» »

Zune uradno mrtev

Zune uradno mrtev

Slashdot - Že marca so se na spletu pojavila namigovanja, da naj bi se Microsoft počasi pripravljal na ukinitev znamke predvajalnikov glasbe Zune, sedaj pa je to uradno. Microsoft ne bo več izdeloval predvajalnikov Zune, kar pa na lastnike obstoječih naprav ne bo vplivalo.

Včeraj popoldne je Microsoft na svojih straneh odstranil vse omembe predvajalnikov Zune, kar je spet sprožilo ugibanja o žalostnem koncu te znamke. Na vprašanje, ali je to res tako, je Microsoftov predstavnik za odnose z javnostmi odgovoril, da sploh ne. Kasneje so se v Redmondu končno poenotili pri nastopanju navzven in pojasnili, da je Zune dočakal svoj konec. Kot so zapisali, bodo osredotočeni na Windows Phone, kar se tiče glasbe in prenosnih naprav, zato Zunu ni več mesta. Po petih letih se predvajalnik, ki je prispel na trg prepozno, saj kljub nekaterim prednostim (radio, večji zaslon) ni uspel izriniti iPoda, ki je bil leta 2006 že v peti inkarnaciji.

Za obstoječe uporabnike pa to ne prinaša posledic, saj bodo vse storitve še vedno delovale. Prav tako bodo izpolnili vsa trenutna naročila in še vedno zagotavljali servis in zamenjavo naprav pod garancijskimi pogoji. Znamka Zune pa bo še naprej živela kot storitev na Xboxu in Windows Phonu 7.

7 komentarjev

Bistri007 ::

Kaj je bilo to sploh mogoče kupiti v .si?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

opeter ::

Mislim, da ne. Vsaj jaz nikjer nisem videl.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

legice ::

kar se tiče naprave mi je nekako delovala bol zanimivo kot takratni ipodi, vendar nisem je uspel probati. bom pa rekel, da mi je biv desktop vmesnik za poslušanje glasbe veliko boljši kot itunes, že samo po izgledu
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Meizu ::

Škoda. Dizajn je 100x lepši kot applov.

mikko ::

legice je izjavil:

kar se tiče naprave mi je nekako delovala bol zanimivo kot takratni ipodi, vendar nisem je uspel probati. bom pa rekel, da mi je biv desktop vmesnik za poslušanje glasbe veliko boljši kot itunes, že samo po izgledu


Sem se ga trudil uporabljati kakšen mesec, pa je imel kakšno dobro funkcijo, ampak overall experience pa ni bil tok gut kot npr. iTunes.
Najbolj me je motilo to, da se ni dalo poslušati web radia.

legice ::

za web radio pa res, ampak to mi ni igralo pomembne vloge=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

Spock83 ::

Bo pa zato Zune v Windows 7 telefonih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftova pametna ura neuradno oktobra

Oddelek: Novice / Windows Mobile
108009 (6838) imagodei
»

Microsoft počasi ukinja znamko Zune

Oddelek: Novice / Windows Mobile
95035 (4398) fiore
»

Windows Phone 7 Series (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
7024209 (21774) urosh
»

Microsoftov Zune HD jeseni

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
52621 (2232) KoMar-
»

Bo Zune dobil milostni strel?

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
314798 (3206) RejZoR

Več podobnih tem