» »

Kupil zaklenjen iPhone, kaj mi je storiti ?

Kupil zaklenjen iPhone, kaj mi je storiti ?

Temo vidijo: vsi

;-) ::

Danes sem kupil iPhone 4- ki naj bi bil kupljen na simobilu, ampak sem sedaj precej hitro ugotovil da temu (vrjetno) ni tako. Upam da se motim.

Ker sem prvič uporabnik iPhone in vsega kar je povezano z iBlaBla programčki, sem še čisto nov.

Torej telefon naj bi bil nov, kartico imam obrezano da v drugih iPhonih dela, pridem domov, povlečem najnovejši iTunes in dobim napako:

the inserted sim card in this iphone does not appear to be supported


Po dolgotrajnem googlanju in poskušanju raznih stvari nekega uspeha ni. Ikonico za omrežje imam, lahko pogledam IMEI in ICCID -če mi to kaj pomaga da preko spleta nekako kupim sim kartico na katero je vezan telefon da aktiviram telefon ?

Kako sploh pride do tega da je temu tako. Nekdo je vzel naročnino v USA in prodal telefon v našo ljubo deželico, tu pa ga je nov uporabnik updejtal in posledično se je zaklenil ?

Kako naj pogledam katero verzijo iOsa imam?

Gandalfar ::

Cestitam, kupil si zelo drag iPod Touch. Razen parih zelo redkih basebandov se AT&T-jevih iPhone 4 ne da odklepat.

Za zacetek bos vseekakor rabil AT&T-jev SIM. Najdi kaksnega kolega, ki je ravno iz ZDA pa ga se ni stran vrgel. Ne vem pa ce dela, ce si v .si. Bom preveril.

Swizec2? ::

Jst mam v svojem dragem ipod touchu skos ATT sim se iz amerike pa cist lepo dela :)

Bojda se hardware unlocki obnesejo, osebno se nisem igral s tem, ker sem ugotovil da je zivljenje samo z wifiji cisto nice.

;-) ::

Gandalfar je izjavil:

Cestitam, kupil si zelo drag iPod Touch. Razen parih zelo redkih basebandov se AT&T-jevih iPhone 4 ne da odklepat.

Za zacetek bos vseekakor rabil AT&T-jev SIM. Najdi kaksnega kolega, ki je ravno iz ZDA pa ga se ni stran vrgel. Ne vem pa ce dela, ce si v .si. Bom preveril.

Prosim če preveriš ja.

Ko bi vsaj bil iPod touch, tak pa niti muzike niti nič nemorem..skratka niti menuja ne vidim. Nevem če smo se prav razumeli, meni štekne še tam ko moreš iTunes naložit ko je Slide to SOS.

Jst mam v svojem dragem ipod touchu skos ATT sim se iz amerike pa cist lepo dela :)

Bojda se hardware unlocki obnesejo, osebno se nisem igral s tem, ker sem ugotovil da je zivljenje samo z wifiji cisto nice.

To misliš tiste sim za odklep ne ? Bojda če je updatan na iOS 5 sem potegnil takratko ker še ni sima za odklep ali se motim ?

Lahko kako preverim kateremu omrežjo sploh pripada aparat ?

Hockey ::

Kaksna je bila cena dragega podstavka za papir? 400 EUR?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

;-) ::

Par € manj.

Torej telefon je samo še za v smeti po domače ne bo nikoli deloval ?

Gandalfar ::

arhiv od tule je tvoj best bet - http://blog.iphone-dev.org/

The baseband supported for the iPhone4 is 01.59.00 - za 5.0

;-) ::

Ne razumem najbolje

KoMar- ::

Ali vrni telefon prodajalcu ali pa se malo potrudi... saj veš: Google, http://iclarified.com/ in tako naprej.

;-) ::

Gandalfar hvala, telefon sem oživel. Sedaj nima omrežja, kaj mi je storiti ?

KoMar- -je res treba tak na "trdo" ?

Gandalfar ::

Kako si ga ozivel?

;-) ::

Z programom/toolom iz tvojega linka, sedaj deluje se prižge samo omrežja nima- No Service.

;-) ::

Pod About mi piše:
Version 4.3.5 (8L1)
Carrier: Carrier 10.0
Modem Firmware 04.10.01
Model:MC608LL

To pomeni da imam iOS 4.3.5 ?
Torej moram pazit da mi ga ne updata sedaj, ker potem bo problem ?
Kako naj pridobim omrežje ?

Gandalfar ::

a microsim od tvojega operaterja je aktiviran?

;-) ::

Imam obrezano sim kartico-na simobilu so mi jo obrezali. A zdaj vedno ko bom hotel zagnat telefon bom moral uporabit ta tool in Just Boot ?

;-) ::

Meniš da je nekaj narobe z obrezano sim ali z telefonom?

Sim sicer zazna da je noter ampak nikjer ne piše simobil al pa kaj omrežje pa je tud na nuli, kako bi izgledalo če bi bil zaklenjen me zanima če je isto al drugače

KoMar- ::

Če je zaklenjeno, ti ne bo nikamor hotelo klicat ;)

Sicer pa v prejšnjem postu nisem mislil nič slabega... čisto resen nasvet, da če te je prodajalec nasral, mu pač zateži, ane...

;-) ::

Call Failed napiše,
vrjetno nebo klicalo tudi če kartice ne zazna dobro ane >:D

Kaj mu naj težim, 150km sem naredo da me je naj****, potem pa mi še po telefonu "pomaga" in govori naj si naložim iTunes 4 namesto 10 pa še kar trdi da je kupil telefon na SiMobilu. Jeah Right, na simobilu dajejo zraven ameriške polnilce.

Nisem tak da bi težil, pač bom požrl tole, dosegel itak nič nebom kvečjemu še 1x stroške čez 3/4 slovenije se vozit, drugega kontakta kot ene telefonske na katero pa itak več ne odgovarja pa nimam.

KoMar- ::

Ne spoznam se na iPhone unlocking, ker sem Android guy, ampak znalo bi tole pomagat: http://applenberry.com/store/gevey-sim/...

Naj bi delal tudi z "Modem Firmware 04.10.01". Vsekakor pa nikoli več ne smeš updejtat sistema prek iTunes. Sicer si f****.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

;-) ::

Hvala zaenkrat.

Sem tudi sam biu Android guy, pa se mi je zdel SGS2 prevelik in preenostaven, zdaj pa mam.

blackbfm ::

Aja vidim tamle da si napisal model

MC608LL

to je zaklenjen ameriški 100%, at&t..prijavi tipa ki ti ga je prodal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

-valvoline- ::

;-) ::

Nisem vedel kako je z iphoni, on mi je rekel da moram doma naložit itunes da začne delat, kakega pametnega računalnika tam nisma našla. Rekel je da je nerabljen in samo prvi zagon je pač preko itunesa.

Lej, maš še star baseband 04.10.01, ne kak 4.11.08, tako da boš pač kupil gevey kartico za 10-15 € (vsaj ta glej da je original!) in je to to.

Imam ta baseband ja. Torej grem zdaj po gevey kartico pa da vidmo.

Valvoline zgoraj ne najdem ultrasnow za moj baseband 04.10.01

;-) ::

Zdaj ima gevey kartico ampak sedaj pa mi ga ne boota, pomoje je kriv redsnow jailbreake

Dela vse zdaj. Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

blackbfm ::

Probaj ga prodat naprej vsaj za isto ceno, pa si kupi potem odklenjenega..zaradi ios5 se splača, mislim prinaša kar nekaj novosti proti 4ki, preveri na netu

Nextor ::

Vsaka čast tistemu, ki gre kupi iPhone 4 za 400€, pa še to brez računa! :))

100€ ti dam, več pa tak ne boš dobo...:D

KoMar- ::

Mislim, da se da z Gevey SIM laufat tudi iOS5, ampak moraš obdržat stari baseband.

http://www.google.si/search?q=Gevey+SIM...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

;-) ::

KoMar- je izjavil:

Mislim, da se da z Gevey SIM laufat tudi iOS5, ampak moraš obdržat stari baseband.

Nebom se "špilal" rajše, zdaj je ok, lahko ga normalno uporabljam in vse. Pač le gevey je noter.

Nextor je izjavil:

Vsaka čast tistemu, ki gre kupi iPhone 4 za 400€, pa še to brez računa! :))

100€ ti dam, več pa tak ne boš dobo...:D

Tak drugače...zakaj pa rabiš račun ? Za garancijo ? Niti ne - sem 95% jutri zvem zagotovo kako je z tem. Drugače telefon je "čist" preverjeno.

Niti nevem če bi ga rad prodal, če bo šel bo če ne pa pač ne.

Rippy ::

Kakšen mesec dni nazaj ne nekdo tukaj na forumu enako kupil in potem naprej prodajal brez, da je obvestil, da je zadeva zaklenjena. Upam da nisi od njega kupil :).

;-) ::

Upam da sem, potem mi je že bližje. Samo njegov izraz na obrazu bi rad videl ko bi mu v "ksiht" reko da je lažnjivec pa da se za 380€ dela bedaka, kot da bo umrl zarad tistih par € razlike koliko stanejo zaklenjeni. Prpelje se pa z Audi A6 - cigojnervagen.

Če ga bom prodal bom sigurno povedal stanje-tud v oglas sem napisal vse kar jaz vem in prilepil obe temi iz forumov, kot pravim če bo kdo vzel bo, drugače je zame sedaj polno funkcionalen in čisto OK telefon.

St235 ::

glede na zgodbo z uro, se ne bi čudil da je ;-) prodajalec, ki je nekomu prodal zaklenjen iphone, zdaj ima pa probleme.
Kar glede na njegove druge objave ne bi bilo nič čudnega.

Preko bolhe nevede kupil ponaredek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

;-) ::

Nene, sem ga kupil =)

zanima me še nekaj, zakaj sploh rabim JB? Aplikacije ki so gor so mi čisto dovolj-tak da zato ga ne rabim

Kaj če ga "skinem" tak da grem na redsn0w in tam dam deactivate, bo telefon normalno prižgal in ga bom lahko uporabljal z gevey sim ?

KoMar- ::

JB in unlock sta dve različni stvari, ja. Z JB pridobiš poganjanje nepodpisanih aplikacij, unlock je pa za tuje SIM ;)

;-) ::

Torej JB mi prav nič ne pomaga pri tem kako se telefon zažene itd. ima veze samo in izključno z aplikacijami ?

Mislim WTF zakaj bi sploh imel to sranje gor pol...prosim da še 1x to potrdi kdo pa vržem dol

T-h-o-r ::

kar tako si nekomu dal keš, brez da bi prej probal? in nasral te je, da za iPHONE rabiš itunes?


a to je spet ena tvojih bednih tem, kot tista, ko med vožnjo vzameš ključ iz avta
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

KoMar- ::

Sej ga menda res rabiš za prvo aktivacijo...

;-) ::

Seveda ga rabiš, tel. še ni bil aktiviran

T-h-o-r ::

KoMar- je izjavil:

Sej ga menda res rabiš za prvo aktivacijo...

lol, če je to res, bom umrl od smeha


itunes, da zaženeš iphone


well done apple in vsi, ki vas je apple s sexy oglaševanjem nategnil, da to kupite :))
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

T-h-o-r ::

aja, nikoli nisem izvedel pol, kaj je bilo s tistim avtom, ki si mu med vožnjo vzel ključ ven
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

T-h-o-r je izjavil:

kar tako si nekomu dal keš, brez da bi prej probal? in nasral te je, da za iPHONE rabiš itunes?

kak bi ga ti "probal" brez da je aktiviran nevem.

St235 ::

Medtem ko ga aktiviraš, se telefon čisto lepo poveže na opretarja, če ni zaklenjen. aktivacija je bolj kot nek initial setup, kjer telefon v ozadju že normalno dela in je namenjena povezavi telefona z itunes/icloud in ostalim isranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

T-h-o-r ::

hja, če nekaj kupujem iz druge roke, se bom vsekakor prepričal, da deluje, preden dam nekemu tipu keš na roke
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Gandalfar ::

dovolj bo. OP je dobil kar je iskal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep iPhone-a 4s

Oddelek: Mobilne tehnologije
181559 (1202) amacar
»

nakup iphone 4, da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7520162 (16757) ;-)
»

iOS 5 upgrade iphona

Oddelek: Mobilne tehnologije
141863 (1387) mikic007
»

iphone ios5 activation problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
112141 (1622) Gandalfar
»

Iphone uradno v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21535203 (24747) Keyser Soze

Več podobnih tem