» »

v racunalniku piska

v racunalniku piska

Zoidberg ::

Vceraj sem kupil Abit NF7-S, AMD AXP 1700P+ in 256mb 333Mhz rama:D . Pridem domov in vse skupaj dam v ohisje zraven dam se graficno in prizgem dela 1 sekundo:( in se ugasne v racunalniku pa zacne zavijat polciska sirena8-O . Se enkrat pregledam ce sem kaj spregledal a nisem odkril napake. Kaj bi bilo lahko narobe?

Han ::

Nepravilno priklopljen hladilnik (procesorski ventilator)? Oziroma prepočasno vrtenje le tega...

Zoidberg ::

a v 1 sekundi se procesor toliko segreje

Fury ::

plosca zazna RPM ventilatorja in se po defaultu isklop ce niso kul RPMji

Zoidberg ::

ampak ventilator je nastiman na 4800 rpm volcano 9

AngelOfDeath ::

nekatere plošče imajo v biosi nastavljanje temperature proca mogoče je to to ?

Zoidberg ::

do biosa sploh pridem ne na ekranu se ne pokaze nic. res cudno sem probal resetirat bios (cosmos jumper) pa nic ne pomaga

AngelOfDeath ::

še je v garanciji ?
preveri kateri bios maš in poglej kaj določeno število piskov pomeni.

Han ::

Potem je pa verjetno procesor fuč. :(

Zoidberg ::

angel uceri sm kupu tko da garancija 100% je :)) am tole glede procesorja sm pa tud jest razmislal ampak nevem kdaj bi ga lahko unicu zato ker sem res previdno ravnal z nim pa hladilnik sm tud lepo polozu gor

Han ::

Lahko da si dobil defekten procesor. Meni je npr. 1 GHz Athlon crknil po nekaj urah delovanja, čeprav je bil dobro hlajen... Takrat plošča piska, na ekranu pa nič ne vidiš.

Možno je tudi, da je defektna sama plošča ali pa spomin. Nesi na servis oz. reklamiraj.

Mr.B ::

Preveri če je vtič za ventilator vtaknjen na plati za vtič za CPU ventilator ali na kak drugi recimo Powe ventilator. Včasih se ti v takem primeru ne prižge.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zoidberg ::

ventilator je stoprocentno prav prikljucen. jutri bom poklical v jae in se bom zmenil

tigrr ::

verjetno mas 25oW napajalc-presibek. Alpa ti je crknu. Moja izkusnja na epoxovi plati.

smesno, da opisa sirene ni v user manual-u.

lp, Tim

Zoidberg ::

napajalnik je chitehov 340W. danes nameravam probati se z nekim drugim napajalnikom. drugace pa nevem kaj bi bilo narobe

IR Babun ::

Če ni RAMa, al pa je z njim problem piska k fuknen, če je problem z grafično, zapiska samo 2x al 3x[vsaj jest mam take izkušnje], koko je pa s pregrevanjem proc. oz z ventom pa ne vem.

Tok, preden nardiš kj druzga prever, če je RAM dost not, če ni ga zabij do konca, sam ne zlomt mobe;) .
SCREW THE GOVERNMENT

Zoidberg ::

ram je vredu notr zato ker sem probaval vse tri slote za ram pa nic ne pomaga

NiKeC ::

ide kabli?

Zoidberg ::

80 zilni take sem dobil zraven maticne na serial ata se nisem nic proklopil ceprav mam zraven da mi iz navadnega diska naredi serial ata

Zoidberg ::

no zaj sem ugotovil da mi procesorja ne spozna ali je pa zanic:( :( . A je to mozn k je na t-bred a jedru. Am to sm pa ugotovil tako da sem odstranil ram in zagna pa je bil se vedno enak zvok nato sem dal ram nazaj notri in procesor odstranil in racunalnik je zalavfal in sploh ni spustil zvoka. res cudno. Ce je procesor zanic zavja kokr polcija ce ga pa sploh nort ni je pa tih. jurt ga nesem nazaj pod garancijo

AngelOfDeath ::

kaj določeni piski pomenijo pa ugotoviš na strani od biosa ali pa na supportu od matične >:D

Zoidberg ::

hvala bom se na abit support pisal email


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
947324 (5436) strumf666
»

Nov procesor, rami in matična (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1059928 (7379) Muccccek
»

Računalnik se noče bootat - Na pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
141419 (1219) Dead_Eye
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312075 (11462) k0lar
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211925 (1443) kn3z007

Več podobnih tem