» »

Geforce 560?

Geforce 560?

thebaloh ::

Katera je bolj priporočljiva?

Grafična kartica Gigabyte GeForce GTX 560 Ti
VS
Grafična kartica Asus GeForce GTX560 Ti, 1 GB, PCI-E


je še katera boljša za ta denar?
Hvala

TOP ::

Msi Twin Frozer2

BALAST ::

Msi Twin Frozer III
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

thebaloh ::

bom preveril ...in kje se jo da kupiti čim ceneje še kak predlog....? = Link

chucki ::

Twin frozer 3 je bolj glasna, kot twin frozer 2.

@Balli12, dinokomp
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

opeter ::

Ali je velik razlika med GF550 in GF560?

EDIT: sem že našel. Poraba je huda ...

http://www.guru3d.com/article/msi-gefor...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

thebaloh ::

chucki je izjavil:

Twin frozer 3 je bolj glasna, kot twin frozer 2.

@Balli12, dinokomp

Kaj pa zmogljivost, med tima dvema?

thebaloh ::

Kaj pa zmogljivost OpenGL 4.2 ima dvojka medtem ko ima trojka OpenGL 4.0 je to velika razlika in kje se to vidi.
jasno mi je da je Twin frozer 3 kar nekaj dražja saj ima tudi višje frekvence večji pomnilnik itd.


++ Teh MSI N570GTX TWIN FROZR III nikjer ni za dobit ali je še kaka druga od geforce?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thebaloh ()

chucki ::

GF550 in 560 so veliko slabše, kot 560ti.

balli, prijatelj ima hawk, jaz pa twin frozr 2 in je razlika 500 pik v 3dmark vantage. Edina razlika je da ima on GPU 950mhz, jaz pa 880mhz, ter hawk ima boljši hladilnik, vendar je na obratih glasnejši.

Čakaj zdaj omenjaš 570gtx?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

thebaloh ::

chucki je izjavil:

GF550 in 560 so veliko slabše, kot 560ti.

balli, prijatelj ima hawk, jaz pa twin frozr 2 in je razlika 500 pik v 3dmark vantage. Edina razlika je da ima on GPU 950mhz, jaz pa 880mhz, ter hawk ima boljši hladilnik, vendar je na obratih glasnejši.

Čakaj zdaj omenjaš 570gtx?

Ja 570 omenjam ker so jo pohvalili vendar 570 Msi Twin Frozer III itak nikjer ni za dobit, tako da se bom odločil za 560 ti ker je kar precej cenejša misli da 70€.
Nevem no kaj menite?

Mcsin ::

Dobiš jo v mylemon.at

chucki ::

Pa tale tvoja gtx 295 je hitrejša v Battlefield 3, kot 560ti oc.



Raje razmisli o 580
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Ziga Dolhar ::

chucki: bodi pozoren na DX verzijo.
https://dolhar.si/

thebaloh ::

chucki je izjavil:

Pa tale tvoja gtx 295 je hitrejša v Battlefield 3, kot 560ti oc.



Raje razmisli o 580

gre se mi za dx 11 ki ga ta moja ne podpira.
GTX 580 pa je predraga, že 570 je čez 300€

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

chucki ::

solo.si ima
MSI GeForce GTX 570 grafična kartica, N570GTX Twin Frozr III Power Edition/OC, 1280MB GDDR5, PCI-E, 2x DVI, Mini HDMI
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

jazbec ::

kako lahko človeku govoriš o eni najbolj nategunski firmi pri nas
naj jo majo, vzami jo drugje

chucki ::

Zakaj nategunski? Jo dobiš brez računa?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

thebaloh ::

chucki je izjavil:

Zakaj nategunski? Jo dobiš brez računa?

zakaj nategunski firmi ?
tudi mene zanima en nakup sem mel pri njih pa se mi je zdelo ok zvočniki recimo z5500

jazbec ::

thebaloh ::

Še dobr da mi zvočniki ok delajo da nimam teh sitnosti ko pa sem klical na obe številki pa se tudi meni noben ne javi.
Ko kupujem in se mi kaj mudi včasih kupim oz kličem tudi solo a če so se mi 5* oglasil na tisto njihovo modro številko je blo pa velik.
Bolje bi dali ime Mrtva telefonska HIHI:)

thebaloh ::

No pa še nekaj me zanima kje bi našel lestvico katere firme so ok oz. si sledijo po vrstnem redu npr:
Kako bi jih razporedili oz še kako dodali po kvaliteti?

asus
msi
gigabyt
GAINWARD
SAPPHIRE
XFX
club3d

itd

+ P.s.
Kaj pa http://www.demise-pc.si/ ima kdo kake izkušnje, sem jih klical pa je reku da ni panike da se vse da dobit v parih dneh.

Mcsin ::

Msi je ena izmed kvalitetnejsih znamk.

Ja takih trgovin se izogibaj.
Kolikor vidim 570 Twin frozr 3 ima tudi Mlacom, sam je treba preverit zalogo.
Drugače če ti ni problem naročit iz tujine, še zmeri priporočam mylemon.at.
Ne vem če je kdo sploh imel kake probleme z njimi, priporočaju tudi na slo-techu.

Sam sem naročil cel računalnik iz mylemona po delih. Po prevzemu sm ugotovil da so naredili napako, ni bilo namreč grafične kartice, ampak en disk za prenosnike katerega nisem naročil. Kontaktiral sem jih preko maila, odgovorili v enem dnevu, poslal disk nazaj in po njihovem prevzemu so takoj poslali grafično na svoje stroške, brez vsake muke.
(+ imajo nižje cene od naših trgovin)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

mihco ::

thebaloh je izjavil:

No pa še nekaj me zanima kje bi našel lestvico katere firme so ok oz. si sledijo po vrstnem redu npr:
Kako bi jih razporedili oz še kako dodali po kvaliteti?

asus
msi
gigabyt
GAINWARD
SAPPHIRE
XFX
club3d

itd

+ P.s.
Kaj pa http://www.demise-pc.si/ ima kdo kake izkušnje, sem jih klical pa je reku da ni panike da se vse da dobit v parih dneh.



Univerzalne razvrstitve NI! Vse je odvisno od modela kartice. Vecina referencnih dizajnov je identicnih, kar pomeni da med znamkami dejansko sploh ni razlik. Ce bi pa moral razvrstiti bi nekako takole: EVGA, XFX, ASUS, MSI, SAPPHIRE,... Nevem pa zakaj se toliko povelicuje MSI, ker je vecina produktov(razen tistih z military grade komponentami) cisto povprecnih.

thebaloh ::

Mcsin je izjavil:

Msi je ena izmed kvalitetnejsih znamk.

Ja takih trgovin se izogibaj.
Kolikor vidim 570 Twin frozr 3 ima tudi Mlacom, sam je treba preverit zalogo.
Drugače če ti ni problem naročit iz tujine, še zmeri priporočam mylemon.at.
Ne vem če je kdo sploh imel kake probleme z njimi, priporočaju tudi na slo-techu.

Sam sem naročil cel računalnik iz mylemona po delih. Po prevzemu sm ugotovil da so naredili napako, ni bilo namreč grafične kartice, ampak en disk za prenosnike katerega nisem naročil. Kontaktiral sem jih preko maila, odgovorili v enem dnevu, poslal disk nazaj in po njihovem prevzemu so takoj poslali grafično na svoje stroške, brez vsake muke.
(+ imajo nižje cene od naših trgovin)




Razumem da je tuina cenejša, samo lej stranka me je prosila da sestavim komp za firmo in kaj naj, sestavim v tuini potem pa naj se bodem v polomljeni nemščini če bo kaj narobe oziroma strank je veliko in raje imajo slo izdelek.
povesem druga zgodba je če sestavljam zase.

Mcsin ::

Ja dobro razumem, sam kaka firma pa je to če smem vprašat, da rabi v računalniku gtx 570? :)

thebaloh ::

Firma ki bo delala veliko s photo shopom in predvsem bi radi imeli računalnik za cca 5let.
P.S.
Zdej mi boste očital da za ps5 ne potrebuješ takega kompa ....ja ena od mojih tem ima celotno specifikacijo.
Še ena teza zakaj ne dam notri 460 recimo, ali kake priljubljene grafike, ker je dobavitelji (glavni v slo) preprosto nimajo in potem recimo dam notri malo boljše grafične kartice.
Praksa pa mi je tudi pokazala da še nihče ki sem mu sestavljal ni kasneje zmerjal da mu komp šteka in ne deluje ker so slabe komponente.
Raje ne sestavljam in rečem pojdi drugam kot pa da bi mu za vsako ceno prodal ene jajca za cca leto in pol.

thebaloh ::

Mcsin je izjavil:

Msi je ena izmed kvalitetnejsih znamk.

Ja takih trgovin se izogibaj.
Kolikor vidim 570 Twin frozr 3 ima tudi Mlacom, sam je treba preverit zalogo.
Drugače če ti ni problem naročit iz tujine, še zmeri priporočam mylemon.at.
Ne vem če je kdo sploh imel kake probleme z njimi, priporočaju tudi na slo-techu.

Sam sem naročil cel računalnik iz mylemona po delih. Po prevzemu sm ugotovil da so naredili napako, ni bilo namreč grafične kartice, ampak en disk za prenosnike katerega nisem naročil. Kontaktiral sem jih preko maila, odgovorili v enem dnevu, poslal disk nazaj in po njihovem prevzemu so takoj poslali grafično na svoje stroške, brez vsake muke.
(+ imajo nižje cene od naših trgovin)


Sem se pozanimal z zalogo in mi je dejal da bi moral čakat na ssd disk in grafiko tam nekje 10 dni, uf to zgodbo slišim skoraj povsod.

sedaj sem naročil eno zase MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC pri http://www.demise-pc.si (moram reči da so zelo pridni, res da bo to prvi nakup a mi bodo grafo zrihtal v dveh dneh in gospod ki sem z njim govoril popoldan mi je odgovarjal na mail še okoli 20h zvečer čeprav delajo samo do 17h.
Če ima kdo kako izkušnjo z njimi kar na dan.

druga grafa ki pa jo bom dal v ta računalnik ki ga sestavljam pa je edina ki jo lahko dobim pri podjetju v katerem sem kupil celoten računalnik pa je enaka samo da je od club 3D

Potem pa še eno razmišljanje, kaj menite da bom menjal GTX 295 Point of View NVIDIA GeForce z MSI GeForce GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC, je to pametno ali ne (gre se mi predvsem ker ima grafika DX11 nekateri pa mislim da so pisali da je GTX295 hitrejša in boljša. Malo sem v dilemi saj sam mislim da je nova, ki jo bom kupil boljša in zmogljivejša.

Hvala za komentarje že v naprej in nazaj res lepo brat vaša menja in trud + izkušnje!
Poz

novinec09 ::

Preden kupiš v Demise-PC prej povprašaj za mnenje drugih, pa malo forum razišči - boš veliko slabega prebral o njih.

Jaz ti nakup pri njih ODSVETUJEM !!!

Poglej trgovine, katere so vredne zaupanja (Mlacom, Funtech, Dinokomp, Sestavi.si).
Skoraj zagotovo ima katera od teh trgovin kartico dejansko na zalogi, saj kolikor opažam jo kar veliko ljudi priporoča-posledično jih tudi veliko ljudi kupi.

To je samo moje mnenje-odloči se pa sam! ;)

Mcsin ::

thebaloh je izjavil:

Firma ki bo delala veliko s photo shopom in predvsem bi radi imeli računalnik za cca 5let.


Ja ampak pri photoshopu gpu ne igra skoraj nobene vloge. Najbolj pomembna sta RAM in procesor (+ssd je super), gtx 570 je taki overkill za photoshop.
Dvomim da bi v photoshopu opazo razliko med 570 in leto staro grafično. Ampak če že želiš bi ti predlago da daš 560 potem notri ker je boljša pay/performance, za photoshop pa še zmeraj ogromn overkill.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cenejša GTX 560 Ti

Oddelek: Strojna oprema
111246 (1004) TOP
»

Nvidia GTX 570 vs GTX 580 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1359589 (6722) Sssaga
»

Katero GTX 560 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6510159 (8404) SloMaster
»

radeon hd 6970 vs gtx 560 ti SOC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596968 (5948) mihec87
»

GTX560 Copper vs GTX570 GS

Oddelek: Kaj kupiti
423577 (2992) galu

Več podobnih tem