» »

AEG ali Bosch sušilnik s toplotno črpalko?

AEG ali Bosch sušilnik s toplotno črpalko?

zmaugy ::

jabe ::

Eh, jaz sem bila pod podobno izbiro (Bosch vs AEG s toplotno črpalko) in si nabavila Boscha. Zakaj? Enega je bilo treba. Pa pustila sem se drugim, ker velika večina ljudi pozna Boschove aparate in večina jih ne pozna AEG (začnejo pri določeni ceni) in so bili vsi za Boscha, no in potlej sem si pa nabavila Boscha. Sem pa 100% prepričana, da AEG ni nič slabši, če sploh. Sem pa kar nekaj časa porabila za to odločitev, celo user manual od obeh sem dol snela, da bi primerjala kateri je za večje telebane (torej boljši za mene), pa sta spet oba trotl ziher.

Edina pametna razlika med obema je v kilaži. Bosch 7kg vs AEGejevim 9kg. Vendar ta kilaža vedno velja samo za bombaž, če izbereš kaki drugi program pa si takoj na polovico manj. Primerjaj malo, koliko ti lahko pralni opere in upoštevaj, če vedno polnega pereš.

Pyr0Beast ::

Bekota za 300€ in imaš 600€ za štrom kar je cirka 3000 sušenj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zmaugy ::

Pyr0Beast je izjavil:

Bekota za 300€ in imaš 600€ za štrom kar je cirka 3000 sušenj


Samo da je verjetno brez toplotne črpalke. Ni samo stvar porabe enrgije, čeprav je to vse prej kot zanemarljivo - pri sušilniku s toplotno črpalko imaš nižjo temperaturo sušenja, kar pomeni da manj uničiš perilo in lahko sušiš tudi vsaj na primer srajce. Poleg tega nimaš gromozanske vročine v prostoru, kjer sušiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

jabe je izjavil:

Eh, jaz sem bila pod podobno izbiro (Bosch vs AEG s toplotno črpalko) in si nabavila Boscha. Zakaj? Enega je bilo treba. Pa pustila sem se drugim, ker velika večina ljudi pozna Boschove aparate in večina jih ne pozna AEG (začnejo pri določeni ceni) in so bili vsi za Boscha, no in potlej sem si pa nabavila Boscha. Sem pa 100% prepričana, da AEG ni nič slabši, če sploh. Sem pa kar nekaj časa porabila za to odločitev, celo user manual od obeh sem dol snela, da bi primerjala kateri je za večje telebane (torej boljši za mene), pa sta spet oba trotl ziher.

Edina pametna razlika med obema je v kilaži. Bosch 7kg vs AEGejevim 9kg. Vendar ta kilaža vedno velja samo za bombaž, če izbereš kaki drugi program pa si takoj na polovico manj. Primerjaj malo, koliko ti lahko pralni opere in upoštevaj, če vedno polnega pereš.


Tudi sam poznam AEG bolj iz starih časov. Kot eno sem videl da je za Bosch več serviserjev in je serviser v mojem kraju zelo v redu. Pralni stroj imam 7 kg.
Sem pa kljub vsemu radoveden, če morda AEG sušlinik nima kakšnega skritega aduta - morda manjšo obrabo perila, morda boljšo energetsko učinkovitost - zato sprašujem.

Pyr0Beast ::

zmaugy je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Bekota za 300€ in imaš 600€ za štrom kar je cirka 3000 sušenj


Samo da je verjetno brez toplotne črpalke. Ni samo stvar porabe enrgije, čeprav je to vse prej kot zanemarljivo - pri sušilniku s toplotno črpalko imaš nižjo temperaturo sušenja, kar pomeni da manj uničiš perilo in lahko sušiš tudi vsaj na primer srajce. Poleg tega nimaš gromozanske vročine v prostoru, kjer sušiš.



Umm. Ali lahko podaš kaj meritev za ta argument nižje temperature ?

Neke gromozanske vročine pa tudi ni. Naš kondenzacijski bore malo segreje prostor saj s 3kWh niti ne moreš kaj posebnega narediti. V kopalnici pa je toplota kvečjemu dobrodošla
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Pyr0Beast je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pyr0Beast je izjavil:

Bekota za 300€ in imaš 600€ za štrom kar je cirka 3000 sušenj


Samo da je verjetno brez toplotne črpalke. Ni samo stvar porabe enrgije, čeprav je to vse prej kot zanemarljivo - pri sušilniku s toplotno črpalko imaš nižjo temperaturo sušenja, kar pomeni da manj uničiš perilo in lahko sušiš tudi vsaj na primer srajce. Poleg tega nimaš gromozanske vročine v prostoru, kjer sušiš.



Umm. Ali lahko podaš kaj meritev za ta argument nižje temperature ?

Neke gromozanske vročine pa tudi ni. Naš kondenzacijski bore malo segreje prostor saj s 3kWh niti ne moreš kaj posebnega narediti. V kopalnici pa je toplota kvečjemu dobrodošla


Nimam takšnega sušilnika in nimam neposrednih izkušenj, imam pa navadnega kondenzacijskega in na primer če me nekaj časa ni doma, lahko kuhinjo, kjer imam sušini stroj (za to obstajajo tehtni razlogi), na hitro segrejem z vklopom. Res fino ogreje.
Opazil sem, da pri AEG stroju propagirajo sušenje volne - po mojem si tega ne bi upali oglaševati, če bi bil vse skupaj samo marketing. Po mojem bi jim preveč ljudi zatežilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

c3p0 ::

Morda imaš kako staro škatlo. Sam imam nov Gorenje in deluje odlično. Ima tudi možnost sušenja ob nižji temperaturi. Sem gledal tudi tiste s TČ, a razliko v ceni 300€ ne bi kar tako pokril.

zmaugy ::

c3p0 je izjavil:

Morda imaš kako staro škatlo. Sam imam nov Gorenje in deluje odlično. Ima tudi možnost sušenja ob nižji temperaturi. Sem gledal tudi tiste s TČ, a razliko v ceni 300€ ne bi kar tako pokril.


Gorenje WT 981.

Po mojem se zadeva izplača glede na porabo energije in zapravljen čas z obešanjem občutljivega perila na prekle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Pyr0Beast ::

IMO malce preveč marketinga. Če zna sušiti volno in občutljivo je to vse kar rabiš.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jabe ::

Marketing ali ne, jaz sem želela nekaj v katerem lahko vse sušim in mi potem ni potrebno likati. Dobila sem sušilec v katerega sem vrgla notri že vse (pa gor piše, da se sme ali pa ne), uničilo, skrčilo ali kako drugače se deformiralo se ni nič. Likam nič pa nihče ne opazi. Fržmagalo se mi je za stroške energije (ker so zanemarljivi). Kupila sem si pa likalnik za 15€ za vsak slučaj in sem brez likalne deske, nekaj je tukaj notri prišlo.

Z rezervo jemljem zgolj in samo srajce, katere pa moj malo nosi in se z njimi sploh ne mislim ubadati - jih ne znam niti zlikati kot je treba in gredo ob tistih redkih priložnostih, ko jih rabi, v čistilnico.

zmaugy ::

jabe je izjavil:

Marketing ali ne, jaz sem želela nekaj v katerem lahko vse sušim in mi potem ni potrebno likati. Dobila sem sušilec v katerega sem vrgla notri že vse (pa gor piše, da se sme ali pa ne), uničilo, skrčilo ali kako drugače se deformiralo se ni nič. Likam nič pa nihče ne opazi. Fržmagalo se mi je za stroške energije (ker so zanemarljivi). Kupila sem si pa likalnik za 15€ za vsak slučaj in sem brez likalne deske, nekaj je tukaj notri prišlo.

Z rezervo jemljem zgolj in samo srajce, katere pa moj malo nosi in se z njimi sploh ne mislim ubadati - jih ne znam niti zlikati kot je treba in gredo ob tistih redkih priložnostih, ko jih rabi, v čistilnico.


A imaš sušilnik s toplotno črpalko? Katero firmo pa?

Okapi ::

večina jih ne pozna AEG
AEG je Electrolux.

O.

jabe ::

@zmaugy
preberi moj prvi post v temi ;) Imam Boscha. Kolebala pa med Boschem in AEG, tako kot ti.

noraguta ::

jah volne ne nucaš likat sam ne gr u sušilc, lan spet nucaš , bombaž pa sintetko dobiš pa spodobno vn. sam men res ni problem likat, :~))) karkol. vem da se čudn sliš ampak , men je to kul.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

jan_g ::

Sušilec s toplotno črpalko prihrani okrog 50% električne energije napram navadnemu kondenzacisjkemu. Odvisno od cene elektrike in količine sušenja (samska oseba, družina z majhnimi otroki, ...), boš prinesel noter razliko v nabavni ceni v 5-10 letih.

Glede temperature in krčenja oblek sem pa tudi sam nekje bral (se ne spomnim več kje), da modeli s toplotno črpalko operirajo pri nižjih temperaturah in so zato manj škodljivi za obleke.

zmaugy ::

jabe je izjavil:

@zmaugy
preberi moj prvi post v temi ;) Imam Boscha. Kolebala pa med Boschem in AEG, tako kot ti.


Ups, danes se mi že malo fuzla, samo 2 uri spal.

Pyr0Beast ::

50% štroma je zanemarljivo

Tudi če prihrani 100% štroma se ti povrne po 3000 sušenjih.

Pri 3k ti pa že stroj crkne

Poleg tega ne sušiš v stroju čez poletje


Razlika v nabavni ceni -- prineseš jo notri ko je garancija že potekla in je ranga 20 let+
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

zmaugy ::

Pyr0Beast je izjavil:

50% štroma je zanemarljivo

Tudi če prihrani 100% štroma se ti povrne po 3000 sušenjih.

Pri 3k ti pa že stroj crkne

Poleg tega ne sušiš v stroju čez poletje


Razlika v nabavni ceni -- prineseš jo notri ko je garancija že potekla in je ranga 20 let+


Sušimo v stroju celo leto, tudi poleti.

jan_g ::

No ja, jaz oz. mi (še žena in otroci) sušimo celo leto v stroju, ker se s tem izognemo likanju. Pač, zoprno opravilo. Razen za par res delikatnih kosov.

noraguta ::

toj odvisn dost od tega kok placa maš , pa kake cote.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pyr0Beast ::

Potratneži eni. ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

No ja, jaz oz. mi (še žena in otroci) sušimo celo leto v stroju, ker se s tem izognemo likanju.
Hmm, če perilo obesiš, se ja manj zmečka kot v sušilnem stroju, ne?

O.

jan_g ::

Ne, posušeno na špagi oz. stojalu je dosti bolj zmečkano.

Šimpanz ::

Jaz sem imel prej Candija sedaj pa imam Bosha s toplotno črpalko pa je sigurno razlika. Prej si moral imeti obvezno okno odprto al pa vsaj vrata drugače je bilo v sobi kot v peklu. Bosha pa brez problema zaprem pa se temperatura dvigne čisto malo. Opažamo tudi da je perilo manj uničeno. Nisem pa nikoli delal preračuna ali se cenovna splača vzeti dražji sušilec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri sušilni stroj kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14153201 (5774) darkolord
»

Kateri sušilni stroj ? Test sušilnih strojev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5521224 (9838) LeXani
»

Kateri sušilni stroj s TČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8830337 (22299) oberskitona
»

Kateri pralno sušilni stroj kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7839803 (34140) MasterSPi
»

Sušilni stroj-združljivost z toplotno črpalko za ogrevanje sanitarne vode

Oddelek: Loža
339855 (8755) Magic1

Več podobnih tem