» »

GTX560 Copper vs GTX570 GS

GTX560 Copper vs GTX570 GS

galu ::

natančneje:
MSI GTX560 Twin Frozr PCGH (Golden Editon - Full Copper) vs Gainward GTX570 Golden Sample (NI glh)
MSI me stane 250€, Gainward pa 310€
Obe namenim naviti do konca, pa se nekako sam ne morem odločiti katero bi vzel..:|

Mogoče je kdo, ki ima katero od omenjenih grafulj doma, da mi zaupa svoje OC dosežke in poda mnenje o glasnosti?
Tako to gre.

galu ::

Srsly, no comment?!?!
Tako to gre.

glistovje ::

Google is your best friend. :)

mtosev ::

Vprašaj na www.techpowerup.com
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

galu ::

1. Google ne zna nič pametnega povedat
2. I guess I'll have to..
Tako to gre.

Rippy ::

Glej GTX560 je možno navit na nivo 570. Sicer odvisno če ti jedro zmore takšne frekvence. Gigabyte 560 SoC so ponavadi "cherry picked" za takšne zadeve in delujejo skoraj na maksimumu. Torej pri 560 (950+ mhz) lahko pričakuješ (če imaš srečo), da bo zadeva delovala enako hitro (+/-2%), kot stock 570. Seveda pri zelo visokih ločljivostih bo (stock) 570 v rahli prednosti zaradi 250mb več RAM-a.

Če imaš 16:10 22" monitor ali 24" full hd ti bo popolnoma zadostovala 560 in je skoraj bolje dat tistih ~80€ v pujsa. Zdej se pa pač moraš sam odločiti, kaj želiš narediti z denarjem.

Dr_M ::

Meni se nekako zdi 570 za odtenek predraga za svojo zmoglivost. Ceprav tudi kaksne extra 560 niso prav poceni :|
Sam bi verjetno izbral MSI 560 oz nasploh 560, ker je zelo blizu 570.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

Kar se tiče GTX560 OC-ja, letijo tile povprečni MSI-ji malce pod 1GHz. Kar je res malenkost hitreje kot stock GTX570. Ampak, mene ne zanima stock GTX570, ampak resno navita GTX570 (tja do 900MHz), zaradi česar si GTX570 spet pridobi cca 10-15% prednosti pred navito GTX560.
Kar se tiče performanca raje vzamem GTX570 (pa čeprav jo za 20EUR preplačam), ampak ker je dejavnik glasnosti zelo blizu dejavnika moči, me zanima kako je ta GTX570 GS glasen. TwinFrozr vem da ni kaj pretirano glasen, za GTX570 GS pa berem da je dokaj glasna... Zato sem v dilemi:D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

Ja, to sem že videl. Na moji resoluciji je 13% počasnejša od GTX570, z navijanjem na slabih 1000MHz pa pridobi 10% - isto kot navijanje GTX570.
Tako to gre.

Pc Doctor ::

Tudi jaz sem se odločal med gtx 560 TI soc in med MSi twin frozr II gtx570. Na koncu sem se odločil za gtx 570,ampak ali msi tfII ALI PHANTOM verzija,kaji edino ti dve varjanti so dokaj tihe,oziroma phantom je baje najtišja in se lepo navija.
Razne Gainward GSH IPD, zadeva leti,vendar je tudi zelo glasna.Mislim pa da trenutno najhitrejša gtx560 ti je ta:

Celostranski prikaz




Point of View GeForce GTX 560 Ti TGT Beast Edition, 1024MB GDDR5



(Cena)309.90 E












--------------------------------------------------------------------------------

Oznaka : TGT-560-A1-BST

Hitrost procesorja : 954MHz

Hitrost pomnilnika : 1056MHz

Hitrost senčenja : 1908MHz

Procesor : GF114

Pomnilniško vodilo : 256-bit

Stream procesorji : 384

Teksturne enote : 64

Izvedba : 40nm

Maksimalna poraba : 250W

Priključki : 2x DVI, Mini-HDMI

Napredno : DirectX: 11, Shader Model: 5.0, HDCP, SLI, OC

Garancija : 2 leti

galu ::

Ta GTX560 TGT (sicer standardno) imam doma, ampak ne gre niti preko 930MHz, zato sem se zmenil za menjavo... ^^
Phantom bi tudi jaz najraje vzel, ampak je v trgovini kjer moram nabavit drugo grafo, ne morejo dobiti. Je še sicer ASUS GTX570 Cu TOP za 330€, ampak je dolga dobava. MSI GTX570 Twin frozr pa tudi ne morejo dobiti..

P.S. Imam tudi opcijo navadne GTX570 za 280€, pa potem dokupit kak Accelero/vodno blok..
Tako to gre.

Pc Doctor ::

GTX 560 TGT ima 3 verzije hitrosti,da tako rečem,in sicer overclokced, ultra charged in beast edition-njene podatke imaš zgoraj.Kakor koli je grafa 300e,torej ne profitiraš nič,v tem primeru raje vzameš gtx570. pa magari v drugi trgovini.
Najbolj hvaljena je sigurno MSi TFII je tiha,noro hladi in super se navija.

galu ::

Jap, 3 verzije (3 BIOSI - spremenjene frek.), ostalo je isto, le pri Beastu verziji je pač cherry picked primerek, pri osnovni pa kot zgleda, ostanek.. :|
In ja, kot si rekel, 300€ za tako grafično je brezveze in je boljši nakup GTX570.
Verjetno bom vzel GTX560 Golden... (bakreni Twin Frozr II)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

PNG ::

Mimogrede, katero geforce kartico kupit, da kondenzatorji dejansko ne bodo piskali? Ker do zdaj so mi še pri vseh...

Rippy ::

PNG je izjavil:

Mimogrede, katero geforce kartico kupit, da kondenzatorji dejansko ne bodo piskali? Ker do zdaj so mi še pri vseh...


Hm za Gigabyte 560SOC vem, da ne piskajo (custom PCB, večje število faz, "better" kondiči). Na idle in full load je popolnoma tiha. Piska mi pa edino v Crysis 2 menuju (pač nizek load in visok framerate)

Pc Doctor ::

Kar se tiče gtx560 TI Obvezno ali SOC ali TGT beast edition.Vrhunska izdelava,Skrajnost v overclockanju.
Navadna GTX560 ti je ok,ampak bo zamajala ko boš vklopil AA ipd,medtem ko overklockana je zlo blizu gtx570 stock in bo delalo vsaj 2 leti na max vse.

PNG ::

Hitrosti me ne zanimajo, zanima me če obstaja kaj kjer ne bodo piskali kondenzatorji. Kolikor je meni znano, imajo s tem VSE probleme, razen tiste s SSC/SFC kondenzatorji (primarno samo MSi - cyclone ali lightning serija).

jazbec ::

Pc Doctor je izjavil:

Kar se tiče gtx560 TI Obvezno ali SOC ali TGT beast edition.Vrhunska izdelava,Skrajnost v overclockanju.
Navadna GTX560 ti je ok,ampak bo zamajala ko boš vklopil AA ipd,medtem ko overklockana je zlo blizu gtx570 stock in bo delalo vsaj 2 leti na max vse.


ker msi cyclone, msi twin frozzer 2 in 3, gainward phantom, asus direct cull itd. ne moreš navit

galu ::

Ok, zadnja odločitev.
ASUS GTX560 DCII vs MSI GTX560 TwinFrozr II Golden Edition (220€ vs 250€)

Nekako se bolj nagibam k ASUSu..:)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Pc Doctor ::

Jazbec:Komot lahko druge naviješ,samo če govorimo o glasnosti,so druge slabše ter po overclockanju še glasnejše.To sem hotel povedat

Galu:Mirne vesti ti predlagam MSi TwinFrozr II,Bolj hladi in pa tišja je,Pa manj prostora vzame.

Lp.

jazbec ::

nvidiagf110
zdaj ga že malo sereš

champr
-->http://www.dinokomp.si/product_info.php...
drgaš pa twin frozer2

js bom v kratkem prodal phantom gtx570 /vse cool samo respraj ohišja pa nemorm met črne) in nabavu gtx570 twin frozer3
-->http://www.hoh.de/PC-Komponenten/Grafik...

galu ::

Bleh, rdeči PCB + striktno črna notranjost - no go.

Verjetno bom kar vzel eno cenejšo (reference) gtx570 (cca 280€?) in ji namestil en rabljen blok.
Tako to gre.

jazbec ::

če nebi mel kupca bi ti jo prodal za 270
-->http://www.hoh.de/PC-Komponenten/Grafik...

če dobiš blok nabavi navadno ja

BALAST ::

Počakaj še 2 meseca, ker AMD ima serijo HD7 že v proizvodnji...

slovenc5 ::

balast-ti si pa res nek amd gpu fan
če bo hd7 taka kot hd6 se jim izdaja ne splača
ker gtx5xx je boljša serija od hd6
hd6950 je slabša izbira od gtx560
hd6970 je slabša izbira od gtx570
gtx580 je itak brez konkurence (razen hd5970 ampak je gtx boljša)
hd6990 je pa na stock izenačena gtx590 s tem, da se gtx mnogo boljše navija

Pc Doctor ::

Jazbec raztolmači kaj sem povedal narobe?

In zanima me tudi zakaj bi prodal dobro gtx570,zgubil denar in kupil novo? kje je point?

jazbec ::

tisto o glasnosti
misliš, da Point of View Beast Edition ni glasna
pa po navijanju spet niso nevem kako glasne

zakaj bi prodal-ker sem pač tak in pri tem ne zgubim niti evra

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

Pc Doctor ::

Hm... nisi me razumel,glede glasnosti nisem govoril o izvedbi point of view! tista je itak glasna.Govoril sem o phantom in twin frozr2 so mal tišje napram drugim to je to in pa mal manj se grejejo.

Sorry,ker sem se utaknil v menjavo kartice,saj dnar je tvoj.

jazbec ::

ni se treba opravičevat;)
menjal bom, ker ne zgubim denarja
če bi bi samo hladilnik od phantomke prebarval

TOP ::

galu je izjavil:

Ok, zadnja odločitev.
ASUS GTX560 DCII vs MSI GTX560 TwinFrozr II Golden Edition (220€ vs 250€)

Nekako se bolj nagibam k ASUSu..:)

Jaz bi vzel MSi ker po forumih kot sem spremljal se bolje navije od Asusa.MSI dosegajo blizu 1000mhz jedro.Asus pa tam okrog 950mhz,sej to ni neke razlike sam toliko.Jaz bi definitivno MSI,ker je tud najtišja.

mr1two ::

A za tistih 50 MHz se splača dat 30 evrov? :|

Rippy ::

Za hladilnik se splača dat malo več. Sicer ponovno priporočam, da si ogledaš Gigabyte 560 SOC. 950mhz jedro 4580mhz pomnilnik, najboljši hladilnik v razredu (boljši od TwinFrozr) in cel kup drugih bombončkov v obliki kakovostnih komponent. To zadevo sploh ni potrebno navijat in imaš vse lepo v garanciji in garantirano stabilnost pri teh frekvencah.

Pc Doctor ::

Sestrinjam z Ripply,da si ogledaš Gigabyte 560 soc.,sicer v štartu si omenjal kaj vzet med gtx560 ali 570.To je vseeno razlika.

galu ::

Nisem je omenjal zato, ker je ne gre dobavit (vsaj v tisti trgovini ne)..
Tako to gre.

jazbec ::

kiro gtx560 maš zdej gal?
dej povej mi koko kej igre delajo na 1920x1080

Pc Doctor ::

Ja,razumem sedaj.Friznjene 560 Ti glej, in to je to.Dober nakup ti želim.

galu ::

@Jazbec
POV GTX560 TGT Charged

@Nv110
Hvala :))
Tako to gre.

jazbec ::

no koko kej igre špilajo na 1920x1080
ker en trdi, da ni zmožna na 1680x1050 poganjat vse na high

deadbeef ::

PNG je izjavil:

Mimogrede, katero geforce kartico kupit, da kondenzatorji dejansko ne bodo piskali? Ker do zdaj so mi še pri vseh...


Men so piskal te kondenzatorji pri GTX 260 Core 216 in GTX 285.. ampak samo kjer je bilo veliko FPS npr Crysis meni, med samo igro niso nikoli piskali.. Nazadnje sem imel GTX 480 ni piskalo nič... pri GTX 590 mi tudi nič ne piska, mogoče so pri zadnjih serijah kej popravli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deadbeef ()

galu ::

jazbec je izjavil:

no koko kej igre špilajo na 1920x1080
ker en trdi, da ni zmožna na 1680x1050 poganjat vse na high


Na 1920x1200 gre vse na najvišje (razen Crysis Warhead in 2, malce laigra na max max nastvitvah).
Tako to gre.

jazbec ::

se pravi ta malo naklada

Sharky je izjavil:


Jst sem nabavu GTX560 Ti pa mi je malo žal, da nisem 580. Sej je super grafa, ampak vse igre pač ne laufa gladko na maximum nastavitvah z AA in AF pa mam 22" monitor z resolucijo 1680x1050, tko da je na 1920x1080 verjetno še precej slabše.


pa tole-zelen post
http://slo-tech.com/forum/t462665/p3089...

galu ::

Malce sicer pretirava, ampak IMO je vse nad 30FPS relativno tekoče - dovolj za SP (in ne, ne da se mi o tem prepirat :D) kar she Shoguna tiče, pa je igra res kr zahtevna za naše mlinčke.

Anyway, vzel sem kar običajno MSI GTX570 OC za 280€:D
Tako to gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia GeForce GTX 560 Ti 448

Oddelek: Strojna oprema
81792 (1562) ABX
»

Geforce 560?

Oddelek: Kaj kupiti
284188 (3658) Mcsin
»

Katero GTX 560 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
659911 (8156) SloMaster
»

radeon hd 6970 vs gtx 560 ti SOC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596724 (5704) mihec87
»

racunalnik do 1100 e

Oddelek: Kaj kupiti
294636 (3850) jazbec

Več podobnih tem