» »

Katero GTX 560 ?

Katero GTX 560 ?

«
1
2

TRIROG ::

Odpiram novo temo, predvsem zato, da bo ožje omejena od ostalih podobnih tem.

Zanima me katero GTX 560 svetujete.
Trenutno sem se zelo ogrel za MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II, malo pa pogledujem tudi proti Gigabytovi OC verziji.

Za vsa mnenja bom zelo hvaležen!

jazbec ::

TOP ::

Kot mam jaz informacje,dobiš zraven tele Asuske program za navijat,prov od Asusa.Sedaj kot sem gledal mal teste se navija MSI malo bolše.Jaz dobim naslednji teden Asusko pa bom lahko mal več povedal.Pa v osnovi je Msijka malo bolje navita 50mhz.

jazbec ::

obe sta dobre
ne z eno ne drugo neboš zgrešil

Dr_M ::

Jebemti je drag tale dinokomp..
http://www.mylemon.at/artikel,nr,330445...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Dr M tale link ki si tidal nema niti slike,kar bi jaz sklepal da je tole referenčna karta z enim ventom.Tisto o katerem pa se tule govori pa so OC verzije z dvema ventoma in razlika je potem upravičena.

Dr_M ::

A dej, a bi vsaj prebral opis mal?
900MHz za core je zate referencna?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

69charger ::

TOP: Če bi malo bolje pogledal je na linku Gigabytova OC verzija.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

TRIROG ::

Se pravi MSI ali Gigabyte?

69charger ::

Jaz sem imel že nekaj Gigabytovih grafičnih in so zelo dobre,za MSI ne vem. Poglej kakšen test.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

TOP ::

UF pa res se opravičujem,sem prehitro pogledal.Ja sej kaj pa mislite kje Dinokomp kupuje.

FlyingBee ::

ja, gigabyte 560 OC verzija je, ni pa SOC, ki je v akciji na mylemon za 250EUR, SOC ima 1000MHz takt GPU-ja

6 EUR je poštnina dražja, tako, da recimo trenutno je MSI Hawk GTX460 1024 na mylemon 178EUR na dinokomp pa 198, torej če prištejemo 6 EUR več kolikor je poštnina dražja iz mylemon, potem je 14 EUR mylemon cenejši v tem primeru

kako kaj z garancijo z mylemon?

cresh ::

Jst bi od gtx 560 vzel vsekakor MSI Twin Frozr. Saj so zelo hladne, tihe in se zeloooo dobro navijajo.

Dr_M ::

http://www.fudzilla.com/reviews/item/21...

Mogoce bi se tale zdela komu uredu? Je pa precej draga...

Kutija GTX 560 Phantom's packaging is similar to that of GTX 580 Phantom cards, only smaller. As you can see from the picture below, the larger box (GTX 580) says Phantom 3, meaning three fans. Our GTX 560 Ti Phantom comes with two fans


:)):))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mr1two ::

:))@Kutija

IvoJan ::

Kupi od msija twin frozr II verzijo. Za moje pojme ena izmed najboljsih verzij
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Daliborg ::

vprasanje ...se splaca to graficno tlacit v sistem z q6600 processorjam in 4 gb rama? Trenutno se se vedno nahaja 8800gtx v sistemu. Ali raje pocakam da vse skupaj pocepne in takrat razmisljam?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

jazbec ::

se splača ker je procesor še dober
naviješ ga pa je

igaiga ::

Se splača.
Jaz bom dal svojo v e8400(3600hz)in 4 gb rama.
Zamenjal bom pa geforce 260.

A je našel kdo pod 240eur geforce560+ptt (OC verzija z dvemi venti Msi,Gigabyte,Asus,Palit..)?

deadbeef ::

EVGA

Oktan ::

Mene pa zanima ene par stvari:
1. Koliko je opazne razlike med gigabytovo OC in SOC a se pozna tistih 100MGz?
2. Kako je to z navijanjem MSI-jeve, ker nimam pojma o navijanju sem pa nekje prebral da ima MSI nek program v katerem lahko "varno" naviješ do neke meje?
3. Se pravi Gigabyte OC ali SOC ali pa MSI.

Še moj komp
CPU Intel Core 2 Duo E8200 2.66 GHz
Matična Asus P5K SE/EPU
RAM 4x po 2GB (8GB) Kingston HyperX DDR2 1066Mhz (mi gre samo 800MHz! Zakaj?)
Grafična Nvidia Geforce 9600 GT

Hvala za odgovore

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

jazbec ::

kupi msi
soc verzije se ne splača, ker jo lahko sam naviješ

igaiga ::

Program se imenuje MSI Afterburner link beta verzije podpira gtx560ti
Še roudnup 4 gtx560ti na HArdvareCanucks če se že odločaš.
Ta MSi Afterburner dela na vseh karticah, ne samo MSI-jevih.
Jaz sem vseeno nabavil MSI zaradi komponent in hlajenja.

Oktan ::

Hvala za odgovore, zanima me pa še koliko se bojo še kej pocenile do konec marca, aprila, maja?
Se splača počakati če ne potrebuješ še takoj zdaj?(rabil bom za ene par iger ki pridejo poleti)
LP

Nobeden?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oktan ()

GrimReaper ::

igaiga je izjavil:

Se splača.
Jaz bom dal svojo v e8400(3600hz)in 4 gb rama.
Zamenjal bom pa geforce 260.

A je našel kdo pod 240eur geforce560+ptt (OC verzija z dvemi venti Msi,Gigabyte,Asus,Palit..)?

E8400 na 3.6GHz je pomoje čisti minimum za 560-ko, bolje bi blo seveda 4GHz z mal višjo voltažo, moj je delal BP 3 leta na 1.375V.
Bo pa bottleneck CPU, že za mojo GTX460 je bil, seveda odvisno od igre, Crysis 2 in Dead Space 2 preverjeno delata brez upočasnitve na 1.6GHz.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

PNG ::

Dr_M je izjavil:

Jebemti je drag tale dinokomp..
http://www.mylemon.at/artikel,nr,330445...


Zakaj ti v vsaki temi o Dinokompu pišeš, kako imajo visoke cene? MSI ima najboljši hladilnik na 560ki pa stane 12€ več. Toliko stane poštnina, verjetno, če naročiš od mylemon. Poleg tega je vprašanje če sploh imajo na zalogi, kak dolgo se čaka, kam jo daš ko ti crkne na garancijo itd...poleg tega imajo avstrijci nasploh nižje cene kot so pri nas, kaj če bi raje primerjal s slovenskimi prodajalci? Jaz sem twin frozr II našel ceneje samo na demise, samo tam iz izkušenj vem kako je z uveljavljanjem garancije...bolj bogo!

Ne vem no, saj če najdeš kje ceneje super, valda in tam naročiš, samo tako neumne primerjave delati pa mi je tudi mimo. Kaj če bi raje kar našli eno preko ebaya iz hong konga ki stane mogoče celo 15€ manj?

EDIT: Aja, pa od 560ke itak MSI vzeti. So edini, ki imajo SSC oziroma SFC kondenzatorje, kar je OGROMNA prednost.

EDIT#2: Aja, 3,8EUR je razlike. Verjetno te iz mylemon več stane poštnina. Ja, res, to je pa obupno visoka cena, pretirano dragi so.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PNG ()

Dr_M ::

PNG je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Jebemti je drag tale dinokomp..
http://www.mylemon.at/artikel,nr,330445...


Zakaj ti v vsaki temi o Dinokompu pišeš, kako imajo visoke cene? MSI ima najboljši hladilnik na 560ki pa stane 12€ več. Toliko stane poštnina, verjetno, če naročiš od mylemon. Poleg tega je vprašanje če sploh imajo na zalogi, kak dolgo se čaka, kam jo daš ko ti crkne na garancijo itd...poleg tega imajo avstrijci nasploh nižje cene kot so pri nas, kaj če bi raje primerjal s slovenskimi prodajalci? Jaz sem twin frozr II našel ceneje samo na demise, samo tam iz izkušenj vem kako je z uveljavljanjem garancije...bolj bogo!

Ne vem no, saj če najdeš kje ceneje super, valda in tam naročiš, samo tako neumne primerjave delati pa mi je tudi mimo. Kaj če bi raje kar našli eno preko ebaya iz hong konga ki stane mogoče celo 15€ manj?

EDIT: Aja, pa od 560ke itak MSI vzeti. So edini, ki imajo SSC oziroma SFC kondenzatorje, kar je OGROMNA prednost.

EDIT#2: Aja, 3,8EUR je razlike. Verjetno te iz mylemon več stane poštnina. Ja, res, to je pa obupno visoka cena, pretirano dragi so.




Ko sem jaz dal tist link, je bila cena bistveno nizja.
Garancija je pri mylemon ravno toliko zanesljiva, kot pri dinocomp, ce ne se bolj.
In ja, dinokomp je ena drazjih stacun pri nas. Ce se ze kaj tam kupuje, je kaj takega, kar drugje pri nas ne dobis.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IvoJan ::

Dinokomp je ena izmed najcenejsih in najbolj zanesljivih.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PNG ::

Osebno mi je vseeno, samo se mi pa zdi precej lame kategorično pisati kako je specifično ena trgovina draga. Ravno zadnjič sem šel stare teme o dinokompu brati na tem forumu pa našel polno tvojih postov kako so dragi in kako so dražji odkar imajo trgovino (kar niti ni res). Kljub vsemu sem jaz še vedno dobil pri njih robo najceneje in ko je bilo treba rihtati garancijo, je bilo zrihtano vse in to takoj. Mrtva 5850 - prinesel sem jo in jo preko odkupa (ker tudi odkupujejo robo) prodal, dobil že novo in to za zelo lepo ceno in to gtx 570 ko je še NIHČE v sloveniji sploh ni imel, kaj šele sanjal kdaj in kje bi jo lahko dobil.

Ne vem kje si zaposlen, samo se mi ne zdi najbolj pošteno, kar počnete. Smo forumaši že večkrat ugotovili, da se na tem forumu rada zahaja konkurenca s svojimi pikrimi komentarji, kar na koncu škodi kvečjemu končnemu uporabniku.

IvoJan ::

Kdaj pa si dobil svojo gtx570?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

PNG ::

Kot sem omenil, zelo, zelo zgodaj. Preden so trgovci v Sloveniji postavili kartico v ponudbo na splet, kaj šele jo imeli možnost nabaviti, kaj šele jo imeli na zalogi. Kdaj je to bilo pa ne bom omenjal iz očitnih razlogov :)

IvoJan ::

te je mogoce strah da sem jo imel pred tabo? :) jst sem svojo imel v racunalniku 8. decembra :)
1 dan po uradni splovitvi
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

glistovje ::

...lol....

PNG ::

Aja...ne, ni v tem problem. Problem je drugje. Sma pa tu nekje z datumom ;)

Dr_M ::

Ne vem kje si zaposlen, samo se mi ne zdi najbolj pošteno, kar počnete.


Firma, v kateri delam, nima nikakrsne veze z racunalniki, tako da ne kritiziram za brez veze.
In ja, se vedno trdim, da je dinokomp predrag. Cene ima kot kaksen comshop.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

IvoJan ::

no no.. pretiraval pa ne bomo.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

NejcSSD ::

Malo pa res. Gledal sem zdaj en dan v compshopu, city parku, grafična AMD 5850 za 350evrov. Hvala LEPA :D

PNG ::

Dr_M je izjavil:

Ne vem kje si zaposlen, samo se mi ne zdi najbolj pošteno, kar počnete.


Firma, v kateri delam, nima nikakrsne veze z racunalniki, tako da ne kritiziram za brez veze.
In ja, se vedno trdim, da je dinokomp predrag. Cene ima kot kaksen comshop.


Ob takih avtogolih mi sploh ni potrebno odpisati, ker itak vsak ko zna kliknit kam z miško in ima 3 minute preveč časa ugotovi da trosiš bedarije...

igaiga ::

Sem malo pogledal naokoli in trenutne cene MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC so:

PIXMANIA 229,90
MYLEMON 231,50
DEMISE 240,00
DINOCOMP 244,90
BT RAČUNALNIKI 244,95
PC KING 248,90

Gaizhals najnižja 209
IDEALO najnižja 209

Dinokomp ni najcenejši, ni niti najdražji, dobi pa med prvimi robo v Sloveniji, zato sem tudi pri njemu že več stvari kupil, med drugim tudi gornjo grafo še po ceni 248,00. Nehajta se sedaj j... zarad dinokompa.
Aja grafa je zelo tiha, dobro hladi in se tudi lepo navija.
Priporočam MSI Twin Frozr II za vse bodoče lastnike GTX 560.

PNG ::

Primerjati slovenskega trgovca z avstrijskimi se mi že v osnovi zdi neumno. Primerjaj slovenske s slovenskimi, drugače bom jaz šel na ebay iskat eno iz hong konga pa sem ziher dajo najdem še ceneje in lahko posledično trdim da so pri geizhals najcenejši prodajalci izjemno dragi.

Med slovenskimi si našel cenejšega samo demise, kjer je pa garancija resnično vprašljiva.

igaiga ::

A ni dovolj logično v stolpcih narejeno, da so v prvem stolpcu trgovine na katerih Slovenci največkrat nakupujejo.
Ostale trgovine sploh nimajo MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC v ponudbi.
Drugi stolpec je samo za primerjavo, do koliko so padle cene, ker je poštnina visoka iz nem ali avs.
Pixmanija je drugače francoska trgovina. ;)
Demise potem ne jemljejo stvari nazaj ali vračajo denarja v 15 dneh.

PNG ::

Ja, ali pa če si kupil pri demise nimaš več garancije pri demise-pc, ker je to drugo podjetje sedaj :D

PC-Freak ::

Kar se tiče Demise - DAAAAAAAALEEEEEEEEEEČ vstran.

Kolegu je šel procesor po gobe in je hotel uveljavit garancijo - kupljen je bil še v Demise.
Enak človek dela, enako GSM številko ima - praktično vse je enako, kot v prejšnjem podjetju - edina razlika je v tem, da se je prejšnje podjetje zaprlo in novo odprlo.
Sedaj pa mu nočejo uveljavit garancije, ker je bilo kupljeno "v drugem podjetju in ne pri njih" - čeprav je vse enako.

Če vprašate mene - roke čim dlje vstran od te firme (DEMISE) !!!

Oktan ::

Mene pa zanima naslednje:

Ta grafična piše da zahteva 2x6pin connectorja jaz imam pa tele na mojem napajalniku:

1 x 20/24-pinski matična plošča
1 x 4-pinski matična plošča
1 x 6-pinski PCI-Express
4 x SATA
4 x 4-pinski
1 x disketnik

A se to da vseeno priklopit potem z 4-pinskimi? To sklepam po tem da je na mimovrste nekdo komentiral na ta napajalnik da ima priklopljeno SAPPHIRE VAPOR-X HD 4890 2GB GDDR5 PCI-E OC, ki tudi potrebuje 2x6pinski connector! TUKAJ

Pa še to me zanima, mislim da je zadaj reža preozka za to grafično, v dolžino bi še šlo ampak zadaj pa nisem ziher, rešitve?(razen novega ohišja)

Dr_M ::

S katerim 4 pinskim? A z unim, ki gre v maticno plosco? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Oktan ::

1 x 20/24-pinski matična plošča
1 x 4-pinski matična plošča
1 x 6-pinski PCI-Express
4 x SATA
4 x 4-pinski
1 x disketnik

mtosev ::

To je verjetno Molex konektor.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Oktan ::

A pol se ne da s tem napajalnikom?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Oktan ::

mtosev je izjavil:

http://www.mlacom.si/artikel/35330/Adap...

Hvala ti :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično

Oddelek: Kaj kupiti
183194 (2756) Xserces
»

radeon hd 6970 vs gtx 560 ti SOC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596745 (5725) mihec87
»

Kaj nadgradit?

Oddelek: Kaj kupiti
393689 (3307) ABX
»

GTX560 Copper vs GTX570 GS

Oddelek: Kaj kupiti
423477 (2892) galu
»

Kaj kupiti? Samo grafično ali nov računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
382440 (1894) slovenc5

Več podobnih tem