» »

gonilniki za wireless

gonilniki za wireless

tiltech ::

lp!

Par dni že iščem in nameščam gonilnike za wireless in ne deluje.

Iščem za prenosnik issam smartbook. Wireless je:
INTEL PRO 2200BG WIRELESS NETWORK COMMUNITAION za Windows xp 32bit. Mi pa ni jasno, da v sistemu je klicaj, tudi če se gonilniki uspešno naložijo in kjer je seznam omežij, je samo ethernet, lokalno omrežje preko kabla. V biosu nisem nič spreminjal. Namestil sem intel pro 2200bg wireless 10.1 ver z programsko opremo in še vedno klicaj. Nimam pa specifikacije ali navodil, kaj vsebuje. Z Everestom sem videl, da je notri wireless intel, kot ga kaže sistem.

Mogoče kdo ve, kje bi lahko bila težava ali kateri gonilnik, da bi bil pravi? Pa kako bi lahko ugotovil, če deluje pravilno in ni kaj v okvari?

Hvala z apomoč.

popster ::

Če želiš imet podporo na tem prenosniku instaliraj linux, najraje lubuntu.

MIHAc27 ::

Teh issam prenosnikov je več modelov. Katerega točno imaš?

Kot drugo... sporoči hardverski ID naprave. Dobiš v Device manager, če klikneš lastnosti od wifi kartice, nato Details in v meniju poiščeš. Prepiši najdaljšo vrstico nekako takole pci\ven_8086_dev............
Verjetno pokaže tudi Everest.

hojnikb ::

če ne gre drugače, pa nabaviš en mini usb wifi kjuč.
#brezpodpisa

tiltech ::

Sem kliknil na podrobnosti in napiše več vrst številk, ni pa nikjer pisalo kak drv. Sem šel gledat še fizično in našel podatek: INTEL WM3B2200BG. Id naprave sem pa že zgoraj napisal. Model je :
issam smartbook i8375.

GTX970 ::

Imaš wifi omogočen (ponavadi Fn + ena druga tipka) ?

MIHAc27 ::

tiltech ::

Sem že sam pozkusu na tej strani isto dol potegnit in nikakor ne pridem do okna, kjer bi mi dal na voljo da shranim na disk. Me kar meče na druge strani. Bi mi lahko ti dol potegnil in mi nekako prilepil ali poslal preko slo-techa ali na kak drug način?

Imam windows xp 32bit.
Hvala

tiltech ::

Pa še eno vprašanje bi imel, če mogoče ima kdo tak prenosnik. Rad bi na novo windowse naložil in bootal iz cd. Cd rom deluje normalno, ampak ga ne morem bootat iz dosa. Ko se računalnik zažene, prtisnem f10 in mi da na voljo pogone iz kot bom bootal. Kar koli izberem, me vrže nazaj na izbirni meni. Kako bi ga lahko še na drug način bootal?

MIHAc27 ::

Evo začasno ga lahko dobiš tukaj: https://www.dropbox.com/s/lkv8mx1nrin1p...
Jaz uporabljam večinoma chroma, če kdaj kaj ne deluje pa probam še v mozilli. V enemu gotovo gre.

Glede namestitve... poskusiš lahko z usb-jem. Je ogromno navodil na internetu, ampak včasih tudi ne deluje.
Kadar imam jaz isto težavo poskusim tudi z drugim CD-jem. Včasih tudi to pomaga.

tiltech ::

Sem poizkusu in mi ne prime download. Prst se pokaže, ampak ne gre naprej. To si mi poslal preko googl oblaka, če se ne motm? Kliknil sem save to box, ampak kje pogledat, kam je to hranilo?

Tudi sam imam več brskalnikov, ker sem tudi to že doživel,d a nekje ni šlo in ni bio vidno, nekje pa.

Hvala za poslano.

solatko ::

Navadno pošlje v mapo prenosi - download.
Lahko je zanič wi-fi kartica, jo imaš sploh vklopljeno? Imaš posebno stikalo in možnost tipk fn+znak z wi-fi.
Delo krepa človeka

tiltech ::

Vse to sem že preveril,a mpak dokler ne bom imel pravih gonilnikov, mi nič ne koristi. Če pa še vedno ne bo, kljub pravim gonilnikom, potem bom pa vedel, da je nekaj narobe z kartico.

popster ::

Če je hardwerska težava lahko preveriš če bootaš linux npr. lubuntu z usb ključa. Pripravis ga z programom unetbootin.

tiltech ::

"MTHA" Hvala za gonilnike. Wireless deluje in mi najde modem.

Bom pozkusu narediti boot ključek. Samo me malo skrbi, ker meni, kjer se izbere pogon ki bo bootal, ni na voljo removeble disk ali kaj podobnega ali usb.

MIHAc27 ::

Mogoče boš moral vseeno v BIOS (F2 ali DEL tipka), in pogledat kako imaš nastavljeno bootanje. Za usb se lahko izklopi, da se ne boota. Če imaš tako, potem bo treba vklopiti nazaj. Spremeniš lahko še vrstni red, pa daj DVD na prvo mesto, pred diskom in ostalo ropotijo. Tako bi moral kar avtomatsko zagnati iz cd-ja, če le ni kaj narobe z enoto ali cd-jem.

Včasih kak CD ni zapečen z možnostjo bootanja.

Super da vsaj WIFI sedaj deluje :)

tiltech ::

Ko zalavfa računalnik, pritisnem f10 in mi da na voljo boot menu:
hard diskc c:
cd/dvd
flopy a:
exe.lan

Kar koli pritisnem me vrže nazaj na ta meni. Tudi če dam c: ni nič in vrže nazaj. Ne vem, v windowsih mi zažene windowse iz cedeja. Imam ene , ki jih uporabljam na vseh računalnikih. Danes sem bios pregledaoval in nisem našel možnosti za izbiro bootanja. Drugače je pa vse enable. Če počakam,d a pride v dos in pritisnem esc, ni nič in gre kar v windowse.
Imam notri tudi usb ključek, ampak ni nič. Je pa hec, da ima moj Hp isto meni pod f10 za izbiro bootanja.

Glede wifija. Ko sem ponovno vklopil pc, je bil spet klicaj in sem moral ponovno naloćžit gonilnike. Ne vem, je to zaradi windowsov ali kaj drugega? Računalnik ni moj in bi rad, da bi deloval popolno. Lasntnik prenosnika, nima pojma o hardwaru in mora delovat. Drugače me bo skoz klical in težil, zakaj ne gre.

tiltech ::

Ha, našel v biosu boot device. Pač iam malo drugače kot ostali biosi. Nič ni bilo označeno iz kot bo bootal. Sedaj mi že namešča windowse xp.
Ima pa še eno opcijo za nastavitev interneta, ampak se nič ne zgodi , me da na datum in ura. Bom pa potreboval gonilnike za VIA AUDIO297, ETHERNET ADAPTER VIA.Bom napisal podatke.

GTX970 ::

Iščem za prenosnik issam smartbook.

Točen model napiši.

tiltech ::

To so podatki, ki mi jih izpiše. So še drugi podatki in številke.
To so naprave:

GRAFIČNI ADAPTER:
VIA S3 PROSAVAGEDDR 86C420 VIDEO ADAPTER

ZVOČNA:
VIA AC97 ENHANCED

INTERNET:
VIA VT6102RHINE II FAST ETHERNET ADAPTER

MODEM:
VIA MC97MODEM CONTRROLER

VIA VT6307 FIREIIM IEE1394 HOST CONTRROLER

solatko ::

Wi-fi kartice nimaš ali je pokvarjena ali izklopljena (spredaj se nahaja mali drsnik) ali pa fn+F1 - F12 na katerem je znak za WI-FI.
Delo krepa človeka

tiltech ::

A zdaj pa nihče ne ve, kje bi dobil gonilnike, ki jih potrebujem?

Nekaj sem našel, samo ne morem namestit, ker se pojavi obvestilo:
Runner utility can not run. Ker naj bi med namestitvijo prekinil. Hec je v tem, da sem na novo namestil windowse. Kako rešii to težavo in zakaj je to sporočilo?

solatko ::

Kateri Windows in kateri model prenosnika?
Delo krepa človeka

crniangeo ::

@solatko:
citiram uporabnika: "Sem kliknil na podrobnosti in napiše več vrst številk, ni pa nikjer pisalo kak drv. Sem šel gledat še fizično in našel podatek: INTEL WM3B2200BG. Id naprave sem pa že zgoraj napisal. Model je :
issam smartbook i8375.
Windowsi pa xp"
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

tiltech ::

Imam vse gonilnike. Mi je uspelo z pomočjo drugih ljudi.

Za wireless je pa to hec. Ko se rečunalnik zažene in pride v sistem, ne deluje in je klicaj v sistemu . Ko namestim gonilnik, ga najde in namesti in nato takoj dela. Gonilniki se imenujejo ICS DX32.EXE.Čeprav mi deluje, kot nek scaner za to napravo. Ni kot gonilnik, da bi se zapisal v sistem.
Mi lahko kdo najde gonilnnike, ki bi bil obstojen in naprava?

GTX970 ::

Bootaj v ubuntu live linux in tam preveri, če wifi dela.Ne bo potrebno nameščati wifi driverjev.

tiltech ::

Res ne vem, a se vam ne ljubi al nočete prebrat in bi radi še enkrat isto pisano? Sem napisal, da z linuxom ne znam in nikoli nisem delal.
Če kdo ve, naj mi odpiše na moj vprašanje ali pa nič.

crniangeo ::

verjetno ti gonilniki niso digitalno podpisani:) poskusi nekje izklopit preverjanje ce je goninlik digitalno podpisan
https://support.hidemyass.com/hc/en-us/...
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless Laptop

Oddelek: Pomoč in nasveti
251679 (758) Ribič
»

WiFi Adapter gonilniki

Oddelek: Strojna oprema
152160 (1980) solatko
»

Kateri driver potrebujem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151750 (1234) SloBiscuit
»

Navodila za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171011 (761) sokel
»

Wireless problem!

Oddelek: Omrežja in internet
132203 (2091) vbohinc

Več podobnih tem