» »

not al ven?

not al ven?

St0rMy ::

sem zdaj narazen vzel en star napajalnik, pa ventilator dal zraven k mojemu sistemu...finta pa je v tem-zdaj mam še en 80mm ventilator pod diskom, ki ga bom kar tam pustil, ne vem pa, če naj tega, ki sem ga zdaj dodal zraven, naštimam SPODAJ V OHIŠJU tako, da mi bo pihal noter ali ven...Zgoraj zadaj v ohišju namreč nimam luknje za ventilator, niti ni zadosti široko ohišje, da bi si jo zvrtal...kaj predlagate?? :\

perci ::

Jah, tkole je. Če imaš na ohišju samo en vent, naj ta piha ven. Idealno bi bilo, da bi pihal ven na vrhu ohišja, saj se topli zrak dviga, tko da mal premisli, kaj bos naredil.

perci ::

Magari naredi dimnik.

St0rMy ::

hum...kako pa naj dimnik naredim? :8)

c3R4R ::

Poglej si Hlajenje sistema! :-) Predvsem bodi pozoren na prvo slikco... Ta ti bo pomagala pri postavitvi in regulaciji ventilatorjev...;)

Še nekaj pravil (kopija iz članka):
1. Topel zrak se VEDNO dviguje.
2. Količino zraka, ki ste jo spravili V ohišje, morate tudi spraviti IZ ohišja.
3. Velik, počasen ventilator premakne enako količino zraka tišje, kot manjši toda hitrejši ventilator.
4. če ventilator pripnete direktno na ohišje, bo delal veliko hrupa, zato:
5. VEDNO uporabljajte gumijaste obročke!
6. če je pred ventilatorjem neki objekt, bo sam ventilator dosti glasnejši in manj učinkovit.
7. Več opilkov= višji račun za popravilo.
8. Hladnejši procesor= hladnejši sistem!


Če te še kaj zanima, mirno vpraši...8-)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

OwcA ::

Morda še to, dobro je meti v ohišju nekoliko nadtlaka, ker se potem notri nabira manj prahu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kuglvinkl ::

Skratka, malo vec CFMjev notri, kot ven.
Your focus determines your reallity

Mr.G. ::

En vent postavš na sprednjo stran,ki pa naj vleče zrak noter,drugi je na procesorju.Če je zalman je potrebno postavt vent tako da piha zrak SKOZI hladilnik ne pa NA NJEGA.Tretjega postavš zadaj ,ki naj piha ven.:))

Pa vso tisto šaro,ki se ji prav mrežice al pa zaščita stran odbiješ in s tem zmanjšaš šum vetra (zraka).:D

Se nič ne greje....skor mal zebe!!8-O

ZaX_OCZ ::

Jaz osebno sem nastavil 4 Zalmanove ventilatorje tako da vsi pihajo noter... Na kisti pa odstrani en pokrovcek za CD-ROM-e tako da gre mrzel zrak noter in ko se segreje se dvigne in ga pritisk spodnjih ventilatorjev izrine ven. Simpl k pasulj:)
Ammm.... Jst

St0rMy ::

Ni slaba ideja, tole s pokrovom od 5.25"... grem zdaj probat, pa bomo videli..sicer pa zadaj na ohišju nimam možnosti montaže ventilatorja..;(

frenk ::

jet zdej delam lukno da bom dal na spredni strani 8 8cm ventov, pa me mal zajebava, ker nimam dost placa za vente, ki bojo vlekl vn:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617202 (5611) solatko
»

napajlnik in ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262209 (1872) Pyr0Beast
»

Vodno - par vprasanj

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241983 (1399) tec
»

kam obrnem ventilatorje? ven ali noter

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151676 (1134) Hrček
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393449 (2714) SkIDiver

Več podobnih tem