» »

računalnik se ne prižge

računalnik se ne prižge

dmorec ::

Dobil sem nove dele za računalnik..Vse lepo sestavil skupaj kot že stokrat a začuda se rečunalnik ni prižgal.Iz njega je rahlo zasmrdelo. Nekaj se je "skurilo" verjetno..Nwm zakaj..Kaj bi lahko bilo? Računalnik se sploh ni zagnal,. Procesor ali matična?

TOP ::

ja nekaj si narobi priklopil,samo od sebe se ni.Procesor dvomim,poglej napajalnik ali plata.Malo povohaj od kje smrdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

dmorec ::

Nwm. Kaj bi lahko narobe priklopil? Nimam ideje? Smrdi iz matične.

TOP ::

Potle je šla matična.Probaj reklamirat,sam če smrdi pa če je še kaj ožgano mal dvomim,da bo zamenjal.

Riff ::

lahko da nisi dobr prključu napajanje 24pin pa je zatu kej skurilo

5er--> ::

Ali si mogoče matično na ohišje privijačil brez distančnikov?

dmorec ::

to pa sem ja..Zakaj?

connel ::

Zato ker so tam z razlogom, ker si brez njih vijačil si povzročil kratki stik in rezultat imaš na dlani.

Nwanko ::

connel je izjavil:

Zato ker so tam z razlogom, ker si brez njih vijačil si povzročil kratki stik in rezultat imaš na dlani.

+1

dmorec ::

garancija ne obveljala?

5er--> ::

Ne.

miranpozar ::

dmorec... praviš da si stokrat to že naredil in potem narediš totalno hyper-noob začetniško napako z distančniki! ;((
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

dmorec ::

Torej prišla matična z servisa. Je brezhibna. Kaj bi lahko še bilo?

Duhec ::

Mogoče si zopet pozabil na distančnike. :P
Si poizkusil z drugim napajalnikom?
Povej kaj več, ne da vlečemo iz tebe...: oznaka plate, ostala konfiguracija... kaj vse imaš priklopljeno na plato, kaj si že vse preizkusil.

repTiL ::

vzami multimeter zmeri napetost v kabli od napajalnika če da pomeni dela čene probaj napajlnik pri kolegu ali na drugem računalniku kot ostale komponente rame ter disk poročaj...

krop ::

Ma kdo kak načrt, kje mora bi ti napetost in kolikšna?

mr1two ::

Hehe... Tko maš na napajalniku za PC: iščeš 12V napetost, 5V napetost in 3.3V napetost.
12 in 5 lahko izmeriš na bilokaterem kablu- rumena + črna = 12V, rdeča + črna= 5V (črna je gnd ali 0, rumena +12, rdeča +5).
Za +3.3 pa moraš pomerit na eni od oranžnih.
Za sam napajalnik stestirat, če dela bi bilo potrebno obesit neko določeno breme na 12 in 5V linijo, pa potem malo pomert zadeve. Napajalnik lahko prižgeš tako, da kratkostičiš pina 14-13 ali 14-15 powerup in pa kaj kateri pin pomeni

vitez7 ::

Pozdravljeni
Sem malo bral tole temo, saj se tudi meni ne prižge PC. Ko pritisnem gumb za vžig, se nič ne zgodi. Niti dioda na matični ne sveti, kot navadno, ko je pod napetostjo. Tudi jaz sem malo meril 24pinski priklop na napajalniku in je samo 3,3 V tok. V rdečih ali rumenih kablih ni sledu o napetosti, tudi v molex-u ne.

Najprej sem mislil, da je kriva matična, saj sem napajalnik menjal leto nazaj, ker se mi je prejšen skuril. Če se je sedaj spet pokvaril, sumim, da neka komponenta ni dobra. Kako ugotoviti katera? Kaj pravite, kaj je narobe? Hvala za odgovore.

Imam pa: Matična Asus, AMD X2 64 4200+, GF 8800GTX, DVD RW, SATA2 250 GB, 2GB RAM DDR2 in najvažnejše napajalnik Energon EPS-650 W (+3,3V=28A |+5V=28A|+12V=18A)

Riff ::

mogoče je kriv napajalnik, probaj z drugim


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

24-pin KONEKTOR na matični plošči in 20-pin na napajalniku

Oddelek: Strojna oprema
486912 (4961) Win8NonGrata
»

topel 12V kabel in problem matična

Oddelek: Pomoč in nasveti
302538 (2138) painfulwhite
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322142 (1606) DjTonic
»

Kako do čimboljšega delovanja

Oddelek: Navijanje
331935 (1443) Tugo

Več podobnih tem