» »

PC se ne prižge

PC se ne prižge

zadetek ::

Problem nastane ko sem izklopil napajalnik, potem pa nazaj vklopil, se računalnik ne prižge več (ne pride do biosa). Na matični sveti lučka, ventilatorji pa se ne premaknejo in ne reagira na power on tipko. Po ene 10 minutah pa se sam od sebe zaganja in ugaša za nekaj sekund. Probal sem dati ven vse komponenete in diskonektati vse, tkrat se je zagnal in seveda beepal. Prec ko pa sem dal nekaj not ni važno kaj rami, grafična pci, pa se ne prižge več. Probal sem zamenjati baterijo na matični oz. jo dati ven pred vklopom. Prosim za kak nasvet.
  • spremenil: zadetek ()

DeeCoy ::

Mogoče je šel napajalnik..

kuglvinkl ::

Preden boš karkoli prodajal in kupoval, poizkusi z drugo trafo.

zadetek ::

Kero trafo misliš ? varovalko v napajlniku? Evo sedaj sem vse nepomembne komponete odklopil, ko vklopim napajalnik traja ene 10 minut, potem pa se prižga in vgaša računalnik vsake par sekund, kaj še lahko preverim, ker ne vem ali je matična plošča ali psu, je pa oboje staro 2 leti.

stroy ::

po mojem je mislim na trafota v napajalcu, tega ne moreš menjat ampak je potrebno menjat napajalnik, tudi moj nasvet je da najprej poskusiš z drugim napajalnikom, če to ne odpravi težave pa verjetno plata vendar na opisano dvomim da je plata, napajalci znajo zajebavat na 1000 in en način

lp

zadetek ::

Problem je zaenkrat odpravljen, menjal sem napajalnik in se prižge normalno. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prižiganje računalnika

Oddelek: Strojna oprema
161156 (749) XLapse
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535643 (4579) svetetko
»

Sistem mi obstoji! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
513565 (2991) DT232
»

Problem po menjavi matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
231424 (976) Pyr0Beast
»

ko znova zaženem pc, se ne prižge več ...

Oddelek: Pomoč in nasveti
161234 (1015) nosk8fx

Več podobnih tem