» »

Kateri hladilnik za AM3 procesor?

Kateri hladilnik za AM3 procesor?

Mitja358 ::

Pozdravljeni,
trenutno imam Thermalthake BigTyp VP na procesorju AMD Phenom II X3 720 BE. Pozimi je še na 3.8 GHz vzdržal, zdaj pa že težko, zato kupujem nov hladilnik.
Sem imel v plani EK vodno, ampak ker so šle cene gor bom vzel nekaj drugega.

Gledal sem Corsair H50, Noctua NH-D 14, Scythe Mugen 2 Rev. B ... (lahko tudi druge).
K Corsarju me vleče to, da zasede iredno malo prostora in baje ni dosti slabši od Noctue.

Sem pa prej gledal en review kjer je na AM3 podnožju Scythe MUgen 2 prekosal Noctuo D 14.

Kaj bi vi vzeli na mojem mestu?

Kenshin ::

Mugen 2 rev.B.
Najboljši P/P in podpora za vsa trenutna podnožja.

Seveda če bi pa res rad najboljše kar se da dobit in denar ni ovira, potem imaš na voljo Noctua NH-D14 ali Thermalright Venomous X (ista cena kot Noctua če prišteješ AM3 kit in vente).

Mitja358 ::

Mugena 2 bi vzel, saj imam še 2x120mm venta doma za njega. Vendar bi sploh kaj pridobil zdajšnjemu kulerju?

Kaj pa Corsair H50?

Pyr0Beast ::

Odvij in se ne sekiraj za tistih par MHz. Kaj bistvenega z menjavo ze nekako dobrega hladilnika nikoli ne pridobis.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mitja358 ::

Samo tale moj trenutni kuler ima za K8 montažni kit, kot pri stock kulerju. In hladilnik je malce upognjen dol ko je na matični, saj je preslab montažni kit za tak masivni kuler.

dzinks63 ::

Vprašanje kaj bi pridobil z boljšim hladilnikom. Mogoče 50Hz? Prodaj procesor, nabavi rajši npr x2 555BE z c3 steppingom, ga naviješ na 4GHz ali celo malo čez. Če ti ga uspe stabilno odkleniti na 4 jedra, potem je pa sploh ok.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Mitja358 ::

Če bi vedel, da se odklene bi ga vzel, ampak ker nimam zagotovila ne bom tvegal, saj imam zdaj vseeno 1 jedro več.

Problem je pri trenutnem montažni kit, saj plata trpi, ker je obežen na tista dva zunanja "pina" okoli podnožja in ne z backplate. Zato bi rabil kuler z backplate ploščico.

TOP ::

Mitja mislim,da sem ti že enkrat napisal kateri je najbolši oziroma ,se splača.Mislim da mam doma en Extreme 120 od Thermalright,če te zanima,sej maš moj naslov.

Mitja358 ::

Saj vem, da je Noctua najboljša pri Intelu in tudi pri AMD-ju, vendar kolikor sem gledal reviewe se je Mugen 2 pri AMD-ju približal in celo krepko prehitel Noctuo. Zdaj pa nevem če je to res.

xyxyxyxy ::

PA KAJ SI TI NORMALEN..JE REKO DA CORSAIR NI DOSTI SLABŠI KOT NOCTUA...TI BEDAK....ITAK DA CORSAIR POHODI NOCTUO SAJ JE LE VODA!!!!!!poglej malo teste...sam sem si lastil noctuo U14 zdaj pa si lastim corsaira H50 in noctuo pohodi za malo šalo...


Zakaj žališ človeka? Povedal je povsem pravilno, po testih sodeč in izkušnjah uporabnikov, je H50 slabši od Noctue. Ne vem katere teste si ti gledal, prebral sem jih že veliko, pa so prav v vseh prišli do enakega zaključka, z Noctuo lahko dosežeš (precej) nižje temperature.

ncc2000 ::

Lahko pa boš tudi opazil, da ti je platforma s CPU-jem malce opehala in bo novo, boljše hladilo pomagalo bolj malo..

No, vsaj pri meni je sedaj v teh časih "sibirskega" maja v prostoru bolj hladno, kot pozimi, zato le razmišljam, da mogoče pri tebi hlajenje ni problem...

Malo poglej, ali imaš sedaj višje temperature v loadu, kot pozimi v ogrevanem prostoru, ali so temperature cca enake...

Le v razmislek tole..

Mitja358 ::

Mitja358 je izjavil:

Pozdravljeni,
trenutno imam Thermalthake BigTyp VP na procesorju AMD Phenom II X3 720 BE. Pozimi je še na 3.8 GHz vzdržal, zdaj pa že težko, zato kupujem nov hladilnik.
Sem imel v plani EK vodno, ampak ker so šle cene gor bom vzel nekaj drugega.

Gledal sem Corsair H50, Noctua NH-D 14, Scythe Mugen 2 Rev. B ... (lahko tudi druge).
K Corsarju me vleče to, da zasede iredno malo prostora in baje ni dosti slabši od Noctue.

Sem pa prej gledal en review kjer je na AM3 podnožju Scythe MUgen 2 prekosal Noctuo D 14.

Kaj bi vi vzeli na mojem mestu?




PA KAJ SI TI NORMALEN..JE REKO DA CORSAIR NI DOSTI SLABŠI KOT NOCTUA...TI BEDAK....ITAK DA CORSAIR POHODI NOCTUO SAJ JE LE VODA!!!!!!poglej malo teste...sam sem si lastil noctuo U14 zdaj pa si lastim corsaira H50 in noctuo pohodi za malo šalo...


Pa kaj je s tabo? Noctua NH-D14 je veliko veliko boljša od Corsarja (prej sem mislil, da je bolj majhna razlika ampak po več testih opaziš, da je razlika veliko večja), po večini testov tudi do 10 stopinj v loadu. Sem skoraj siguren, da ti nimaš Noctue in zaradi tega tako favoriziraš H50. In zgleda, da nimaš pojma o hlajenju računalnika. Voda ni vse. Tile sestavljeni kiti vodnih hlajenj (tudi preko 120€) ne morejo včasih konkurirat niti Scythu Mugenu 2.

http://www.legitreviews.com/article/121...

Kaj več pa ti lahko pove uporabnik TOP, ki je stestiral veliko hladilnikov. Pa tudi večina drugih uporabnikov ti bo rekla enako.

Pa takim bi trebalo dat takoj opozorilo. Pa verjetno nisi niti pravil prebral glede velikih črk.

TOP ::

Se strinjam Mitja,če hočeš P/P hladilnik potle Mugen 2 definitivno,če pa hočeš najbolši hladilnik pa Noctue D14.

Mitja358 ::

Pri vsaki temi imam prste? Če so te 0.1% vse teme pol pa res nevem.

Jaz nič na pamet ne sekam. Jaz vsaj uporabim možgane pred jezikom, ne kot nekateri.

A ja, če vsi testi kažejo premoč Noctue nad H50 pol so prirejeni testi?

Če si ti doma probal pa te prosim zdaj sceene od full load temperatur še za Noctuo (ker če si mahnjen na temperature, imaš screene zagotovo).

P.S. TOP-u verjamem, saj vse velike strani, kot tudi on dokažejo, da je Noctua NH-D14 najboljši zračni kuler (+ boljši od večino predpripravljenih vodnih kitov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

Mitja358 ::

ncc2000 je izjavil:

Lahko pa boš tudi opazil, da ti je platforma s CPU-jem malce opehala in bo novo, boljše hladilo pomagalo bolj malo..

No, vsaj pri meni je sedaj v teh časih "sibirskega" maja v prostoru bolj hladno, kot pozimi, zato le razmišljam, da mogoče pri tebi hlajenje ni problem...

Malo poglej, ali imaš sedaj višje temperature v loadu, kot pozimi v ogrevanem prostoru, ali so temperature cca enake...

Le v razmislek tole..


Saj temperature z zdajšnjim kulerjem so precej sprejemljive, ampak ta kuler ni za AM3 sistem. Ta ima še K8 montažni kit in kuler ni tako stabilen.

bluefish ::

@ASUStek: dvigni nivo debate in smatraj tole kot opozorilo pred nazivom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Glasnost stock ventilatorja na intel i5 3570k

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182522 (2293) freesty
»

Hladilnik za i5 2500k

Oddelek: Kaj kupiti
276153 (5794) GrimReaper
»

CPU hladilnik

Oddelek: Kaj kupiti
366641 (5912) Tomson
»

Hladilnik za procesor

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
233244 (2407) tiborrr
»

CPU cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442213 (1757) axee

Več podobnih tem