» »

Izklapljanje kablov med delovanjem računalnika

Izklapljanje kablov med delovanjem računalnika

deejay2 ::

Včasih je veljalo, da naj se kablov med delovanjem računalnika ne izklaplja. S tem ne mislim nsamo napajalni kabel, ampak na vse ostale. Se je danes vsakršnemu izklapljanju kablov še vedno potrebno izogibati? Namreč sedaj velikokrat DVI kabel med delovanjem računalnika izklopim iz monitorja in na njega priklopim HDMI-DVI kabel od Xboxa 360. Ko neham igrati, ponovno v monitor vklopim računalnikov DVI kabel in takoj dobim sliko računalnika.

blackbfm ::

včasih je komp zaštekal ali pa se čudno začel obnašat..ko še ni bilo teh usbjev in vsega tega.

tko da če dela, pomoje ni frke:P hdmi je praktično narejen za to da se lahko menja, dvi je pa praktično ista zadeva, samo z drugačnim konektorjem.

Invictus ::

Ponavadi se je dobro izogibati izklapljanju napajalnega kabla.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

usb, hdmi, ki so naceloma narejeni tako da je hot swap mozen. Ne vem kolk so obcutljive graficne kot take, je pa ze zaradi konektroja DVI zagotovo bolj obcutljiv.

PS mis tipkovnica ti tako ali tako zmrzne masino, napajalni kamen pa mislim, da ne rabim omenjat.

Zvocnike naceloma ni problem priklapljat pri prizgani masini, sam je pa zdravo, da so sami zvocniki sklopljeni.

Mrezni kabel ni problem.

Ostalo eksotiko pa ze tezko najdes in jo je bols pri miru pustit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

kurjač ::

Zadnjič sem hotel priklopit HDMI kabel med vključeno TV in kamero. Ko sem vtikač pribljižal kameri je prasknila iskra med priključki......sem zašvical ko pes8-O Crknilo k sreči ni nič.

St235 ::

Ja, ce mal pobrskas po netu naj bi bil HDMI hot swapable, sam pri cenennih kablih/napravah lahko vseeno pride do poskodb. Tako, da better safe then sorry.

blackbfm ::

Meni se je tut ze parkrat zgodilo to s pc na tv..dokler ne crkne je ok:)

Izi ::

Preskakovanje iskre pri priklapljanju kablov med napravami, ki so na različnih tokokrogih ni nevarno. Vtičnice so pač različno vezane, nekatere ozemljene, nekatere ničene, nekatere pa celo nič od tega. Če le ni kaj močno narobe zvezano gre ponavadi samo za napetost skoraj brez toka in tista iskra je za napravo manj nevarna kot ko ti vstaneš iz kavča in potem primeš z roko neko napravo.
Poleg tega pa iskra preskoči samo iz enega ohišja na drugo ohišje, notranji elementi ne doživijo nobenega šoka.
Ponavadi se to dogaja pri priklapljanju kablov za prenos slike med različnimi napravami od katerih je vsaka vtaknjena v drugo vtičnico.
Rešitev je, da so vse naprave, ki se med seboj povezujejo s kabli, preko razdelilca vtaknjene v eno samo vtičnico.

d4vid ::

Drugače mislim da ni problem odklapljat kable med delovanjem, samo malo je treba pazit na napajalni kabel. Sam sem imel napajalnik, kjer je kabel drsel ven iz napajalnika in se je večkrat restartal PC samo zato ker sem ga mal "ruknil", je pa bil k sreči starejši PC, tako da se nisem sekiral če kaj odpove. Tako rad odpove disk (sčasoma, če je to vsakodnevna praksa še prej - imel primer v šoli kjer je učiteljica kar izklopila PC zadaj, PC je bil nov pa ni delal dolgo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko ugasnem računalnik se mi na monitorju prikazuje tole...

Oddelek: Pomoč in nasveti
366074 (4955) ST-777
»

V čem je tale kabel boljši od tistega za 3 evre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11417572 (13808) TESKAn
»

Blažilec napetostnih sunkov

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
253580 (2975) Saladin
»

Novogradnja- katero cev za projektor

Oddelek: Zvok in slika
112426 (2262) BluPhenix
»

Kaj je s temi dvd-romi narobe

Oddelek: Pomoč in nasveti
6806 (629) jahtba

Več podobnih tem