» »

Ugašanje laptopa med renderiranjem

Ugašanje laptopa med renderiranjem

inbox ::

Imam laptop HP Probook 4720s (intel i3 2.4GHz, 4GB ram, grafična Radeon 1GB). Ko exportam v Premier pro CS5, se mi po kakšnih 2 minutah računalnik ugasne, ko ga prižgem je v stanju pripravljenosti. Sem že odprl in pregledal če je ventilator zaprašen, vendar ni. Že sem velikokrat exportal in renderiral, vendar nikoli ni bilo težav, tako da rač. zmore in ni preslab. Mogoče obstajajo kakšne nastavitve kdaj se ugasne itd..?

zee ::

a) Je prikljucen na elektricno omrezje?

b) Poglej nastavitve varcevanja z energijo in izklopi samodejno spanje prenosnika po casu X.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Invictus ::

Preprosto, računalnik se ti pregrevai in se avtomatsko izklopi. Moj počne isto, če nabijam kake igrice, kar naenkrat se ugasne. Preveri temperature računalnika s kakim RealTemp ali čim podobnim. In če se pregreva, potem hitro na servis, sploh če je v garanciji.

Sam sem samo na novo dal termalno pasto, pa je bilo precej bolje. Ampak bom moral zgleda ponoviti postopek. Je pa res da imam že stara jajca (T60).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

inbox ::

Sedaj sem ponnovno dal renderirat in mi je normalno dokončalo. Sem pa imel zraven prižgan RealTemp in je šla temp. do 78°C, do max TJ temp je pisalo še 12°C, torej verjetno do 90°C. Garancija poteče 22. okt., se pravi enkrat ta teden. Je pa vedno priključen na el. omrežje. Zanima me, kaj sploh lahko storijo, če ga odnesem na servis?

technolog ::

Ja nič ne naredijo. Računalnik pač ni namenjen za take "zlorabe".

inbox ::

Sej ni nobena zloraba, če mi je vedno normalno delal v istem programu. Mislim, da dosega neko minimalno mejo, da lahko renderira v cs5. Obstajajo kakšni boljši ventilatorji, ki bi bolj hladili? Kakšna priporočila?

ncc2000 ::

če ti prime zaščita v biosu proti pregrevanju potem se zadeva verjetno ne bi spravila v stanje pripravljenosti. in 78st pri hard worku na prenosniku tudi ni nek baubau.

zaženi intelburn test in HW monitor za ene 10 minut in tako testiraš hardver. če to preživi imaš verjetno problem v softveru. v nasprotnem pa na servis, če je še v garanciji, naj ti vsaj pasto zamenjajo in spucajo luftne kanale

inbox ::

Evo računalnik brez problemov prestal IntelBurn teste, tudi polurne, večkrat. Max temp. je bila do 82°C. Naštimal sem na MAximalne obrenemitve, samo čudno mi je glede na to da imam 4GB rama, napisalo pri max 2.6GB, mi je pa jemalo 90% rama in včasih tudi do 100% CPU. Vendar mi je normalno delalo in nič ni štekalo, sem lahko delal druge stvari. Torej kaj bi lahko bilo narobe?

ncc2000 ::

ja kdaj naj pc ugasne se v win7 nastavi v Power Options.
Pojdi tja in dobro preglej nastavitve profilov, ki jih uporabljaš.

Če si ti je to zgodilo le enkrat, pa se ne sekiraj preveč.
Še spejs šatl je dol padu žal, pa da bi blo tale consumer šara 100%.. ni šans

2,6G rama pa ti je napisalo zato, ker j bilo le toliko rama na razpolago v trenutku pričetka testa.
Ostalega ti zasedajo osali procesi, ki ti spodaj laufajo - zasedajo sredstva in bremzajo cpu..
Preveri, kaj vse res rabiš

inbox ::

Na power options imam naštimano, da ko je na el. omrežju vedno vse dela in se nič ne ugaša. To se mi je zdej zgodilo enih parkrat zapovrstjo, danes ko sem pa testiral z intelburn itd.. mi je pa vse projekte, tudi daljše zahtevne normalno brez naporov poštimalo. Zanima me ali je možno, da pri ramu pomaga tudi ram grafične in kje se to naštima?

DeeCoy ::

ne, ramu ne more pomagat pomnilnik grafične.

jype ::

Temeljito spihat vsa rebra, za začetek (če še nisi, naj raje na servisu).

DeeCoy ::

Ne, temperatura ne more biti kriva, če gre računalnik v spanje.

jype ::

Aja, sem mislil, da se fizično ugasne.

DeeCoy ::

inbox je izjavil:

Ko exportam v Premier pro CS5, se mi po kakšnih 2 minutah računalnik ugasne, ko ga prižgem je v stanju pripravljenosti.


Tudi sam sem malo površno prebral, v stanju pripravljenosti je xD

inbox ::

Rač. sem odprl in ni nič zaprašeno, rebra so čista. Ugasnil se je pa tako, da je po enih 2 minutah ugasnil - komplet ventilator in ekran, pač tišina. Ko sem pritisnil gumb za prižgat, se je pojavilo tisto črno okno ko imaš na voljo Start Windows normal itd... ko sem kliknil to je bil takoj v stanju pripravljenosti in ko sem prišel noter, premier ni bil več odprt, niti drugi programi. Ko sem pognal Firefox so se mi naložili zavihki od prej. Tako da ne vem kje je bil problem, ker mi je sedaj zopet vse normalno delalo dva dni, prej pa vedno znova ugašal. Prov na Maca se bom preselu! :)

ncc2000 ::

ja narobe si poročal..
tole črno okno ne pomeni stanje pripravljenosti,
ampak izbirni zagonski meni winsov po prisilnem izklopu ...

torej, pc se ti je res sam ugasnil ... ponavadi zaradi napake
na hardveru ali radi pregrevanja. Če ti IntelBurn lepo drži dalj časa,
potem zna bit, da pregrevanje ni problem.

Za štos stestiraj še rame z memtest-om


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Anatomija baterije - Sony Ericsson Xperia ARC S

Oddelek: Mobilne tehnologije
377464 (5367) black ice
»

Prenosnik ne preide v stanje pripravljenosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
252578 (1828) solatko
»

Računalnik za full HD obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
283809 (2860) opeter
»

računalnik ne preide v stanje pripravljenosti!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121442 (1285) dadooo
»

Računalnik mi vse pogosteje zmrzuje kje so vzroki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
181418 (1215) nokia6310

Več podobnih tem