» »

Nakup računalnika

Nakup računalnika

«
1
2

Šmexguy ::

Pozdravljeni!

Zanimajo me vaša mnenja in predlogi, kakšen računalnik je sedaj konfuiguracijsko aktualen in visoko zmogljiv. Se spoznam na računalnike vendar sem nehal slediti novim trendom v hardwaru in sedaj rabim neko začetno točko kaj je sedaj aktualno in na čem je poudarek.

Najraje bi počakal na proc Intel core i7 3820, vendar kdaj pride na naš trg?
SATA3 (zaradi visokih cen HDD-jev bom zenkrat uporabljal stari HDD disk 500GB SATA2)
Osebno bi dal velik poudarek na matično, USB 3, ...
Obvezno en SSD disk za OS

Računalnik bi bil bolj gamerski.

Budget: 1300€ max.

Razsvetlite me slovenski comp junkie-ji.

Tomson ::

Ker imam rad "neslišne" sisteme, je tudi tale grajen tiho kar se da, ohišje je nek bestbuy za ta denar, napajalnik sicer malo dražji ampak res vreden svojega denarja - tih in efektiven, procesor za gaming je i5 za moje pojme optimum, plata kot se šika s podporo za prihajajoče procesorje, hladilnik TOP za nenavite sisteme, ram je tako poceni da 8GB ne škodi :), grafična ni najhitrejša in najdražja, bo pa kos vsem igram, pa še pasivna je, SSD pa kot napisano Crucial za hitrost ali Intel za zanesljivost.

Moja konfiguracija bi bila sledeča:

OHIŠJE CoolerMAster Silencio 550 - 85€
NAPAJALNIK Seasonic X-660 - 158€
OSN.PLOŠČA Asus P8Z68-V PRO/GEN3 - 191€
PROCESOR Intel i5 2500K 3.3GHz 6MB BOX - 211€
CPU HLADILNIK Noctua NH-U9DO A3 - 58€
RAM DDR3 MUSHKIN Essentials 2x4GB PC10600 - 37€
GRAFIKA Powercolor HD6750 SCS3 1GB Silent - 124€
SSD Crucial M4 64GB - 112€ (za hitrost) ali Samsung 830 64Gb - 124€ (za zanesljivost)

CENA: 985€

Sicer nisem dosegel 1.300€, kar pa po moje niti ni potrebno. Sicer pa je v ceni prostor za i7 (ki pri igrah ne bo igral bistvene vloge) ali boljšo grafiko (ki več ne bo pasivna in bo ZELO glasna v dotičnem sistemu) ali večji SSD ali boljše ohišje - Antec P183.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

hojnikb ::

hd6750 ni glih grafa za tak proračun; vzam 560 ti al pa 570
#brezpodpisa

Loocas ::

počakaj i7-3820 ... še kakšen mesec, pa bo na voljo

Šmexguy ::

Hvala za odgovore.

@Tomson... hvala za trud, da si predstavil svojo sestavo compa. Ker se rad učim o teh stvareh pojdiva po vrsti:
- Ohišje si gotovo izbral na podlagi tihosti sistema
- Napajalnik tudi gotovo zaradi tihosti vendar zakaj samo 660W
- Matična mi je zelo všeč. Je to zdaj top shit matična oz. konkurenčna drugim? Ni mi važno za proizvajalca, vendar za zanesljivost in zmogljivost. Kaj pa recimo Gigabyte GA-Z68XP-UD4 http://www.gigabyte.com/products/produc...
- Za procesor sem več ali manj odločen za i7 3820, zaradi Sandy bridga in pa nenavadno nizka cena.
- CPU hladilnik opažam da imajo vsi radi Nocuo. Zakaj?
- RAM bi dokupil vsaj 16GB. Kako se gre glede frekvence RAM-ov? Vse frekvence kompaktibilne z matično in procesorjem?
- Grafična ponovno zaradi tihosti? Je sedaj GTX 560 in 570 enako kot 8800 GTS in GTX pred trem leti? Najbolj zmogljiva?
- SSD nimam komentarja. Moram še marsikaj preštudirati preden kaj pametujem.

@hojnikb Zakaj mi predlagaš 560 ali 570?

@Loocas Hvala za informacijo

Hvala lepa vsem za komentarje.

Tema je lahko tudi za splošno debato o katerikoli komponenti.

Keep posting...

hojnikb ::

560ti ali 570 zato, ker bo bo komp gejmerski, zato kupovat 6750 sam zato da bo tiho, je bedarijo.Potem je bolš da grafo in proc ohladiš z vodo, če je tišina prioriteta.
Lahko pa počakaš na novo serijo od ati radeon (7970 in 7950)

SSD pa vzam Samsuga al pa Crucial 120gb.
#brezpodpisa

Mustang2142 ::

Če boš imel komp samo za igre, vzami rajši i5 2500k, ker ni velike razlike med tem in i7 3820. Če vzameš i5 2500k prišparaš denar na procesorju in matični. Več si lahko pogledaš na http://www.anandtech.com/show/5276/inte...
Napajalik bi bil 660w dovol, ampak je vedno boljše malo močnejšega vzet, da ni potem tolko obremenjen. Predlagal bi Enermax, Seasonic, Corsair do 800w.
Za matično ti predlagm Asus ali Gigabyte. Sam imam GA-Z68XP-UD4 in sem zadovoljen.
Za hladilnik predlagam Corsair Hydro Series H80.
Ram vzami 2x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9. Frekvence so kompatibilne.
Nove AMD grafične pridejo ta mesec (7900 serija). Najboljše bi bilo počakat na te.
SSD ti predlabam Crucial m4 128gb, imam ga sam, in sem zelo zadovoljen, je zanesljiv in hiter, le firmware moraš nadgradit.

Šmexguy ::

@hojnikb... hd 6750 mi ne odgovarja najbolje ampak je pa predmet debate. 570 je mal prehuda, ali pač? Ni mi jasno edino glede hitrosti pomnilnika. Pri hd 6750 je 4200 MHz pri 570 pa 3800 MHz. Čudno.

@Mustang2142... Izključno za igre in vsa druge multimedijske stvari k pa delajo na vsakmu računalniku.
- Rad bi mel future proff comp zato stremim k i7 3820.
- Nevem zakaj sem dobil občutek med prebiranjem forumov da moram imeti res dobro matično, tko da kle res nebi rad varčeval
- Za hladilnik si izbral vodno hlajenje. Zakaj je to potrebno? Se današnji compi tolk pregrevajo?
- Kaj se pridobi z Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 RAM-i, razen cene :D
- Zdaj je AMD boljši v grafičnah kot GeForce serije?
- SSD OK

Hvala za komentarje.

Keep on posting...

6151 ::

http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Tukaj imaš primerjavo med radeon 6850 (ki je boljša od 6750) in gtx 570

Priporočam da počakaš na radeon 7950
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

TOP ::

Šmexguy je izjavil:

@hojnikb... hd 6750 mi ne odgovarja najbolje ampak je pa predmet debate. 570 je mal prehuda, ali pač? Ni mi jasno edino glede hitrosti pomnilnika. Pri hd 6750 je 4200 MHz pri 570 pa 3800 MHz. Čudno.

@Mustang2142... Izključno za igre in vsa druge multimedijske stvari k pa delajo na vsakmu računalniku.
- Rad bi mel future proff comp zato stremim k i7 3820.
- Nevem zakaj sem dobil občutek med prebiranjem forumov da moram imeti res dobro matično, tko da kle res nebi rad varčeval
- Za hladilnik si izbral vodno hlajenje. Zakaj je to potrebno? Se današnji compi tolk pregrevajo?
- Kaj se pridobi z Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 RAM-i, razen cene :D
- Zdaj je AMD boljši v grafičnah kot GeForce serije?
- SSD OK

Hvala za komentarje.
Z rami se ne pridobi popolnoma nič,zato kupi cenejšo verzijo,ker pri navijanju nimajo nobenega pomena.

Keep on posting...

Mustang2142 ::

@Šmexguy
Če ne boš navijal procesorja in imel več ko 2 grafični, ne rabiš top matične. Vzameš eno tam za okoli 200 eur.
To vodno hlajene od corsaira je enako dobro kot hladilnik od nocute (NH-D14). Edina prednost pri corsairu je da imaš več prostora na matični. Če ga ne rabiš vzami noctuo.
Ti rami so vredu, če ne boš ekstremno navijal, imam jih tudi sam 16 gb.

Tomson ::

Kot rečeno je zaradi moje preference sistem grajen na čimtišjih komponentah.

- ohišje je tiho in pa kvalitetno ter relativno poceni za to kar ponuja. Sem ga nekaj dni nazaj sam imel doma in sem bil res pozitivno presenečen - za 80€ TOP! :)

- napajalnik je sinonim za kvaliteto in tiho delovanje, skratka spet super zadeva.

- matična je ena novejših, s podporo za prihajajoče procesorje. Asus je pri meni na prvem mestu, Gigabytovi sta mi že dve šle rakom žvižgat, z Asusom še nisem imel težav.

- procesor i3820 je sigurno super stvar, ampak za gaming kakšne razlike med i5 2500k ne gre pričakovati. Po reviewih je CPU le nekaj procentov hitrejši, sicer bolj varčen, GPU boš imel pa itak ločen. Če mene vprašaš čakat in čakat nima smisla za teh par procentov.

- Zakaj Noctuo? Ker je najboljša! :) Tudi Mugen3 je super, ampak Noctua je Noctua. Ko jo enkrat imaš, veš zakaj!

- Ram je PC10600 pravi, če ne misliš navijat. 16Gb rama !?, kje boš pa to izkoristil? Pri kateri igri? :)

- Grafično sem dal seveda pasivno, dobi se še malo boljša, HD6770, ampak to še vedno ni tisti pravi gamerski razred, če hočeš res dobro grafično je kakšna GTI560 ali HD6970 v čisto drugi ligi. Za hardcore gamer sistem bi bilo to -to. Je pa cena tudi okoli 300€.

- SSD je po moje (kolikor berem) Intel 320 serija ali Samsung 830 serija najboljša izbira ker je zanesljivost na prvem mestu, hitrost pa kljub teoretičnim (večjim) razlikam najhitrejših SSDjev v praksi ni toliko vidna.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

TOP ::

Mustang2142 je izjavil:

@Šmexguy
Če ne boš navijal procesorja in imel več ko 2 grafični, ne rabiš top matične. Vzameš eno tam za okoli 200 eur.
To vodno hlajene od corsaira je enako dobro kot hladilnik od nocute (NH-D14). Edina prednost pri corsairu je da imaš več prostora na matični. Če ga ne rabiš vzami noctuo.
Ti rami so vredu, če ne boš ekstremno navijal, imam jih tudi sam 16 gb.

Ne trosi neumnosti kaj majo rami veze z navijanjem.

Tomson je izjavil:

Kot rečeno je zaradi moje preference sistem grajen na čimtišjih komponentah.

- ohišje je tiho in pa kvalitetno ter relativno poceni za to kar ponuja. Sem ga nekaj dni nazaj sam imel doma in sem bil res pozitivno presenečen - za 80€ TOP! :)

- napajalnik je sinonim za kvaliteto in tiho delovanje, skratka spet super zadeva.

- matična je ena novejših, s podporo za prihajajoče procesorje. Asus je pri meni na prvem mestu, Gigabytovi sta mi že dve šle rakom žvižgat, z Asusom še nisem imel težav.

- procesor i3820 je sigurno super stvar, ampak za gaming kakšne razlike med i5 2500k ne gre pričakovati. Po reviewih je CPU le nekaj procentov hitrejši, sicer bolj varčen, GPU boš imel pa itak ločen. Če mene vprašaš čakat in čakat nima smisla za teh par procentov.

- Zakaj Noctuo? Ker je najboljša! :) Tudi Mugen3 je super, ampak Noctua je Noctua. Ko jo enkrat imaš, veš zakaj!
Lepo sam kar se tiče matičnih plošč pa se ne strinjam,ker od 1155 sigurno ti niso krepale in so trenutno bolši nakup od Asusa.Definitivno vzemi kako UD4 in pa tudi za manj denarja,ker ne potrebuješ take plate.Tudi cenejše se dobro navijajo.

- Ram je PC10600 pravi, če ne misliš navijat. 16Gb rama !?, kje boš pa to izkoristil? Pri kateri igri? :)

- Grafično sem dal seveda pasivno, dobi se še malo boljša, HD6770, ampak to še vedno ni tisti pravi gamerski razred, če hočeš res dobro grafično je kakšna GTI560 ali HD6970 v čisto drugi ligi. Za hardcore gamer sistem bi bilo to -to. Je pa cena tudi okoli 300€.

- SSD je po moje (kolikor berem) Intel 320 serija ali Samsung 830 serija najboljša izbira ker je zanesljivost na prvem mestu, hitrost pa kljub teoretičnim (večjim) razlikam najhitrejših SSDjev v praksi ni toliko vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Šmexguy ::

@6151... Koliko naj bi pa 7950 stala? Če ravno ven pride bojo cene v višave.

@Mustang... Ok hvala ti. Potem omenjeni matični (Asus in Gigabyte) sta kul? Zakaj hladilnik Noctua NH-D14 in ne prej predlagani Noctua NH-U9DO? RAM 1600 MHz je zadosten? OK

@TOP... Torej je čist kul če vzamem 1333MHz RAM?

@Tomson... Hvala za kompletno razlago

Keep on posting...

hojnikb ::

Če se ti mudi, potem ne čakaj 7950, ker pride ven šele februarja.

Ram 1333Mhz je zadosti na sandy bridge.
#brezpodpisa

Šmexguy ::

@hojnikb... Te nove grafe bodo gotovo drage, kajne?

Imam pa še eno vprašanje. Bo proc i7 3820 kompaktibilen z Asusovo P8Z68 http://www.mlacom.si/asus-p8z68-v-pro/g... ?

Rabil bi še pomoč pri izbiri grafične oziroma na katere podatke se gleda.

Hvala za pomoč.

Keep on posting...

6151 ::

Šmexguy je izjavil:

@6151... Koliko naj bi pa 7950 stala? Če ravno ven pride bojo cene v višave.

@Mustang... Ok hvala ti. Potem omenjeni matični (Asus in Gigabyte) sta kul? Zakaj hladilnik Noctua NH-D14 in ne prej predlagani Noctua NH-U9DO? RAM 1600 MHz je zadosten? OK

@TOP... Torej je čist kul če vzamem 1333MHz RAM?

@Tomson... Hvala za kompletno razlago

Keep on posting...


Tam okoli 300€ v tujini verjetno, Ram pri sandy bridgu nima veze, vzemi najcenejšega, noctua nh-d14 je pa top zračni hladilnik, boljšega kot to ni (vsaj za tako ceno ne)
Pri grafični pa glej teste v igrah, na tvoji resoluciji
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

Šmexguy ::

@6151... Zakaj nimajo RAM-i veze pr sandy bridgu. Logika je večja frekvenca, hitrejš je. Seveda se motim ampak ne vem zakaj je tako. Časi se resnično spreminjajo... :)

DarkSensei ::

Šmexguy je izjavil:

@hojnikb... Te nove grafe bodo gotovo drage, kajne?

Imam pa še eno vprašanje. Bo proc i7 3820 kompaktibilen z Asusovo P8Z68 http://www.mlacom.si/asus-p8z68-v-pro/g... ?

Rabil bi še pomoč pri izbiri grafične oziroma na katere podatke se gleda.

Hvala za pomoč.

Keep on posting...


3820 je LGA2011 oz. Sandy Bridge E, Z68 pa je chipset za LGA1155 (Intel 2600k etc). Torej, ne, ni kompatibilno.

Šmexguy ::

@DarkSensei... Misliš da je bolj pametno počakati na Ivy bridge?

Tomson ::

Razlika bo tako minimalna, da je zanemarljiva. ----> KLIK

Kot je razvidno iz benchmarkov je i5 2500k za gaming praktično enak prihajajočemu 3820.

Če čakaš lahko čakaš večno. Ko bo zunaj 3820 bo napovedan že 4840 in nato 5900, itd ...

Če potrebuješ računalnik danes, ga kupi danes, 3820 ne bo revolucionaren.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

DarkSensei ::

Če bi jaz kupoval procesor za LGA2011, bi vzel vsaj 3930K (6 jeder). Namesto 3820 raje vzemi raje "navaden" Sandy Bridge oz. če se ti da čakat, počakaj na Ivy Bridge, čeprav bo razlika v performancu minimalna.

Tomson ::

By the time the 3820 is available for purchase early next year, Ivy Bridge will be just about a quarter away. For desktop users Ivy Bridge is really only going to bring lower power consumption and a better integrated GPU.

For everyone else, if you need a desktop system today - the LGA-1155 Sandy Bridge is still a viable option. There's always something better around the corner but I have no issues recommending either that you buy now or you wait for IVB. If you can wait, you'll be getting a cooler CPU with better integrated graphics and faster Quick Sync.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Šmexguy ::

V zadnje ko sem kupoval comp (sestavljenega- core2duo 2.3Ghz, 4GB RAM, GeForce 8800 GTS. 3 leta nazaj) in ko sem ga kupil je bil čez mesec dni praktično zastarel. Ven so prišle nove grafe, proci, vse je bilo pol ceneje.
Tako da bi se sedaj trdno prepričal kaj kupujem.

Hvala Slo tech-ovci za pomoč.

Torej bo padla ASUS P8Z68-V PRO/GEN3 in i5 2500k.

Še grafa pa mam sestavlen komp.

Keep on posting...

Tomson ::

Če boš gledal za boljšo grafiko predlagam ali Geforce GTX570 ali Radeon HD6970 - Dokaj izenačeni grafični kartici za dobrih 300€. ---> KLIK

Glede na to pa da je npr. sploh proizvajalec ASUS - HD6970- ali -HD6950- (malo cenejša varianta) tišja od GTXov, bi sam vzel eno od teh:

- ASUS HD6950 za 250€
- ASUS HD6870 za 350€
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Šmexguy ::

@Tomson... Koliko je pa praktične razlike med tema dvema grafama? Tistih 90Mhz razlike pri jedru in 500Mhz pri spominu? Me bl vleče k Radeon k pa k GeForce.
Se da te grafe overclockat z prej predlagano Asus P8Z68-V PRO/GEN3? Če overclockaš koliko dejansko pridobiš poleg reskiranja grafe?

Keep on posting...

_IKE_ ::

@Šmexguy


Sharkoon Tauron Green
http://direkt.jacob-computer.de/Geh%E4u...

Prostorno ohišje z 5 že vgrajenimi ventilatorji in regulatorjem ventilatorjev


Corsair Gaming Series 700w
http://direkt.jacob-computer.de/Netztei...


700W 80 + napajalnik glede nato, da bo sistem glede na psu calculatorje na netu porabil nekje okoli 480 vatov je 700 krepko preveč. Načeloma bi bil dovolj že napajalnik 600-650 w 80+, a sem dal 700w, predvsem če boš kdaj kasneje namestil kakšno bolj požrešno grafično kartico


Intel Core i5 2500K
http://direkt.jacob-computer.de/Prozess...


trenutno best proc na trgu glede razmerja price/ performance, »močnejše« procesorje po moje nima smisla kupovat, sploh za osebno rabo. Kasneje ga lahko naviješ na 4300-4500 brez večjih težav zato je sestavi priložen tudi boljši cpu hladilnik . Če ne misliš navijat potem bo zadostoval priložen box Hladilnik.

NOCTUA CPU NH-D14
http://direkt.jacob-computer.de/K%FChle...

eden najboljših hladilnikov na trgu , svoje delo bo dobro opravil tudi ob navitem procesorju ( cenejša alternativa je mugen 3, ki je cenejši za cca 33 eur ). Kot rečeno če ne boš navijal potem bo zadostoval priložen box hladilnik.


ASUS P8Z68-V PRO/GEN3
http://direkt.jacob-computer.de/Mainboa...


v sestavi je tvoja že izbrana plošča. Dodajam še 20 eur cenejšo alternativo z istimi funkcijami kot jih ima asus - ASRock P67 Extreme4 Gen3(http://direkt.jacob-computer.de/Multime...
Pci ex 3.0 deluje samo z ivy brige procesorjem, grafične kartice z 3. 0 še sploh ni na trgu, poleg tega pa še pci ex 2.0 ni do konca izkoriščen z sedanjimi high end karticami

Team TeamGroup Elite 1.5 V 1333mhz 16 GB
http://direkt.jacob-computer.de/Speiche...

Trenutno je trgu zelo malo aplikacij ki bi porabile 8 gb rama, je pa cena rama res ugodna. Glede frekvenc pa, te so pomembne za extremne navijalce, kar pa ti glede na tvoje poste nisi, torej bo 1333 čisto dovolj, kot tudi »samo 8 gb rama«. Za 1155( sandy bridge) mora ram imet voltažo 1.5 V.

SSD Crucial m4 –128gb
http://direkt.jacob-computer.de/Festpla...

Na ssd-je se bolj malo spoznam, vidim pa da je tale cruical m4 kar dobro ocenjen po forumih


Samsung HD103SJ f3 spinpoint
http://direkt.jacob-computer.de/Festpla...


Eden najboljših hdd diskov, glede nato da pa si omenil da boš uporabil svoj stari disk, potem nakup novega ni potreben. Če pa se odločiš za nakup novega hdd potem vzemi tega iz naslova.

XFX Radeon HD 6870
http://direkt.jacob-computer.de/Grafikk...


Različica z dvema ventilatorjema za boljše hlajenje. Grafična bo popolnoma zadostovala tvojim potrebam, glede na to da si omenil da se ti zdi gtx 570 preveč.
Primerjava z 560 TI
http://www.anandtech.com/bench/Product/...
in 570gtx
http://www.anandtech.com/bench/Product/...

Meni osebno te razlike v performancu ne upravičijo razlike v ceni - cca 190 eur za 560ti in cca 280 za 570 gtx. Odločitev katero grafično je seveda tvoja.

LG GH24NS50 Super
http://direkt.jacob-computer.de/Laufwer...

Optična enota - Dwd rw


Warenkorb: 1.082,90 €




Cene so iz nemške spletne trgovine http://direkt.jacob-computer.de/ pri čemer je treba končni ceni 1082 dodati še 30 za poštnino. Torej 1112 Eur ali ustrezno manj če ne boš vzel HDD diska, ali mugen 3 namesto noctue in asrockovo osnovno ploščo namesto asusove.

Ker pa ti Nemci pošljejo samo komponente in če ga ne znaš sestavit računalnika sam, ga daj sestavit kakšnemu znancu ki se na to spozna ali na servis ( kjer bi sicer bilo dobro da si zraven ko ga sestavljajo v izogib kakšni »menjavi« )


Monitor ?

hojnikb ::

Šmexguy je izjavil:

@Tomson... Koliko je pa praktične razlike med tema dvema grafama? Tistih 90Mhz razlike pri jedru in 500Mhz pri spominu? Me bl vleče k Radeon k pa k GeForce.
Se da te grafe overclockat z prej predlagano Asus P8Z68-V PRO/GEN3? Če overclockaš koliko dejansko pridobiš poleg reskiranja grafe?

Keep on posting...

Frekvence med grafami različnih firm in tudi jeder nimajo nobene veze na performance.Nemorš kr direkt primerjat po frekvencah.
Pa tud pri spominu ne pomen višja frekvenca nujno višje prepustnosti; lahko majo grafične različno širino rama (128bit vs 256bit recimo)
#brezpodpisa

Šmexguy ::

@IKE... Hvala za trud in popolno pojasnitev zakaj prav ta komponenta. I like your style :D
-Sam sem gledal 800W vendar zdaj po psu calculacijah bo 700W čisto dovolj.
- i5 2500K nujno. Nisem še prebral komentarja ki bi priporočal karkoli drugega
- Noctua NH-D14 nujno
- Pri matični mislim da bom ostal pri Asuski ker imam pač rad zanesljivo (mogoče future-proof) matično.
- RAM Ok.
- Za SSD so mi pa bolj svetovali naj vzamem samsung 830, vendar na drugem forumu piše da naj bi imel zastarel kontroler? Hmmm...
- Za grafo mislim da bom šel kar z ASUS Radeon HD 6950 2GB DCII
- Optične enote, monitor... to je pa ostalo še od starega kompa

Zanimiva tale nemška stran. Občutno nižje cene. Vendar je zanesljiva? Si že kaj naročal preko njih? Kako je s plačilom?

Sestavljal bom sam. Imam mnogo izkušenj vendar s starejših sistemov. Sedaj sem malo zadaj ostal glede hw vendar v 2 dneh kr v flow prišel. Servis nikoli in nikdar, rajš nimam nč.

Hvala ti ker si si vzel čas za tak dolg post.

@hojnikb... Mislim da bom izbral ASUS Radeon HD 6950 2GB DCII. Mnenje?

Keep on posting...

hojnikb ::

Opcija je tudi 560Ti ki je malce slabša od 6950 (odivsn od špilov)
#brezpodpisa

6151 ::

Šmexguy je izjavil:

@6151... Zakaj nimajo RAM-i veze pr sandy bridgu. Logika je večja frekvenca, hitrejš je. Seveda se motim ampak ne vem zakaj je tako. Časi se resnično spreminjajo... :)


Pri navijanju je vseeno(!Razen pri res ekstremnih frekvencah, ki jih ti nikoli ne boš dosegel!), če je 1333 ali recimo 1666 mhz ram, razlika se opazi samo v benchmarkih (za rame seveda)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Mustang2142 ::

Če nočeš da ti komp "zastari", kot si omenil, raje počakaj na nove amd grafične.

_IKE_ ::

Šmexguy je izjavil:

@IKE... Hvala za trud in popolno pojasnitev zakaj prav ta komponenta. I like your style :D
-Sam sem gledal 800W vendar zdaj po psu calculacijah bo 700W čisto dovolj.
- i5 2500K nujno. Nisem še prebral komentarja ki bi priporočal karkoli drugega
- Noctua NH-D14 nujno
- Pri matični mislim da bom ostal pri Asuski ker imam pač rad zanesljivo (mogoče future-proof) matično.
- RAM Ok.
- Za SSD so mi pa bolj svetovali naj vzamem samsung 830, vendar na drugem forumu piše da naj bi imel zastarel kontroler? Hmmm...
- Za grafo mislim da bom šel kar z ASUS Radeon HD 6950 2GB DCII
- Optične enote, monitor... to je pa ostalo še od starega kompa

Zanimiva tale nemška stran. Občutno nižje cene. Vendar je zanesljiva? Si že kaj naročal preko njih? Kako je s plačilom?

Sestavljal bom sam. Imam mnogo izkušenj vendar s starejših sistemov. Sedaj sem malo zadaj ostal glede hw vendar v 2 dneh kr v flow prišel. Servis nikoli in nikdar, rajš nimam nč.

Hvala ti ker si si vzel čas za tak dolg post.

@hojnikb... Mislim da bom izbral ASUS Radeon HD 6950 2GB DCII. Mnenje?

Keep on posting...



1. 700W 80+ napajalnik je overkill za potrebe povprečnega uporabnika( tudi tvojega sistema ), vendar je v sistemu zaradi kasnejše potencialne rezerve. Poleg tega pa z povečevanjem moči napajalnika "povečuješ" tudi račun za elektriko. Ok , če ga drugi plačujejo ni problem , če pa sam....

2. 2500k, noctua 14 in asus so dobra kombinacijam ram pa tuid ne povzroča težav,vsaj jaz jih nisem zasledil.

3.Glede SSd, prenesel sem pač neko splošno mnenje zaznano na forumih ki pravi da je m4 precej zanesljiv, samsung pa hitrejši vendar še "mlad" na trgu. Še enkrat gre Kot pa sem že prej zapisal na SSd se ne spoznam ravno, se bom spomladi ko bom menjal računalnik še temeljiteje izobrazil, zato ti naj drugi povedo več glede SSd

4. Grafična : 6870 je bila nek vmesni predlog med minimum in maksimumom kar so ti predhodniki predlagali. Tu (http://www.anandtech.com/bench/GPU11/18... si poglej performanse grafičnih kartic. Sam osebno bi se ravnal po principu da mora biti cena v sorazmerju performanc; torej če je 25% dražja, naj bo tudi tu nekje (20-25%) tudi hitrejša.

5. Resolucija monitorja ?

6. Direct jacob je zanesljiva, sam osebno še nisem naročal od njih( bom pa spomladi ko bo menjava na vrsti, namen je bil že sedaj vendar se je zaradi drugih stvari vse skupaj prestavilo na spomlad ) , je pa kar nekaj uporabnikov kupovalo pri njih tu gor in nihče ni "jamral" o kakšnih težavah. Plačilo - vnaprej : paypal, kreditna, bančno nakazilo.

Tomson ::

Šmexguy je izjavil:

@Tomson... Koliko je pa praktične razlike med tema dvema grafama? Tistih 90Mhz razlike pri jedru in 500Mhz pri spominu? Me bl vleče k Radeon k pa k GeForce.
Se da te grafe overclockat z prej predlagano Asus P8Z68-V PRO/GEN3? Če overclockaš koliko dejansko pridobiš poleg reskiranja grafe?



Razlika med GTX570 in HD6970 je neopredeljiva kajti po testih je v 1/3 hitrejša GTX, v 2/3 je hitrejša HD, v 3/3 pa sta izenačeni. Je pa defenitivno HD6970 bistveno tišja in hladnejša, sploh tista od Asusa v linku. Je pa Radeon malo v prednosti pri višjih ločljivostih.

The triple slot ASUS cards are supposedly the quietest custom - vendor cooling solution


Kartic v tem rangu ne rabiš navijat! :)

3.Glede SSd, prenesel sem pač neko splošno mnenje zaznano na forumih ki pravi da je m4 precej zanesljiv, samsung pa hitrejši vendar še "mlad" na trgu. Še enkrat gre Kot pa sem že prej zapisal na SSd se ne spoznam ravno, se bom spomladi ko bom menjal računalnik še temeljiteje izobrazil, zato ti naj drugi povedo več glede SSd


M4 je hitrejši od Samsunga 830!

Sicer pa je tale post dovolj zgovoren:

Just for anyone choosing an SSD i thought i would do a bit of a comparison.

My choice after owning the Crucial M4 was to sell it and get a Samsung 830

Crucial M4
Included nothing with the SSD
Packaging was plain
Build quality was average
Unstable with some chipsets (Google it)
Very fast

Now the Samsung
Included brackets and cables and software
Awesome packaging, it felt like it was an early christmas
build quality was the best of any SSD i have seen
7mm thin, comes with bracket to make it 9mm too!
Stable with anything
Has software that lets you update firmware and clone drives and stuff
free norton ghost
lower specs, but did not notice any perf drops

Why do poeple rave of the crucial when its clearly not as good as the Samsung?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

Šmexguy ::

@IKE... Prej si omenil da i5 se da brez težav navit na 4300-4500. S tem si mislil da se da overclockat na 4,3-4,5 GHz? Brez reskiranja proca? Je varno?

Na strani http://www.hoh.de so še bolj ugodne cene. Torej edino vprašanje je samo še garancija. Da ne bo treba nazaj v Nemčijo pošiljati.

Resolucija: 1920x1080

@Tomson... Hvala ti

Keep on posting...

TOP ::

Jaz bi še vedno raje razmislil o Gigabytki,ker pri 1155 so fenomenalne plate.I5 se da brez težav dat na 4,5 pod pogojem,če ti bo proc delal stabilno sam potrebuješ dobro hlajenje,racimo z D14 gre sam ne pa pod polno obremenitvijo.

_IKE_ ::

Glej podpise ljudi pa boš videl da ima večina 2500K OC na vrednost med 4300-4500.
Obstaja tudi en kup navodil kako to naredit ( oc ) , ene sem tako nahitro preletel in so se mi zdela enostavnejša kot za 775.
But again, kljub oznaki K ( možnost navijanja ) se lahko slabo konča vse skupaj, torej še vedno obstaja neko tveganje

@tomson tisti post sem tudi sam videl ...tomHW?

tomHW pravi: "Samsung's 830-series SSDs are arguably the fastest MLC-based consumer drives, generally outpacing Crucial's m4" vir http://www.tomshardware.com/reviews/buy...

tale test sicer za 64 gb tudi pravi da je samsung hitrejši
http://www.tomshardware.com/reviews/tes...

Vendar kot sem že zgoraj zapisal, 830 je zunaj od oktobra, m4 nekje od marca.....

But again, z SSD nimam izkušenj....



hoh de....ima dražjo poštnino..50 eur za paket nad 10kg...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Tomson ::

Kolikor sem bral teste po netu neke enormne razlike med njima v hitrosti ni, v kakšnih benchih je hitrejši M4, v kakšnih 830, je pa v povprečju M4 malo hitrejši. V številkah. V praksi sta enaka.

Sem pa sedaj res še malo pobrskal in na določenih straneh pišejo da je hitrejši M4, na drugih da je hitrejši 830. Ampak razlike niso velike, tako da faktor hitrosti tukaj ne igra velike vloge.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

_IKE_ ::

Samo cene teh ssd-jev so pa še kar lepe...nekako bi pričakoval da jim bodo cene malo padle zaradi izpada klasičnih hdd, pa temu ni tako.

Tomson ::

Sedaj so šele "zavohali" priložnost. Cene klasičnih diskov vsaj še pol leta ne bodo padle (govori se celo o podražitvi) saj menda proizvodnja zamuja s 60-miljoni enot.

Sedaj se marsikdo odloči za SSD namesto klasični disk in tukaj bodo nekateri proizvajalci zaslužili dvojno, najprej na visokih cenah klasičnih diskov, ki jih niti ne uspejo proizvest glede na povpraševanje in še z SSD diski, katerih prodaja se strmo vzpenja po podražitvi klasičnih diskov.

Zakaj bi torej cenili artikle katerih povpraševanje raste? :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

_IKE_ ::

Po eni strani je smiselno, po drugi pa bi zaradi povečanja proizvodnje cene morale pasti.

Sem pa preletel zadnjih par strani ssd teme, zanimiva in hitra reč tale ssd, živi pa očitno ne dolgo...

SSD pa SAMO samsung ali intel ...

Šmexguy ::

@IKE... Torej si spremenil mnenje. Ok torej pade Samsung 830. Ali se splača 128Gb ali je 64Gb dovolj?

@Tomson... HD 6850 se kamot navije http://www.geeks3d.com/20101227/transfo... . Vsaj tko piše. Mnenje?

Hvala vsem vam za pomoč

Keep on posting...

_IKE_ ::

Kljub vsemu bi dodal še crucail m4( sem takole na hitro preletel razne forume pa ni bilo veliko slabih besed preko njega )....

Tisti zapis je bil vezan na info katero sem pobral da intel pa samsung edina delata ssd-je v celoti sama, drugi s pomočjo komponent drugih proizvajalcev ..

6151 ::

Še glede cpu hladilnika
Jaz sem ravno sedaj dobil nh-c14, in temperature so naslednje:
idle: stock 42°C / nh-c14 28°C
load*: stock 80-90°C / nh-c14 50°C

*po 5 minutah 100% obremenitve na 3.4 Ghz

Nh-c14 je skoraj enak nh-d14
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

hojnikb ::

Šmexguy je izjavil:

@IKE... Torej si spremenil mnenje. Ok torej pade Samsung 830. Ali se splača 128Gb ali je 64Gb dovolj?

@Tomson... HD 6850 se kamot navije http://www.geeks3d.com/20101227/transfo... . Vsaj tko piše. Mnenje?

Hvala vsem vam za pomoč

Keep on posting...

novih hd 6950 se ne da več odklenat; lahk jo pa naviješ...
#brezpodpisa

Šmexguy ::

Evo slotech-ovci.

Po temeljitem razmisleku med vašimi predlogi in lastnim brskanjem forumov ter review-ov sem prišel do naslednje konfiguracije. Prosim za komentarje za/proti.

My ultimate Slo tech gaming comp:D
- Thermaltake Chaser MK-I schwarz ATX
- Asus P8Z68-V PRO/GEN3 Z68 ATX DDR3
- Intel Core i5 2500K 4x3.30GHz So1155 Box
- Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vangeance Blue (2x)
- Asus AMD Radeon EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5
- Noctua NH-D14
- Corsair Gaming Series GS700
- Samsung SSD 830 Serie 64Gb

Hvala lepa VSEM za komentarje, predloge, obrazložitve. Še posebej hvala Tomson, IKE in hojnikb.

Keep on posting...

tidze091 ::

kok to pride vse skup
Me :D

_IKE_ ::

Šmexguy je izjavil:

Evo slotech-ovci.

Po temeljitem razmisleku med vašimi predlogi in lastnim brskanjem forumov ter review-ov sem prišel do naslednje konfiguracije. Prosim za komentarje za/proti.

My ultimate Slo tech gaming comp:D
- Thermaltake Chaser MK-I schwarz ATX
- Asus P8Z68-V PRO/GEN3 Z68 ATX DDR3
- Intel Core i5 2500K 4x3.30GHz So1155 Box
- Corsair 8GB KIT PC3-12800U DDR3-1600 CL9 Vangeance Blue (2x)
- Asus AMD Radeon EAH6950 DCII/2DI4S/2GD5
- Noctua NH-D14
- Corsair Gaming Series GS700
- Samsung SSD 830 Serie 64Gb

Hvala lepa VSEM za komentarje, predloge, obrazložitve. Še posebej hvala Tomson, IKE in hojnikb.

Keep on posting...





Bočni 200mm ventilator še dokupiš, pa je to to...

Frenckie ::

Preveri, če ima Noctua NH-D14 dovolj placa za montažo.
Da bo pravilno obrnjen - glede ventilatorja.
Ja jaz sem v preteklosti načrtoval zamenjavo hladilnika,pa polovico najdenih ni bilo mogoče namestiti zaradi bližnjih hladilnih reber. Ko boš imel plato, izmeri prostor, ki ga naj bi zasedel novi hladiknik . Upoštevaj pravilno usmerjenost pretoka zraka-višina spodnjega dela-ostale dimenzije.

Šmexguy ::

@tidze091... Vse skupaj stane 1100€. Cena pod mojim budgetom. Very happy :D

@IKE... Priporočaš kakšnega? Kolikor sem gledal ni pretirane izbire.

@Frenckie... Sem pobrskal po tujih forumih in ljudje imajo kombinacijo Asus P8Z68-v PRO GEN3 in NOCTUA NH-D14. Edino kar sem prebral da je Asuska malo krhka, Noctua ima pa 1200g. Misliš da bo zdržalo?

Keep on posting...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komponente za Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5413122 (11596) 69charger
»

nov računalnik - ocena konfiguracije (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9310198 (7898) gregor
»

Gamerski računalnik do 1500€! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8212634 (10568) s51as
»

Nakup gaming PC za 1100 - 1200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8012538 (11482) IvoJan
»

radeon hd 6970 ali gtx 570 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21735619 (32447) fr4nc

Več podobnih tem