» »

Google Checkout se združuje z Google Wallet

Google Checkout se združuje z Google Wallet

The Verge - Google je najavil, da bo svojo storitev Google Checkout združil s pred kratkim spočeto Google Wallet, ter tako uporabnikom prinesel poenoteno plačniško storitev za prihajajočo nakupovalno mrzlico. Produkt bo nosil ime "Google Wallet" in naj bi omogočal enostavno poslovanje tako pri internetnih nakupih, kot tudi v trgovinah. Poleg naštetega pa so pri podjetju napovedali tudi integracijo Denarnice v Android Market, YouTube, Google+ Games in verjetno kar povsod kjer Google storitve uporabnikom zaračuna.

Google je s tem korakom tako postal še večja grožnja PayPal-u, ki je sicer že pokazal da se za svoj položaj namerava boriti, ko je vložil tožbo proti Googlu na isti dan ko je ta uradno predstavil svoj Wallet. Medtem pa svojo lastno virtualno denarnico za naslednje poletje napovedujejo tudi pri Visi.

Kakorkoli že se bo ta zgodba končala, kot kaže si v letu 2012 lahko obetamo nekaj dobrih inovacij na področju digitalnega plačevanja.

26 komentarjev

crobat ::

tega še manjka, da povem googlu poleg svojih iskalnih navad in kaj me zanima, še svoje premožensko stanje... xD I staying with pay pal

PARTyZAN ::

Kako točno naj bi oni vedeli koliko denarja imaš ti na TRR? Fail.

Jaz pozdravljam čim več konkurence, da se provizije zmanjšajo.

crobat ::

Fail sta mela tvoja 2 s teboj. - Iz tvojih kupnih navad, in količino denarja ki ga nalagaš se dal lepo ugotoviti tvoje premoženjsko stanje, v 90% primerov potrošnikov. - Provizje zmanšajo? :) seveda, zastonj bodo delali.

Malcolm_Y ::

Mene moti, ker na Chrome Web Storu ne morem kupiti ene igrice - V Sloveniji to še ni možno, pa ni važno ali imaš Checkout, Wallet, ali kaj tretjega.

Bor H ::

Mene moti ker na Amazonu ne morem kupovat MP3jev, čeprov mam Viso.

Čak, sej to je pa čist nepovezan s temo...

roCkY ::

....

mene pa moti, da mi telefon z Androidom "Goole maps" noče nadgradit zaradi lokacije, teži mi pa vsak dan že nekaj tednov

nič bat, najprej bodo delali tam kjer se varne počutijo in ni problemov z zakonodajo
obrobni in manjši trgi pa bomo celotno ponudbo dobilienkrat, ko se bodo s posredniki in "dacarji" zmenili
EU je le na papirju in za nekatere enoten trg

tigrr ::

vem da je off topic, ampak se komu sanja, zakaj paypal v eu ne uvede (mobility) security key-a ?

sgdjkdlsugi4 ::

crobat je izjavil:

Fail sta mela tvoja 2 s teboj. - Iz tvojih kupnih navad, in količino denarja ki ga nalagaš se dal lepo ugotoviti tvoje premoženjsko stanje, v 90% primerov potrošnikov. - Provizje zmanšajo? :) seveda, zastonj bodo delali.

Ne bluzi, prevec domisljije skodi.

crobat ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

crobat je izjavil:

Fail sta mela tvoja 2 s teboj. - Iz tvojih kupnih navad, in količino denarja ki ga nalagaš se dal lepo ugotoviti tvoje premoženjsko stanje, v 90% primerov potrošnikov. - Provizje zmanšajo? :) seveda, zastonj bodo delali.

Ne bluzi, prevec domisljije skodi.

Nerazumem kje je tu domišlija? to je splošno znano da se informacije zbirajo, pa da google ve o teb in tvojih navadah več ko kerakoli naša državna inštitucija. Al kaj boš povedu da to ni res?

Tody ::

Crobat, zakaj bi karkoli nalagal na paypal? Sicer pa tvoje nakupovalne navade so že znane, vsakič ko dobiš email "Hvala za vaš nakup" ali " Tukaj je vaš račun za nakup..." Tko da chill :)

RockyS ::

Katera je najboljša in najcenejša varianta, da študent pride do vise oz. mastercarda da se lahko posložuje paypala in walleta hkrati?

dux ::

@RockyS: če rabiš samo online uporabljat: http://mywirecard.com/
Upanje je v nasih odlocitvah

techfreak :) ::

RockyS je izjavil:

Katera je najboljša in najcenejša varianta, da študent pride do vise oz. mastercarda da se lahko posložuje paypala in walleta hkrati?

Visa Electron ne deluje na Google Wallet?

RockyS ::

mywirecard se mi zdi ugodna rešitev.
dux uporabljaš to?

V Q&A piše tudi, da se lahko z njo (mastercard) plačuje na fizičnih lokacijah
And upon request, there is also an additional plastic card. For payment at retailer locations, while traveling, or out shopping.

nocutius ::

Mywirecard odsvetujem, meni so ukradli 50€. Ali so jih ukradli, ker so barabe ali zato ker so nesposobni mi je vseeno.

Nakazal sem si 50e za test s svoje matične banke na wirecard račun in so zakomplicirali, da mi je poslal nekdo drug. Poslal sem sam sebi s pravim imenom z istimi podatki kot sem se registriral.
Denar so trdili, da so vrnili čeprav ga jaz nisem dobil, po pol leta in "grožnji" da mi bodo nadaljne poizvedovanje zaračunali, sem obupal se prepirat z njimi in jih ne povoham več.

RockyS ::

Pfuf, potem pa kaj takega odpade.

edit
wallet podpira viso electron tak, da bom kar na abanki to zrihtal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Elysium ::

RockyS je izjavil:

Pfuf, potem pa kaj takega odpade.

edit
wallet podpira viso electron tak, da bom kar na abanki to zrihtal.

Ja kaj pa Moneybookers.com ali pa Payoneer.com
Jaz imam oba edino na Payoneer.com zdaj nimam nič, ker če imaš kaj denarja, ti vsak mesec za vodenje vzamejo 2 USD.

RockyS ::

Gledam neteller, samo še nisem našel ali lahko denar tudi prejemaš in nakazuješ na TRR (tako iz paypala kot od drugih uporabnikov oz. nakazil).

Gre se mi predvsem zato da bo zadeva lahko uporabna tudi na marketih (ios, android, wm) tako za nakup aplikacij kot prodajo le teh - in nakazila zaslužka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Elysium ::

Za prilive si jaz ne nakazujem denarja na TRR, ampak ga raje porabljam tam, kjer sem ga dobil. Ali na Paypal ali pa na kateri od kartic. V nasprotnem primeru ne smeš pozabiti na naš DURS in prijavo dohodnine. Sploh če imaš kakšne večje prilive, bi si pa odprl eno podjetje na Delawaru, kjer plačaš letno 75 USD davka in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elysium ()

techfreak :) ::

nocutius je izjavil:

Mywirecard odsvetujem, meni so ukradli 50€. Ali so jih ukradli, ker so barabe ali zato ker so nesposobni mi je vseeno.

Mywirecard redno uporabljam, da stranem ne dajem podatkov prave kreditne kartice in zaenkrat še nisem imel problema z njimi.

crobat ::

Tody je izjavil:

Crobat, zakaj bi karkoli nalagal na paypal? Sicer pa tvoje nakupovalne navade so že znane, vsakič ko dobiš email "Hvala za vaš nakup" ali " Tukaj je vaš račun za nakup..." Tko da chill :)

Točno tako kot si rekel. - Samo je odvisno, ker si nedelijo vsi tvojih navad. Recimo da Merkator ne deli nakupov svojih strank z tušem, in pay pal nebo deliv tvojih nakupov z facebookom, čeprav možno je tudi to.

/"nalagal" v narekovaju, nalagaš na ba. račun /

nocutius ::

techfreak :) je izjavil:

Mywirecard redno uporabljam, da stranem ne dajem podatkov prave kreditne kartice in zaenkrat še nisem imel problema z njimi.

Verjamem, meni so pač zakomplicirali zadevo in sem ob nakazano vsoto. Komplikacije se dogajajo, ampak zato je tam customer support, da ti zadevo razreši, ne pa da ti grozi z zaračunavanjem, če se še enkrat oglasiš.
Mogoče sem res le redka izjema ampak njihov način reševanja me ne prepriča, da komu drugemu kaj bolje rešijo težave. Pač customer support za mase.

dux ::

Jaz sem tud na wirecard že ~ 10x nakazal denar brez težav.
Težavo si verjetno imel, ker ime na wirecard računu ni enako imenu na tekočem računu. Sicer ne vem zakaj imajo taka pravila.
Upanje je v nasih odlocitvah

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dux ()

nocutius ::

Je bilo pravilno ime, ker sem nakazal sam sebi s svoje matične banke.
Saj pravim, pri meni gre za fail customer supporta. Mene ne toliko zanima kaj je bilo narobe ampak to, da so me odslovili brez da bi zadevo rešili.

RockyS ::

Je možno na wirecardu fejkat naslov? Torej da bi delovalo na marketu.

gslo ::

ce bos karkoli fejkal se ne mores zalit, ko ostanes brez kesa/accounta. sploh. imo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gslo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenovljen Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5520788 (15852) Tody
»

Google Wallet je tu

Oddelek: Novice / Android
3315746 (13665) mikko
»

Brezkontaktno plačevanje z Google Wallet

Oddelek: Novice / Android
3013804 (12871) Looooooka

Več podobnih tem