» »

ali so to taprave nore gobe?

ali so to taprave nore gobe?

irlime ::

pozdravljeni!

danes sem z kolegi el iskat nore gobice in smo našli nekaj zelo podobnega kot na internetu... če se kdo spozna na te zadeve, naj prosim priča e so to res taprave nore gobe...

priloga:



hvala!
-LP, Pino
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

jype ::

Zgledajo k kšne štorovke. Jaz ne bi reskiral.

blackbfm ::

v slo raste zašiljena gologlavka:

http://www.gobe.si/Slike/PsilocybeSemil...

http://www.google.si/search?gcx=c&q=psi...

Te k maš ti nimajo tok špičastih klobučkov pa še belo trosno plast imajo. Nevem. Vrž slike na http://www.shroomery.org/forums/ in vprašaj, tam so eksperti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

leiito ::

In zakaj bi experimeniral s tem?

Moj znanec je v Amsterdamu kupil (v "Smart" Shopu) take gobice, najblažjo varianto, ampak res, sem bil zraven, Oprah Winfrey je bil brand, ker naj bi bil kao zgovoren. Prve pol ure, morda uro tak smeh, da sem uriniral, ko je začel pa slišati glasove, ko so mu začeli drugu uletavati v misli itd. me je poslal ven iz sobe (vem, napaka, ampak ni se ga dalo prepričati), da mu ne bom še jaz gledal misli.

Fant je imel shizoidno epizodo, srečanje z bogom, bil kasneje hospitaliziran in zdravljen, zdaj je sicer bolje, ampak ni več on, zdaj je permanentno shizoiden (oz, diagnoza je bipolaren, ampak vsi simptomi so shizo), to ni več on in tudi nikoli več ne bo.

Vem da je to statistična anomalija, da velika večina z gobicami nima težav, tudi on jih je jedel že prej pa nikoli nič, ampak po uradnih podatkih nas ima cca. 5% shizoidna nagnenja, če že ne shizofrenije same, to ni za vsakogar, ni za vsako situacijo in ni za z vsakim jemati takih snovi.

galu ::

Mmm, bo treba mal šumo obiskat spet..:D
Tako to gre.

jype ::

Preden ga svirate si poglejte Scanner Darkly, skupaj z napisi na koncu.

Tero ::

leiito je izjavil:

In zakaj bi experimeniral s tem?

Moj znanec je v Amsterdamu kupil (v "Smart" Shopu) take gobice, najblažjo varianto, ampak res, sem bil zraven, Oprah Winfrey je bil brand, ker naj bi bil kao zgovoren. Prve pol ure, morda uro tak smeh, da sem uriniral, ko je začel pa slišati glasove, ko so mu začeli drugu uletavati v misli itd. me je poslal ven iz sobe (vem, napaka, ampak ni se ga dalo prepričati), da mu ne bom še jaz gledal misli.

Fant je imel shizoidno epizodo, srečanje z bogom, bil kasneje hospitaliziran in zdravljen, zdaj je sicer bolje, ampak ni več on, zdaj je permanentno shizoiden (oz, diagnoza je bipolaren, ampak vsi simptomi so shizo), to ni več on in tudi nikoli več ne bo.

Vem da je to statistična anomalija, da velika večina z gobicami nima težav, tudi on jih je jedel že prej pa nikoli nič, ampak po uradnih podatkih nas ima cca. 5% shizoidna nagnenja, če že ne shizofrenije same, to ni za vsakogar, ni za vsako situacijo in ni za z vsakim jemati takih snovi.


Mah neumno.
Jaz sem tudi v Amterdamu kupil nore gobe tudi najmanjmoćne in so ble čist ql. Ene 3 ure smejanja in režanja na vse glas da so me še pol celi dan trebušne mišice bolele pol pa sem se samo nakak vlego v posteljo in nekaj časa imel out of body experience. Težko razložit. Gledaš recimo svoje roke in imaš občutek ko da si samo opazovalec svojega lastnega telesa. Je pa edino to lahko nevarno ker misliš da boš letel in nekateri delajo samomor...
takrat sem imel recimo temu tudi tako duhovno sprejemanje samega sebe. Takrat sem opazil da če neka kemikalija res tako vpliva na svoj jaz pol ne obstaja nič nadnaravnega - pač do take ugovotive sem takrat prišel.
Vse skupaj je bila zanimiva enkratna življenska izkušnja ki pa je več ne mislim ponovit, mi pa ni žal.

Je pa problem da zdaj nore gobe niso več legalne in je težko dobit kvalitetne. Vsekakor pa strup ki je v mušnicah in podobno je popolnoima nekaj druga kot psilocobin!!(kako se sploh prav napiše?)
Tako da se s tem ne igrat...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

jype ::

Tero> tudi najmanjmoćne in so ble čist ql.

Si že dobu job?

Tero ::

Če te že zanima jype je ta moja dogodivščina bila leta 2006 :). Smo pa zdaj vsi malo offtopic...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

galu ::

A takrat si mel job?
Tako to gre.

blackbfm ::

Vem da je to statistična anomalija, da velika večina z gobicami nima težav, tudi on jih je jedel že prej pa nikoli nič, ampak po uradnih podatkih nas ima cca. 5% shizoidna nagnenja, če že ne shizofrenije same, to ni za vsakogar, ni za vsako situacijo in ni za z vsakim jemati takih snovi.


Gobe sicer same od sebe ne povzročajo shizofrenije in podobnih zadev (zato večina nima posledic), res pa da lahko pospešijo proces, če si že po defaultu nagnjen k tem stvarem. Tako da je treba biti ultra previden, sploh če ima kdo v družini že to. Najboljše pa je seveda da se kar izogneš.

take gobice, najblažjo varianto,


Jaz sem tudi v Amterdamu kupil nore gobe tudi najmanjmoćne in so ble čist ql.


Skoraj vse nore gobe ki se prodajo na trgu spadajo pod rod psilocybe cubensis. Moč je odvisna od serije do serije, ni pa nekih težkih odstopanj. Efekti so bolj odvisni od tega kako jih prenašaš, za večino je dovolj gram suhih, imaš pa folk ki poje 3g pa nič ne čuti. Sicer obstajajo tut močnejše ja, psilocybe azurescens in še ene, ampak te so zelo redke (še med poznavalci in rednimi uživači) zarad bistveno težjega gojenja..vse ostalo "havajke", "ekvadorke", "smejalne", "halucinogene" nevem kaj še vse obstaja je pa marketinški nateg, načeloma gre za cubensiske:)

Vsekakor pa strup ki je v mušnicah in podobno je popolnoima nekaj druga kot psilocobin


Psilocibin fizično gledano ni nevaren, ker je po strukturi zelo podoben možganom lastni snovi - serotoninu. So pa droge vedno žal take, da ti useka ali na telo ali pa na psiho. Kakorkoli, če je uporabnik pripravljen sprejet posledice, sicer gre za res majhne možnosti ampak vseeno, nesreča pod vplivom ali pa kakšne trajne mentalne bolezni, potem kar:P

leiito ::

"Gobe sicer same od sebe ne povzročajo shizofrenije in podobnih zadev (zato večina nima posledic), res pa da lahko pospešijo proces, če si že po defaultu nagnjen k tem stvarem."

Kaj sem pa jaz drugega rekel? Da od gob vsi ratajo šizoidni? ne gre samo za to, da lahko "pospešijo" proces, ampak lahko sprožijo latentno mentalno obolenje, za katerega še vedel nisi, da si genetsko predisponiran.

Argument tipa "jaz sem jih pojedel kilo pa mi ni nič" v logiki ni veljaven argument, iz (pre)majhnega vzorca sklepaš o celoti. Poglej si malo strokovno literaturo in povsod bo pri halucinohenih snoveh omenjena nevarnost nastanka shizoidne motnje. Drži, za večino ni bevarnosti, ampak v povprečju posterji tu ne delujete pretirano psihično stabilni.

blackbfm ::

Govoriva enake stvari, samo z drugimi besedami:)

Yohan del Sud ::

Kakšnega gobarskega portala ni v SLO sploh. Sem ravno na hitro poguglal ... Ker Slo-tech očitno to tudi ne bo, bi bilo fino, da ga kdo naredi ... A so gobe nore ali ne pa tam razpravljajte ...
www.strancar.com

pozigalec ::

c3p0 ::

Vice ::

irlime je izjavil:

pozdravljeni!

danes sem z kolegi el iskat nore gobice in smo našli nekaj zelo podobnega kot na internetu... če se kdo spozna na te zadeve, naj prosim priča e so to res taprave nore gobe...

priloga:



hvala!
-LP, Pino



To so nore gobe samo stvar teh gob je, da se ne ve ali se boš imel noro dobro ali noro slabo. Svetujem ti da najprej malo doniraš za ST strežnike in probaš. Če ne bo ne duha in sluha o tebi bo ST še vedno imel nekaj od tebe, mi pa tudi ker bomo vedeli kje si >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Tear_DR0P ::

Kakšnega gobarskega portala ni v SLO sploh

gobe.si je povsem proper gobarski portal

drugače pa je gobe precej težko identificirat brez znanega rastišča, to kar imaš na fotki bi bile lahko tudi kakšne rdečelistke

imaš pa tule dobro razlago o teh gobah - http://www.mushroomexpert.com/strophari...
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

blackbfm ::

v kolikor ti angleščina ne dela težav, je shroomery #1 kar se tiče informacij o psilocibinkah (in ostalih gobah)

celo en slovenec je admin khm khm :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Yohan del Sud ::

Tear_DR0P je izjavil:

Kakšnega gobarskega portala ni v SLO sploh

gobe.si je povsem proper gobarski portal

drugače pa je gobe precej težko identificirat brez znanega rastišča, to kar imaš na fotki bi bile lahko tudi kakšne rdečelistke

imaš pa tule dobro razlago o teh gobah - http://www.mushroomexpert.com/strophari...



Se opravičujem. Ampak veš, google ga ne da prav visoko, ne na prve dve strani. Pravzaprav, če vtipkaš "gobarski portal" bo še slo-tech višje (sicer zaradi te teme najbrž)...
www.strancar.com

Tear_DR0P ::

Ampak veš, google ga ne da prav visoko, ne na prve dve strani

mogoče je pri meni google malo drugače naučen, ampak meni ga da google kar na top, če slučajno iščem kaj o gobah v slovenščini. drugače pa sem se navadil uporabljati mushroomexperta, ki je super portal, pa ga v googleu tudi ne najdem pri vrhu. kljub temu pa je eden izmed strokovno in znanstveno bolj podrobnih portalov o gobah. med tem ko je gobe.si super online gobarski priročnik za lokalno rastoče gobe, na mediawiki sistemu, ki ga ustvarja slovenska gobarska skupnost - če se ti zdi, jim lahko tudi pomagaš s SEO.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

bumbarsm ::

kaj ve mogoče kdo kje se jih da kupit in po kakšni ceni?
se jih da dobit tudi v Sloveniji al kaj ?

gendale ::

a gobe?

seveda se jih dobi, ampak ker so prepovedane se tega načeloma ne prodaja preko interneta, vsaj ne na slo-techu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Legalnost "norih" (psilocybe) gob (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559815 (7528) Bob Rock
»

Nore gobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514248 (12267) Cervantes
»

Kdo pozna te gobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7223795 (16464) Nagi Bator
»

Halucinogene gobe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7732556 (15528) Phantomeye

Nore gobice v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16341338 (28807) Gandalfar

Več podobnih tem