» »

Upgrejd Core2Duo ali skok na i3/i5? 250€ + 200€

Upgrejd Core2Duo ali skok na i3/i5? 250€ + 200€

random ::

Zdravo,
ker bi rad igral nekaj novejsih iger (BF3,MW3,Diablo3) bo treba malo nadgraditi pc.

Trenutno imam:
CPU Intel E2160
MB Ga-ep35-dsr
RAM 4gb ddr2
GPU ati hd4670 512mb
HDD samsung 1tb hd
PSU LC6550GP2 v2.2 powersupply
Monitor 24", 1920x1200

Bi bilo smiselno tu kaj nadgrajevati:
proc C2D e7500 110€
gpu amd 6850 140€

Druga opcija pa je:
prodam trenutno plato+proc+ram+grafo za cca 100€, ter za 250€+100€ kupim:

CPU i5 2500k 190€
MB gigabyte z68p-ds3 - 100€
RAM 8gb corsair 1600mhz 1.5v - 60€

Cena pride enaka (250€), imam pa v 2. primeru zaenkrat samo integrirano graficno. Kolikor sem bral naj bi AMD graficne serije 7000 prišle še letos, tako da bi takrat nabavil nekaj v rangu trenutnega 6950/gtx 560 ti. Seveda bo druga opcija na koncu drazja prib 200€ ampak pričakujem da bo zdržala precej dlje? Pri prvi opciji me moti da tudi če bi hotel ne bi mogel praktično nič več nadgraditi.

Ima mogoče kdo kakšen drugačen predlog za moj budget? 250€ zdaj + opcija nadgradnja cez 2-3 mesece do 200€.

Seveda bi lahko čakal še Ivy bridge in Nvidio ampak enkrat bo treba kupit..

Rippy ::

Z prvo opcijo boš verjetno več pridobil (ampak MW3 in D3 boš brez problema tudi na starem rač igral). Ampak C2D e7500 za 110€ je izjemno blesav nakup glede na to, da je i2500k približno 3x-4x bolj zmogljivi. Z drugo opcijo boš verjetno imel bolj stabilen frame rate ampak nižji.

Če kupiš i5 boš verjetno 3-4 leta brez skrbi, je veliko boljša platforma za nadgradnjo grafične in je verjetno bolj pameten nakup.

Yolle ::

Če boš nadgrajeval imam C2D E7500 za 75€, pa še starega ti v račun uzamem.
Yolle

Nwanko ::

Za 50-70€ se dobi E8400,tak da ne pretiravat....

BALAST ::

Vprašaj se ali ti je igranje iger hobi, ter kot hobi ali misliš res da boš samo z "krpanjem čevljev in dresov" lahko igral normalno te zahtevne igre?


Ko si boš razjasnil to, ti lahko samo svetujem i5 2500k ter neko navijanja sposobno p67.

opeter ::

75 za E7500? Pa niste normalni ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

random ::

Ja ko sem kupil ta pc (2-3 leta nazaj)sem imel v mislih nekoc nadgraditi na boljsi Exxx ali Qxxxx ampak problem je ker jim cena vsaj v trgovinah ni prav nic konkretno padla. Zdaj je pe cena novih procov ze tako nizka da se mi zdi kar neumno nadgrajevati prejsno generacijo.

Balast: na trenutnem pcju nikoli se od blizu nisem videl opcij high/ultra. Bi jih pa rad uporabil v prihodnje ker se mi zdi da se "splaca" za te igre.

Ker je budget nekako 250(+100) zdaj 200 cez mesec ali 2 bi najprej kupil en del novega pcja, potem pa se drugi. Nove AMD graficne so zelo blizu tako da bom verjetno bol profitiral ce cakam graficno, kakor pa ce jo kupim zdaj in kupim cpu/mb/ram cez 2 meseca. (res da vmes ne bom mogu igrat, ampak ce to pomeni da bom brez skrbi naslednje 2 leti igral na high, se mi zdi vredno cakat).

Zdaj glede osnovne plošče, sem še najbolj v dilemi kaj izbrati. Sem pa fan gigabyta, ker sem s trenutno plato zelo zadovoljen.
Na ogledu imam verzije Z68, ker ima integrirano graficno ki bi jo lahko izkorisital začasno. Zdaj če bi za isti denar dobil Pxx + neko xy zacasno graficno je tudi ta opcija vredu.
Zahteve glede plate so pa: USB3(tudi usb front header za na ohisje), moznosnt navijanja. Hja to je tudi vse, SLI/XF/raid ne rabim.

Blinder ::

Provaj sam grafo menjat pa procesor navij + mal boljši cooler od originalnega. 3.3 ghz proti 1.8 original
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

random ::

Tudi to sem razmišlju, bi bila najcenejša varjanta. Verjetno je to edina komponenta ki se mi jo sploh splača upgrejdati, npr. AMD HD6770.
Po drugi strani bi pa rad tudi vsesplošno pohitritev + virtualizacijo, ki jo stari dual cori ne podpirajo. Edini pogoj imam, da bo stvar držala vsaj ene 2 leti, da mi ne bo treba še enkrat menjati ker sem kupil prešibko zadevo.

Rippy ::

C2D E7500 je že danes za časom in boš zelo malo naredil s to spremembo.

random ::

Sem ugotovil Rippy, zato sem tudi prisel na idejo da raje menjam vse skupaj, ker cene niso tako visoke.

Kaj pa napajalnik, LC power 550W ki ga imam trenutno, bo zdrzal i5 + grafiko v rangu 6950/gtx 560? Ker ce bi moral dati se 100€ zraven za nov napajalnik, se bo pa pocasi kar prevec stroskov nabralo.

hojnikb ::

Napajalnik bo zdržal, sam ga v prvi priložnosti ga menjaj 8-)
#brezpodpisa

random ::

Izgleda da bo i5 2500k kar tapravi.

Maticno sem sicer imel namen vzeti Gigabyte, ampak so mi Asus cedalje bolj vsec. Predvsem P8Z68-V. Sicer je malo drazja,cca 150€.
Bol specificno GEN3 ki naj bi prišla ven ta mesec, ki naj bi bila malo bol future proof z podporo za hitrejsi ram in PCIe 3.0.
Sicer mi je plata vredu ker ima
1)EFI
2)dobro kontrolo nad ventilatorji
3)integriran BT

Kaksno mnenje ali pa alternativa (predvsem cenajsa) za to plato? Iskal sem tudi po forumu in netu, vendar o tej plati nisem nasu veliko informacij.

hojnikb ::

PCIe 3.0 ti še neki časa ne bo pršu prav, razn će maš namen met tri way sli.Pa še podprt bo sam z strani plate, dejansko pa ne bo delu, dokler ne boš dau ivy bridge proca not.

Zakaj pa ne vzameš kako podobno p67 varjanto ?
Rabiš nujno tisto intergrirano grafo ?
#brezpodpisa

random ::

Nujno ni, ampak bi bilo pa fino, da dokler ne kupim prave graficne lahko racunalnik uporabljam za vsakodnevne stvari. Verjetno bo vsaj en ali 2 meseca vmes predno bom kupil graficno, razen ce bom vzel kaksno grafo pod 100€.
Obstaja tudi moznost da si sposodmi grafo dokler ne kupim, tako da bi lahko vzhel tudi p67 plato ce bi bila cenejsa/boljsa. Kaksni predlogi?

mrepca ::

http://www.mlacom.si/asrock-p67-extreme...

Sam sem naročil isto... še zdaleč ne ker bi jo potreboval pri i3 2100 procesorju ampak, ker se ta trenutek zdi najbolj zanesljiva. Asus - ke pa kakor berem okoli komentarje kupcev niso za nikamor... moraš imet srečo, da dela normalno, vsaj v tem cenovnem razredu.

http://www.newegg.com/Product/Product.a...

http://www.newegg.com/Product/Product.a...


Malo za primerjavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrepca ()

random ::

Hm, hvala za nasvet glede newegga.. pridejo prav reviewi tam.

Sem si pogledal se asrockovo ponudbo in mi je se najbolj vsec tale:
ASRock Z68 Extreme3 Gen3 - 136€ - http://www.mlacom.si/asrock-z68-extreme...

Tako da zdaj izbiram med to in pa:
ASUS P8Z68-V - 152.40 € - http://www.dinokomp.si/product_info.php...

chucki ::

Slabo ti svetujejo. Kupil bi core2quad q9450 ali več ter počakal do izida novega procesorja pri intelu.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

mr1two ::

To zadnje naredi le v primeru, če ga dobiš za normalno ceno. Ne, cene niso normalne, 140 evrov za ta outdated procesor...kje folk živi

mrepca ::

Jaz bi na tvojem mestu vseeno raje vzel P67 Extreme4 Gen3, koliko pa dejansko rabiš Z68?? Predvidevam, da ne boš ''laufal'' SSD-ja skupaj s HDD, glede na to, da boš kupil grafično ti onboard grafika ne bo prišla ne vem kako prav. Glede na to, da se praktično ne najde slabega reviewa oz. komentarja kupca za plato se splača razmislit. Ta Asusova plata, ki jo gledaš ma pa kar velik FAIL-ov, sploh mi ni jasno kaj delajo s temi platami glede na to, da je z vsako peto nekaj narobe takoj ko je vzameš iz škatle.

globoko grlo ::

sem pred isto dilemo kot random, pa bi verjetn blo še najbolj res enga q9450 ali podobno dobit, sam kaj ko hoče met folk tolk dnara za to, grrr

bi sicer moga e6850 kloknu, pa ma moja gigagajba en navijalski bug in ne gre niti za 1hz

Isotropic ::

pocakaj na ivy bridge imo, saj pride nekje v zacetku naslednjega leta, ce se ne motim?
proc pa navij pa je.

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

ivy bridge bo najcenejši 200€, matična pa tudi tam blizu. Saj se spomnite 1156 podnožje proti 1366. Pri dražjem ste imeli polno 2* 16x podporo grafičnim ali 4* 8x, kar je 1-5% izboljšalo delovanje grafične v Crossfire ali Sli. Matične so bile pa 50% dražje. Računska zmogljivost pa ENAKA.

Isotropic ::

saj bo ivy tut ekvivalenten tut sedanjemu i5 oz. ne bo samo i7. bo pa 30-40% clock-for-clock vec performansov od starih i5 (750) baje.

HupChup ::

e6750, navit na 3.2 GHz
4 GB RAM-a

Do zdaj sem imel Radeon 3850, ki sem jo prejšnji teden menjal z Radeon HD 6870 (Dinokomp za 164 €).
Menjat sem še moral napajalnik, ker stari je preprosto bil prešvoh in moram reči, da sem trenutno zelo zadovoljen.

Za primerjavo: BF3 dela brez vsakega problema, ni zatikanja, grafika je odlična.

Sistem, kot je, se zelo dobro obnese, CPE in plato bom menjal, ko pride ivy. Do takrt bo pa več kot vzdržal.

Če ti to kaj pomaga pri odločitvi ...

globoko grlo ::

@loki
sej bi navil, sam moja gigagajba P35C-DS3R, kljub oznaki, da je user friendly overlclockin plata, ne navije tut za 1hz ne, u 3pm bi reku :)

sicer mal off, a mi lohka en pove zakaj je 5870 hitrejša kot 6870?

Zgodovina sprememb…

HupChup ::

Vem samo, da je 6870 po zmogljivosti le kanček pod nivojem 5870, je pa kar izdatno cenejša (in novejše izdelave).

borut_p ::

Zdravo.

Sam špilam na e8500, zotac 260amp, 4gb rama (3,25uporabno) - rač star 3leta, še vedno najnovejše igre na zadovoljivi kakovosti (crysis2, deus ex-hr), je pa res da ga je gnalo do konca.
Tako da odvisno kaj hočeš, ali občasno igranje ali igranje tudi še čez nekaj časa. Sam vem, da ko bom menjal glavno drobovje, bom menjal za nekaj, kar bo zdržalo spet nekaj let.

Lep pozdrav

krneki0001 ::

Pojdi na I5-2500K in asrock Z68 extreme3 + 8Gb rama. Ostalo so samo začasne rešitve, ki bodo dobre za pol leta, mogoče eno leto, potem boš pa spet menjaval. Brez veze en zastarel proc dajat notri, raje na I5, pa imaš mir.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

chucki ::

Zastarel že, konkurenčen v igrah pa še kar. Jaz sem dal 120€ za svojega quada in ga lepo navil :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

krneki0001 ::

chucki je izjavil:

Zastarel že, konkurenčen v igrah pa še kar. Jaz sem dal 120€ za svojega quada in ga lepo navil :)



juluja sem dal 538 evrov za tole:
proc: i5-2500K
plata: asrock Z68 pro3
ram: kingston 4x4Gb 1333MHz
disk: 1Tb disk
700W napajalnik
orenk zračno ohišje

Danes je tole najbrž še cenejše, tako da mislim da se ne splača staro zadevo štimat, ampak vzameš novo in imaš za nekaj let dobro mašino.

Sam sem dodal še 4 stare diske 1.5T(vsak po toliko) in grafično nvidio 550Ti, pa je mašina dovolj zmogljiva pomoje za vse igre (ne vem, ker občasno samo kak level stalkerja odšpilam in tam mi laufa z 1440x900 na full detajlih).
Sam uporabljam to mašino kot 6x server(6x2Gb rama) v vmware in enkrat win7(1x4Gb rama). Za moje potrebe je to dovolj.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

random ::

Imajo Asrock z68 plate moznost nastavljanja hitrost ventilatorjev iz OSa? Tiste ki jih priklopis direkt na plato.

Rippy ::

globoko grlo je izjavil:


sicer mal off, a mi lohka en pove zakaj je 5870 hitrejša kot 6870?


Ker so pri 6000 seriji prestavili vse kartice razred višje. 6870 je nadgradnja 5770 in 6970 je nadgradnja 5870. Torej v bistvu primerjaš novo kartico nižje serije z staro visokega razreda ampak je nova izpopolnjena zato so rezultati blizu.

krneki0001 ::

random je izjavil:

Imajo Asrock z68 plate moznost nastavljanja hitrost ventilatorjev iz OSa? Tiste ki jih priklopis direkt na plato.


Ja imajo. Na asrockovi Z68 pro3 plati lahko iz OS-a nadziraš in upravljaš s štirimi ventilatorji.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kmetek ::

ASRock Z68 Extreme4 Gen3 ima kdo?

borut_p ::

Evo, danes špilu Battlefield 3 in je za procesor že prezahtevna. Sem ga mogu 15% navit, da je špilal razmeroma tekoče, grafika pa le na medium (na 1920x1080). Tak da sem resno zacel razmislat o kombinaciji I5-2500K in radeon 6950. Bom počaku kaj bo še z CoD MW3 pol se pa odločim.

mr1two ::

MW3 bo delal še enkrat lažje kot pa BF3, lahko pričakuješ podobne zahteve kot za MW2, saj je grafični pogon praktično isti.
BF3 deluje na E4600@2.9 in 4770 @850/1000 čisto solidno na medium nastavitvah 1280x1024. Dobr bo še za par let :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup matične plošče P67 ali Z68, zmerno navijanje

Oddelek: Kaj kupiti
213350 (3074) Robi :P
»

Nov računalnik - 800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
272941 (2232) Janac
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6711171 (10058) natashy
»

Pomoč pri nakupu novega pcja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1176444 (5580) Šmexguy
»

Komponente za nov PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
706439 (4903) Procesor

Več podobnih tem