:

A sedenje pred pc-jem pa ni izguba ?
Problem je v tem, da sva s takim mišljenjem samo dva v Sloveniji.

Dva prevec.

Jaz sem za kompjutrom 10+ ur na dan. Za to me placajo precej vec kot je povprecna slovenska placa. Pa nimam sploh narjene nobene resne sole (gimnazijski maturant), star pa sem sele 26 let. Ce kot otrok nebi prezivel vsake minute ki sm jo smel za racunalnikom, vprasanje kje bi bil. Verjetno na zavodu. Ali pa cuzal proracun in studiral in vlekel studentsko delo...

Vsakic ko vidim koko se jezijo "strokovnjaki" po forumih da je skrajno omejevanje (ali pa kar prepoved) dostopa racunalnika strasno dobra vzgoja me nekam prime.


To je res, sam sem v zelo zelo zelo podobni situaciji. Je pa tu malo drugačna situacija, tile otroci v Koreji pred računalnikom preživijo cele dneve samo z igranjem MMORPGjev po 15+ ur na dan in to je postal že vsedržavni sindrom. Da profesionalnih lig v igranju iger sploh ne omenjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

ahac ::

V Koreji ima tudi vojska svoj profesionalni Starcraft klan.

Gaming industrija je tam miljonski biznis. Država tudi orenk podpira firme, ki razvijajo igre. Od tega tam živi velik ljudi...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

morbo ::

@Truga, ampak sklepam da kot otrok nisi vsake minute za računalom namenil le videoigram? Ali pač in si danes visoko plačan opisovalec iger? Ker o temu je govora - o prekomernem zapravljanju časa za računalom, ne o ukvarjanju z računalništvom.

para! ::

Ramon dekers je izjavil:

eh to je se najmanj. Problem je ker fb dejansko poneumlja. Se opravicujem tistim ki z njim sluzijo denar. Ampak resno kdaj je fb uporabnik prebral kaksno knjigo. Verjetno jo tudi brez njega ne bi, ampak vsaj z debilnimi informacijami ne bi bil obkrozen.

Ma, a se ti hecaš? Ker tako posploševanje je zgolj znak tvoje miselne (ne)sposobnosti. Pa brez zamere, ampak:

More than 800 million active users

(Vir)

Se pravi, med vsemi 800 MIO uporabniki, nihče od njih ne bere knjig? In vsi postopoma ratujejo bolj in bolj neumni (poneumljanje, po tvoje)? Upam, da ne misliš resno. :))

lp

Mimogrede: če na FBju vidiš samo objave o "brišem si rit" ali "rešil sem kviz o rdečem palčku", potem to pomeni zgolj to, da tvoje prijatelje te stvari zanimajo. Kaj lahko zaključiš iz tega? :P
Death before dishonor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: para! ()

Furbo ::

Berserker je izjavil:

Furbo je izjavil:

Berserker je izjavil:

Se strinjam z zakonom, ti ljudje sploh ne poznajo RL , samo starcraft pa te pisane fantazijske igre bi igrali. Na srečo še imajo obvezni vojaški rok, da vsaj malo spoznajo naravo pa da vidijo nove ljudi.


A si ti služil vojaški rok? Večje izgube časa in poneumljanja pač ni mogoče doživeti.



A sedenje pred pc-jem pa ni izguba ? Vojska je pač državljanska obveznost. Tam dobiš razne veščine ter se naučiš reda in discipline. Bil sem zgolj na trimesečnem usposobljanju, žal so obvezni rok ukinili že pred leti. Pač vedno sem bil mnenja, da mora vsak pravi moški opravit usposabljanje. Če nebi naša armija takole životarila, kot eni taborniki , potem zagotovo nebi bil zdaj en random študent.


Kakšne veščine? Večino časa smo postiljali postelje in glancali čevlje, očitno bi v primeru napada sovražnikom zgolj postlali postelje in jim stregli od spredaj in zadaj.

V celem 6 mesečnem 'usposabljanju' sem postrelil morda dva saržerja nabojev, brez veze. Ok pa kalašnika znam razdreti pa sestaviti nazaj. Big deal.

Pa nekaj metanja po poljih je bilo, atomski z leve, atomski z desne, v primeru atomskega napada bi skrivanje za regratom bolj malo pomagalo.

Tvoje ideje o vojski so zastarele.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ramon dekers ::

pa smo spet pri prijateljih. Vsega so krivi tvoji butasti prijatelji. Kako pateticno. Od uporabnika fb niti drugacnega odgovora ne morem pricakovati. Sicer pa pojdi malo na farmo ti bodo se zivali poginile ce se bos prevec obremenjeval z menoj.

Arto ::

Ramon dekers je izjavil:

pa smo spet pri prijateljih. Vsega so krivi tvoji butasti prijatelji. Kako pateticno. Od uporabnika fb niti drugacnega odgovora ne morem pricakovati. Sicer pa pojdi malo na farmo ti bodo se zivali poginile ce se bos prevec obremenjeval z menoj.

Mislim da je bil point, da njegovi prijatelji niso butasti.

para! ::

Dekers, glede posploševanja na 800 MIO uporabnikov Facebooka, torej ostajaš pri svojem? Skoraj 1/7 svetovnega prebivalstva ne bere knjig in ratuje iz dneva v dan bolj neumna? Zarad fejsbuka? :))

Vsakemu s ščepcem soli v glavi, je jasno, da je takšno posploševanje absurd in da ne moreš delat korelacij na takšnih vzorcih, samo zato ker vsi uporabljajo Facebook.

Ne vem pa zakaj se razburjaš glede prijateljev. Ko sem še imel Facebook račun (študij), so razne neumne objave tipa "tušeram se ejga" služile kot odličen filter za ljudi, ki jih ne želim imeti na seznemu prijateljev. Posledica je ta, da sem imel cca 20 prijateljev s skupnimi zanimanji in obisk FBja je vsaj ponavadi prinesel kakšno zanimivo informacijo.

lp
Death before dishonor!

Truga ::

morbo je izjavil:

@Truga, ampak sklepam da kot otrok nisi vsake minute za računalom namenil le videoigram? Ali pač in si danes visoko plačan opisovalec iger? Ker o temu je govora - o prekomernem zapravljanju časa za računalom, ne o ukvarjanju z računalništvom.

Veliko vecino casa sem verjetno zabil za igrce. Tko to je, otroc se radi igrajo. In se vedno velik cajta namenim igram, ker pac to rad pocnem.

Kar pa se tice igrc v koreji, to je tam tko k pr nas fuzbal. Cist nic drugac. Ampak ce bi tamali igral fuzbal bi blo digitalcku ok, ce pa pocnejo neki na kompjutru je pa to narobe, in je treba prepovedat. Ker da folk ne hodi v naravo, in podobne bedarije. Here's a hint: tisti ki hocejo hodit v naravo hodjo v naravo, tisti ki mamo pa raj igrce pa igramo tist. Digitalcek bi nam verjetno sicer to pravico pobral, ampak jaz si je ne mislim odrect.

Hitch-Hiker ::

imagodei je izjavil:

Izvrstno!
Starši želijo, da se uvede časovna prepoved igranja iger....
....
Starši, da bi prevzeli odgovornost za otroke? Starši, da bi bili vzgojitelji in razlagalci sveta, ki se poraja okoli mladih nadebudnih glav? Izpod katere skale si pa ti zlezel, imagodei?


Imagodei hvala za tole. So mi sle kar kocine pokonci. Imam podobno misljenje ampak napisat pa nebi znal tako dobro.
Tvoj post sem si shranil, da me bo obcasno opomnil na to, da bom svojim otrokom po najboljsih moceh poizkusal razloziti svet okrog njih in jih skusal vzgojiti v ljudi s kanckom soli v glavi.
Pomagajmo Microsoftu v boju proti piratstvu - namestimo Linux!!

morbo ::

For the record; gledanje TV-ja, še posebej pa kakega fucbala je IMO 10x slabše kot igranje videoiger, saj pri špilanju so možgani vsaj aktivno zaposleni, medtem ko je gledanje TV-ja bolj podobno kakemu ležanju v bruhanju na šusu heroina.

Če mulc že noče vn, naj vsaj špila videoigre (čeprav s tem ko greš vn v naravo ali na igrišče, krepiš mišice in posledično lahko dlje igraš videoigre, preden te zgrabi heksenšus... 8-))

Ramon dekers ::

para! je izjavil:

Dekers, glede posploševanja na 800 MIO uporabnikov Facebooka, torej ostajaš pri svojem? Skoraj 1/7 svetovnega prebivalstva ne bere knjig in ratuje iz dneva v dan bolj neumna? Zarad fejsbuka? :))

Vsakemu s ščepcem soli v glavi, je jasno, da je takšno posploševanje absurd in da ne moreš delat korelacij na takšnih vzorcih, samo zato ker vsi uporabljajo Facebook.

Ne vem pa zakaj se razburjaš glede prijateljev. Ko sem še imel Facebook račun (študij), so razne neumne objave tipa "tušeram se ejga" služile kot odličen filter za ljudi, ki jih ne želim imeti na seznemu prijateljev. Posledica je ta, da sem imel cca 20 prijateljev s skupnimi zanimanji in obisk FBja je vsaj ponavadi prinesel kakšno zanimivo informacijo.

lp



saj ves bolje imeti butaste ljudi ki ti povedo kaj delajo, kot pametne ki kradejo. Ja 800 miljonov ljudi je zame prcej zabitih pa mislim da je cifra se vecja. Se v afriki so tisti revcki ki niti pcja nimajo. Pa niso zabiti po svoji volji, fb je pac prekleto dobro zasnovana platforma, kjer se izkoristi labilnost ljudi. Sicer pa za potrebe studija obstaja mail, ce hoces skupino google group. Izobrazeni ljudje imajo fb da nategujejo ljudi, in ne za potrebe studija, drzanja stikov s prijatelji in koncno futranje zivine. Tvoje odgovore prodajaj svoji punci ali prijateljem na fb.

MyotisSI ::

1. Otrok do srednje šole nima kaj met v sobi računalnika, TV-ja in podobne šare.
2. Uporaba mora biti pod nadzorom staršev
3. Pri 10 letih je prepozni. Kar narediš narediš tam nekje do 6-7 leta. Do teh let mu daš neke temelje. Potem pa vloga staršev vedno bočj izgublja na pomenu.

In ja imam otroka, je sicer mlajši.

Včasih je treba malo na trdo zagrabiti, in jasno reči NE, ali pa tudi PC prodati
Ničesar ne želim dokazati, želim pokazati
(Federico Fellini)

pobalinka2 ::

Ramon dekers je izjavil:

eh to je se najmanj. Problem je ker fb dejansko poneumlja. Se opravicujem tistim ki z njim sluzijo denar. Ampak resno kdaj je fb uporabnik prebral kaksno knjigo. Verjetno jo tudi brez njega ne bi, ampak vsaj z debilnimi informacijami ne bi bil obkrozen.


Definiraj fb uporabnika! Sama sem uporabnica, v življenju pa sem prebrala preko 1000 knjig in s tem nisem zaključila..
Toda tudi statusi na mojem fb niso: sms any1, fak kerga mačka mam, nalep mi srček če me ljubiš, lupčka če me pogrešaš,... in nimam med prijatelji niti ene osebe, ki bi pisala podobne statuse...

Stvar je torej od posameznika do posameznika različna, tako, da ne meči ljudi v isti koš.

Kar se pa tiče komentarjev, kdo je kriv za nenormalno obsedenost uporabnikov z rač. igricami, internetom, fb-jem,...
POVPRAŠEVANJE USTVARJA PONUDBO in ne obratno.

ahac ::

Pa smo spet tam.... samo, da se omeni FB, že nekdo izkoristi priložnost, da kaže svojo superiornost, ker ga ne uporablja. :8)
Pa tema sploh ni o Facebooku...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Gavran ::

Ni mi jasno zakaj nihče ni omenil preobremenjenosti staršev. Vsega naj bi bili krivi starši, da s(m)o preobremenjeni pa nihče ne čuti? Od osmih zjutraj (zbudiš otroka in ga pelješ v šolo) pa vsaj do štirih (otrok je že nekaj ur sam doma, ven pa ne sme ker so zunaj grdi grdi pedofili) si v službi, pogosto pa še dlje, tam do petih ali šestih. Potem je treba v trgovino po kruh, skuhati kosilo/večerjo, pospraviti stanovanje, pod tuš, pa spat ker bo jutri spet naporno v službi. In kje je tu čas za ukvarjanje z otrokom? GA NI! Ga je požrl gnil kapitalistični zaslužkarski sistem kjer je važno samo to, da je moj avto boljši od sosedovega in moja plazma za centimeter večja od njegove. TU je krivda države/sistema, tema o kateri govorimo pa je POSLEDICA takega norega tempa življenja, ko človek nima časa da bi v miru "spustil golobčka". Otroci (in veliko odraslih) pa potem najde rešitev za tipkovnico - tako ali drugačno...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Ramon dekers ::

pobalinka2 je izjavil:

Ramon dekers je izjavil:

eh to je se najmanj. Problem je ker fb dejansko poneumlja. Se opravicujem tistim ki z njim sluzijo denar. Ampak resno kdaj je fb uporabnik prebral kaksno knjigo. Verjetno jo tudi brez njega ne bi, ampak vsaj z debilnimi informacijami ne bi bil obkrozen.


Definiraj fb uporabnika! Sama sem uporabnica, v življenju pa sem prebrala preko 1000 knjig in s tem nisem zaključila..
Toda tudi statusi na mojem fb niso: sms any1, fak kerga mačka mam, nalep mi srček če me ljubiš, lupčka če me pogrešaš,... in nimam med prijatelji niti ene osebe, ki bi pisala podobne statuse...

Stvar je torej od posameznika do posameznika različna, tako, da ne meči ljudi v isti koš.

Kar se pa tiče komentarjev, kdo je kriv za nenormalno obsedenost uporabnikov z rač. igricami, internetom, fb-jem,...
POVPRAŠEVANJE USTVARJA PONUDBO in ne obratno.


nima veze, izjeme ne potrjujejo pravila. Sicer pa ce ne isces fanta in sexa preko fb ali si dopisujes idiotske komentarje, cemu potem fb?aja izobrazevanju, sem pozabil. Ce le to ne poteka na kmetiji. Lol

twitskull ::

Še dobr da žvimo v "demokraciji". Nekateri bi pa želeli pravo diktaturo. Jst pa cepam od smeha :D ... sicer pa, nej vsak po svoje vzgaja svoje otroke kakor ve in zna. In Gavran je dobro opisal še drugo plat. Tisti, ki pa tako glasno pišejo o nekih ukrepih nej pa prvo probajo še iz druzga talerja jest pa pol povedat, kak okus ma hrana.

Eni so bolj pametni, drugi malo manj. Informacijska revolucija pa je prnesla večjo ozaveščenost ljudi. Pred 100 leti folku ni blo jasno, da se jim pere možgane. Ni jim blo jasn kaj se dogaja v vrhu države. Zdej pa folku postaja počasa. Tehnologija in informacija je orodje. Mi ga pa še ne znamo prav uporabljat. Nč druzga ni. Počasa se bo zaradi viška začela delati selekcija. Ampak zato je potreben čas.

Kar se pa igrc tiče je pa zadeva sila enostavna. Ne bodmo preveč pametn, vsi smo igrce špilal. Vsem nam so se zableščale učke, ko smo pr sosedu vidl komodorja al pa 286-ko :) To je del odraščanja. Otroška radovednost je bla v vseh nas. In še je. In z ponosom lahk rečem, da sm prebil velik preveč ur za računalnikom. In npr moja mami ni nikol razumela tega. Je mislala, da bom zavozu čist. Pa sm skoz govoru, da ma vsak svojo pot k jo more prehodet. In sm jo. In zdej nekje 8 let delam z računalniki. In sem hvaležen vsake minute k sm jo prebil takrat. To je moja pot. In nihče nikakor nikdar meni ne bo utrujal, da je nekaj slabo, če imam sam pozitivne izkušnje s tem. Če je nekaterim izmed vas to tak trn v peti prosim ugasnite računalnik. Zapakirajte ga in pošljite v Afriko v eno vas, kjer bodo še kako veseli. Vi pa potem zaživite vaše življenje tako kot tukaj natolcavate. Čistunsko in neverjetno zrelo.

Časi se spreminjajo. Ne pravim, da je vse ok. Ne pravim, da ni priložnosti za izboljšave. Ne pravim, da se ne strinjam z Stallman-om v nekaterih pogledih. Prav tako pa slepo ne sledim vsem kar preberem. Pros and cons predvsem. Vsak si lahko izoblikuje svoje mišljenje. In pravico ima do tega. Tisti, ki pa tega niso sposobni, ali po svoji režiji ali pa kako drugače pa naj živijo kot njim ugaja. Imam prijatelje, ki so obsedeni z FB-jem. Resnično obsedeni. In nekateri niti ne berejo knjig, če smo že pri tem (dvomim, da je kriv FB, nikoli niso marali brati). Ampak, ali mi da to pravico, da jih označujem kot bedake. Ne, ne, ne. Kje je strpnost. In prav ti prijatelji so mi že pomagali kdaj pa kdaj. In jaz njim. In lahko za nekatere izmed teh "bedakov" z vsem srcem trdim, da so eni izmed najbolj čustveno inteligentnih ljudi, ki jih poznam. In si štejem v čast, da jih poznam. Pa čeprav nas loči kar precej IQ pik. Žalostno je, da se še vedno ukvarjamo s tem, kako bi mogli vsi delovati in se obnašati. To je zame primitivno in to je zame neumno. Vsak ima možnost deaktivirat FB, zbrisat igrce. Ne mi govorit, da je folk tolk neumen. To jst ne verjamem, ker vem, da ni tko. Je pa lažja pot se strinjat z ljudmi in it isto pot kot oni. In vsi to kdaj počnemo. Ne bodmo brezmadežni tuki za brezveze. Ker hinavščina je pa resnična bolezen tega sveta. In mislm, da bi mogl v kateri temi to raj obdelat. Ampak ne. Ker mi nikoli nismo taki. Lahko se je skrivat za nickname-om. In si prslužt tag Persona Non Grata, Persona Rudis. Vsak nej počne kar hoče (v mejah trenutnega zakona seveda). Vse ostalo je zame diktatorski pristop k življenju in takšni ljudje nimajo niti malo občutka za sočloveka. In že sama izjava, da je človeka strah, da bo plačval zdravljenje za nekoga, k je zbolel zarad razvade. Kako sebično. Moja mami naprimer je 40 let plačevala zdravstveno zavarovanje. Nikoli bila resno bolna. Kadilka, da! In potem zbolela za rakom, ki ni imel veze s kajenjem. Torej predragi moji. Koliko ljudem je ona omogočila zdravljenje in nikoli rekla besede proti tem. Takih primerov poznam veliko. Socialna družba smo. In kapitalisti (veste tisti, kateri ste), prosim da malo premislite kako objokano boste potem čakali v vrsti hipohondrov. Pa sploh me ne zanimajo zdej Marxove prispodobe, da že kar utišam cel kup izjav.

Manu ::

pobalinka2 je izjavil:

Kar se pa tiče komentarjev, kdo je kriv za nenormalno obsedenost uporabnikov z rač. igricami, internetom, fb-jem,...
POVPRAŠEVANJE USTVARJA PONUDBO in ne obratno.


Tu si pa udaril mimo in to precej.

Velja tudi obratno.

Bistvo reklame je, da se produkt oglašuje in ustvarja željo pri ljudeh.

Greš v trgovino samo po kruh in mleko. Ven pa prideš še z dodatnimi petimi artikli. To je empirični dokaz, da bolj velja obratno, kot si sam poudaril.

Tudi ponudba ustvarja povpraševanje.

Res pa je, da smo ljudje zasvojeni z marsičem. To pa še ne pomeni, da bomo šli živet nazaj v jame.

Vse prednosti tehnologije so dobre za uporabo. Ne vem zakaj bi jih zavračali. Problem je v dveh točkah:
- navezanost na nek ciljni predmet (materialni ali nematerialni)
- izkoriščanje te navezanosti ali samo preprosto uporabo praktične tehnologije za kontrolo nad ljudmi iz kakršnegakoli namena že (za ustvarjanje kapitala ali za politične cilje)
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Jupito ::

SkipEU je izjavil:


Starši, ki takšne stvari zahtevajo, ne bi smeli biti starši. To so starši, ki očitno imajo otroke, nočejo pa za njih skrbeti ali jih vzgajati. Sicer pa je vse več takšnih "staršev" tudi pri nas (to so starši tipa "daj otroka pred računalnik, da bo mir pred njim"), ko starši niso sposobni zamenjati niti TV kanala ali otroku omejiti uporabe računalnika in zahtevajo, da to namesto njih opravljajo drugi, sami pa rajši zgubljajo čas s pisanjem pritožb. Da bi zamenjali kanal, bi izgubili 1 sekundo, s pisanjem pritožbe pa pol ure. Norost sodobnega sveta...


Točno tole! Poznam kar nekaj primerkov, ki počnejo točno to! Otrok ima neomejen dostop do računalnika in TV, da se z njim ni treba ukvarjati in da vedo, kje so ga nazadnje pustili, potem pa pi*dijo, da froc pri svojih letih gleda nasilne in poneumljajoče reči, preklinja, išče pornografijo... in kako je treba vse to prepovedat, pa da šola nima nobene vzgojne funkcije... pa vem, da noben od njih ne dela 2 šihtov ali na izmene, da dejansko ne bi imel časa.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

[D]emon ::

Nekaj vas tu gori ima jako cudne ideje o "sedenju pred racunalnikom" in "zapravljanju casa". Otroke se po eni strani popolnoma prevec ujcka, po drugi strani pa se z njimi ne ukvarjajo dovolj (ali na pravi nacin). Predvsem mi gre v nos tisti "pojdi ven in se igraj vendar glej, da se niti slucajno ne umazes" odnos prenekaterih danasnjih starsev. Z nobeno stvarjo ni dobro pretiravati, pa najsi bo to hoja v hribe ali igranje iger. (Ali ucenje programiranja, n.pr.) Vsekakor pa rajsi vidim, da je otrok pred racunalnikom kot pa da bi zunaj s sovrstniki zganjal p@#$^rije.

Furbo je izjavil:

Berserker je izjavil:

Furbo je izjavil:

Berserker je izjavil:

Se strinjam z zakonom, ti ljudje sploh ne poznajo RL , samo starcraft pa te pisane fantazijske igre bi igrali. Na srečo še imajo obvezni vojaški rok, da vsaj malo spoznajo naravo pa da vidijo nove ljudi.


A si ti služil vojaški rok? Večje izgube časa in poneumljanja pač ni mogoče doživeti.



A sedenje pred pc-jem pa ni izguba ? Vojska je pač državljanska obveznost. Tam dobiš razne veščine ter se naučiš reda in discipline. Bil sem zgolj na trimesečnem usposobljanju, žal so obvezni rok ukinili že pred leti. Pač vedno sem bil mnenja, da mora vsak pravi moški opravit usposabljanje. Če nebi naša armija takole životarila, kot eni taborniki , potem zagotovo nebi bil zdaj en random študent.


Kakšne veščine? Večino časa smo postiljali postelje in glancali čevlje, očitno bi v primeru napada sovražnikom zgolj postlali postelje in jim stregli od spredaj in zadaj.

V celem 6 mesečnem 'usposabljanju' sem postrelil morda dva saržerja nabojev, brez veze. Ok pa kalašnika znam razdreti pa sestaviti nazaj. Big deal.

Pa nekaj metanja po poljih je bilo, atomski z leve, atomski z desne, v primeru atomskega napada bi skrivanje za regratom bolj malo pomagalo.

Tvoje ideje o vojski so zastarele.


Govoriti o sluzenju vojaskega roka kot drzavljanjski obveznosti je bedarija in zapuscina starega sistema, ki si ga nekateri nikakor ne pustite izbiti iz betic. Sam sem v vojski prezivel leto in pol in od tega nisem odnesel nic kaj pretirano vrednega razen cina desetnika ob odpustu in kupa modric zaradi vseh mogocih bedarij, ki smo jih morali poceti. In vsakdo, ki misli, da se v vojski naucis karkoli prida koristnega, se presneto moti ter bi tudi sam najverjetneje po nekajkratnem porocanju stanja gasilnemu aparatu spremenil mnenje. V resnici ne gre za nic drugega kot poligon za nizje castnike, da izzivljajo svoje frustracije nad navadnimi vojaki.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Južni Koreji spet dovoljena anonimnost na internetu

Oddelek: Novice / Zasebnost
83095 (1970) Truga
»

V Južni Koreji mladoletnim prepovedano igranje spletnih iger ponoči (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
9125515 (22564) [D]emon
»

Kitajska daje staršem več nadzora nad početjem otrok v internetnih igrah

Oddelek: Novice / Varnost
62406 (1621) BaToCarx
»

Južna Koreja omejuje igranje spletnih iger

Oddelek: Novice / Igre
3010503 (7653) HeMan

Več podobnih tem