» »

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme

Pomembno! Obupno stanje na trgu rabljene opreme

1
2
3

_koki_ ::

mr1two je izjavil:

A ti razumeš koncept nove, nerabljene strojne opreme z garancijo? Ki ima možnost nadgradnje v prihodnosti? In dejstvo, da plačaš še prodajalcu njegov delež, državi pa davek... To imej vedno v mislih, ko sestavljaš prodajno ceno za tehnološke zadeve.

Ne tega koncepta ne razumem in ga nikoli ne bom razumel, da bi boljši procesor mogu prodat ceneje od manj zmogljivega novega, veš kaj dobiš za 50-60eur, novega celerona ki je res malo jači, niti proti 3 leta staremu quadu nima za burek, je pa vsaj nov če drugo ne!
Nisem vedu da je procesor s časom vedno manj učinkovit, bom mogu it po novega sandy celerona, ker bo nov in bolj učinkovit!
Nov CPU za 100eur do kolen ne seže proti navitemu quadu, bi blo treba vsaj za 150eur CPU kupit da bi se lahk kosala oziroma 200eur za navijalski procesor, ki bi naredil mal večjo razliko in bi se splačalo nadgradit, kje je še pol solidna plošča pa poceni ram, aja pol smo pa že pri znesku 350eur, za stare komponente bi pa težko polovico tega zneska dobu, enostavno ni računice nadgrajevat iz quad na quad...
Pa nehite že omenjat to nadgradljivost sandy-ivy, do tega je prišlo le zaradi fiaska z osnovnimi ploščami, drugače bi lahko samo sanjali o nadgradnji!

boiler ::

_koki_ je izjavil:

mr1two je izjavil:

A ti razumeš koncept nove, nerabljene strojne opreme z garancijo? Ki ima možnost nadgradnje v prihodnosti? In dejstvo, da plačaš še prodajalcu njegov delež, državi pa davek... To imej vedno v mislih, ko sestavljaš prodajno ceno za tehnološke zadeve.

Ne tega koncepta ne razumem in ga nikoli ne bom razumel, da bi boljši procesor mogu prodat ceneje od manj zmogljivega novega, veš kaj dobiš za 50-60eur, novega celerona ki je res malo jači, niti proti 3 leta staremu quadu nima za burek, je pa vsaj nov če drugo ne!
Nisem vedu da je procesor s časom vedno manj učinkovit, bom mogu it po novega sandy celerona, ker bo nov in bolj učinkovit!
Nov CPU za 100eur do kolen ne seže proti navitemu quadu, bi blo treba vsaj za 150eur CPU kupit da bi se lahk kosala oziroma 200eur za navijalski procesor, ki bi naredil mal večjo razliko in bi se splačalo nadgradit, kje je še pol solidna plošča pa poceni ram, aja pol smo pa že pri znesku 350eur, za stare komponente bi pa težko polovico tega zneska dobu, enostavno ni računice nadgrajevat iz quad na quad...
Pa nehite že omenjat to nadgradljivost sandy-ivy, do tega je prišlo le zaradi fiaska z osnovnimi ploščami, drugače bi lahko samo sanjali o nadgradnji!


Malo si me zgubil. Začniva počasi. Core 2 Quad Q6600 je počasnejši od i3 2100 na stock frekvencah. V nekaterih testih celo za polovico. Zadevo boš moral navit, če hočeš da deluje enako hitro kot i3. Če hočeš kaj več boš potreboval dobro hlajenje, to pa stane. i3 2100 se dobi za okoli 110€. Najcenejši quad na bolhi je 100€. Oba imata stock hladilnik, kar je za i3 dovolj. Če boš pa navijal potrebuješ dober napajalnik, rame in ploščo. Za i3 ne potrebuješ nič od naštetega, kvečjemu napajalnik, če boš uporabljal požrešno grafiko. DDR3 ram je praktično zastonj (sem videl že 4gb ploščice za 18€). DDR2 ram je po drugi strani zelo drag. Če pogledaš benche stock i3 2100 in q6600 boš videl da boš moral quada kar precej navit da boš presegel hitrost i3. Večina rabljenih procesorjev nima garancije. Lahko, da je bil že dalj časa navit. Navitemu procesorju se zmanjša življenjska doba. Res pa je, če ima nekdo že pripravljeno navijalsko matično ploščo z dobrim ramom in napajalnikom, da je za njega mogoče smoterno kupit quada. Vendar bi jaz raje prodal ram, ploščo in procesor ter doplačal za lga 1155 ploščo + ram + i3 2100 s čemer bi dobil podobno hitro mašino in bi naslednja 3 leta mirno spal. Stalo bi me približno enako. Nebi se mi bilo potrebno ubadati z navijanjem. Računalnik bi povzročal manj hrupa (razen če imaš vodno hlajenje, kar pa ni poceni). Poleg tega bi bil račun za elektriko manjši. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boiler ()

_koki_ ::

Q6600 je počasnejši od i3 2100 na stock frekvencah, ko je govora o enonitnih testih procesorja, zaradi občutno nižje frekvence (700mhz) enega jedra, ko so uporabljena vsa jedra pri testu pa q6600 z lahkoto drži tempo i3 (dokler ti take stvari niso jasne nima smisla dalje debatirat). Zamisli si kje je q6600 ko mu dvigneš frekvenco za 50% (3.6Ghz), iz prakse in dobljenih rezultatov ti povem, da se z lahkoto primerja z i5 2300 ki pride okoli 170eur, pri 25% navitju (3Ghz) pa z lahkoto pomete z i3 2100 s ceno 110eur, navijat pa tako ali tako nobenega od teh ne moreš, zato je edina logična nadgradnja i5 2500K, če hočeš sploh kaj pohitrit sistem, cena procesorja pa tudi okoli 200eur.
Pa kak dobr napajalnik rabiš za OC procesorja, vsak LC bi z lahkoto gnal teh 150W, ni to grafična kartica ki sama pokuri 200-300W, ram je čist standarden brez hladilnika ddr2 800mhz, cene novih me en drek brigajo ker jih nimam niti več kam dat, jih bom pa vsaj lahk dražje prodal ko bo prišu čas za menjavo, edina stvar ki jo res rabiš je hladilnik, s katerim poskrbiš da temperatura ne presega proizvajalčevih vrednosti, s tem pa tudi poskrbiš za to, da se življenjska doba procesorja kljub navitju ne zmanjša (če slučajno še neveš, previsoka temperatura in napetost vplivata na življenjsko dobo procesorja in nič drugega) ter osnovno ploščo, ki ni tak ološ ko si ti kupu (ma pa vsaj garancijo in lahk 3 leta mirno spiš, kot si se sam izrazil)...
Kar se pa hrupa tiče, vodno hlajenje je za moje pojme največja bedarija, če hočeš met konkretno vodno hlajenje moreš met še ventilatorje, potem si pa s hrupom tam kjer si bil z zračnem, mam pa v kišti kar nekaj 120mm ventilatorjev ki so pa neslišni proti 92 ali 80mm in z lahkoto spim v istem prostoru ko računalnik laufa 24/7...
Prilagam še primerjalni test c2q procesorja na 3ghz in i3 2100, to je pač najbližja primerjava zmogljivosti q6600 pri tej frekvenci:
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

marvin42 ::

koki: navadni uporabnik ne navija računalnika in ravno to je bila poanta boilerja.
Mostly Harmless

Dr_M ::

Tocno zaradi takih stvari nikoli ne prodajam rabljenih komponent.
Kupec vedno misli, da jih bo dobil zastonj oz da mu se kaj placam, da jih vzame, jaz pa tudi ne mislim za male paer prodajat se cisto solidnih komponent.
Pri meni se vse komponente uporabljajo, dokler niso ze res tako stare, da jih lahko samo se stran vrzem ali pa dokler nekaj ne crkne.
Vse stare S462 sisteme sem upokojil, medtem ko S939 z opteronom 170 se vedno dela v fotrovem racunalniku. In tako bo, dokler nekaj ne odleti, potem dobi 955BE na AM2+ plati.
Za sitne pare pa ne mislim prodajat teh stvari, ker jih raje na steno namesto slik pribijem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

Pametno razmišljanje v stilu, če resno lahko tak PC nekomu "za tabo" podariš oziroma je v uporabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

krneki0001 ::

I5-2500K vs Q6600
http://forums.guru3d.com/showthread.php...


Kar se pa rabljene robe tiče - ponavadi iz vseh komponent sestavim delujoč računalnik in ga podarim komu, ki ima majhne otroke - za prve občutke na računalnikih je tudi počasna kišta dovolj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

mr1two je izjavil:

Ja, ampak se strinjamo nekako s tem, da so cenjene na prav način. 4850 za 50 evrov je deal, za 40 pa pošten deal. Ker so povečini izven garancij, če pa kupiš novo(bolj šparovno, hladnejšo, tišjo zadevo z garancijo) 5750 ali 6750 pride cca 90E. To je po mojem realna cena.
Zdaj pa pazi procesorje- ekvivalent po performansih je nov recimo 150 evrov, če se meni kaj zdi, dotrajana tehnologija brez garancije takoj pade cena za 50%- zakaj? Ker če bi hotel, lahko dobim novo zadevo brez davka= -20% že v štartu, plus to da se mi zdi garancija in futureproof vredna še 30% cene (pri tem da upoštevam, da plačam tudi trgovcu svoj delež), tako da ta overpriced jajca od c2q bi se mogla pocenit še za konkretnih 40-50%, da bi lahko potem reku, da so cene normalne.
Tako pač niso in naj si jih ima folk tam po predalih.


točno tko je in nič drugače!!!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

-valvoline- ::

Folk ne prodaja c2d in c2q sisteme ter c2q procesorje ker nimajo potrebe po čem hitrejšem,sploh pa če so naviti.Moj e8200 na 3.5ghz in grafa hd4850 prežvečijo vsak najnovejši špil ki ga vržeš noter brez težav.Včasih z vse na max,včasih ma daš neki na medium,nič hudega.Pa so komponente stare najmanj dobra 3-4 leta.8800gts,8800gt in 9800gt mean fkin machines stoneage dinozavri ki še vedno z lahkoto poganjajo vse kar pride ven. Backup pc mam e6300 na 3.2ghz z 9800gt le malenkost počasnejši kot primarna kišta,zadnjič sem mal za foro sprobal mw3 kar leti fps skoraj vedno čez 50-60.

Zgodovina sprememb…

dwinxp ::

Tudi meni motijo te cene... Gledal sem tudi sam, da bi si zamenjal procesor ter vgradil 4 jedrnika, ker za video obdelavo bi mi prišel bolj prav... vendar da morem za q6600 odšteti 100€ ?? to je oderuško. Samo naj omenim, da NOV procesor Q8300 se dobi pri nas za okoli 130€... in je NOV z garancijo! ... Realna cena q6600, kar bi osebno še odštel bi bila okoli 60-70€ ... več sigurno ne... Tako, da še vedno ostajam zvest C2D E6400, ki pridno dela že par let na 3.05GHz :D

Če pa bi kupoval novega bi bil to zagotovo trenutno best buy 2500k ...

Lp

kmetek ::

ja samo baje je q8300 dosti švoh proti q6600 oziroma sta tam tam....v angliji prodajajo q6600 po 60-70€, kar je 80-90€.

dwinxp ::

_koki_ ::

dwinxp je izjavil:

Tudi meni motijo te cene... Gledal sem tudi sam, da bi si zamenjal procesor ter vgradil 4 jedrnika, ker za video obdelavo bi mi prišel bolj prav... vendar da morem za q6600 odšteti 100€ ?? to je oderuško. Samo naj omenim, da NOV procesor Q8300 se dobi pri nas za okoli 130€... in je NOV z garancijo! ... Realna cena q6600, kar bi osebno še odštel bi bila okoli 60-70€ ... več sigurno ne... Tako, da še vedno ostajam zvest C2D E6400, ki pridno dela že par let na 3.05GHz :D

Če pa bi kupoval novega bi bil to zagotovo trenutno best buy 2500k ...

Lp

Pol si pa novega kup za 130eur, če ti je 100eur oderuško in še dobiš sploh kje kakega quada iz stare zaloge, pa tolk za info TOP 775 procesorji bojo vedno držali ceno zaradi višjega multija, višji multi = višji OC in q6600 drži ceno ravno zaradi tega, ker ima isti multi kot q9650, ta q8300 ima pa največ 7.5 multi in dost več kot 3ghz z njim ne prideš z 800mhz rami, 3 ali pa 3.6ghz z isto strojno opremo je pa občutna razlika, tako da je q6600 še poceni v primerjavi s tem q8300, da ne omenjam še tu samo 4mb cache ipd.

dwinxp ::

Joj joj joj smo eni napadalni :D Jaz sem samo moje mnenje podal brez nobenemu sivih las povzročat... nevem zakaj je treba tako agresivno odgovarjat... Vseeno 100€ je preveč... 60€ ga vzamem :D hvala :D

Reycis ::

Cene rabljenih komponent pri nas sicer so malenkost visoke. Vendar razen parih fisherjev, ki imajo LOL cene, niso nevem kako ekstremno visoke. Razlog za malce visje cene pa je visoko povprasevanje po rabljeni robi in ne ravno mocna ponudba. Ker imamo doma podjetje se meni ne splaca kupovat rabljene racunalniske opreme. AMpak dostikrat vidim kje kaksno rabljeno stvar ugodno.

_koki_ ::

Človek tu noben nič ne prodaja, napisu sem sam dejstva, če že kupuješ quada pol kup q6600, q6700 ali q9650 pa pogojno še mogoče q9550, pač procesor ki ima višji multi...
Dejstvo je tudi, da se 3 leta star q6600 še vedno uspešno kosa z vsemi mlajšimi brati in če je zmogljivost navitega procesorja približno na nivoju i5 2300 ki se ga ne da navit, je budala tist ki bi prodal procesor za drobiž 50-60eur, če pa i5 2300 stane 170eur...
Je pa zanimivo za videt, koliko je še povpraševanja po quadih, občutno višje od ponudbe (podobna zgodba kot pri diskih) cena pa raste!!!

sgdjkdlsugi4 ::

-valvoline- je izjavil:

leiito je izjavil:

ja, ja, isto pri avtih, kot da ne štekajo, da je vmes že nov model. Tu bi morala ukrepati država, trg rabljene opreme ne more biti prepuščen, kot jim pravi boiler, ingorantnim in egoističnim ljudem, ki s svojim neznanjem in pohlepom onesnažujejo naš prelep planet.

Za začetek rabljene avte, na cene, ki jih zahtevajo, mora biti avtomatski 25% popust, sicer sledi visoka kazen. Če pa kdo namerno že na začetku postavi še višjo ceno od t.i. tržne, takim je treba pa prepovedati prodajo česarkoli rabljenega.

Lool,sick post.
Haha,zakaj bi morala tržava tole regulirat? Če je nek butl pripravljen plačat za rabljen izdelek več kot je realna cena je to izključno njegov problem.
;((

Pozabil si, da eni mislijo da smo se vedno v socializmu ;]

_IKE_ ::

Sam imam še socket 775 in sem prav zaradi visokih cen quadov opustil idejo o nadgradnji z 775 quadom.

Pa tudi če bi se že odločil za 775 quad se postavlja vprašanje kako bi se na navijanje odzval računalnik saj komponente niso več najmlajše. Poleg tega pa tudi ni bil kupljen z namenom navijanja, zaradi česar bi bilo potrebno zamenjat ram, napajalnik in verjetno tudi ohišje, ter dokupiti še hladilnik za navijanje in glede nato da se navija procesor bi bilo smiselno zamenjat grafično kartico.
In tako bi praktično moral zamenjat že skoraj ves računalnik, strošek pa nenadoma ni več samo 100 eur.

Sedaj se postavi vprašanje ekonomske upravičenosti nakupa rabljene opreme za katero ni nobene garancije, dotrajanost pa je vprašljiva( ali je zadeva bila 24/7 ali sam par dnevno ).

Zato sem se odločil da bom enostavno raje kupil vse novo, le z eno razliko, da bom sedaj kupil malo bolj načrtno.

fopi ::

Se pridružujem temu mnenju.

Tudi sam imam socket 775 plato in E6300. Sem razmišljal o quadu, a se ravno tako odločil, da se ne splača. Navijal ne bom. Zaenkrat dela vse, bom pač počakal na tej "hitrosti" dela do ivy bridgea in potem vse novo. Pol pa itak vsak nov procesor zahteva novo podnožje. Intel pač služi z komponentami za matične plošče, ker drugače res ni razloga, da si ne bi omislili enega podnožja za več kot eno generacijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fopi ()

Spock83 ::

Mah mene visoke cene ne motijo. Pač ne kupim zadeve. Vedno se bo našla ugodna varijanta. Najbolj na živce mi gredo tisti, ki rečejo dam pol te cene itd... Enim je zastonj predrago.

leiito ::

Tu zdaj malo pretiravaš, zastonj ni predrago. Samo da ni nizka cena na račun kvalitete.

Maxtor2000 ::

Dejstvo je da je Sandy Bridge par svetlobnih let pred C2D/Q.
Tisto performance gor ali dol so nične, ko vidiš zadevo v živo. Poleg tega je zadeva nova in Ram dosti cenejši.
Kar želi večina ljudi tukaj povedat, da ti da logično razmišljanje zanimiv odgovor.

1. znalci raje kupijo novo in tudi svetujejo novo
2. neznalci pa še naprej "skačejo" po stari šari in preplačujejo stvari

boiler ::

Maxtor2000 je izjavil:

Dejstvo je da je Sandy Bridge par svetlobnih let pred C2D/Q.
Tisto performance gor ali dol so nične, ko vidiš zadevo v živo. Poleg tega je zadeva nova in Ram dosti cenejši.
Kar želi večina ljudi tukaj povedat, da ti da logično razmišljanje zanimiv odgovor.

1. znalci raje kupijo novo in tudi svetujejo novo
2. neznalci pa še naprej "skačejo" po stari šari in preplačujejo stvari


Nekako ugotavljam, da so vsi, ki navijajo za stare quade gamerji in gledajo teste, kjer je bottleneck grafika potem pa mislijo da je navit q6600 enako hiter kot i5 2500k. LOL
In poleg vsega...računalnik se lahko uporablja samo za igre in so vsi ostali testi in aplikacije nepomembni. /sarcasm off
Nevem zakaj ampak dobivam občutek da se v tej temi pogovarjam s 40 letniki, ki še vedno živijo z mamo.

krneki0001 ::

Maxtor2000 je izjavil:


1. znalci raje kupijo novo in tudi svetujejo novo
2. neznalci pa še naprej "skačejo" po stari šari in preplačujejo stvari


Glede tega se nebi strinjal. Občasno kupim kako staro grafično postajo (kak HP WX8000) in iz nje naredim server (profi grafiko ven in več diskov notri). Na koncu se izkaže da je quad xeon 3GHz in 6Tb diskovja odličen server, ki dela brez problemov, in bo še nekaj časa delal. Vse kar zapravim je v tem primeru cena za diskovje, ker sama taka mašina stane recimo 100 evrov.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gendale ::

>Vse kar zapravim je v tem primeru cena za diskovje, ker sama taka mašina stane recimo 100 evrov.
po trenutnih cenah za diske porabiš še 1000€ :P
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Brias ::

Passmark CPU benchmark ...

Intel Core2 Quad Q6600 @ 2.40GHz 2,982
Intel Celeron G530 @ 2.40GHz 2,374
Intel Core2 Duo E6300 @ 1.86GHz 1,114


recimo mas c2d e6300 z 4*1gb ddr1 in eno staro plato ,,,

prodas c2d 6300 za 35 eur, plato za 15 / 50 komplet ...
za rame dobis 75 eur

125 eur za rame, plato, proc ...


gres v stacuno, kupis ...

MATIČNA OSNOVNA PLOŠČA SOCKET 1155 INTEL, ASROCK H61M-VS
52 eur


INTEL CELERON DUAL CORE G530 / Sandy Bridge
socket: 1155.
število jedr: x2.
takt: 2.40 GHz.
predpomnilnik: 2 MB.
poraba: 65 W
47 eur

RAM 4GB DDR3 PC3-10600 1333MHZ APACER
22 eur

se ostane ti 5 eur :)

mas prost slot za nov ram, dzabe ....

mas avijon proti svojmu exxxx @ stock

mas silence

in vse skupi dzabe ....

tak je trg

nimas kej ...

quade @100-200 eur nej pa kupujejo tisti ki ..... :)

Aston_11 ::

Sem ravno danes montiral gigabyte, intel G620, 4 Gb rama za 150 EUR. In to je to in dela, sicer za dlako slabše od E6500 v nekaterih segmentih (zagon programov), vendar sem se znebil grafe, rama imam pa tudi več. Če bi kupoval rabljeno, bi bilo tu nekje. Ali pa tistih 120 EUR.

Edit: ups, se je zadeva stabilizirala in ni več razlike pri zagonu programov.

1 x .Transcend Jetram 4GB 1333Mhz cl9 (JM1333KLN-4G) = 27.60 EUR
1 x Intel Pentium G620 (2,60Ghz, 3MB) BOX (G620) = 63.60 EUR
1 x Gigabyte GA-H61M-D2-B3 (GA-H61M-D2-B) = 60.00 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

simimedi ::

A veste kaj pa jaz opažam zadnje čase. Da folk prodaje rabljene komponente po višjih cenah kot v trgovini. V zadnjem tednu sem opazil kar nekaj takih oglasov. Navadno zraven link iz trgovine z najvišjo ceno in s pripisom, da poštnino plača kupec. Ni mi logično, kako sploh računajo, da bo kdo to kupil ali se mogoče še res najde kakšen tak naivec. Drugače pa - v zadnjem letu sem preko bolhe in tudi žal Slo-techa kupil 4 pokvarjene plošče (3x napihnjeni kondenzatorji 1x skurjen čip) iz tujine se mi kaj podobnega še ni zgodilo. Tudi to priča o naši kulturi.

Pa srečne nakupe.

LP

kmetek ::

imaš pač nesrečo, od mene so vedno dobili 1A artikle.

BALAST ::

simimedi :: 23. jul 2011, 18:34:47
Torej bolj podrobno:
Osnovna plošča: ASRock 775I65G
Procesor: Intel Celeron D 336 - 2,8GHz
Pomnilnik: 2x512MB
HDD: 80GB IDE
DVD RW enota
Belo/sivo ohišje, spredaj 2x USB
Napajalnik Q-Tec 350W ATX2.0

Naložen WinXP


Cena: 50€
Možna menjava - SSD disk seveda z mojim doplačilom
Samo osebni prevzem - Hrastnik - možen test, ali v radiju 20km po dogovoru.
Kontakt na ZS
LP Simon


Hočeš reči, da nisi ti edini? :D

Ceno lahko vsak postavi svojo, je pa dejansko od trga (oz. navnih kupcev) če kupijo brez barantanja po oglaševani ceni.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

simimedi ::

@BALAST

Se ti zdi, da je bila to pretirana cena?

LP

krneki0001 ::

gendale je izjavil:

>Vse kar zapravim je v tem primeru cena za diskovje, ker sama taka mašina stane recimo 100 evrov.
po trenutnih cenah za diske porabiš še 1000€ :P


raid kontroler 130€
6x 1Tb WD black - 6x 75€

Ni neka huda cena proti današnjim serverjem, ki se prodajajo brez diskovja za orenk višjo ceno.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

-valvoline- ::

Zdaj se res najbl splača nakup nove opreme ker je ddr3 smešno poceni.Sploh pa z prihodom teh sandy dualcore pentiumov in celerončkov. Škoda ker se ne dajo navijat,drugače res odličen nakup. Nadgradnja c2d ali c2q na poceni sandy celerončka ali pentiuma je nesmisel,še vedno naviti 65nm c2d je boljši ali enak po performancah,naviti 45nm c2d je kar hitrejši,c2q je itak hitrejši. Torej nakup rabljenega c2d ali c2q kompleta za nadgradnjo se ne splača razen če ga res ne dobiš poceni,proc+plata+ram max 60-70e,zamenjava obstoječega c2d c2q sistema je smiselna le z i5 2500k(pa tudi cenejšega 2400).Zdaj se splača nadgradit,ddr3 je poceni,plate 1155 se tudi dobijo poceni,z 2500k greš na 4.2-4.5ghz z vsako najcenejšo plato ki omogoča navijanje.
Za cca 300e ali manj dobiš proc 2500k + plata + ddr3,simply raketa.

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

krneki0001 je izjavil:

I5-2500K vs Q6600
http://forums.guru3d.com/showthread.php...


pa veš da je ta test za to, da vidijo če je kaj pohitritve na starih GRAFIČNIH karticah?
pravi test CPU-jev je tule: http://www.anandtech.com/bench/Product/...
meni se to zdi 2:1.
kaj je torej realnost!? cena q6600 = (cena 2500 / 2 ) / min 2 zaradi starosti in garancije = ~40EUR max.

bok ne daj da q6600 primerjamo z g620: http://www.anandtech.com/bench/Product/...
vidimo da je nekje 1:1. potem je cena cena q6600 = cena g620 / min 2 zaradi starosti in garancije = ~25EUR max.
pa še grafično imamo...
kaj pa sedaj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

boiler ::

simimedi je izjavil:

A veste kaj pa jaz opažam zadnje čase. Da folk prodaje rabljene komponente po višjih cenah kot v trgovini. V zadnjem tednu sem opazil kar nekaj takih oglasov. Navadno zraven link iz trgovine z najvišjo ceno in s pripisom, da poštnino plača kupec. Ni mi logično, kako sploh računajo, da bo kdo to kupil ali se mogoče še res najde kakšen tak naivec. Drugače pa - v zadnjem letu sem preko bolhe in tudi žal Slo-techa kupil 4 pokvarjene plošče (3x napihnjeni kondenzatorji 1x skurjen čip) iz tujine se mi kaj podobnega še ni zgodilo. Tudi to priča o naši kulturi.

Pa srečne nakupe.

LP


Jap, to sem jaz tudi opazil in to ne samo pri računalniški opremi. En lep primer:


Hehe, zaradi podobne ponudbe, ki sem jo dobil po sms-u sem odprl to temo.

BALAST ::

Dobro je osveščat vsaj na Slo-Tech, če je kakšna stvar precenjena oz. smrdi po nategu.

Smešni so mi tudi oglasi, ko nekatedi prodajajo/odkupujejo elektroniko npr. :
-po 1kg=2€
-stare nedelujoče prenosnike 1kg=20€
-rabljene tipkovnice in miške, ki so polne bakterij.
-tiskalnike s 50% napolnjenim tonerjem :))
-stare Intel P4 in AMD xp sisteme po 50€, kjer veš da je napajalnik in disk verjetno že v zadnjih zdihljajih.
-matične, kjer piše da v tretjem zagonu dalujejo normalno ;(( takoj se ve da je najman ena komponenta že skoraj odpovedala

Vem pa da tega trga ni moč regulirat, še posebo ker ravno "kradljivci" hočejo najhitreje prodat in samo ti postavijo "mamljivo ceno".
Na bolhi je pa 95% elektronske robe samo še za v kanto, ne pa da prodajajo po 20€ itd. :D
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

Pšenični ::

"Na bolhi je pa 95% elektronske robe samo še za v kanto, ne pa da prodajajo po 20€ itd"

Pač ogromno folka ima računalnik za brskanje po netu, morda le za pošto in tak bo kupil 10 let star napajalnik za 2 eva ali proc za 4 evre in zadevo furov naprej.

Zddej če tega ne razumete. Je pa na bolhi tud nekej fisher manov, ki lovijo naivne stranke.

Je pa tud res, poznam kolega ki se s tem bolj resno ukvarja in njemu ni problem, če mu pride kdo po napajalnik ob polnoči, ali hladilnik. Takrat pa trgovine niso odprte. ???? Je pa res, da ne "nateguje" s pokvarjeno robo.

Tud jaz imam z Bolho pozitivne izkušnje...zaenkrat.

Enkrat lansko leto sem kupil plato, ki je imela napihnjene kondenzatorje...pač zadeve nisem prevzel jaz ampak mlajši brat. Kontaktiram modela in mu pošljem slike. Tipo mi odpiše, da res ni videl, in mi ponudil vračilo denarja. Tega mi je potem tudi v celoti vrnil.

Vidim da je teh primerov z pokvarjenimi platami kar nekaj. Pač dobro je da prodajalca pobaraš po kakšni fotki-original robe.

"-stare Intel P4 in AMD xp sisteme po 50EUR, kjer veš da je napajalnik in disk verjetno že v zadnjih zdihljajih."

Če sistem ni bil navijan, je čisto dober za brskanje po netu, printanje, skeniranje...in ostalo.... Instaliraš Flas block..v Mozillo, in je.
Napajalnik, če nima napihnjenih kondičev, zna bit čudno dolgo. Kolega je zadnjič prodal napajalnik AT za pentium 2. Brezhibnega.

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

Škoda, da nima bolha tako kot ebay - ocenjevanje.

Pšenični ::

"-matične, kjer piše da v tretjem zagonu dalujejo normalno ;(( takoj se ve da je najman ena komponenta že skoraj odpovedala"

To seveda ni popolnoma res. Vzrokov da se plate restartajo ali večkrat bootajo je malo morje.

Zgodovina sprememb…

boiler ::

BALAST je izjavil:

Dobro je osveščat vsaj na Slo-Tech, če je kakšna stvar precenjena oz. smrdi po nategu.

Smešni so mi tudi oglasi, ko nekatedi prodajajo/odkupujejo elektroniko npr. :
-po 1kg=2€
-stare nedelujoče prenosnike 1kg=20€
-rabljene tipkovnice in miške, ki so polne bakterij.
-tiskalnike s 50% napolnjenim tonerjem :))
-stare Intel P4 in AMD xp sisteme po 50€, kjer veš da je napajalnik in disk verjetno že v zadnjih zdihljajih.
-matične, kjer piše da v tretjem zagonu dalujejo normalno ;(( takoj se ve da je najman ena komponenta že skoraj odpovedala

Vem pa da tega trga ni moč regulirat, še posebo ker ravno "kradljivci" hočejo najhitreje prodat in samo ti postavijo "mamljivo ceno".
Na bolhi je pa 95% elektronske robe samo še za v kanto, ne pa da prodajajo po 20€ itd. :D


Predlagam, da začnemo lepit v to temo vse nategovalske oglase na slo-techu!

šernk ::

To seveda ni popolnoma res. Vzrokov da se plate restartajo ali večkrat bootajo je malo morje.


in najbrž med njimi ni tistega, ki pravi da dela vse OK?

sam sem tak PC, ko je rabil 2 zagona, da matična ni piskala dal zastonj osebi, ki je imela prej še 100MHz procesor in ga ne rabi pogosto. povedal sem pač, da ne vem točno kaj je narobe in lahko kadarkoli računalnik odpove. po enem letu sicer še vedno dela, da bi zadevo prodajal mi na kraj pameti ni prišlo, ker niti 10€ nisem želel zanj, sam sem vesel, da je zadeva v uporabi, drugače bi najbrž bil sedaj že na smetišču.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

boiler ::

kmetek je izjavil:

Škoda, da nima bolha tako kot ebay - ocenjevanje.


Po eni strani se strinjam s tem, sam sem uporabnik na bolhi že od 2004 in sem imel veliko večino zadovoljnih kupcev. Se pa najde vsake toliko kak kekec, nazadnje sem prodal eno starejšo mašino jo pripravil za delo, tip je zadevo sprobal in je delovala za pisarniška opravila ter internet odlično. Naslednji dan me kliče, da je vse v angleščini in da nihče ne razume angleško. Mu povem, da bi lahko to prej povedal in bi mu naložil vse v slovenščini. Kljub temu se strinjam, da mu bom naložil, če mi pripelje mašino nazaj. Čez par dni dobim nesramen sms, v katerem zahteva denar nazaj. V normalnem primeru bi še morda vzel zadevo nazaj, ker je bilo res veliko povpraševanja in bi računalnik z lahkoto prodal, će bi se le normalno obnašal. Odpišem mu, da bolha deluje po principu videno kupljeno, računalnik deluje in če ne zna angleško je to njegov problem. Potem pa začne z čustvenim izsiljevanjem, kjer želi vzbuditi v meni občutke krivde, češ da sem slab človek, ker ne vzamem računalnika nazaj. The games people play...
Ocenjevanje na bolhi je za moje pojme dvorezen meč, maš folk, ki je spran v glavo do take mere, da sploh ne ve, da je spran. Potem pa dobiš oceno od takih ljudi.

klinker ::

Ajde no. Q6600 za 100€ in Q9550 za 160€ (ce mas sreco)?!! Zadnjic je bil oglas za i5 750 za 90€, kar je prav realna cena, i7 920 dobis za okoli 140€.
Lastniki 775 quadov ki jih prodajate za te blesave vsote ste malo cez les! No sej, ce dobite kakega nooba ki vam to kupi lepse za vas, je pa to cistokrvni nateg!
Sam sem bivsi komplet Q6600, Mugena, X48 Gigabyte in 2x2GB 1150mhz rama pred vec kot pol leta prodal za 180€, medtem ko so podobni sistemi s P45 plato, stock hladilnikom in 800Mhz rami bli na bolhi od 220€ dalje. Valda sem prodal komplet v istem dnevu, une oglase sem pa videval se kar nekaj mescev tam.

Pšenični ::

"sam sem tak PC, ko je rabil 2 zagona, da matična ni piskala dal zastonj osebi, ki je imela prej še 100MHz procesor in ga ne rabi pogosto. povedal sem pač, da ne vem točno kaj je narobe in lahko kadarkoli računalnik odpove. po enem letu sicer še vedno dela, da bi zadevo prodajal mi na kraj pameti ni prišlo, ker niti 10€ nisem želel zanj, sam sem vesel, da je zadeva v uporabi, drugače bi najbrž bil sedaj že na smetišču."

To si lepo naredil. Jaz kadar kaj prodam na bolhi, če ima stvar kakšno majnšo napako, na to kupca striktno opozorim. Cena je temu primerna, gre za pir ali dva. Drugače sem podaril že kar nekaj starejših grafičnih kartic.

Zgodovina sprememb…

mr1two ::

Oglas -> 40E
Nova stvar -> 42E

W T F v novih dimenzijah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

kmetek ::

Ja to bi lahko dal za 35€ max, 30€ bi bilo že preveč, saj je samo 3 mesece staro.

mr1two ::

Rabljena miška? Ma ne dam niti pol toliko kot je nova. Za tipkovnico pa tudi- razen če je dezinficirana.
In za 5 evrov se raje stegnem po novi

Blinder ::

evo
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

klinker ::

mr1two je izjavil:

Oglas -> 40E
Nova stvar -> 42E

W T F v novih dimenzijah...


Ce tip je majster, no :))

Poglej si se malo cene ramov na bolhi...cel smeh :D
Fora je v tem da se celo najde folk ki to kupi, brez da bi se sploh malo potrudu posurfat za ceno novega artikla...dozivel na lastne oci ;((

šernk ::

Poglej si se malo cene ramov na bolhi...cel smeh


že 2 meseca kupujem DDR2...pa pod 20€ še nisem dobil ponudbe za 2GB...ebay, nov za 15€, pri nas pa se ga dobi za nekaj čez 20€ novega. skratka...ni šans da kupim rabljeno zadevo za več kot 50% cene nove, folk pa misli, da če je dal 5 let nazaj za ram 100€ je danes še kar vreden 50€. čudno da se avte ne prodaja po 3 letih praktično za ceno novega :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

q6600 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10616575 (13574) SuperVeloce

Koliko je vreden? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29847094 (33787) dzinks63
»

Rabljena PCI-e grafična za max 50€ - najboljša izbira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15220153 (18206) DoberDan

Vrednost komponent (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
949929 (8283) bluefish

Več podobnih tem