» »

Menjava vodnega bloka.

Menjava vodnega bloka.

Dr_M ::

Torej, stvar je sledeca.

Trenutno imam se star EK Wave za cpu in EK Wave univerzalni za grafiko. Glede na to, da bom nabavil IB, me zanima, ce se splaca zamenjat tudi bloke.
Crpalka je Hydor Seltz L25 in je ze rahlo zmatrana, pa tudi na oko se vidi, da ni dovolj pretoka, ze zato, ker imam precej dolge cevi.
Ne najdem pa nikjer nobene primerjave med starim Wave in Supreme HF in Supreme LTX. Ce bi menjal se crpalko, bi uzel EK-DCP 4.0 in EK-Reservoir Combo DCP 4.0.

Torej na kratko, bi bilo za vecji pretok in nizje temperature boljse menjat CPU blok ali samo crpalko ali kar oboje (kar je sicer precejsen strosek)?

TOP ::

Ja z blokom boš nekaj pridobil jaz mam tega Supreme HF,kar se tiče črpalke in če vidiš,da res ima zelo slab pretok pa zamenjaj imam tudi jaz tole 4.0.Jaz bi na tvojem mestu prvo menjal črpalko.

mr1two ::

Pri CPUju ne boš dosegel pretirano boljših rezultatov. Po vseh poročanjih in testih sodeč, se IB cpuji segrevajo bistveno bolj kot SB in tudi boljše hlajenje ne pomaga bistveno. Vprašanje potem, ali se ti res splača zamenjat blok za CPU. Priporočam, da si malo ogledaš teste in koliko razlike bi sploh lahko pričakoval.

Če ponajdeš, da je problem v bistvu v heatspreaderju novih procesorjev(ker ni zalotan na cpu ampak so uporabili kar termoprevodno pasto), ti lahko povem, da tudi to ni keč. Tudi brez heatspreaderja so temperature visoke. Sicer pa veselo branje.
Mene osebno to nekoliko odvrača od nakupa IB... kakšnih 20 stopinj prevroč je.

Dr_M ::

Visokih temperatur se ne bojim, videl sem tudi,da je brez ihs-ja rezultat enak.
Sem ze iskal kaksne primerjave med ek wave in supreme hf ali ltx, pa nic pametnega ne najdem.
Verjetno bom samo crpalko zamenjal in to je to.
Jebe me predvsem to, ker imam okoli 3.5m cevi (notranji premer 12mm) in je zgleda prevelik upor.

TOP ::

Sam to maš res nekam veliko cevi jaz mam 2 metra pa mam proc in grafo pod vodo.

Dr_M ::

Radiator in crpalko imam na balkonu. Pozimi je to noro dobro :>
Letos mi je cečo enkrat vse skup zmrznilo, mal prepozno antifriz nabavil :D

Janac ::

Mene pa samo zanima ce se lahko vodni blok ki je namenjen prvotno za starejse podnozje uporabi oz. Predela da bo pasal in uncikovito hladil na novejsih podnozij?

barakus ::

Seveda, samo pritrdilni adapter si moraš naredit včasih. Jaz furam morphlingov mk4 blok že na ~4. pcju, ne vidim razloga za menjavo.

einstein :P ::

Dr_M je izjavil:

Torej, stvar je sledeca.

Trenutno imam se star EK Wave za cpu in EK Wave univerzalni za grafiko. Glede na to, da bom nabavil IB, me zanima, ce se splaca zamenjat tudi bloke.
Crpalka je Hydor Seltz L25 in je ze rahlo zmatrana, pa tudi na oko se vidi, da ni dovolj pretoka, ze zato, ker imam precej dolge cevi.
Ne najdem pa nikjer nobene primerjave med starim Wave in Supreme HF in Supreme LTX. Ce bi menjal se crpalko, bi uzel EK-DCP 4.0 in EK-Reservoir Combo DCP 4.0.

Torej na kratko, bi bilo za vecji pretok in nizje temperature boljse menjat CPU blok ali samo crpalko ali kar oboje (kar je sicer precejsen strosek)?


daš meni starega? :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

barakus je izjavil:

Seveda, samo pritrdilni adapter si moraš naredit včasih. Jaz furam morphlingov mk4 blok že na ~4. pcju, ne vidim razloga za menjavo.


aha, rabim torej, pumpo in rezervoar, radiator ter blok za cpu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6010926 (6096) Pennywis3
»

Moje "cheap" vodno hlajenje, nasveti...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304536 (3378) Janac
»

Vodno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
82665 (2627) Janac
»

EK waterblocks v težavah, defektni "ponikljani vodni bloki" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511407 (7236) Dr_M
»

Vodno hlajenje za PC: 5 Novih EK kompletov (140-215€)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61704 (1534) Dr_M

Več podobnih tem