» »

Sony Ericsson postal Sonyjeva podružnica

Sony Ericsson postal Sonyjeva podružnica

SonyEricsson - Kot smo napovedovali na začetku meseca, je Sony od Ericssona odkupil njegov polovični delež skupnega podjetja Sony Ericsson, ki proizvaja mobilne telefone. V ta namen bo odštel 1,05 milijarde evrov, so sporočili iz podjetja. Prevzem bo končan januarja 2012, če ne bo zapletov z regulatorji trga in delničarji.

Sony in Ericsson sta skupno podjetje ustanovila leta 2001, da bi povečala svoja tržna deleža na področju mobilnih telefonov. Sonyjev tržni delež je bil tako ali tako neznaten, Ericssonu pa se je tudi počasi zmanjševal. Povezava in skupni nastop sta bila v očeh podjetij način, kako negativni trend preobrniti. Sony Ericsson je sprva posloval dobro, leta 2007 so predstavili svoj prvi pametni telefon P1, a so se kmalu začele težave. Letos je v prvem četrtletju Sony Ericsson prvič po daljšem času posloval pozitivno, a so že v drugem kvartalu zaradi japonskega cunamija marca spet zabredli v rdeče številke. Tržni delež podjetja se je stabiliziral pri 11 odstotkih, kar je manj od pričakovanj.

Medtem ko Ericsson s podjetjem nima kaj početi, saj pametne dolgoročne strategije nimajo in si že od leta 2009 poizkušajo svoj delež prodati, ima Sony bogat asortiment izdelkov, h katerim bodo pametni telefoni lepo sodili. Nadaljevali bodo razvoj družine Xperia, prav tako pa bodo na pametne telefone prinesli druge svoje razvedrilne storitve, kot sta PlayStation Network ali SOE. Sony je povedal, da si prizadevajo za povezavo "štirih zaslonov": pametni telefonov, prenosnih računalnikov, tabličnih računalnikov in televizijskih sprejemnikov. Gre za zadnji košček v mozaiku integracije, pojasnjuje izvršni direktor Howard Stringer.

9 komentarjev

elToro ::

Prvi Sony Ericsson pametni telefon je bil seveda P800.

Blazz ::

Adijos mobilni Ericsson... ahhh spomini na Reglo ne bodo nkol zbledeli :)

pleomax ::

se spomnim ericssona,ko sem ga imel še kar dolgo nazaj. Delal je še vredu,ampak ko sem si kupil drugi telefon,pa smo ga pomotoma zabrisali v koš :(

SmeskoSnezak ::

Ko je že govora o SE... kje bi lahko kupil ohišje za K700i?
@ Pusti soncu v srce... @

RejZoR ::

Sem imel leta nazaj Ericsson R600, ni imel barvnega ekrana, si pa lahko menjal barvo backlit osvetlitve ekrana. Rdeča, zelena in oranžna. Ful seksi zadeva. Je pa bil zadnji telefon, ki je bil še brandan pod starim Ericssonom. Kasneje sem kupil K500i, ki pa je bil že Sony Ericsson. Pa seveda ne bom pozabuil Reglje 3. Fajn zadevca. Edino antena je znala mal drezat pod rebra hehe
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

OldSkul ::

jst sem imel t18, potem pa prvi SE T68i, nato P900, pol pa sem zapustil SE tabor. Imel sem HTC, Nokio, Samsunga in za vse mi je žal, da sem jih kupil (zgrešeni nakupi, še P900 je bil boljši od vseh, ki sem jih potem imel). Zdej mam LG O2X in sem zadovoljen. Lahko da bo spet kmalu SE, ker spet delajo dobre android telefone.

fitoz ::

pleomax je izjavil:

se spomnim ericssona,ko sem ga imel še kar dolgo nazaj. Delal je še vredu,ampak ko sem si kupil drugi telefon,pa smo ga pomotoma zabrisali v koš :(

Elektronskih odpadkov se ne meče v koš. Tudi pomotoma ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fitoz ()

KoKi ::

Jaz sem imel SE W800i. Najboljši telefon do sedaj. Dobro ozvočenje, reflektor na zadnji strani ... Sedaj pa imam super naprednega Androida, a je SIM kartica že večkrat romala nazaj v SE.
# hackable

pleomax ::

vitos-z besedo koš sem pač želel izraziti,da smo ga vrgli stran,kar pa ne pomeni,da sem ga sedaj kar tako v navaden koš odnesel in je to to. POmotoma ja,ker ga je mali bratranec vrgel med drugo elektroniko,pa nismo opaizili. Sem pa potem še jaz sam imel sony ericsson w660i,pa nisem bil nekaj preveč zadovoljen z njim,ker je bil walkman telefon,pa izjemno tih :S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028303 (22466) leiito
»

Sony Ericsson le še Sony?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
228253 (6726) pleomax
»

Sony Ericsson skromno, a dobičkonosno

Oddelek: Novice / Rezultati
104917 (4453) 49106

Več podobnih tem