» »

AMD Bulldozerji FX so tu

1 2
3
»

rkobarov ::

uau, moj q9550 je v 80% testih bolsi :D

D3m ::

Single thread. Čista zmaga. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Brane2 je izjavil:


Sem ravno počekiral cene 1100T na idealu. Mater, €135. >:D


Kje je 1100 za 135?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Brane2 ::

Pardon, zajeb. ;((

1075T je €133

ampak 1090T se dobi tudi že za cca €145...
On the journey of life, I chose the psycho path.

boiler ::

Zakaj ni AMD preprosto pomanjšal Phenom II X4 in X6 na 32nm dodal več cache-a in dvignil frekvence? Buldozerja bi pa pustili za kasneje ko bodo operacijski sistemi in aplikacije optimizirane in bi s tem pridobili več časa za izboljšave. Kdo sprejema poslovne odločitve pri tem podjetju? Mislim, da bi nekdo moral ostati brez službe. Se javljam za njegovo zamenjavo. :D

FireSnake ::

Brane2 je izjavil:

Pardon, zajeb. ;((

1075T je €133

ampak 1090T se dobi tudi že za cca €145...


OK, pol pa povej, kje je 145 ... moja najboljša cena je 165 :D

Boiler: to se, v eni izmed prejšnjih objav, tudi sam sprašujem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Brane2 ::

OK, pol pa povej, kje je 145 ... moja najboljša cena je 165 :D


KLIK!
On the journey of life, I chose the psycho path.

FireSnake ::

Aja, sem msilil, da v SLO :)

No, saj sem vmes že tudi sam skapiral.

Hvala! ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bistri007 ::

Dragi je izjavil:

Nima ECC podpore. Posamezna jedra so preslabotna. Xeon ga raztrga.

Ima ECC:
The most significant update to the integrated dual-channel memory controller is native support for DDR3 memory at 1866MHz (DDR3-1866/PC3-14900). ECC memory is still supported; a welcome relief to those who are planning on FX-based workstations, as Intel only supports ECC memory on its much more expensive Xeon workstations.

http://www.dailytech.com/AMD+Launches+F...

Za strežnike so E in HE Opteroni OK. Če hočeš imeti pa hitro delovno postajo, je pa res bolje kupiti hitrejše Intel i7 ali Xeon (če hočeš ECC).

Glede manj zmogljivejše FPU: zakaj bi sploh potreboval večnitno FPU? 4-modulni Bulldozer ima 4 FPU enote, če potrebuješ več, je pa najbrž tvoja aplikacija zrela za GPGPU ;)
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

PrimozR ::

Dragi je izjavil:

FireSnake, za srežniške namere ki jih rabim sam je xeon dosti zmogljivejši kot bulldozer.
Bulldozer je namenjen namizni platformi, ne srežniški. So ga tudi oglaševali kot takega.

Nima ECC podpore. Posamezna jedra so preslabotna. Xeon ga raztrga.
Četudi ima več niti to še ne pomeni samodejno da je enkraten za strežnike. Za render farme ja, za vse drugo ne hvala.
Tudi strežniki ne gonijo 16 niti neprestano.

Čak čak, ti govoriš o procesorjih FX za AM3+. Počakaj na Opteron Bulldozerje. Ti bodo seveda imeli ECC podporo in bodo oglaševani za strežniško rabo. Problem solved! :P

Isotropic ::

Bistri007 je izjavil:


Glede manj zmogljivejše FPU: zakaj bi sploh potreboval večnitno FPU? 4-modulni Bulldozer ima 4 FPU enote, če potrebuješ več, je pa najbrž tvoja aplikacija zrela za GPGPU ;)

pac paralelno racunanje, katerega koda ni niti portana na gpgpu (oz. programi sami) niti ni prevec primerna zanj.

govorim o programih tipa abaqus, ansys.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Čak čak, ti govoriš o procesorjih FX za AM3+. Počakaj na Opteron Bulldozerje. Ti bodo seveda imeli ECC podporo in bodo oglaševani za strežniško rabo. Problem solved! :P


Mja. Poglej koliko stane 2.5GHz 12-core Opty prej. Te bo srat prijelo...:|
On the journey of life, I chose the psycho path.

PrimozR ::

Jah, veliko. Zato pa vedno več firm sili na serverske trge, ker so tam marže veliko večje. Npr. HP, ki hoče odpikati personal systems grupo.

V bistvu je edino logično, da AMD najprej želi uspeti pri serverjih oz. v profesionalnih okoljih. Le tako bi potem lahko financirali razvoj tudi drugih področij.

Brane2 ::

Ja ampak na serverskih trgih jih kraljuje par. Pravzaprav eden.

Če imaš novo stvar, tako kot jo je imel AMD, je edina realna stvar, ki jo lahko storiš, to da zadevo ponudiš po navadnih cenah in konkurenci sesuješ biznis.

AMD se je probal kurčit, pa je pogorel.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dexterboy ::

Kot je nekdo tu že omenil, mi je padla napamet misel:
ali kdo ve, če ima AMD namen obstoječo serijo procev (sempron, athlon in phenom) portati na 32 nm proces ali pa je to rezervirana samo buldožerska srenja?
Ker ni lepšega, kot imeti v mlinčku enega phenomčka s šestimi jedrčki in 95W porabo...:))

vem vem... sanja svinja o kukuruzu :8)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Dragi ::

Isotropic je izjavil:

Bistri007 je izjavil:


Glede manj zmogljivejše FPU: zakaj bi sploh potreboval večnitno FPU? 4-modulni Bulldozer ima 4 FPU enote, če potrebuješ več, je pa najbrž tvoja aplikacija zrela za GPGPU ;)

pac paralelno racunanje, katerega koda ni niti portana na gpgpu (oz. programi sami) niti ni prevec primerna zanj.

govorim o programih tipa abaqus, ansys.


Točno tako. Glavna aplikacija fura FPU izračune večinoma. Po večini je cpu minimalno obremenjen in poleg glavne aplikacijepoganjam še čudo drugih stvari vendar na vsake toliko časa pride velik load in takrat zapolni 2x quadcore xeon skoraj do konca. 32GB ne grem uporabljat brez ECC, je preveč nestabilno vse skupaj.

GPGPU je no-go, smo že gledali v to smer par mesecev nazaj.

Če bi se bulldozer izkazal za to, kar sem pričakoval da bo potem bi kupil cel sistem z 2x bulldozer plato in dal v kolokacijo. Sedaj se ne splača. Je najem xeonov cenejši ter ponuja boljši p/p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

FireSnake ::

dexterboy je izjavil:

Kot je nekdo tu že omenil, mi je padla napamet misel:
ali kdo ve, če ima AMD namen obstoječo serijo procev (sempron, athlon in phenom) portati na 32 nm proces ali pa je to rezervirana samo buldožerska srenja?
Ker ni lepšega, kot imeti v mlinčku enega phenomčka s šestimi jedrčki in 95W porabo...:))

vem vem... sanja svinja o kukuruzu :8)


X6tke se poslavljajo, zato tvoj zadnji stavek še kako drži.
http://www.fudzilla.com/processors/item...

Čeprav mi ni jasno (jaz sem govoril), zakaj te zadeve niso dali na 32nm.

Ker so me razpizdli .... sem jim danes dal denar ... ker ne morem več gledat Athlona 250 sem kupil Phenom II X6 1090T (3,20Ghz, 9MB) BOX Black Edition.
Čeprav sem ciljal na novo plato in buldožerja.

To je za punco, zase počakam Intela 22nm in AMD serijo 7000.

Ampak, je pa finta ... za puncino računalo sem dal preko 100 EUR za 4GB DR3 RAMa ... zdaj pa dobiš soliden RAM za 42EUR .... in to 8GB.
Računalo, ki ga nabavim drugo leto bo sekalo :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

jest10 ::

dexterboy je izjavil:


Ker ni lepšega, kot imeti v mlinčku enega phenomčka s šestimi jedrčki in 95W porabo...:))

vem vem... sanja svinja o kukuruzu :8)


No, to že obstaja veš;) X6 1055t je tudi 95W verzija

opeter ::

FireSnake je izjavil:

Ampak, je pa finta ... za puncino računalo sem dal preko 100 EUR za 4GB DR3 RAMa ... zdaj pa dobiš soliden RAM za 42EUR .... in to 8GB.
Računalo, ki ga nabavim drugo leto bo sekalo :)


Ali pa tudi ne. Lahko se zgodi, da se bo cena RAMa dvignila v višave ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

FireSnake ::

jest10 je izjavil:

dexterboy je izjavil:


Ker ni lepšega, kot imeti v mlinčku enega phenomčka s šestimi jedrčki in 95W porabo...:))

vem vem... sanja svinja o kukuruzu :8)


No, to že obstaja veš;) X6 1055t je tudi 95W verzija


Ki pa jo je nemogoče dobiti.
Pokaži mi eno trgovino, ki ga ima na zalogi?

Na eBayu majo pa tudi (pre)visoke cene.

opeter je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Ampak, je pa finta ... za puncino računalo sem dal preko 100 EUR za 4GB DR3 RAMa ... zdaj pa dobiš soliden RAM za 42EUR .... in to 8GB.
Računalo, ki ga nabavim drugo leto bo sekalo :)


Ali pa tudi ne. Lahko se zgodi, da se bo cena RAMa dvignila v višave ...


To so vedno obljubljali, pa se na dolgi rok nikoli ni zgodilo.

Sploh zdaj, ko bodo počasi začeli 8GB module proizvajat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

pegasus ::

Phoronix je objavil teste, iz katerih je jasno razvidno, zakaj HPC community že več kot pol leta besno fappa na Interlagos čipe. Zadeva namreč v multithreaded zna pometati z intli, če se malo potrudiš ...

Janac ::

What's wrong with the bulldozer? Benchmarks have turned out that the bulldozer is actually significantly better at doing high-precision calculations. It just depends on what you do with your computer. I am thinking of buying a bulldozer at the moment, seems like a purchase well worth the money so far. I'm not done searching for information yet, but thus far it seems very good.

SuperVeloce ::

Itak, samo 4FPU pri 8 int jedrih. Če všetejemo visoko porabo in gretje... ni ugoden niti proti hyperthreading i7. Jaz bi zelo pazil pri uporabi besede "significantly".
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Isotropic ::

pegasus je izjavil:

Phoronix je objavil teste, iz katerih je jasno razvidno, zakaj HPC community že več kot pol leta besno fappa na Interlagos čipe. Zadeva namreč v multithreaded zna pometati z intli, če se malo potrudiš ...

daj link
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tožba proti AMD-ju zaradi zavajanja glede števila jeder (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10620969 (16161) D3m0r4l1z3d
»

AMD Bulldozerji FX so tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12328074 (20350) Isotropic
»

AMD začel prodajo prvih procesorjev Bulldozer

Oddelek: Novice / Procesorji
155170 (2760) pegasus
»

Buldožer do 3,5 GHz in višje z novim Turbom

Oddelek: Novice / Procesorji
83687 (2861) gendale

Več podobnih tem