» »

QoS???

QoS???

shock ::

A lahko mi kdo razloži zakaj v linuxu se da naštimat koliko ti gre lahko upload in download na določenem portu pa v winsih pa ne? A ni to eno in isto na obeh sistemih oz kaj ni isti standart za QoS?

Gandalfar ::

ja standard je ze, gre pa za implementacijo, ki jo za windowse ni oz. je izredno draga

shock ::

Pol kako naredi edonkey2k, kazaa, ... tisti upload limit? In to še pod winsi in pol pravite da se to kao ne da. Pol razložte kako se tam da

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

Gandalfar ::

to je znotraj programa .. jzt sem govoril za system based

andrej ::

to v bistvu z pravim QoS nima kaj dosti veze. Pas OS podpira omejitev prometa na dolocenem portu. kolko je meni znano tega winsi nimajo vgrajenega, vendar tako kot pri linuxu se lahko najde kdo, ki kaj taksnega napise.

Gandalfar ::

andrej: se da dobit QOS managerja dobit tud za prof verzijo winsow al morm met nujno un msdn cd?

shock ::

Ja potem mi lahko kdo pove kje dobim kako literaturo in kje dobim kak program za to da za posamezne porte omejim upload. Lahko tudi literaturo kako bi lahko sam napisal program, če se le to da.

andrej ::

kateri QoS manager mas v mislih?

Gandalfar ::

andrej: jaz sem nasel tole stran kjer to neki opisujejo..

Vprasanje, ki se mi postavlja ze nekaj dni:
- na trziscu sem videl izdelke, ki stanejo $1000+ in omogocajo traffic shaping ( SuperQoS, Virtual Gateway) toda so izredno dragi
- obstaja veliko softwerskih firewallov, ki ocitno obvladajo TCP/IP in vedo kateri paketki gredo iz katerih aplikacij in lahko uspesno manipulirajo z njimi. Zakaj ne dodajo traffic shapinga kot feature v svojo aplikacijo? Ne bi smelo biti tako zelo tezko.

--

seveda se postavlja podvprasanje. Kako bi se clovek lotil programiranje taksne zadeve?

andrej ::

zadeve so zaenkrat drage, ker gre za entreprise programe za velike firme, ki si to lahko privoscijo. Qos ni namenjen (vsaj trenutno) domacim uporabnikom. Pri QoS ne gre samo za omejitev prometa, ampak za zagotovitev dolocenega bandwidtha. Za to pa mora bit podpora v vseh napravah na poti paketa od enega konca na drugega...

Gandalfar ::

andrej: zakaj pa potem ne napises kdo lokalnega traffic shaperja, ki bi dal vecjo prioriteto IE kot recimo Kazaa? Tudi po tem je veliko povprasevanja

shock ::

HMM kaj zdaj keri je pol program za omejitev preonosa za določene porte?

andrej ::

gandalfar: ne razumem cisto tvojega vprasanja...

Gandalfar ::

andrej: razumem da QoS ni mozen, ker pac ne podpirajo vse naprave .. vredu.

Toda preprost traffic shaper bi pa bil izvedljiv? Ce lahko firewall preglejuje vse paketke, ki gredo notr pa ven iz mojega rac. zakaj jim ne bi se prioritete pa pasovne sirine dolocal?

b ::

andrej: katere velike firme pa uporabljajo Windows za routing?

lp,
Borut.

andrej ::

gandalfar: drzi. ne vem zakaj niso tega vgradili v sam OS. Po vsej verjetnosti so meli druge prioritete...

b: ce mislis kot pravi router potem bolje da nobene ;) ce pa mislis VPN server/router pa veliko. Firewall je tudi router tako da kar veliko podjetij uporablja windowse v taksni postavitvi...

Gandalfar ::

andrej: zdej pa vprasanje, ki ga tulijo uporabniki ze zelo dolgo casa: a je to kdo naredu in zakaj tega ni nobena 3d party firma napisala. Ce mamo lahko 5 sw firewallov..

andrej ::

hehe dobro vprasanje. a si ziher da tak progam ne obstaja?

andrej ::

veliko programov ima razne omejitve. recimo racni FTP serverji lahko omejijo bandwidth za dolocenega uporabnika, itd... mogoce isces nek program, ki bi lahko nadziral poljuben port, a ne?

shock ::

Hmm kaj lahko kdo zdaj razloži kako pr eDonkey.u naredijo tisti upload limit? Kaj res se ne da dobit kak program za to da bi recimo pri kazi omejil download?

CaqKa ::

shock: emule je open source tak da je to ziher noter..
to kar pa gand pravi da bi določenemu progiju kot je ie na trenutke dal večji promet bi pa bila res zelo dobra zadeva.. kje bi se to dobilo.. sej ni važno bomo že krek nabavli. jebeš enterprise pa vse ostalo.
to da pa takšne stvari ne vgradijo v firewalle pa je tudi sramota... ob tem da ti napišejo koliko si vsak exe vzame bwja.. te pa da ne morjo implementirat še tega...
daj gand malo še iz andreja vun izvleči.>:D

Gandalfar ::

andrej: nekaj casa sem porabu na googlu in sem nasel tisti zgornji naslov ter tole. Zdaj jaz predvidevam da kaj vec ne obstaja, ce pa obstaja se pa prekleto dobr trudjo, da jih nihce ne bi odkril..

Ja zadevo bi za poljubni port rad kontroliral oz. kar port-wide.

Programi ze znajo sami (Kazaa ma recimo v Options, FlashFXP tudi, eMule ze kr v komandni vrstici) a to full ni prirocno.

shock ::

Gandalfar: samo to bi bilo lepše če bi bilo še za naštimat download omejitev ne samo upload

andrej ::

gand: to je ze pravi QoS. Limitiranje bandwitha, ki bi ga ti mel pa ni QoS... je samo omejevanje prometa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev down/uploada glede na uporabnika

Oddelek: Omrežja in internet
495809 (4237) joker16_7
»

Izpad interneta pri T-2 samo pri prejemanju podatkov iz Bittorrent omrežja, ne pa pri

Oddelek: Omrežja in internet
415392 (3868) Jst
»

router/switch/hub?

Oddelek: Omrežja in internet
241697 (1338) ToniT
»

JOJ pa ta PING

Oddelek: Omrežja in internet
111297 (1187) Hux
»

vpliv eMule na bandwidth ostalih uporabnikov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
131599 (1397) 2nemesis

Več podobnih tem