» »

Računalnik mi vse pogosteje zmrzuje kje so vzroki?

Računalnik mi vse pogosteje zmrzuje kje so vzroki?

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Imam resno težavo računalnik se mi je začel kar naenkart obešat in sicer nastane problem ko s cool editom hočem nekaj odpreti ali shraniti kar sem posnel. Shrhanjuje shranjuje in potem mi v kišti nekaj naredi klik kod bi računalnik prešel v stanje pripravljenosti ali kot na začetku ko prešteje plošča koliko rama je in potem lahko pritisnem samo še gumb power da se dokončno ugasne in da ga potem še enkrat ponovno prižgem.
To se mi dogaja nekaj časa vendar vse pogosteje.
Ko ga po takem obešenju resetiram mi potem petkrat ali šestkrat zaporedoma zmrzne kot prvič preden se me usmili in me spusti v windows.
Kaj bi lahko bil problem?
NO mogoče se komu sanja možnosti je nešteto od napajalnika do procesorja do plate ali morda rama ma kdo kakšne izkušnje?
Prosil bi vse, da mi pomagate, ker računalnik potrebujem za delo!
Konfiguracija:
Osnovna plošča epox 8 rda+ AMD XP 2800+
1 gb ddr rama gail 400 2 diska od hitachija zvočna kartica audigy 2 2 cd pekača napajalnik chiftech 420 w upam da dovol.
Ostale komponente zvočniki miška tipkovnica tv tuner verjetno niso pomembne ali pač?
Vsem hvala za odgovore.
Spy wera nimam virusov tudi ne tako da ne vem kaj bi bil problem.
Hvala vsem za pomoč.
P.s.
Koliko časa imajo gail rami garancijo? Ni problem kupiti novo problem je ugotoviti kaj je šlo?

CCfly ::

Osnovna plošča epox 8 rda+
Kondenzatorji !
Če pohitiš lahko daš ploščo v popravilo kakšnemu elektrotehniku, da ti jih zamenja (mislim da ima s samim materialom max 3k SIT stroškov), drugače pa imaš možnost še kaj skuriti, ko bo dala zadnji zdihljaj iz sebe.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Goodspeed ::

Mel sem podoben primer,rač frizno al pa se resetiral kr sam od sebe...
Predlagam ti da narediš format,men je nekaj pomagal, sam pol mi je pa disk crkno. ;(

nokia6310 ::

CCfly:
Hvala ti za pomoč sicer nisem čisto prepričan samo ta file ki ga odpiram s cool editom je res ogromen pa ko ga odpira ko pride tam na 48 % pa zadeva zmrzne.
Kero plato naj kupim da mi bo vsaj 3 leta delovala stabilno in brez problemov?
Tole 8 rda+ imam zdaj eno leto pa se mi zdi da za enkrat dela dobro razen teh problemov?
Zakaj pa mi potem uspe priti v windowse po šestih resetih ker če bi bil to ne vem kakšen problem nebi smela priti noter niti po 30 resetih kaj vpliva na to da enkrat pride noter drugič pa ne?
Zakaj se resetira samo pri cool editu?
kako naj bom prepričan da gre za hardversko napako da ni kakšen driver?
Nimam dosti denarja da bi ga stran metal zato mi povejte nekaj takega, da mi ne bo treba kupovati vsega novega razen tistega, kar je pač šlo.
Lp in hvala vsem.

CCfly ::

Odpri kišto in bodi pozoren predvsem na zelene kondenzatorje okoli procesorja. Če so vrhovi izbočeni potem je pač kriva mama plata.

Zakaj pa mi potem uspe priti v windowse po šestih resetih ker če bi bil to ne vem kakšen problem nebi smela priti noter niti po 30 resetih kaj vpliva na to da enkrat pride noter drugič pa ne?
Če kondenzatorji ne delujejo kot bi morali, lahko za trenutek pade napetost in temu sledi reset.

kako naj bom prepričan da gre za hardversko napako da ni kakšen driver?
memtest86 za test pomnilnika, BurnIn, SuperPi, ...
Skratka poskrbi da bo računalnik švical in izločuj posamezne kose strojne opreme.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

UNIVERZUM ::

Če ti slišiš klik (škloc, kot da je kolcnil), potem je to disk. v tem primeru poiskusi v BIOSu vklopit s.m.a.r.t. (če že ni) in boš videl ali ti boota normalno ali napiše s.m.a.r.t. status bad.

Lahko poizkusiš tudi z scandiskom iz dosa (boot disketa za win 98), vendar le v primeru da imaš disk formatiran z FAT in ne NTFS.

V primeru da ti začne pri scandisku tudi klikati in napredovati zelo počasi je v okvari HDD.;(( ;(( ;((
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

UNIVERZUM ::

Zanima me če ti boota zeloooo doooolgo? V tem primeru je zihr HDD.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

CCfly ::

Ko ga po takem obešenju resetiram mi potem petkrat ali šestkrat zaporedoma zmrzne kot prvič preden se me usmili in me spusti v windows.
Mislim da tega pokvarjen disk ne bi smel povzročati.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

UNIVERZUM ::

Men se je zgodilo isto (to da nism mogu v winse), pa sem ga odklopu počaku par dni. Po ponovnem priklopu sm ga moral cca 6-7 resetirati da sm prišel v win potem pa je hdd odpovedal.;(( ;(( ;((

Jutr dobim novga:)) :)) :)) :)) :)) :))
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Goodspeed ::

Pomoje je tut disk,samo to je zaj nesmiselno govorit,če bi pa ču zvok bi ti lah kaj več povedo, daj posnemi ga :).

Ka ko ti računalnik zmrzne se čuje delovanje diska?

kingkong ::

poskusi z ultimatebootcd-jem (http://www.ultimatebootcd.com/). tu imaš vse potreben teste za ugotovit kaj je narobe z računalnikom. če pa še to ne bo dovolj, ga pa nesi na servis. meni je ta UBC pomagal, ko mi je šel ram.

nokia6310 ::

CCfly:
Kje dobim tale SuperPi ker ostalo že imam?
Drugače pa sem 100 % da disk ni bom probal posneti z diktafonom pa potem ripat v cool edit pa bomo videli če bo zadeva delovala kot mora?
Drugače pa tisti ki imate epox plate veste da na začetku ko šteje rame naredi klik in potem še enkrat klik ko jih do konca prešteje no in podoben klik se pri meni sliši ko odpira cool edit nek fajl ali ko nekaj intenzivnega delam na računalniku. Včasih že ko mi winamp igra par ur zdaj pa vedno ko mi cool edit shranjuje ali odpira dalše fajle.
Drugače pa sem pozabil povedati še nekaj da ko mi naredi klik crkne tudi ventilator na procesorju zgleda tako kot bi računalnik prešel v stanje pripravljenosti in samo še tipka power ga dokončno ugasne.
Ko ga ponovno prižgem se mi buta normalno pride do login screena in potem spet zmrzne. Po šestih poizkusih me spusti noter in začudo od včeraj ko sem ta post pisal še ni zmrznil.
Drug problem je kam ga naj nesem na servis?
Računalnik mi je sestavil kolega ker ga sam neznam in sem vsako stvar kupil v drugi trgovini
plato pri mlacomu procesor pri aniju disk pa rame v bofu zvočno v bigbangu tako da res ne vem kam naj ga odnesem na servis in kaj vse mi lahko zaračunajo?
Takšenga kot je ne morem imeti ker je pokazal da ni zanesljiv.
Še nekaj me zanima:
A mem test dam na disketo to je samo en ali ve fajlov?
POtem vem da moram v biosu nastavit da se buta iz diskete kaj naj torej naredim?
Hvla vsem za odgovore.

CCfly ::

Kje dobim tale SuperPi ker ostalo že imam?
http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=36

A mem test dam na disketo to je samo en ali ve fajlov?
memtest imaš na Slo-Tech Linux Live CD-ju (pri zagonskem zaslonu imaš poleg Linuxa na izbiro tudi memtest). Tudi prej omenjeni ultimatebootcd bi ga moral imeti.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

nokia6310 ::

Računalnik mi po čudežu še vedno deluje brez problema.
Danes sem ga skoraj maksimalno obremenil. Odpiral sem 30 fajlov naenkrat 3 excelove in 3 wordove dokumente adaware nod32 winamp slotech jaws (screan reader program za slepe) brez katerega nemorem delat zraven pa sem se pogovarjal še po skypu.
Ko sem odprl še sistemska sredstva mi je pisalo:
Prostega fizičnega pomnilnika na voljo še 128 mb od skupno 1 gb torej sem ga res dodobra obremenil.
No in po čudežu ni zmrznil kako to?
Res je čudno vse to enkrat zrzmne drugič ne vsekakor pa bom plato zamenjal.
Vglavnem hvala vsem za pomoč.

nokia6310 ::

Zdajle pa sem ugotovil kaj je!
Vglavnem problem je pri hlajenju ker ko sem dal obrate ventilatorja do konca je delal brez problemov ko pa sem jih dal na minimum pa mi je zmrznil ko je odpiral fajl tako da res ne vem kaj bi bil problem tukaj?
No verjetno samo temperatura lahko pa da bo res plata počasi šla kaj pa naj kupim potem asus epoxa raje nebi več gigabite lanparty ali kaj mi priporočate?
Pod temo kaj kupiti sem našel samo 2 temi o osnovnih ploščah kar sem pregledal pa še tam ni bilo nič pametnega napisano?
Vglavnem smo že bližje problemu.
Kaj naj torej naredim da bom lahko imel na nižjih obratih pa da se mi nebo sesuval?
Najbolj bi bilo vzeti procesor ven pa ga še enkrat namazati s pasto ali kako?
Še enkrat hvala vsem za pomoč.

Zgodovina sprememb…

CCfly ::

Kupi si nov hladilnik, kaj pa drugega. Si ploščo že pogledal ? Ker drugače je čisto solidna, samo šparali so pri kondenzatorjih.

epoxa raje nebi več gigabite lanparty ali kaj mi priporočate?
Abit NF7
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Dead_Eye ::

Mislim, plošča ni kriva, če se procesor pregreva. LOL

Poglej pa ventilator, sem videl že podoben primer - je crknil ventilator na volcano 12-ki in je zato ugašalo comp, pri tem pa je čisto potiho piskalo iz plate... Pomagalo je edino priklopit vent na full obrate, kjer je še delal brez da se je ustavljal...
The one and only

CCfly ::

V svojih rokah sem imel že tri 8kra+ plošče z isto napako, zaradi tega ga spodbujam da se posluži izvijača in jo pogleda, ne glede na očitne problčeme s pregrevanjem procesorja.
Ne vem kje si iz mojega prejšnjega posta prebral, da je za pregrevanje kriva plošča.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

nokia6310 ::

Pa dela creative zdaj vredu na abitkah?
Baje je mel pred časom na moji bivši plati ki pa je delovala drugače čisto dobro neke probleme so to zdaj sigurno rešili no če že ne creative pa da vsaj teratec deluje?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Črn zaslon ob prižigu računalnika

Oddelek: Strojna oprema
312288 (1535) btzajla
»

Procesor???

Oddelek: Pomoč in nasveti
191472 (1125) DjVirus
»

super pi error

Oddelek: Navijanje
371625 (1142) tiborrr
»

A64 3000+ acting up

Oddelek: Strojna oprema
351684 (1025) PrimozR
»

iz mini diska na računalnik

Oddelek: Zvok in slika
131081 (948) partysound

Več podobnih tem