» »

Večdesetodstotna podražitev trdih diskov

««
7 / 7
»
»»

LuiIII ::

... z dodatnimi "rekreativnimi" dejavnostmi, ki pritičejo Tajski?

SuperVeloce ::

Kul, poleti pa kupiš 2TB+ in ga vgradiš v ohišje...

Pithlit ::

Mah po mojem imajo tiste cene tam zato ker sploh nimajo pojma kdaj naj bi diske dobil... da se nebi kdo spomnu pa dejansko katerega naroču.

Tisti ki jih imajo na zalogi (ali pa vsaj imajo neke normalne dobavne roke) imajo 'poštene' (še vedno drage) cene... WD20EARS@205EUR.
Life is as complicated as we make it...

opeter ::

Gandalfar je izjavil:

samo opozorilo: smo narocili tistele diske iz amazona in so prisli kar zraven s knigami, v istem ovitku. Brez kaksnih zascit ali kaj posebnega. Ni bilo pa se casa preverit, ce sploh delujejo.


Kolikor vem, če disk ne deluje, kakšnih hujših poškodb ne more biti, četudi ti pade dol ...
Če pa se motim, me popravite.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SuperVeloce ::

Glava se "parkira" oz. odstrani iz bralne površine diska, ta stvar deluje magnetno, zato deluje tudi ob izgubi napetosti...
pred mnogimi leti je bilo potrebno to delati ročno (s namenskimi programi), glava pa se je potem fiksirala mehansko

edit: za magnetno rešeno zadevo nisem prepričan, lahko da za parkiranje enostavno uporabi vrtilni moment diska ali kakšne fedre

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Odvisno od diska.

Head park je popolnoma ločen od platerjev pri nekaterih diskih. Tam se glave parkirajo po vsaki zaustavitvi.

Ima pa ponavadi disk zaščito da se ne od-parkirajo, če nimajo platerji dovolj velike hitrosti

Glave drži fiksirane en majhen magnetek na koncu roke
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Poldi112 ::

Pithlit je izjavil:

Mah po mojem imajo tiste cene tam zato ker sploh nimajo pojma kdaj naj bi diske dobil... da se nebi kdo spomnu pa dejansko katerega naroču.

Tisti ki jih imajo na zalogi (ali pa vsaj imajo neke normalne dobavne roke) imajo 'poštene' (še vedno drage) cene... WD20EARS@205EUR.


A ni navadno stanje zaloge tisto, s katerim sporočaš, da izdelek trenutno ni dobavljiv. Ne pa da nabiješ bolno ceno in si s tem delaš slabo reklamo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Isotropic ::

ponudba-povprasevanje.
itak ne bo folk kar nehal kupovat diske, tut ce jih je mal manj...
jaz sem naredil tko, da sem kupil en zunanji usb3 disk (7200vrt, 16mb cache) in ga dal v racunalo, ker mi je LIH ZDEJ crknil stari (v bistvu kaksnih 14 dni pred poplavami se je zacelo, ampak sem mislil, da so slabi sektorji alpa kej).
disk dela dobro, itak je 7200, prej sem imel se enega zelo starega in ne opazim razlike. poj enkrat bom pa kupil ssd pomoje, zato zdaj raje nisem kaksne barracude...

Tadej21 ::

očitno se bo kmal splačal SSD nabavt :)

feryz ::

SSD se je splačalo nabaviti pred letom in več.
Danes ga ima že vsak kmet in tega vprašanja sploh ni več.
Ostaja le vprašanje, kaj je narobe s tistimi, ki ga še nimajo. Govorimo seveda o ljudeh, ki ločijo SSD od HDD.

chucki ::

Kakšen odgovor je pa to? Mogoče si ga pa ne more vsak privoščit?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

nekikr ::

Odgovor je povsem na mestu. Vprašanje je bilo "splačal", se pravi, da dobiš bang for the buck. Socialni položaj ni bil vprašanje :)

Lonsarg ::

Zakaj nimam SSD? Ker sem naredil nov budget računalnik z čim več FPS/EUR. In SSD disk NE vpliva na FPS, res pa je da vpliva na skoraj vse drugo, in nakup laptopa ali tableta brez SSD si ne predstavljam.

Bor H ::

Jst mam laptop brez SSD, predvsem ker mi je šlo za nizko ceno, na desktopu mam pa SSD in je the best!

gendale ::

feryz je izjavil:

SSD se je splačalo nabaviti pred letom in več.
Danes ga ima že vsak kmet in tega vprašanja sploh ni več.
Ostaja le vprašanje, kaj je narobe s tistimi, ki ga še nimajo. Govorimo seveda o ljudeh, ki ločijo SSD od HDD.

odvisno kaj rabiš, za sistem je ssd dober, za storage pa so mehanski diski kljub podražitvam še vedno veliko bolj ugodni
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_IKE_ ::

feryz je izjavil:

SSD se je splačalo nabaviti pred letom in več.
Danes ga ima že vsak kmet in tega vprašanja sploh ni več.
Ostaja le vprašanje, kaj je narobe s tistimi, ki ga še nimajo. Govorimo seveda o ljudeh, ki ločijo SSD od HDD.



Mogoče imamo še računalnike starejše generacije kateri kljub kilometrini in starosti še vedno služijo .... v času nakupa le teh pa SSD niso bili ravno poceni...


In tudi ko bom nov računalnik nabavil (za lastne potrebe) SSD-ja ne bo noter, ker zaenkrat ne upraviči svoje cene za to kar ponuja ......

So again, what is wrong with me ?

SuperVeloce ::

Pa saj to je jasno vsem, kakšna je namembnost in za kaj se splača... Ogromno se pridobi pri nalaganju sistema in iger in je za celoten sistem bolje kot zamenjava katerekoli komponente... kdor še ni poskusil, se mu sanja ne. noben pri zdravi pameti pa gor ne bo shranjeval HD koncertov in filmov. Seveda je še tu video oblikovanje in podobne prostorsko požrešne zadeve, ampak tu razlika v hitrosti ni tako velika (ampak bo pa tudi pri sekvenčnih branjih vse večja).

Zgodovina sprememb…

Bor H ::

Odvisno kaj boš delal s PCjem in kolk boš dal v druge komponente. Če boš delal office PC in notr vrgu 8GB RAM in quadcore je stran metanje dnarja in se bolj splača SSD, če boš pa za igre kupoval se ti pa mogoče vseen bolj splača vzet hitrejši CPU in GPU (do neke meje jasno)...
Vse je odvisno od budžeta in namembnosti.

Sc0ut ::

Evo, danes dobil ob otvoritvi Hoferja v NM zunaji usb 3.0 750gb 2,5 disk za 49,90 eur. Tevion.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

kurjač ::

Vgrajen disk je TOSHIBA MK7559GSXP

LuiIII ::

Cena je začela zumaj padati. Nekateri diski so se pocenili tudi že za 35%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

modicr ::

(c) nisem patentiran

modicr ::

Dodajam še eno dobro novico: http://www.bangkokpost.com/business/eco...
"Costing 1 billion baht for construction and equipment, Seagate's 29,800-squaremetre building in Nakhon Ratchasima will start operations next February. The firm expects its read/ write-head production will increase by up to 40% at maximum capacity."
(c) nisem patentiran

_IKE_ ::

modicr je izjavil:

Stavka na Kitajskem:
http://www.chinaworker.info/en/content/...





Štrajk zaradi cenejše delovne sile, zmanjševanja plač in odpuščanj ? In to na kitajskem ? Zanimivo ....

SuperVeloce ::

V zadnjih letih so jim krepko zvišali minimalne plače, ravno zaradi stavk. Vendar to ni poenoteno po državi kot pri nas, ampak po provincah. Ponekod so v zadnjih letih dobili dvig za 4x napram začetni, ponekod so pa dvignali le par procentov... potem pa kupcem (beri podjetjem, ki nalimajo svojo znamko gor) dvignejo cene čez noč. Ne j*bejo po domače povedano :)

modicr ::

Nekaj zanimivih grafov:
http://www.computerworld.com/s/article/...
"price of the most popular hard disk drives are beginning to drop as inventories climb out of a deep hole that began in October"
(c) nisem patentiran

kuglvinkl ::

Samsung 2TB

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Jeronimo ::

So se cene HD-jev že kaj normalizirale?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

simnov ::

Hm Dinokomp je F3 podražil za 3€ zdaj je 123€ kupil sem ga pa za 72€

Okapi ::

Počasi gre tole nižanje cen, ja. Še vedno so skoraj 100% višje kot pred poplavami.:8)

O.

Bellzmet ::

Hja so videli, da tudi s takšnimi cenami dobro prodajajo - pač zgleda neke vrste kartelni dogovor za katerega so bile povod poplave. Morajo malo izgube notr prinest.

SuperVeloce ::

Sočustvujem s tistimi, kateri morajo nujno kupovati disk v tem obdobju :|
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

D3m ::

LOL. Zakaj pa sočustvovat? Pol bi morali zapreti podjetje in komercialo, ker bi se preveč sekirali in sočustvovali pa še vence bi morali kupiti za njihove denarnice.

No go!
|HP EliteBook|R5 6650U|

SuperVeloce ::

Za osebne potrebe... pusti ti podjetja, njim se naj nabijajo marže, saj služijo z opremo (Nvidia s svojimi pro grafami lepo kaže, da takšen sistem v zdravi meri deluje). Pač hecno je gledati, da je moj 2TB (prenosni) disk stal pod 100eur, za kar dobiš sedaj največ 500GB vgradnega (katerega sem imel pred 5 leti za takšno ceno) in celo 160GB diski se v sumljivo velikih količinah pojavljajo na policah. Torej disk velikosti, katero je veliko ljudi kupilo skoraj 10 let nazaj (dobro, pustmo da so imeli tisti več kot eno ploščo in manjše gostote, ter najverjetneje pATA priključek). Si predstavljaš, da bi ti leta 2002 namesto 80GB diska silili 500mb izpred 10 let nazaj za podobno ceno :D?
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Govorim o podjetju kjer jaz delam. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
7 / 7
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene diskov začele počasi upadati, ustvarjen duopol

Oddelek: Novice / Diski
2910257 (6467) Izi
»

Western Digital kljub poplavam skoraj početveril dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
318456 (4805) Jst
»

Nedobavljivost diskov in visoke cene še vsaj šest mesecev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
15333204 (23100) RuskiSnajper
»

Western Digital po poplavah vnovič zaganja proizvodnjo

Oddelek: Novice / Ostale najave
4212789 (9559) bajsibajsi
»

Poplave na Tajskem velik problem za proizvajalce trdih diskov, najhuje WD-ju

Oddelek: Novice / Rezultati
2310232 (8577) opeter

Več podobnih tem