» »

Kaj kupiti blu ray predvajalnik ali multimedijski predvajalnik?

Kaj kupiti blu ray predvajalnik ali multimedijski predvajalnik?

B0Z0 ::

Pozdravljeni

Rad bi zamenjal star DVD predvajalnik z nečem novim, ki zdaj predvaja praktično vse. Skoraj bi šel kupit že LG-jev blu ray predvajalnik, ampak sem na tem forumu slučajno zasledil debato o multimedijskih predvajalnikih. Zdaj že kar nekaj časa nisem spremljal novosti o sorodnih zadevah, razen kar se tiče HI-FI komponent, pa še vedno spremljam.Zato mi je nova tale zadeva o multimedijskih predvajalnikih, ki mi deluje kot računalniški prenosni disk, ko jo vidim. Zdaj me zanima kaj mi vi svetujete? Tale multimedijski predvajalnik mi deluje veliko boljši, od blu ray predvajalnikov. Rad bi zato malo več zvedel o tej zadevi, kateri so po vašem mnenju najboljši,o priklopu na TV in o vsem ostalem, od kvalitete zvoka in slike itd....Denar v tem primeru ni problem.

Upam da ni nič narobe, ko sem odprl posebej temo.

Lp, Božo.
  • spremenil: B0Z0 ()

dronyx ::

Razen nekaterih (dragih) izjem medijski predvajalniki serijsko nimajo vgrajenega niti diska, kaj šele BR predvajalnik. Če imaš doma zbirko DVD-jev (ali glasbo na CD), tega potem ne boš mogel predvajati na takem predvajalniku, razen če ne narediš DVD-rip ali pa greš rip iskati na travnik. Tudi če razmišljaš o 3D je po moje boljša izbira kakšen spodoben BR predvajalnik, ki ima sigurno tudi USB vhod, prek katerega lahko predvaja vsebine na prenosnih diskih. Problem je pa v tem, da 3D pomeni tudi ogromne velikosti slik diskov (30 GB in več), kar za piratiziranje ni najbolj prijazno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

B0Z0 ::

No, potem bom kar kupil LG blue ray predvajalnik, verjetno BD 670, bom se še odločil točno katerega. Najbolj se mi gre zaradi filmov, glasbe tako ne dost poslušam doma, razen v avtu vedno.

Hvala za pomoč.

All ::

tole je pomoje najboljši skupek obeh svetov

http://dune-hd.com/hd_players/135-dune-...

kurjač ::

Nisem vedel, da obstaja tako drag predvajalnik. A ga pri nas sploh lahko kupiš?

All ::

sennheiser ::

Obstajajo še dražji. BD670 ti bo po mojih dosedanjih izkušnjah predvajal vse po spisku. En nasvet, čisto enostavno... filme itd. ki jih gledaš... daj na usb ključ ali prenosni disk, čim več različnih vrst. Pojdi v Big Bang/Harvy Norman, reči prodajalcu da bi zadevo rad preizkusil, kaj bere. Če bere tisto kar sam potrebuješ, potem je to to.

kelly1 ::

Hojla,...8-)

Še morda moj skromni nasvet,...

Sam imam LG BD660 in sem popolnoma zadovoljen,.. ima vse kar potrebujem,. škoda je le, da ni možno spreminjat barve podnapisov tako kot npr. pri ostalih nmt predvajalnikih,.. ampak v primerjavi z mnogo dražjim Philipsom je LG BD660 popolnoma O.K., wi-fi pa takoalitako ne potrebujem, ga pa imam povezanega v mrežo in deluje super, prav tako preko USB in Bluray enota,...:)

B0Z0 ::

sennheiser je izjavil:

Obstajajo še dražji. BD670 ti bo po mojih dosedanjih izkušnjah predvajal vse po spisku. En nasvet, čisto enostavno... filme itd. ki jih gledaš... daj na usb ključ ali prenosni disk, čim več različnih vrst. Pojdi v Big Bang/Harvy Norman, reči prodajalcu da bi zadevo rad preizkusil, kaj bere. Če bere tisto kar sam potrebuješ, potem je to to.

Kateri pa so se dražji, da vse to predvajajo.lahko napišeš?eno firmo sem videl da je bila prva na nekih testih, ampak ni vse predvajal tist predvajalnik.je pa cena krepko prek 1000 eurov.

sennheiser ::

Yamahin iz top ponudbe, kateri naj bi tudi več ali manj vse predvajal - bda-1100, mislim da je bil v slo okoli 600-700€. Pa ne dvomim v to, da se ne najde še kaj dražjega kakšen denon recimo. BD670 je za večino vrh glave. In ti tudi predvaja več ali manj vse.

refosk ::

Da se priključim temi, kaj pa pravite o LG HR550C? Se mi zdi zanimiv nakup za 360 €.

B0Z0 ::

Evo naročil sem kar LG BD 670, brez da bi kaj sprobaval. Mislim da je ok ta zadeva.Do zdaj sem imel prvo yamahino DVD komponento, ki je predvajala MP3 glasbo tudi in še zdej super dela.Stala je pa res zelo veliko takrat, kot ostale komponente od yamahe, ki jih mam še zdej.Počasi bo treba menjat tudi reciever, ki sem se ga bolj naveličal, kot kaj drugega, ampak za to bo še čas. Sem gledal 1x teste, ampak malo starejšega modela od LG-ja in je proti vsem najboljšim znamkam bil daleč spredaj, predvsem po tem kaj vse predvaja lahko in drugi ne morejo.Glede zvoka, mislim da so ostale firme veliko boljše.

B0Z0 je izjavil:

Evo naročil sem kar LG BD 670, brez da bi kaj sprobaval. Mislim da je ok ta zadeva.Do zdaj sem imel prvo yamahino DVD komponento, ki je predvajala MP3 glasbo tudi in še zdej super dela.Stala je pa res zelo veliko takrat, kot ostale komponente od yamahe, ki jih mam še zdej.Počasi bo treba menjat tudi reciever, ki sem se ga bolj naveličal, kot kaj drugega, ampak za to bo še čas. Sem gledal 1x teste od blu ray, ampak malo starejšega modela od LG-ja in je proti vsem najboljšim znamkam bil daleč spredaj, predvsem po tem kaj vse predvaja lahko in drugi ne morejo.Glede zvoka, mislim da so ostale firme veliko boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B0Z0 ()

dronyx ::

sennheiser je izjavil:

Yamahin iz top ponudbe, kateri naj bi tudi več ali manj vse predvajal - bda-1100, mislim da je bil v slo okoli 600-700€. Pa ne dvomim v to, da se ne najde še kaj dražjega kakšen denon recimo. BD670 je za večino vrh glave. In ti tudi predvaja več ali manj vse.

600 € ni niti srednji rang. Pioneerjev BDP-LX91 stane 2.200 €. Verjetno pa se najdejo tudi dražji predvajalniki, če se želiš znebiti viška denarja.

B0Z0 ::

dronyx je izjavil:

sennheiser je izjavil:

Yamahin iz top ponudbe, kateri naj bi tudi več ali manj vse predvajal - bda-1100, mislim da je bil v slo okoli 600-700€. Pa ne dvomim v to, da se ne najde še kaj dražjega kakšen denon recimo. BD670 je za večino vrh glave. In ti tudi predvaja več ali manj vse.

600 € ni niti srednji rang. Pioneerjev BDP-LX91 stane 2.200 €. Verjetno pa se najdejo tudi dražji predvajalniki, če se želiš znebiti viška denarja.

Saj ima yamaha tud dražje predvajalnike, pa tudi po kvaliteti mislim da je yamaha daleč pred Pionerjem, jih je pa veliko tud dražjih še, sam tisto ne pride v poštev ker je zelo majhna razlika v kvaliteti zvoka, če bi jo mi sploh slišali,poleg tega pa je treba imet vse ostalo kar spada zraven na istem nivoju, kar pa bi močno podražilo zadevo potem.

All ::

BD predvajalnikom zamerim da ne predvajajo ISO slik dvd-jev, ravno tako majo (kolikor sem jest gledal) omejeno podporo predvajanja preko omrežja (dlna-only)
NMT-ji tud niso brez napak ....Youtube ne dela.. (mogoče na katerih predvajalnikih)...v primerjavi z BD-enotami nimajo raznoraznih aplikacij..podpora z časomprecej upeša (ik kokr vem je popcorn kle dost na nivoju...mam pa enga egreata za katerga podpore ni več, oz je bil zadnji firmvare tak da je zdej egreat :-).

dronyx ::

B0Z0 je izjavil:

Saj ima yamaha tud dražje predvajalnike, pa tudi po kvaliteti mislim da je yamaha daleč pred Pionerjem...

O kvaliteti je smiselno govorit samo v istem cenovnem rangu in tu mislim da sta obe našteti firmi zelo podobni in daleč od tega, da bi bila Yamaha kaj bistveno boljša. Drugače je pa tole baje najdražji BR predvajalnik (16.000 USD). Za kakšne audiofile must have, ostali se pa temu lahko samo nasmehnemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

B0Z0 ::

dronyx je izjavil:

B0Z0 je izjavil:

Saj ima yamaha tud dražje predvajalnike, pa tudi po kvaliteti mislim da je yamaha daleč pred Pionerjem...

O kvaliteti je smiselno govorit samo v istem cenovnem rangu in tu mislim da sta obe našteti firmi zelo podobni in daleč od tega, da bi bila Yamaha kaj bistveno boljša. Drugače je pa tole baje najdražji BR predvajalnik (16.000 USD). Za kakšne audiofile must have, ostali se pa temu lahko samo nasmehnemo.

Tu nisem mislil predvajalnikov, ampak recieverje in ojačevalce, kjer je yamaha zagotovo pred Pioneerjem, brez da gledam zadnja leta izdelke Pioneerjev. Je pa res ko so sprišle prve plazme ven in sem že jaz takrat odštel lepe denarje, je bila takrat med top 3 plazmami ravno Pioneerjeva in najprej sem se samo čudil, da od kdaj Pioneer dela TV-je. :)Drugač pa je ena vrhunska trgovina, nasproti gospodarca v LJ, ne vem točno imena, kjer prodaja kolega audiofilske zadeve, in so tako zvočniki kot ojačevalci okrog 50.000 eurov, predojačevalci pa 25.000, z demo sobo. Ima pa tudi ostalo akustiko s TV-ji vred, ki so res po ocenah v samem vrhu( samo določene firme), slabših znamk tam ne moreš kupit.Ampak to je že druga tema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B0Z0 ()

dronyx ::

Saj jaz sem tudi mislil AV recieverje in ojačevalce. Sem pred nekaj meseci kupoval reciever in približno vem, kaj obstaja na trgu in za kakšen denar. V cenovnem rangu 350 - 400 € (kar je po moje za večino več kot dovolj oz. samo gledaš, kakšen zvok to da od sebe) so si izdelki zelo podobni (Onkyo, Pioneer, Denon, Yamaha) in kakšne resne razlike v kvaliteti dvomim, da boš opazil. Za audiofile pa nobena od teh firm ni neki high end, ne glede na ceno naprave, ker oni pa prisegajo na Rotel, Naim, McIntosh in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

sulaco ::

Kaj pa OPPO playerji: http://oppodigital.com/players.asp

dronyx ::

sulaco je izjavil:

Kaj pa OPPO playerji

Ti predvajalniki so na testih običajno najvišje ocenjeni, vendar jaz res ne vidim smisla kupovati BR predvajalnika za 500 € in več, če dobiš malenkost slabši predvajalnik za ceno do 200 € in počne praktično vse, kar pričakuješ od take naprave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

B0Z0 ::

Evo me nazaj. :)
Danes sem dobil LG predvajalnik BD 670. Star DVD Yamaha se odklopil in nazaj po temu priklopil tega.In že sem naletel na prvo težavo.Ko sem vstavil na stari komponenti DVD , mi je izpisalo digital in je razlika takoj občutna v kvaliteti zvoka. To sem zdaj iskal in končno prišel do tega, ampak mam en problem zdaj, ker na ta novem predvajalniku mi pa prekinja zvok in mi preklaplja iz digital na navadno in je zelo motoče ker prekinja zvok. Potem sem to odpravil in mi na yamahinem recieverju piše digital kot na ta starem, ampak kvaliteta zvoka se ne more primerjat s tole LG zadevo in sem že razočaran, ker dvomim da se da kaj boljše narest. Imam namreč kar hudo ozvočenje in ko je to prišlo do izraza na yamahinem dvd-ju je resnično isto kot v kakšnem kinu zvok, tu je pa polomija zdaj. Tud slika ni takšna kot bi mogla bit. Sem pa preklopil predvajalnik prek HDMI kabla, ta star predvajalnik je bil prek scarta, kar mi je čudno.Predvajalnik pa je preko optičnega kabla vezan na reciever, kot je bil ta star in je to ok.Če ima kdo kak nasvet, se priporočam, če ne tega prodam in grem po yamaho nazaj, ker je res zverina vsaj kaj se zvoka tiče. :)

polde66 ::

Imam LG BD670 pa nimam takih težav, meni dela super tako zvok kot slika. In kaj ti pri sliki ni všeč? in kater televizor uporabljaš. Iz predvajalnika na reciver imam povezavo še z koaksalcem + optiko.
polde

B0Z0 ::

polde66 je izjavil:

Imam LG BD670 pa nimam takih težav, meni dela super tako zvok kot slika. In kaj ti pri sliki ni všeč? in kater televizor uporabljaš. Iz predvajalnika na reciver imam povezavo še z koaksalcem + optiko.

Slika ok, ne bom kompliciral, čeprav ni tako čista, kot je bila na starem DVD-ju, ampak zvok je pa kot noč in dan in aktivni woofer, skoraj kot da ga ni in zvok pride tak ven kot da bi zvok poslušal v sosednjem prostoru.Koaksialni kabel sem dal tudi na tole komponento LG, ostal pa je še en kabel iz DVD-ja ki pa ne paše, na LG komponento.Bom zjutraj pogledal ko se zbudim, še 1x, slikame sploh ne moti, moti me pa zvok, ker razlika je gromozanska. TV mam pa plazmo panasonic, ne more bit nič drugega narobe, če je prej vse delalo normalno.Ravno zato sem kupu še eno komponento, da neb rabil snemat dvd filmov na dvd in ga pol za tisto gledanje snemat in pol je praktično za stran. Zdaj je pa zvok porazen.

Okapi ::

kjer je yamaha zagotovo pred Pioneerjem,
Ne preveč nakladat. Pioneerjevi receiverji so povsem primerljivi z Yamahinimi v istih cenovnih razredih, marsikateri poznavalec jih ima tudi za boljše.

O.

B0Z0 ::

Okapi je izjavil:

kjer je yamaha zagotovo pred Pioneerjem,
Ne preveč nakladat. Pioneerjevi receiverji so povsem primerljivi z Yamahinimi v istih cenovnih razredih, marsikateri poznavalec jih ima tudi za boljše.

O.

Veš kako je to, kot da bi primerjal Mercedesa ali BMW-ja, z enim korejcem v istem cenovnem razredu po modelih, pa se ve kdo je več vreden, tako je isto tam in Yamaha bo vedno pred Pioneerjem. Mercedes tud dela 5000 kubične motorje, kak korejc pa mogoče 3000, pa ne samo korejci veliko ostalih firm. Isto je pri ojačevalcih, kjer je Pioneer zadaj. Yamaha je pa tukaj v razvoju vedno pred enim Pioneerjem, pa če je komu prav ali pa ne. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B0Z0 ()

Okapi ::

tako je isto tam in Yamaha bo vedno pred Pioneerjem.
:)) Mogoče v kakšnem tvojem domišljijskem svetu, ne pa v tem resničnem, v katerem mi živimo.

O.

B0Z0 ::

Okapi je izjavil:

tako je isto tam in Yamaha bo vedno pred Pioneerjem.
:)) Mogoče v kakšnem tvojem domišljijskem svetu, ne pa v tem resničnem, v katerem mi živimo.

O.

Ha, ti se kar tolaži, Pioneer tako ne ve kaj je prava moč, do teh malih recieverjev že, pol je pa poden :)

B0Z0 ::

Evo zvok sem tudi poštimal, tako da zdaj ta zadeva tudi dela. Zanima me, če je kje kaj opisano kako se lahko povežem brezično na moj računalnik in na splet. Pa zdaj sem si dal DVD film na ključek in mi napiše da ta format ni podrt ( vob file).Mi je pa včeraj updejtalo firmware.

Lp

polde66 ::

Vob datoteke ti ne bodo delale ne s ključka in ne s sheranjem preko mreže, zato imaš pladenj. Kako se povežeš na net? Preprosto, najprej morajo biti datoteke sherane potem pa v nastavitvah za mrežo najdeš brezćično, odtipkaš kodo če imaš zadevo zaklenjeno (routar) in to je to. Vedeti pa moraš, da je prenos preko wirelessa slabši kot preko kabla in ti bodo mkv filmi štekali. Z zadnjim Fireverjem so nastavitve za zvok dosti bolj poštimane in tudi filmi tečejo tekoče (prej so se za malenkost zatikali)pa še LG apps delujejo ko prej niso. No vse več bombončkov tudi tukaj.
polde

B0Z0 ::

polde66 je izjavil:

Vob datoteke ti ne bodo delale ne s ključka in ne s sheranjem preko mreže, zato imaš pladenj. Kako se povežeš na net? Preprosto, najprej morajo biti datoteke sherane potem pa v nastavitvah za mrežo najdeš brezćično, odtipkaš kodo če imaš zadevo zaklenjeno (routar) in to je to. Vedeti pa moraš, da je prenos preko wirelessa slabši kot preko kabla in ti bodo mkv filmi štekali. Z zadnjim Fireverjem so nastavitve za zvok dosti bolj poštimane in tudi filmi tečejo tekoče (prej so se za malenkost zatikali)pa še LG apps delujejo ko prej niso. No vse več bombončkov tudi tukaj.

Bom poskusil še jutri z ostalimi nastavitvami.Kako se datoteke shera?ta izraz mi ni jasen, pa prosim če mi opišeš lahko. Kaj če disk priklopim na predvajalnik, a delajo filmi potem?Sem res zadovoljen zdaj ko dela zvok tako kot je prej bilo. Počasi bo vse nastavljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B0Z0 ()

polde66 ::

Sheranje je deljen je datotek, pomeni da daš določeno mapo ali disk na vpogled vsem v tvojem omrežju. Filmi pa z diska delajo vsi, pa naj si bo disk formatiran na NTFS ali FAT32.
polde

B0Z0 ::

Imam težavo kako priti da sherane mape. Mapo sem z računalnika sheral brez problema imam tudi nastavljeno tako da ne rabim vpisat nikakršnih gesel, prek predvajalnika. Tudi povezavo imam brezžično in preko kabla, a ne zazna mi mape ki sem jo sheral.Na voljo imam samo WI-FI direct opcijo in check network device guide, razen zraven potem če imam USB ali CD vstavljen se izpišeta obe funkciji. In ko sem izbral WI-FI Directmi odpre prazno stran kjer na vrhu piše Device name;LGBDP - Server Select device. In spodaj imam opcije prek barv rdečo rumeno in zeleno.Kar pa mislim da to ni to.
Druga varianta je bila ko sem izbral check network device guide kjer sem delal po korakih prek CD-ja na svojem računalniku in sem inštaliral ta program Nero Media Home, kar deluje samo na računalniku. Po vsem tem mi ne zazna moje sherane mape. Kaj lahko še naredim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blu-ray predvajalniki - kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
367216 (4434) Anney
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821610 (15048) kamuee
»

3d televizor

Oddelek: Zvok in slika
225586 (4835) fotografnik
»

Kateri A/V reciever? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6310732 (7743) BigWhale
»

ZVOK-Dolby TrueHD,DTS-HD Master Audio,DTS HD High Resolution

Oddelek: Zvok in slika
274243 (3839) OK.d

Več podobnih tem