» »

Vodno hlajenje - Problemi ... in rešitve

Vodno hlajenje - Problemi ... in rešitve

Sssaga ::

Pozdravljeni!

Odpiram novo temo, kjer bi se debatiralo o vodnem hlajenju za računalnike (PC) tako v začetni fazi (izbira komponent, looping, mešanica...) kot tudi končni fazi (čiščenje).


Imam ''EK-KIT H3O - Supreme HF 360'' komplet vodno hlajenje in po pol leta imam alge na vodnem bloku in v rezervoarju.

Podrobneje:
- EK Supreme HF (Nickel Plexi)
- EK DCP 4.0
- EK CoolStream Radiator XT 360 (tripple)
- EK Multioption X2 Reservoir 150 (Advanced)
- Yate Loon D12SH 2200rpm 120mm 77 CFM x3 montirani na ''kilerju''
- TUBE Masterkleer 13/10mm UV Blue
- Arctic Cooling MX-4

Vodno hlajenje sem montiral pol leta nazaj (Maj) in vlil tekočino ''AT Protect UV Blue 1000ml'' prav tako na EK-jevi strani naročeno. Uporabil okoli 0.7 litra.

Upam, da mi nekdo z izkušnjami kaj več pove.

Situacija je pa taka:



Na rezervoarju se tudi vidi a se bo dalo spucati, skrbi me pa za pumpo...
Zdaj, če so alge prisotne, potem so vsepovsod v loopu (ali pač ne), tako da me zanima kako je s cevmi?

Tekočina je tukaj http://www.ekwaterblocks.com/shop/acces...

Uspešno proti koroziji, ne pa proti algam. Uporabil sem samo to in ničesar drugega. Kot prvič sem hotel uporabiti nekaj z njihove strani, sedaj bom pa videl, sploh zaradi alg, če bi ''domačo'' mešanico dal notri. Ne vem kaj sem takrat mislil z algami, da sem smatral da ne bo težav.

Kaj priporočate glede čiščenja in nove mešanice?

Vem, da sem takrat cincal med slednjimi:
-PT Nuke PHN - antikorozija
-IandH Silver Anti Algae KillCoil - uspešno proti algam; bi mogoče zadnjo komponento lahko dodal mešanici, ki sem jo kupil in tako ne bi škodoval kovinskim materialom (blok, pumpa)?

Oziroma kakšno mešanico vi uporabljate-doma narejeno: distilirana voda, antifriz, srebro...
Barvnih aditivov sem se ognil že na začetku, saj pravijo da samo škodujejo, ker se ''zapucajo'' v stene in sem raje kupil barvne cevi.

Pa še: Ali alge škodujejo v taki meri kot korozija ali so ''dovoljene'' notri in bo vse še uspešno laufalo ? :D

Trenutno imam procesor na 4011 Mhz in 1.50 Volt v BIOS-u in 1.45 v CPU-Z in imam še zmeraj dobre temperature:
- Idle 34-39°C
- Load 61-65°C (Prime 95)

Torej tempse so enake kot izpred pol leta-vse beleženo. :D

Hvala za pomoč in seveda naj bo tema uporabna vsem, ki se srečujejo s problemi pri tem hobiju :)
  • spremenilo: Sssaga ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312894 (2603) TOP
»

Problem s temperaturo - vodno hlajenje

Oddelek: Navijanje
171362 (1180) strumf666
»

Vodno hlajenje in tekočina

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182302 (2002) MyName
»

ciscenje vodnega hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322066 (1448) mykeos
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182018 (1782) ABX

Več podobnih tem