» »

Učenje saxofona

Učenje saxofona

Tatmrmm ::

Pozdrav!

Star sem 13, skoraj 14 in sem ravno to leto začel igrati saxofon. In se učim res počasi, že dva meseca sta minila pa sem še zmeraj komaj na 3 strani, učitelj nonstop namiguje da sem retardiran in zadnjič je celo rekel" Zakaj ti sploh hodiš na glasbeno?!?"
Res,da nism velik vadu ampak že toliko časa je minilo..

Ali naj neham? Kakšni nasveti, moralna podpora?

technolog ::

Zakaj nisi velik vadil? Gremo!

In ne nehat, razen če ti tudi po veliko vaje ne bo šlo.

mihec87 ::

Brez muje se še čevelj ne obuje so rekli včasih...

Glede na to da nisi veliko vadil-verjetno nič, ne vem kaj pričakuješ.

Zakaj si se odločil za igranje saksofona?

kreki ::

To boš moral razčistiti pri sebi. Ali te veseli ali bi rajše kaj druzga????
Priklopljen na šštrom.

Tatmrmm ::

mihec87 je izjavil:

Brez muje se še čevelj ne obuje so rekli včasih...

Glede na to da nisi veliko vadil-verjetno nič, ne vem kaj pričakuješ.

Zakaj si se odločil za igranje saksofona?

vadu sm tuk ko mi je reku
zato ker se hočm naučit igra lol

mihec87 ::

Zakaj nebi vadil še več kolikor ti je inštruktor rekel, če si kot sam ugotovil ne gre ravno najbolje..
Pač k zadevi pojdi z veseljem ne zato ker moraš odnosom(ne no spet morem vadit)...

Enim gre hitreje drugim počasneje

Tatmrmm ::

Se pravi nej NE neham?

b00mer ::

Poznam ta filing. V tvojih letih sem hotel plezati...na 1 "treningu" me je ucitelj postavil pred drog in rekel naj se dvigujem. Seveda ni slo...njegov komentar pa je bil da nisem za to :) Jup in ni me blo vec na plezanju.

Kasneje sem se zacel ukvarjati s fitnessom..danes se lahko dvigujem kolikor zelim s kakrsnimi koli prijemi.
Kar ti hocem povedat je, da imam obcutek da ti saxofon ne disi, zato si poisci drugi hobi. Ce se motim...je pa treba definitvno vadit. Mogoce bos kasneje spoznal da saxofon sploh ni bil zate.

Ko sem spomnim plezanja...lol kaj sem razmisljal :)

Aston_11 ::

Trolaš.

Vadi se tako, da ne veš več, kako ti je ime. Takrat veš, da si kvalitetno vadil. Drugi dan ponoviš, in to ponavljaš, dokler ti tak način ne postane všeč. Na koncu si ali pravnik ali zdravnik vsekakor pa ne ekonomist. Teh je preveč tako kot je preveč prvih in tretjih, s tem da so prvi še obremenjeni s tem, da so najbolj pametni na svetu in da bi se jim morali vsi klanjati. Sploh ko so študenti 1. letnika PF.

Tudi Gandale je sicer Troll.

V glavnem, dpoklEURr sEUR nEUR počutiš kot politik, si OK.

EDIT: za koji Q pa ST spreminja znak od EUR v EUR? Kdo je pisal skripto?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

msjr ::

Ne obupaj. Po dveh mesecih pa sploh ne. Lepo počasi, se ti nikamor ne mudi.

Meizu ::

Jaz igram inštrumente že 16 let, pa se še vedno učim. Glasba pomeni večno učenje. Ki pa, kot pri drugih področjih, postane vedno bolj prijetno in relaksacijsko.

In vem, da ti je bedno. Tudi meni je blo. Ni ga čez tisti občutek, ko ne moreš zaigrat kaj več, kot pa piše na tistih notah, ki ti jih da učitelj, ker si preprosto zgubljen na tipkah. Kasneje, ko ti igranje preide v kri in si nadriblaš prste in improvizacijske zmožnosti, takrat začneš resnično ustvarjat. In ni ga potem čez filing, ko slišiš nek komad prvič in ga že lahko igraš zraven brez problema.

Takrat je igranje inštrumenta resnični užitek. Do takrat pa.... Jah, bo treba delo v roke prijet. Samo od sebe se ni še nič naredilo. Če te igranje saxa res interesira, boš to pretrpel in boš kasneje z začudenjem opažal, kakšna razlika je v tvojem igranju sedaj, kako je blo pa ko si šele začel.

Sicer je pa vedno tako, da res mogoče nimaš tistega "what it takes", da se res naučiš igrat nek inštrument. Vendar, če ti je igranje saxa mišljeno kot hobi, tega sploh ne boš opazil. Vsakdo se lahko nauči igranja inštrumenta do neke mere. Kot matematika. Enim se ustavi logika pri prostornini prizmatičnih teles, drugi pa iz desne dlake na ušesih stresajo na papir kompleksne integrale in kdove še kaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali lahko gre moj sin na glasbeno oz. ali je pametno da gre?

Oddelek: Loža
398801 (5977) anci0banci
»

Windows Home Server - Alternative

Oddelek: Operacijski sistemi
71354 (1087) dba
»

se en elektro problem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
152154 (1775) Gapi
»

DivX,...->SVCD

Oddelek: Zvok in slika
5907 (842) Ziga Dolhar
»

Akusticna kitara - do 35K ?

Oddelek: Loža
123893 (3730) Ales

Več podobnih tem