» »

Komponente za nov PC

Komponente za nov PC

«
1
2

Procesor ::

Zdravo,

Prosim za pomoč pri nakupu komponent za nov PC. Ohišje bom obdržal staro (ATX), ostalo nabavim novo. Spodaj je napisano približno kaj imam v mislih. Nekje 500-600€ bi reskiral. Že v naprej hvala.

ASUS P7P55D-E
Tehnični podatki:
Velikost: ATX
Podnožje: Socket 1156
Vezno čipovje: Intel® P55 Express
Zvočna kartica: VIA VT1828S Audio 7.1
Grafična kartica:
Mrežna kartica 1: Realtek RTL8112L 10/100/1000
Mrežna kartica 2:
RAID 1: Intel® Matrix Storage Technology RAID
RAID 2:
Tip spomina 1: DDR III
Tip spominskega vodila 1: Dual channel
Tip spomina 2:
Tip spominskega vodila 2:


Intel® Core™ i3 550
Tehnični podatki:
Tip procesorja: Core™ i3
Jedro: Clarkdale
Frekvenca procesorja: 3200 MHz
Podnožje procesorja: Socket 1156
Tehnologija izdelave: 0.032 µm
Predpomnilnik (L2 Cache): 512 kB
Frekvenca FSB/HT:
Tip jedra: Dual Core


G.Skill PC3-12800 "RipJawsX" KIT 4096 MBTehnični podatki:

Tehnični podatki:
Tip pomnilnika: DDR III
Kapaciteta: 4096 MB
Frekvenca: 1600 MHz

Opis:
* Model: F3-12800CL9D-4GBXL
Lastnosti
1,5 V
2 x 2048 MB
9-9-24
Aluminijast hladilnik
CL=9
NON-ECC
Unbuffered


ASUS Radeon HD 5450 "Silent"
Tehnični podatki:
Procesor: Radeon HD 5450
Frekvenca grafičnega procesorja: 650 MHz
Frekvenca pomnilnika: 800 MHz
Tip pomnilnika: DDR 2
Količina pomnilnika: 1024 MB
Vodilo: 64 bitno
Microsoft DirectX: 11
OpenGL: 3.2
Tehnologija izdelave (v µm): 0.04
Število procesorskih enot: 80
Priključek: PCI-Express™ 16x


LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2

Tehnični podatki:
Velikost: ATX
Nazivna moč: 550 W

Opis:
Karakteristike:
+ 3.3 V: 35 A
+ 5.0 V: 40 A
+ 12V (1) : 16 A
+ 12V (2) : 18 A
- 12 V: 0,8 A
+ 5Vsb: 2,5 A
* 140 mm ventilator
Električni priključki
1 x 24-pinski ATX
1 x 4-pinski +12 V EPS
1 x 6/8-pinski PCI Express
4 x Serial ATA
4 x 4-pinski IDE MOLEX
1 x 4-pinski FDD MOLEX


Western Digital WD5000AAKX "Caviar® Blue
Tehnični podatki:
Kapaciteta: 500 GB
Število obratov: 7200 RPM
Priključek: Serial ATA III
Dostopni čas: 8.9 ms
Predpomnilnik (Cache): 16 MB
Tip trdega diska: HDD
  • spremenilo: Procesor ()

kmetek ::

a lahko prosim editiraš tvoj dolg post v neko razumno obliko? ne rabimo vsega veš.

jazbec ::

zelo slabo, zelo zelo slabo

ločene zvočne ne rabiš, razen če se ukvarjaš s njo
obdrži še disk (saj so cene sedaj nenormalno visoke) in optično enoto

ASRock Z68 Pro3
100.80 €

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
199.60 €

TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
45.00 €

MSI GeForce GTX 560 Ti 1GB Twin Frozr II OC
217.20 €

.Rasurbo Silent & Power 650W - AKCIJA
45.00 €

Skupaj: 607.60 € na dinokomp

Nwanko ::

Si me glih prehitel, no evo podobna konf. disk obdrži, jazbec-ova sestava ma bolšo grafo.

Procesor ::

Super hvala ! Grafična in procesor sta mi draga u pi... Igrc ne igram dosti, tako da bi lahk bla kaka slabša grafična. Procesor, ajde reskiram. Pri RAM-ih je napisano 1,5V ali 1,65V kak je s tem? A je matična dobra? Ni iščem nekaj hudega, rad bi samo imel mir kakih 5 let, preden mu začne zmanjkovat moči:)

EVO SEM SKRAJŠAL MOJE PREJ NAPISANE KOMPONENTE NA ZAHTEVO KMETEKA:

ASUS P7P55D-E
Intel® Core™ i3 550
G.Skill PC3-12800 "RipJawsX" KIT 4096 MB
ASUS Radeon HD 5450 "Silent"
LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2
Western Digital WD5000AAKX "Caviar® Blue

opeter ::

Daj prvo napiši, kakšne igre sploh igraš. Ker si napisal:

Igrc ne igram dosti, tako da bi lahk bla kaka slabša grafična.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Procesor ::

Pravzaprav jih sploh ne igram, sem že odrasel:). Kak poker vžgem na FB to je pa to :).

kmetek ::

jazbec: a ti delaš v dinotu?

jazbec ::

ne, zakaj?
pač pri njih delam sestave saj so pri nas najbolj ugodni

Procesor
povej točen namen uporabe
če ne igraš iger je dovolj integrirana grafa in nerabiš ločene

Procesor ::

Zdajšni računalnik sem kupil pred 8 leti in je bil res huda mašina za takrat. Vendar prej ko slej računalnik postane starina in začne vse štekat-ko brskaš po netu, ko odpiraš dokumente, trdi disk rabi preveč časa da kaj prekopira itd. In tega imam že poln k. in si želim kupit en relativno dober računalnik, da bom spet imel nekaj let mir. Igric ne igram (trenutno) a hočem eno solidno grafično, tako da če se mi zahoče igrat lahko igram. Torej je poudarek na RAM-ih, Procesorju in matični plošči (obvezno ASUS-trenutna dela že 8 let u nulo). Ostalo pa nekaj nad povprečjem. Obvezno 2 diska, enga za OS in drugega za ostalo (lahk hitro formatiraš comp in živiš dalje:) ). To je to

69charger ::

Dva diska sta traparija,lahko narediš preprosto razdelitev diska na dva dela/particije.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Procesor ::

Ko disk crke pa zamenješ particijo:). Vse se da. Lahk kdo razloži razliko med temi procesori?

Intel Core i3-550 (3,20Ghz, 4MB) BOX 85.20 €
Intel Core i3-560 (3,33Ghz, 4MB) BOX 136.80 €
Intel Core i5-650 (3,20Ghz, 4MB) BOX 150.00 €


Med prvim in drugim je opažena razlika (za laično oko) samo v 0,13Ghz in v ceni:). Podobno med i3 in i5 - kaj sploh to pomeni --> i3/i5 ??

69charger ::

Jah saj tudi če imaš dva diska ti gre lahko drugi disk na katerem so podatki in si na istem. Razen če boš dal dva diska v RAID in naredil particije,če en odleti imaš drugega.

Razlika med tistimi procesorji: prva dva sta i3,torej sta le dvojedrna,razlikujeta se pa samo po frekvenci delovanja. Tretji je i5,ki je pa isto dvojederen,z razliko da ima turboboost(nabije frekvenco na 3,5ghz). Torej se i5 ne splača proti drugemu i3.

EDIT: Aja pa vsi proci so na podnožju 1156 ki je odvečen,glej 1155.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

cene procom rastejo!!!!!

Nwanko ::

Glej če kupuješ zdaj sistem vzameš 1155,kjer bo možna nadgradnja na ivy,če ne igraš iger ti je integrirana dovolj.Tak da ta dnar raje porabi za kak ssd.

Procesor ::

Ja katero plato (asus) in procesor(intel) pol predlagate? To dvoje bi rad imel čim boljše, v skupni vrednosti cca 280€.

dzinks63 ::

cene procom rastejo!!!!!

€ pada (Grki), podražilo se bo vse kar je iz uvoza, ne samo računalniška roba. Ok, za cene diskov so še drugi vzroki.

jazbec ::

ASRock Z68 Pro3
100.80 €

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
199.60 €

TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
45.00 €

Crucial m4 SSD 64GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
110.40 €

ASUS GeForce GTS 450 1GB DirectCu
118.80 €

.Rasurbo Silent & Power 550W - AKCIJA
36.00 €
Skupaj: 610.60 € na dinokomp

za sistem in programe imaš ssd
hdd pa vzami ko bodo cene dol padle, za zdaj uporabi starega

kombinezon ::

Enako bom jst po 7 letih zamenjal kisto, ker ne morem več normalno poganjati določenih programov. Ne igram iger tako da bom uporabljal le integrirano grafo od i5.

http://www.mlacom.si/konfigurator?mycon...

Imam malo večji budget kot Procesor. cca do 900€.
Ohišje in napajalc sta dolgoročna naložba(vem da za trenutni sistem ne rabim tako močnega napajalca).Zanima me koliko je kaj glasen stock cpu hladilnik na teh novih procesorjih.

Rabim predvsem tih odziven sistem z veliko procesorske moči za kšn Matlab, Mathematico. Bi poprosil za kakšen komentar sistema.
lp

gruntfürmich ::

kdor je varčen bo kupil max i5 2400. samo 4% manj slab kot 2500.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jazbec ::

ASRock Z68 Pro3
100.80 €

Intel Core i7 2600K (3,40Ghz, 8MB) BOX
285.60 €

TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
45.00 €

Corsair Force Series 3 F120 - 120GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
174.00 €

Fractal Design Define R3 Black Pearl USB3.0
103.20 €

Corsair Enthusiast Series TX 650W V2 - 80+ Bronze
85.20 €

Skupaj: 793.80 € na dinokomp

blu-ray pa vzami tam, kjer je najbolj poceni

kmetek ::

pa zakaj vsi ta rasurbo? corsair baje crkuje max.

BALAST ::

Saj rasurbo tudi crkuje, samo verjetno ima Dinokomp hitro zamenjavo v primeru crkota. Meni je 550W rasurbo crknil ko sem gnal 400W mašino OC.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

novinec09 ::

BALAST:
To si imel onega za 25€? Ker za te sem slišal, da so bolj, kot ne za Office mašine-niso ravno močni.

Sam imam RAPM650 = 2600K@4,2Ghz, GTX560Ti, 16GB, 6X HDD, 2X DVD, 6x 120mm vent., 2X 140mm vent. - cca pol leta že vse skupaj dela BP.
Imam pa napajalnik že od prej, preden sem nadgradil računalnik.
Pred tem sem imel Corsair TX 650W, ki je postal čez čas kar precej glasen (Rasurbo je še dandanes skoraj neslišen),ter po skoraj 2 letih je šel rakom zvižgat - nato sem kupil tega Rasurbota, ki pa je za moje pojme podcenjen napajalnik (Pred nakupom sem iskal teste po netu in našel kar pecej podrobnosti z Cougar napajalniki in na koncu ugotovil, da so RAPM napajalniki od Rasurbota v resnici preoblečeni Cougarji).

Freaxx ::

gruntfürmich je izjavil:

kdor je varčen bo kupil max i5 2400. samo 4% manj slab kot 2500.


2400 ali 2500k, 2500 je manj p/p v primerjavi z 2400, medtem ko je navit 2500k top shit. 2400k bi biu zakon :P

janezek67 ::

jazbec je izjavil:

ASRock Z68 Pro3
100.80 €

Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
199.60 €

TeamGroup Elite 8GB 1333Mhz cl9 KIT - 1.50V
45.00 €

Crucial m4 SSD 64GB - SATA3 - 6Gb/s SSD
110.40 €

ASUS GeForce GTS 450 1GB DirectCu
118.80 €

.Rasurbo Silent & Power 550W - AKCIJA
36.00 €
Skupaj: 610.60 € na dinokomp

za sistem in programe imaš ssd
hdd pa vzami ko bodo cene dol padle, za zdaj uporabi starega


Prvemu tipu ste predlagali mašino, ki jo ne rabi. Dela standardne stvari in občasno špila nezahtevne igre. Zraven pa naj po predlogu da v svojo mašino 8 let star disk. Ki je po možnosi je še IDE. Pa na robu delovanja.

Vem da so diski dragi, menda so na sestavi si sedaj Spinpointi okoli 70€ v akciji. No kje so najcenejši, boš že našel. Tule je en moj predlog, ni tako zmogljiv kot gornji, vendar praktično razlike v normalnem delu ne boš zaznal.


1 x AMD A6-3650 (2.60Ghz, 4MB) BOX
1 x Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB
1 x Corsair Vengeance 8GB 1866Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x ASUS F1A75-M PRO
1 x .Maxcube Vortex 3620 Black 550W Silent
1 x SATA Sony NEC AD-7280S

Skupaj 460.40 €

Še malce pojasnila - disk potrebuješ, SSD 64BM ni dovolj, okoli Spinpointa ne bomo diskutirali.

Procesor A6-3650 je drugi najmočnejši Lyano, razlika do prvega ni tako velika kot je velika cena. Hitri rami so pri temu procesorju žal nuja, zato malce dražja izbira. Plata solidna, hotel si ASUS. Ohišje kot ohišje, DVD tudi. SSD po potrebi.

Glede naslednjih 8 let, me skrbi, da prihajajo ARM-ji na sceno in se zna zgoditi, da bodo programi in ves razvoj tekli v to smer. Windows 8 bo zagotovo gladko tekel na Lyanih.

Zgodovina sprememb…

Procesor ::

ehhh, nihče ni všečkal moje izbire komponent:). Ne vem kaj je na tej plati, da mi je tak všeč (ASUS P7P55D-E). Ni blo kakega konkretnega komentarja glede nje...

RookY ::

ehhh, nihče ni všečkal moje izbire komponent:). Ne vem kaj je na tej plati, da mi je tak všeč (ASUS P7P55D-E). Ni blo kakega konkretnega komentarja glede nje...

Seveda je bil komentar na tvojo izbiro, pa si ga očitno spregledal.
Tvoja izbira plošče s 1156 podnožjem, je v tem trenutku že zastarela. Glej za ploščo s podnožjem 1155, ki bo podpirala tudi nove procesorje, ki še prihajajo.
Juhu juhu spet bom bruhu

Procesor ::

Hvala !

klinker ::

 dinokomp.si

dinokomp.si

Procesor ::

Evo, to bom kupil. Kaj pravite glede izbire plate in diska?

LC Power LC6550GP "Silent Giant" v2.2
ASUS P8Z68-V LX
Intel(R) Core™ i3 2120
Intel(R) Socket 1155 Stock Cooler
G.Skill PC3-17000 "RipJawsX" KIT 8192MB 2133 MHz DDR III
ASUS GeForce 210 512MB DDR 3 PCI-Express™ 16x
Samsung HD103SJ "Spinpoint(R) F3" 1000GB 7200RPM 32MB Serial ATA II

kmetek ::

malo prehudi rami za procesor? lahko bi se zadovoljil z 12800 ?

_IKE_ ::

z68 plošča za i3 2120 ?

h61 je glede na ostalo konfiguracijo čisto dovolj ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Zion10 ::

mirno vzem počasnejši ram

in ne jemlji ločene grafike, ti bo integrirana vrh glave.
Sam mam i7 2600k 8gb rama brez ločene grafike (tudi nimam za igre igrat) pa sem poskusil novi COD MW in dela komot na 24"(1920x1280). Rajši boljši proc.

Procesor ::

Ne ovladam tolk računalnikov zato pojma nimam kaj so rami 12800 in kaj je h61. Prosim, če mi to bolj enostavno povesta. Če je kaka druga plata mišljena pod h61 prosim s celim imenom, da jo lahk poiščem in nabavim:). Kaj pa disk, je dober in kompatibilen s plato?

Aha, ne rabim grafične. To je dobra informacija. Tnx. Kir proc bi pa potem vbodel napesto teg, ki ga imam jaz napisanega?

nadaljujemo po SLO-ZDA :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Procesor ()

kmetek ::

12800 hitrost rama
h61 chipset na matični
disk je več kot dovolj dober...
grafične ne rabiš do te mere, če samo surfaš in gledaš film in kake easy igre, ampak orenk easy.

Procesor ::

RAM-e ste verjetno mislili tele: G.Skill PC3-12800 "RipJawsX" KIT 4096 MB

Plato moram pa izbrat eno izmed teh na tej spletni strani:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

koliko sem gledal ima ASUS P8Z68-V LX edina integrirano garfično od teh do 120€. A bi mogoče kupil katero tisto cenejšo in posebej grafično?

kmetek ::

Procesor ::

Aja, samo frekvenca da je nižja. Sem zgleda zmotno mislil da višja ko je frekvenca boljše je za računalnik:). Super, hvala Kmetek pa sem po tvoji zaslugi prišparal dobrih 30€ Mi lahk še glede plate svetuješ (glej link) in glede procesorja. Plato bi obvezno imel Asus 1155 in intelov procesor.

kmetek ::

tukaj si izberi kako h61...h67 ima integrirano grafično.....in lahko oba uporabita grafično od procesorja....p67 navijalska matična brez možnosti uporabe grafične od procesorja.
z68 vse v enem.

procesor imaš vrh glave potem Intel Core i3 2120 (3,30Ghz, 3MB) BOX 118.80 €

Procesor ::

Kaj pol vzamem to -->

ASUS P8P67 LE Rev 3.0
Intel(R) Core™ i3 2120
G.Skill PC3-12800 "RipJawsX" KIT 8192 MB

Pri tej matični je pod opisom GRAFIČNA KARTICA prazno polje. A to pomeni da moram kupiti grafično posebej? Počasi bomo zrihtali:)

kmetek ::

p67 je navijalski!!!! rabiš h61/h67 ali z68 plato, saj smo ti še napisali :)

Lonsarg ::

i3 2120 top zadeva zate, tut jaz sem lih enega naročil, ta proceosr je top shit, pa še poceni dokaj.

Ram, kupi najcenejšega možno, res brez zajebancije, hitrost RAMa drugje kot pri navijanju nima veze. Pol hitrejši ram, pa razlike ne boš opazil nikoli, tak je današnje cajte.

Plata, tukaj tudi glej med najcenejšimi, plata na hitrost ne vpliva. Ene par čist najcenejših nima gigabitne mrežne sicer(big fail), to pazi. Ampak več kot 70EUR ne dajat za plato.

No od pomembnih komponent ostane še disk. Če boš kupil SSD boš veliko profitiral. V petih letih ne bo bistvenega napredka v procesorju, grafike itak ne rabiš. Diski pa bodo čez 5 let najbrž večinoma SSD, ki so tudi 5krat hitrejši od trdih(hitrosti se BISTVENO razlikujejo od modela do modela, tako da treba zelo pazljivo pri nakupu, eni poceni sploh niso dost hitrejši od HDD...).
Je pa res da so dragi, tak da jaz bi na tvojem mestu naredil kompromis z 64GB diskom za operacijski sistem pa inštalacije programov. Za podatke pa pač še en disk normalen.

Evo ti ga predlog:
SSD 60GB 2.5'' SATA3 MLC, OCZ Agility 3

stane pod 100EUR in ima hitrost branja: 525MB/s, hitrost pisanja: 475MB/s

Kar pomeni, da mora matična plošča nujno podpirat Sata 3, da sploh dosežeš to hitrost!

kmetek ::

Ali pa kupiš pri meni novega, nikoli rabljenega Crucial M4 64GB + nosilec 2,5'' v 3,5'' za 100€. :)

Lonsarg ::

Sej ne da ti hočem otežiti prodajo, sam tvoj Crucial M4 64GB ima samo 95MB/s hitrost zapisovanja. Dobro zapisovanje je bistveno manj pomembno kot branje, ampak vseeno.

gruntfürmich ::

Lonsarg je izjavil:

Sej ne da ti hočem otežiti prodajo, sam tvoj Crucial M4 64GB ima samo 95MB/s hitrost zapisovanja. Dobro zapisovanje je bistveno manj pomembno kot branje, ampak vseeno.

zanimivo pa je, da eni izmed boljših testov kažejo ravno obratno sliko; http://www.anandtech.com/bench/Product/... da je m4>agily3, in če še uzameš v obzir da se SF kontrolerji katastrofalno pogosto kvarijo http://www.newegg.com/Product/Product.a... in http://www.newegg.com/Product/Product.a... poglej feedback, pa bo model v trenutku uzel kmetekovega m4...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Lonsarg ::

Za SSD mi na kraj pameti še ni padlo it teste gledat. Se opravičujem pol da napačen info dajem. Sem mislil da je odstopanje od specifikacije tam 10%. Očitno inštitucije, ki se ukvarjajo z lažnimi specifikacijami ne delujejo tukaj.

gruntfürmich ::

no pr. zato pa je forum da malo predebatiramo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kmetek ::

azgard: z nadgradnjo firmware gre preko 110-120MB/s je pa že prodan ;)

Lonsarg ::

Ja super ane:) Sj če bi bil keš bi si kak SSD omislu, tak pa gledam sam €/FPS pa ne rabm SSD:)

Kaj zdej Procesor si že kupu kej?:)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja PC

Oddelek: Kaj kupiti
101140 (903) clip
»

PC Intel I3 za 300€

Oddelek: Kaj kupiti
331453 (906) x45
»

nadgradnja za 400€

Oddelek: Kaj kupiti
475650 (4907) Shegevara
»

Nov računalnik - 800 eur

Oddelek: Kaj kupiti
272932 (2223) Janac
»

Računalnik do 1200€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6914150 (12975) wondy

Več podobnih tem