» »

Volitve 2011

Volitve 2011

««
12 / 32
»»

Matako ::

djordjevic je izjavil:

Janšo si že slišal govoriti angleško? Če smo že pri tem, kdo do katere mere obvlada kak tuj jezik. >:D


Sigurno zna - kako pa misliš, da se je dilal za orožje?
/\/\.K.

Ramon dekers ::

djordjevic je izjavil:

Janšo si že slišal govoriti angleško? Če smo že pri tem, kdo do katere mere obvlada kak tuj jezik. >:D



on je s hribov doma. Se hrvasko zna bolj slabo.

noraguta ::

djordjevic je izjavil:

Janšo si že slišal govoriti angleško? Če smo že pri tem, kdo do katere mere obvlada kak tuj jezik. >:D

Ok , kva ma tle janşa veze. A je ves zokijev program da je kontra janša.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Double_J ::

Eno vprašanje, zakaj levica tako očitno krade, če je res tako zaskrbljena za demokracijo v Sloveniji, vkolikor pride opozicija na oblast?

Če bi bila njihova skrb resna, gotovo ne bi tako očitno kradli in tvegali tak rezultat...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

globalna80 ::

 Dr. Urban Vehovar, sociolog, predavatelj, Akademija za demokracijo

Dr. Urban Vehovar, sociolog, predavatelj, Akademija za demokracijo



Citiram: Dr. Urban Vehovar

Levo-liberalne oligarhije imajo interes končati privatizacijo, desnemu taboru manjkata kultura medčloveških odnosov in dopuščanje drugačnih mnenj, volivci so otopeli. Smo v slepi ulici, opozarja Urban Vehovar.

Če pa sprejmete enačenje levih strank s socialdemokracijo, potem smo imeli v Sloveniji dve stranki, ki sta nosili vsaj takšno ime, Janševo pred mnogo leti in danes Pahorjevo. Vendar niti ena niti druga nista bili socialdemokratski stranki po svoji vsebini. Današnja socialdemokracija ima v bistvu le eno nalogo in ta je, da konča procese prilaščanja družbenega premoženja v dobro svojih elit

vir:
http://www.rtvslo.si/slovenija/znasli-s...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

lexios ::

Jajo je že pokazal, koliko je pripravljen sodelovati z drugimi, kako si predstavlja oblast, kako sprejema kritiko, poraze. Da ga mnogi vidijo kot kvazi-diktatorja, tudi ni naključje. Ne trdim, da je takšno mnenje splošno...


Tole zopet zavisi zgolj od subjekta! Ne razumi narobe, ne navijam za Jajota!;((

Včasih pa se splača pogledati še kakšno mnenje, da je kloaka v kateri se je znašla Slovenija malce bolj jasna; recimo kako si oblast predstavlja gospod predsednik, kako poraz prenaša levica z g. Kučanom na čelu, ko filozofira o državotvornosti in trdi: "Opozicija je blokirala Slovenijo!" Predlagam malce več samokritike!;) Heh, še posebno kar se tiče izbire PR (že samo [nekateri] plakati SD in LDS so živa katastrofa [dvomim, da tip tako slabo zgleda v živo]), še pomnimo epskih kiksov, ne?, Urško Čepin maybe? ;((

Preklete "zlate ribice"!;((

Me prekleto zanima kako državotvorna bo (v primeru koalicije JJ...) opozicija ZJ, glede sestave koalicije so odgovori že jasni!

Kako si "levica", družina Jankovič, g. Kučan, g. Turk pa še kdo predstavlja medije, ustavo in svobodo izražanja pa je bilo tudi že marsikaj povedano, ne? Kr spomni se referenduma o RTV, zapiranja obvoznice in poti do Stožic, skrbi o "(pre)kritičnosti medijev in populizma" (Turk, Ziherl, Kučan), hecov ala "dj ubi tega", "odpiranja in zapiranja" arhivov...

Vsaj toliko zaskbljujoče kot kvazi-diktator JJ, ne?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Ramon dekers ::

lexios to je to. Samo jj se bojijo!

globalna80 ::

 Dr. Urban Vehovar, sociolog, predavatelj, Akademija za demokracijo

Dr. Urban Vehovar, sociolog, predavatelj, Akademija za demokracijo



Citiram:

Vladajoča koalicija in opozicija delujeta v nasprotju z interesi skupnosti.

Tu ni več niti levih niti desnih, gre za vsesplošno plenjenje, pri katerem sodelujejo vse, poudarjam, vse elite!

Zdaj je treba narediti preboj in sankcionirati vsaj del teh elit in blokirati mehanizme, ki jim omogočajo trajno bogatenje. Dokler bodo obstajala pravno znanje in zakoni, ki delujejo v nasprotju z interesi celotne družbe, in dokler bodo obstajali finančni viri, ki jih lahko oligarhične elite v Republiki Sloveniji neomejeno izkoriščajo, se ne bo dalo ustaviti tega procesa. To so grozljive stvari: mislim, da se vsak mesec iz Slovenije pretaka reka denarja na tuje bančne račune.

vir:
http://wearechange.si/dr-urban-vehovar-...
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Poldi112 ::

lexios je izjavil:


Kako si "levica", družina Jankovič, g. Kučan, g. Turk pa še kdo predstavlja medije, ustavo in svobodo izražanja pa je bilo tudi že marsikaj povedano, ne? Kr spomni se referenduma o RTV, zapiranja obvoznice in poti do Stožic, skrbi o "(pre)kritičnosti medijev in populizma" (Turk, Ziherl, Kučan), hecov ala "dj ubi tega", "odpiranja in zapiranja" arhivov...


A je bilo? Jaz se nič ne spomnim. Mogoče mi osvežiš spomin, ker jaz se spomnim samo, kaj so povedali desni:
- ustavo oz. odločitev ustavnega sodišča bomo ignorirali, ker bi upoštevanje preveč stalo
- novinarje bomo prisilili v populizem in služenje oblasti s tem, da bodo finančno neposredno odgovorni za svoje pisanje (nekaj v tem stilu).
- referendum o RTV? Kaj je bilo s tem? Razen tega, da je zdaj, po Grimsovih umotvorih, stvar očitno padla po kvaliteti in je napol politično trobilo?
- arhivi? A tisti, ki so jih kreativno lepili skupaj, da so dobili želeni "dokument"?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

djordjevic ::

Meni je pri vsem skupaj najbolj žal, da je slovensko občestvo očitno še vedno globoko v tistem naši : vaši transu in s preteklostjo neobremenjeni in predvsem nemaščevalni ljudje ne morejo priti do izraza. Aja, pa še vedno je skrajno hinavsko. Močno sem upal, da bo Virantova stranka pobrala kakšnih 15-20 %, kar bi človeku dajalo upanje, da se v tej državi v bodoče lahko kaj premakne, da se lahko mindseti prilagodijo modernim časom. Ampak ne. In kaj bo zdaj? Naprej spet isto sranje jovo na novo. JJ bo pucal, ZJ se bo pufal, država pa tonila u K. Hvala vam, 'navijaški volivci'. To 'zmago' posvečam vam. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

PaX_MaN ::

Double_J je izjavil:

Eno vprašanje, zakaj levica tako očitno krade, če je res tako zaskrbljena za demokracijo v Sloveniji, vkolikor pride opozicija na oblast?
Če bi bila njihova skrb resna, gotovo ne bi tako očitno kradli in tvegali tak rezultat...

Kva pa zdej kradejo?
A nismo bankrotiral že 2009 oz. je že dvajset let vse pokradeno?
Also: imena, priimke, račune, zneske na plano or GTFO, pa te fore.

globalna80 ::

Dokler gremo lahko v minus ne more bit vse pokradeno.

Kdaj boste ugotovili, da plenijo levi in desni oziroma njihova omrežja iz ozadja, ki se globoko v ozadju združi v skupno omrežje?
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

lexios ::

A je bilo? Jaz se nič ne spomnim. Mogoče mi osvežiš spomin, ker jaz se spomnim samo, kaj so povedali desni...


Efekt zlate ribice? Jst pa se sranja "desnice", ki ga omenjaš, še spomnim in druga stran (mi) glede na videno ne diši nič bolje! Še dobr, da je KK porihtala izbrisane in imamo sedaj končno vsaj pravno državo! ;(( Sicer pa tko k je djordje reku, keep on...

globalna80 ::

Pravna država nam nič ne pomaga, če so zakoni napisani za privat interese in ne za navadne ljudi.
Great spirits have always found violent opposition from mediocre minds.
Albert Einstein

Aston_11 ::

A ne bi bilo čudno, če bi bilo obratno? Da bi se hebalo une s močjo, navadnih brez moči pa ne?

ripmork ::

Močno sem upal, da bo Virantova stranka pobrala kakšnih 15-20 %, kar bi človeku dajalo upanje, da se v tej državi v bodoče lahko kaj premakne, da se lahko mindseti prilagodijo modernim časom.


Mislim, da bo Virantovi listi podpora pred volitvami še narasla, dovolj časa je še. Ta stranka bi znala bit ključna za sestavo katerekoli koalicije - posebej desne. Všeč so mi zahteve, ki jih je Virant podal Jankoviču, če bi naneslo na levo-sredinsko koalicijo (naj ZJ javno prizna korupcijo v Sloveniji in naj ne viša DDV-ja, med drugim).

Limit-sky ::

lexios je izjavil:

A je bilo? Jaz se nič ne spomnim. Mogoče mi osvežiš spomin, ker jaz se spomnim samo, kaj so povedali desni...


Efekt zlate ribice? Jst pa se sranja "desnice", ki ga omenjaš, še spomnim in druga stran (mi) glede na videno ne diši nič bolje! Še dobr, da je KK porihtala izbrisane in imamo sedaj končno vsaj pravno državo! ;(( Sicer pa tko k je djordje reku, keep on...

No, ja, če bi bila pravna država odvisna samo od izbrisanih...

Aston_11 ::

Podpora bo zrasla edino še neuvrščenim - SD. Na račun Viranta, ki je pokazal, kaj se ne dela med volitvami. Kot prvošolček - še ni spremljal volitev v USA, kjer vsaka malenkost, ki nima veze s programom, šteje. Sploh pa verodostjnost. Volilci odpuščajo lažem, ne odpuščajo pa neumnosti.

djordjevic ::

@Ripmork: Ma, ni variante. Taki medijski umor, kot ga je fasal Virant, se po Arharju še ni zgodil.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Gregor P ::

ripmork je izjavil:

Ta stranka bi znala bit ključna za sestavo katerekoli koalicije - posebej desne.

Sploh ni res glede na ankete, ki pravijo, da je Virant pobral največ glasov SD, poleg Jankoviča.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Aston_11 ::

No ja, v štartu je pobral, sedaj vrača. Denar, glasove, saj je vseeno.

Poldi112 ::

lexios je izjavil:

A je bilo? Jaz se nič ne spomnim. Mogoče mi osvežiš spomin, ker jaz se spomnim samo, kaj so povedali desni...


Efekt zlate ribice? Jst pa se sranja "desnice", ki ga omenjaš, še spomnim in druga stran (mi) glede na videno ne diši nič bolje! Še dobr, da je KK porihtala izbrisane in imamo sedaj končno vsaj pravno državo! ;(( Sicer pa tko k je djordje reku, keep on...


Simple je, mogoče so čisti, mogoče ne spremljam dovolj, mogoče me manj moti. Dejstvo pa ostaja, da ti nisi navedel NIČESAR, da bi mi osvežil spomin. Tako da ne morem narediti drugega zaključka, kot da nabijaš.

Edit: smeh glede tvojega komentarja na djordeviča - a si ziher da ni mogoče mislil (tudi) tebe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

djordjevic ::

Mislil sem vse tiste, ki se v navijaštvu prepoznajo (pa jih je tu za več kot le spoznanje), ampak mi nekaj pravi, da se ti ne bodo ravno z veseljem oglašali. >:D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Limit-sky ::

Kakšna je že razlika med "navijaštvom" za eno stranko in med "navijaštvom" proti eni stranki?

Poldi112 ::

Velika. V prvem primeru gre za slepo vero v enega boga, v drugem pa za izbor med alternativami. Pač, ena ali več možnosti ti je tako zelo tujih, da jih pač ne moreš voliti. Še vedno pa delaš izbor in imaš problem, koga voliti. Sploh ker za razliko od prve skupine večinoma prideš v situacijo, ko te je tvoj izbor razočaral.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Limit-sky ::

V prvem primeru lahko zaupaš svoji stranki in ji stojiš ob strani, ter "navijaš" zanjo. V drugem primeru pa lahko voliš le tiste, ki so proti stranki, za katero ne "navijaš". In to največkrat pomeni, da navijaš za stranko s katero se ne strinjaš čisto, ampak je tvoj bes do "nasprotne" stranke prevelik in si pripravljen "požreti" tudi kakšne slabe stranke.

Poldi112 ::

Kakšen bes neki? Zgolj prezir in strah pred stranko, ki ne razume demokracije in ji je strošek bolj pomemben od pravne države. Pa da ne omenjam, da so ravno njih najbolj polna usta pravne države.

In ne vem kako mi lahko očitaš, da nisem sposoben "požreti" kakšne slabe stranke. To delam na vsakih volitvah - vsakič volim slabo stranko in vsakič menjam, koga volim. Za razliko od tebe, ki res nisi sposoben tega, ampak voliš očitno edino pravo opcijo. Očitno vam manjka kritičnosti do lastne opcije. To potrjujejo tako volitve, kot ti sam, ki si rekel da se zavedaš vseh slabosti, ki sem jih naštel, nisi mi pa sposoben utemeljiti svojih trditev - da ne rečem puhlic.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Limit-sky ::

Oprosti. Nisem govoril o LDS. Zamenjaj "bes" s "prezir". Se pravi, drži, da boš volil stranko s katero se ne strinjaš čisto, le zato, ker preziraš nasprotno stranko?
Drugače pa malo ustavi konje. Nisem govoril o konkretnih programih in strankah, le teoretično sem vprašel.
Saj drugače je pa verjetno težko sprejeti, da se več ljudi odloči drugače kot ti, ker je pač jasno, da se motijo. Pa ti je verjetno bližje tista, kdor ni z nami...
Sem pa mislil voliti edinega kandidata s socialnim čutom, pa vidim, da že v štartu odklanja sodelovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

lexios ::

Limit-sky je izjavil:

lexios je izjavil:

A je bilo? Jaz se nič ne spomnim. Mogoče mi osvežiš spomin, ker jaz se spomnim samo, kaj so povedali desni...


Efekt zlate ribice? Jst pa se sranja "desnice", ki ga omenjaš, še spomnim in druga stran (mi) glede na videno ne diši nič bolje! Še dobr, da je KK porihtala izbrisane in imamo sedaj končno vsaj pravno državo! ;(( Sicer pa tko k je djordje reku, keep on...

No, ja, če bi bila pravna država odvisna samo od izbrisanih...


Preden se še kdo zatakne za "pravno državo", glej smiley!

Limit-sky ::

Sorry, my bad. 8-)

Okapi ::

Se pravi, drži, da boš volil stranko s katero se ne strinjaš čisto,
A ti pa boš volil stranko, s katero se 100% strinjaš v čisto vsem?

O.

Limit-sky ::

Ne.

Poldi112 ::

Limit-sky je izjavil:

Oprosti. Nisem govoril o LDS. Zamenjaj "bes" s "prezir". Se pravi, drži, da boš volil stranko s katero se ne strinjaš čisto, le zato, ker preziraš nasprotno stranko?
Drugače pa malo ustavi konje. Nisem govoril o konkretnih programih in strankah, le teoretično sem vprašel.
Saj drugače je pa verjetno težko sprejeti, da se več ljudi odloči drugače kot ti, ker je pač jasno, da se motijo. Pa ti je verjetno bližje tista, kdor ni z nami...
Sem pa mislil voliti edinega kandidata s socialnim čutom, pa vidim, da že v štartu odklanja sodelovanja.


Ni tako črnobelo. Če nimaš stranke, s katero se čisto strinjaš in ji zaupaš pač voliš tisto, za kar oceniš, da je najbližji približek temu. To da imam za časa vladavine Janše še vedno nočne more me pa tudi motivira, da grem na volitve. Pa tudi če bi bil to edini razlog, zakaj bi bilo to narobe?

Tale tvoja namigovanja, da mi je bližje "kdor ni z nami je proti nam" so pa tudi precej smešna. A te je res potrebno spomniti, kdo je tisti, ki najbolj po svoje in brez kompromisov vlada? In komu je blizu ta retorika. Kdo vidi komuniste za vsakim vogalom? Kdo nagovarja vernike, da bodo šli v pekel, če volijo "narobe".

Pa prosim, nehaj se izmikati. Obrazloži mi na primerih to tvojo trditev:

Kako si "levica", družina Jankovič, g. Kučan, g. Turk pa še kdo predstavlja medije, ustavo in svobodo izražanja pa je bilo tudi že marsikaj povedano, ne? Kr spomni se referenduma o RTV, zapiranja obvoznice in poti do Stožic, skrbi o "(pre)kritičnosti medijev in populizma" (Turk, Ziherl, Kučan), hecov ala "dj ubi tega", "odpiranja in zapiranja" arhivov...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Limit-sky ::

Poldi, to si mislil name? Volitve izgleda slabo vplivajo nate. Osebno se bom volitev izognil, ker nobene stranke ne "preziram" tako močno, da bi volil za neko drugo s katero se tudi ne strinjam.
Zdaj mi pa še polinkaj tisto mojo "trditev", prosim, ker se ne spomnim, kje sem jo napisal.
Mi je pa že jasno, da sem na tisti strani, ki jo preziraš. Kdor ni z nami...

PaX_MaN ::

... je z nekom drugim?

Limit-sky ::

Tako je. Poldi pa si to predstavlja kot "...je proti nam". Ne vem, verjetno stvar navade:

Poldi: "Tale tvoja namigovanja, da mi je bližje "kdor ni z nami je proti nam" so pa tudi precej..."

Poldi112 ::

In kako si ti to predstavljaš? Ali pač začenjaš s tipičnim izrazom, ki tudi sodi v kontekst, potem se pa izgovarjaš, da tri pikice lahko predstavljajo karkoli?

Sem te pa zgoraj očitno zamenjal z lexios-om, za kar se ti opravičujem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PaX_MaN ::

Limit-sky je izjavil:

Tako je. Poldi pa si to predstavlja kot "...je proti nam". Ne vem, verjetno stvar navade:
Poldi: "Tale tvoja namigovanja, da mi je bližje "kdor ni z nami je proti nam" so pa tudi precej..."

Noja, jaz SDS ne bom volil, ker so dobili podporo Merklove.

Limit-sky ::

Poldi112 je izjavil:

In kako si ti to predstavljaš? Ali pač začenjaš s tipičnim izrazom, ki tudi sodi v kontekst, potem se pa izgovarjaš, da tri pikice lahko predstavljajo karkoli?

Sem te pa zgoraj očitno zamenjal z lexios-om, za kar se ti opravičujem.

Pax_man je samo potrdil, da tiste tri pikice lahko pomenijo karkoli.

lexios ::

Dejstvo pa ostaja, da ti nisi navedel NIČESAR, da bi mi osvežil spomin. Tako da ne morem narediti drugega zaključka, kot da nabijaš.


Ima uteljevanje sploh smisel, itaq nabijam? Našel boš spet cel kup razlogov zakaj se ti Jajo ne zdi OK - od partij, prekupčevanja orožja, do "štruc kruha" - s čimer se bom (po vsej verjetnosti) strinjal, ti vseeno naštel kup razlogov zakaj pa se mi njegovi "antipoli" ne zdijo nič boljši... Na tem mestu boš resetiral (ali zanikal) in spet začel s "protiargumenti" zakaj Jajo ni OK, itd!>:D Who`s the lesser evil?;((

...ker opažam, da s tem nadleguješ že ostale, evo;):

A je bilo? Jaz se nič ne spomnim. Mogoče mi osvežiš spomin, ker jaz se spomnim samo, kaj so povedali desni:

*1 - ustavo oz. odločitev ustavnega sodišča bomo ignorirali, ker bi upoštevanje preveč stalo
*2 - novinarje bomo prisilili v populizem in služenje oblasti s tem, da bodo finančno neposredno odgovorni za svoje pisanje (nekaj v tem stilu).
*3 - referendum o RTV? Kaj je bilo s tem? Razen tega, da je zdaj, po Grimsovih umotvorih, stvar očitno padla po kvaliteti in je napol politično trobilo?
*4 - arhivi? A tisti, ki so jih kreativno lepili skupaj, da so dobili želeni "dokument"?


*1 Žal! So pol vseeno zapletom navkljub "rešil", kljub slabemu timingu imo! Kako pa kaj komentiraš upoštevanje odločitev računskega sodišča? Vržemo kovanec?

*2 Si mal zamešal (glede "sovražnega govora")? Glej datum...

*3 Po novem bi bilo pa kaj, skomercionalizirano politično trobilo, ki se financira iz proračuna? Ne hvala, ne rabim še enega Pop Tv! Seveda, zakonodaja jim omejuje kvalitetnejšo programsko shemo!8-O Kvaliteta programske sheme bi narasla, že samo če vržemo gor drugo etiketo, ne?, vse za narod pod pretvezo "kulturne ustanove"! ;(( EMO, Sazas, popevke, proslave itd lahko financiraš tudi s prostovoljnimi prispevki, če čutiš potrebo po solidarnosti...

*4 Žal, natanko tisti! Jebiga vojne tajne, ne? SDS spet drek meša? So bile (komu) kršene pravice? Nespoštovanje zakonodaje? ...Pravna država?

-zapiranje obvoznice in poti do Stožic demokratično ali totalitarno dejanje?

- Turk: "praksa brezobzirnega političnega in medijskega kritiziranja bi morala vzbujati skrb..." Tole je kolikor pomnim letelo na (pre)kritične medije in populistični odnos v družbi. Sj načeloma se strinjam! Kje pa potegnemo črto, pri aferi patrija ali s(m)o lahko kritični tudi do trenutne politične opcije? Če se prav spomnim pa sva z djordjetom na tole že diskutirala.

- Jankovič nad Mikija M., po potrebi zapre obvoznico, piece of cake; sine bi pa kar "ubijal"... Novinarji se (baje) ne "bojijo" le JJ! No, ja, Jure se je opraviču - ni mislu resno! Mogoče pa Jajo tud ne mislil resno?>:D


Današnja cvetka:
"Za razvoj demokracije v SLoveniji je nujno, da LDS pride v parlament?" KK, 28. 11. 2011

Se prav je še nimamo? Pravno državo že mamo? Kučan pa očitno še ni dojel, da je upokojen!? Zakaj, ob vseh teh (očetovskih) skrbeh ne kandidira kar sam?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

PaX_MaN ::

Sicer pa lej, googlaj, beri in kritično presojaj sam...

Yeah, about that. SDS je bil tolk proti nakupu vodnega topa - pri čemer niso šparali s primerjavami s saj-veste-katerim-režimom in saj-veste-katero-službo - si pa njihov prezidente brez problema seže v roko predsednici ene menda Pravne™ in Demokratične™ države ki brez problema uporabi nekaj vodnih topov - od 116, kolikor jih imajo - proti otrokom, študentom in ostalim, ki so čisto mirno protestirali. Poleg tega so se zeljejedi zdilali skeširat 75 miljončkov za nabavo novih kanonov - in to med krizo, ej!
Also:
SDS pripada Evropski Ljudski stranki, najmočnejši politični skupini v Evropi.
[...]
V Evropskem svetu je trenutno kar 17 od 27 članov iz vrst EPP[ELS]: Nicolas SARKOZY (Francija), Angela MERKEL (Nemčija),[...], Viktor ORBÁN (Madžarska),[...], Silvio BERLUSCONI (Italija)

Hm, se nam obeta Orbanizacija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

lexios ::

...si pa njihov prezidente brez problema seže v roko predsednici ene menda Pravne™ in Demokratične™ države ki brez problema uporabi nekaj vodnih topov - od 116, kolikor jih imajo - proti otrokom, študentom in ostalim, ki so čisto mirno protestirali. Poleg tega so se zeljejedi zdilali skeširat 75 miljončkov za nabavo novih kanonov - in to med krizo, ej!


Kaj ti to pove o LDS?

Wtf (sploh) ena menda Demokratična™ in Pravna™ država potrebuje vodni top? Se zgledujejo po predsednici ene...? Kje je pol zdj problem "rokovanja"?;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Poldi112 ::

lexios je izjavil:


*1 So pol vseeno rešil, kljub slabemu timingu imo! Kako pa kaj komentiraš upoštevanje odločitev računskega sodišča?

*2 Si mal zamešal (glede "sovražnega govora")? Glej datum...

*3 Po novem bi bilo pa kaj, skomercionalizirano politično trobilo, ki se financira iz proračuna? Ne hvala, ne rabim še enega Pop Tv! Seveda, zakonodaja jim omejuje kvalitetnejšo programsko shemo!8-O Kvaliteta programske sheme bi narasla, že samo če vržemo gor drugo etiketo, ne?, vse za narod pod pretvezo "kulturne ustanove"! ;(( EMO, Sazas, popevke, proslave itd lahko financiraš tudi s prostovoljnimi prispevki, če čutiš potrebo po solidarnosti...

*4 Žal, natanko tisti! Jebiga vojne tajne, ne? SDS spet drek meša? So bile (komu) kršene pravice? Nespoštovanje zakonodaje? ...Pravna država?


1. Kaj so rešili? Zagovorniki ignoriranja ustavnega sodišča so še vedno na visokih položajih znotraj SDS. Glede računskega sodišča, Katarino lahko glede tega samo pohvalim. Ostalo je pa žalost. Kako pa ti gledaš na računsko sodišče? Podobnik recimo ga je mirno ignoriral, ko je bil Janša mandatar.

2. Govoril sem o izjavi avtorja zakona o RTV, ki misli, da je pametno vršiti pritisk na novinarje, da bodo pisali bolj "uravnoteženo".

3. Ne vem komu tu odgovarjaš, meni ne.

4. Lustracija je pač Janševa velika želja. Škoda samo da je tudi sam komunist. Zdaj da bi zapiranje hotem Pahor, ker hoče kaj skrivati, je pa tudi bedarija. Še vedno (od 2006) imamo star zakon, pa več od "zlepljenega" dokaza proti predsedniku države naši vrli desničarji niso pokazali. In ti res verjames, da se spreminja zato, da se bo skrivalo grehe?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ramon dekers ::

še enkrat volite Zokitorja bomo imeli potem afere kužke na kvadrat. Dejstvo je da so levaki na veliko zafurali državo se obnašali arogantno kot da smo državljani navadni klošarji. In kar je najhuje to so nam poveali javno v obraz. A pa ne Borat bo zoet notri...hlapci

Poldi112 ::

lexios je izjavil:


Kaj ti to pove o LDS?

Wtf (sploh) ena menda Demokratična™ in Pravna™ država potrebuje vodni top? Se zgledujejo po predsednici ene...? Kje je pol zdj problem "rokovanja"?;)


Je velika razlika med uporabo represivnih sredstev in zlorabo represivnih sredstev? Ali pa se morda sprašuješ, ali je tudi policija v nasprotju s pravno državo?

Pa ne me razumeti narobe, mislim da vodnega topa ne potrebujemo. Ampak tvoja primerjava povsem zbanalizira realnost. Delaš zaključke kot Phoebie iz Friends.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lexios ::

Kaj so rešili?
Vprašanje izbirisanih?

Podobnik recimo ga je mirno ignoriral, ko je bil Janša mandatar


Pahor vrže kovanec...

3. Ne vem komu tu odgovarjaš, meni ne.


Demenca?
referendum o RTV? Kaj je bilo s tem? Razen tega, da je zdaj, po Grimsovih umotvorih, stvar očitno padla po kvaliteti in je napol politično trobilo?


4. Lustracija je pač Janševa velika želja. Škoda samo da je tudi sam komunist. Zdaj da bi zapiranje hotem Pahor, ker hoče kaj skrivati, je pa tudi bedarija. Še vedno (od 2006) imamo star zakon, pa več od "zlepljenega" dokaza proti predsedniku države naši vrli desničarji niso pokazali. In ti res verjames, da se spreminja zato, da se bo skrivalo grehe?


Problematično je vsaj spreminjanje pravil igre med igro, če nič drugega, tolk o pravni državi, po potrebi...

Ampak tvoja primerjava povsem zbanalizira realnost. Delaš zaključke kot Phoebie iz Friends.


Sit sem že afer, psov, levih, desnih... Je pa dobro vprašanje! Kaj je realnost?

Glede zgornje "primerjave" pa je vprašanje simpl, kaj ti to pove o LDS?

Ali morda kar današnja izjava KK: "Za razvoj demokracije v Sloveniji je nujno, da LDS pride v parlament..." ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

PaX_MaN ::

lexios je izjavil:

Kaj ti to pove o LDS?

Wtf (sploh) ena menda Demokratična™ in Pravna™ država potrebuje vodni top? Se zgledujejo po predsednici ene...? Kje je pol zdj problem "rokovanja"?;)

1. Kolikrat je bil vodni top med Kresalinim vodenjem uporabljen?
2. Koliko vodnih topov je Kresalova med vodenjem kupila?

Odgovora, mislim, da sta obakrat nič. Pa je Kresalina policija uvajala UDBo in prejšnji režim in fašizem in vse, Merklova je pa tok fajn baba, k podpira SDSjovce!

Aja, pa ne pozabit unga ELSjovca k bi v vsak komp črno šktalco uzakonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Poldi112 ::

Kakšno spreminjanje pravil med igro? A ti res verjameš da se bojijo, da bodo še kaj našli? Nekaj, česar 6 let niso???

Vprašanje izbrisanih so rešili na pol Ampak vsaj nekam se je premaknilo. Ni pa point tu v tem da je rešeno, point je v tem, da se je na tej točki kristalno jasno pokazalo, kako si pravno državo predstavlja SDS - takrat ko je njim v interesu, z utemeljivtijo, da je drugače predrago. To je daleč največji greh, ki ga imajo v mojih očeh.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ramon dekers ::

libertarian sedaj vsaj vejo da so v programu vkljuceni kuzki in zbranje stoflcov za reveze. Rofl

lexios ::

1. Kolikrat je bil vodni top med Kresalinim vodenjem uporabljen?
2. Koliko vodnih topov je Kresalova med vodenjem kupila?


Lejga, un gor obsoja Jajotove "velike želje"!;) "Želje" LDS pa bomo spregledal, ker je ostalo pri namenu?

Aja, pa ne pozabit unga ELSjovca k bi v vsak komp črno šktalco uzakonu.


Ni potrebe, imaš podobne "fachidiote" pr nas! Kva je že bil un z LDSa k lobira za spremembo policijskih pooblastil, "24/7 pavšalni nadzor"? Ali pa boj proti piratom, ekhm pedofilom? Kje je že to zrasl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()
««
12 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava dveh koalicijskih pogodb (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9829465 (20381) vidz81

Več podobnih tem