» »

Disk IBM DTLA 45GB 7200 ATA100 ?

Disk IBM DTLA 45GB 7200 ATA100 ?

MATiCEK ::

Zanima me ce ima gdo tak disk ?? In pa ce je dobra izbira, kr si ga namrec mislim nabavit ???

P.S.
Sprasujem pa zato, kr sem 1x slisal da naj IBM nebi mel vec tko dobre(kvalitetne) diske, kot jih je imel !!!???:8)

VASkO ::

disk je super, sem ga glih danes sprobal (prijatlovega). V HD tach je na ATA66 (plosca ne podpira ATA100) dosegel maksimalen prenos 38MB/s, min. pa 23MB/s, dostopni cajt pa 8,5ms. Rezultati bi naj bli na ATA100 kontrolerju precej visji. Dober izbor!:D

kupi ga tukaj, je zelo poceni!!!

matevzm ::

Zakaj bi bili prenosi na ATA 100 kontrolerju visji? Disk ne doseze 66 (realnih okrog 58), kolikor je meja kontrolerja.

VASkO ::

zakj? zakj pa pol sploh rabis kontroler ata100? jaome, kaka glupost matevz! Po tvoje bi jaz lahko disk ATA100 priklopo na ata33 pa bi vseeno dosegel najvisji mozen prenos? gluparija, zakj pa sploh proizvajajo kontrolerje za diske? zakaj majo novejse plate kontrolerje za ata100 gor? da to moznost diska tudi podprejo!!!

ps: to so bila retoricna vprasanja, da se matevzm zamisli

Jaxx ::

Ti si kreten, VASkO! matevzm ma popolnoma prav, ti pa najprej pogruntej kaj ATA100 standard sploh pomen!!! Tko da nauš preveč pameten!!! ;((;((;((

MATiCEK ::

Disk si bom itak nabavil, tukaj je ugodna cena 48k, ce gledam 45GB !!!8-)8-)8-)

VASkO ::

bedak, ElChe! pravis, da bo disk ATA100 na ATA66 kontrolerju enako hiter kot na ATA100 kontrolerju? bedak, zakaj bi pol sploh rabil ATA 100 kontroler? razlozi!

aja, v avstriji bi dal okoli 37ksit zanj

Senitel ::

Jasno, da ni kontroler enako hiter, kaj pa disk?

Ribicija ::

Tudi disk je na slabšem (počašnejšem) kontrolerju počašnejši. Če bi bilo tako kot si nekateri tukaj razlagajo potem sploh nebi rabili hitrejših kontrolerjev ampak bi samo kupovali hitrejše diske.
Če je disk ATA 100 ga bomo optimalno izkoristili samo na ATA 100 kontrolerju, kjer lahko ima tudi (teoretičnih) 100 mb prenosa na zunanjem vodilu.

lp

Miran ::

To je že res samo ATA 100 pomeni da je prepustnost vodila IDE max 100 MB/s, kar pomeni podatkovni transfer iz predpomnilnika (disk cache) v preko South bridge-a v sistemski RAM. Medtem ko samo branje iz diskovnih plošč do predpomnilnika še zdaleč ni tako hitro ... Tako ATA 100 prenose polno izkoristimo šele pri kakšnem stripping RAID polju...
Overclock yourself !

matevzm ::

Noben trenutni disk ni omejen s 66 interfaceom. Zakaj je potem 100 kontrolerji? Zato da imajo nekaj rezerve za bodoce diske in zato da jih kupujejo ljudje, ki ne vejo (mogoce smo enega nasli tule v konferenci?).
Resnici na ljubo sem tudi sam kupil 100 kontroler, ker razlika med 66 in 100 v ceni ni velika in da mi ga ne bo potrebno menjati v doglednem casu.

andrej ::

ta disk pici - en nasvet kupi!
drugace pa nobeden danasnji EIDE disk ne zabase ATA100, pa tudi ATA 66 ne. Drugace pa je v dolocenih okoliscinah ATA100 kombinacija res hitrejsa od ATA66 - kadar so recimo podatki ze v internem cachu.

Jaxx ::

Mislm, VASk0, da nimam kaj razlagat.. So drugi že vse povedal (Miran & andrej)... Zakaj si pa ti zdej ostal brez komentarja???

luni ::

Ok, je ze bilo dovolj izpadov tukaj. Kaj si ne znate nic dopovedat, ne da bi se zmerjali?

El Che dokazal si svoje, zdaj pa ne provociraj vec.
Artificial Intelligentia

Horhe ::

Ej model, nabavi ga u Megahitu, ga majo za 46000 k je akcija, mislm ta disk tok leti da se ti strga...
primer : 12 x on the fly snemanje ,kopiram iz ene particije na drugo spilam mp3 z diska..pa se miljon programov mam przganih...
masina Tbird 800 512 rama, promise controler....res disk je vreden svojga denarja

Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

MATiCEK ::

Thnx for info Horhe !

kuntek ::

Pa še jaz ti bom povedal, da disk enostavno seka. Imam ga en mesec in se mi zdi kot, da bi se s F1 vozil.
:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A je to normalno al je disk prepočasen?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
443059 (2112) strictom
»

Kateri nabor za P3/celeron socket 370

Oddelek: Strojna oprema
161414 (1241) SkIDiver
»

ATA100 disk na ATA33 vodilo

Oddelek: Pomoč in nasveti
7878 (774) element
»

ATA 100

Oddelek: Strojna oprema
182414 (2095) Putimir
»

Nov Disk ATA 100

Oddelek: Kaj kupiti
71553 (1428) matevzm

Več podobnih tem