» »

Spreminjanje lastnosti user-jev v win7- kako ?

Spreminjanje lastnosti user-jev v win7- kako ?

angello ::

Spoštovani!


Zanima me kako se v win7 nastavijo ''pravice'' za ostale uporabnike, ki niso administratorji. Recimo, rad bi si nastavil, da bi lahko imel popolni nadzor ( brisanje, nalaganje, spreminjanje programov na disku....)

Cold1 ::

Povišaj jih v administratorje.

amigo_no1 ::

control panel, users ...

ali
start meni, run, control userpasswords2, zavitek advanced, users.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

angello ::

Povišal sem jih v administratorje preko uporabnikov pa še vedno nič. Imam vse obkljukano pri popolnem nadzoru pa še vedno ne morem brisati datotek. Hm....

Cold1 ::

Zavedaj se, da tudi Administratorski uporabniki ne dobijo admin pooblasil dokler ne izvedejo UAC elevacije, poleg tega pa Raziskovalec ne dobi stalne povišice, ampak lahko zgolj zaprosi za pooblastilo za vsako posamično dejanje.

To vodi v določene probleme, če ima mapa/datoteka pravice dostopa nastavljene na admins only.

---------------------------

Kaj storiti:

Ustvari novo skupino uporabnikov, vanjo dodaj uporabnike, ki naj bi imeli poln dostop.
Meni Start > Skrbniška orodja > Upravljanje računalnika > Sistemska Orodja > Local Users and Groups > Groups

Za mape kjer naj bi imeli uporabniki polne pravice, dodaj to skupino v seznam dovoljenj in izberi "poln dostop".

Dovoljenja mapam nastavljaš tako da desno klikneš nanje, izbereš Lastnosti, nato zavihek Varnost, nato gumb Dodatno - tam potem dodaš skupino in ji nastaviš naj ima poln dostop idr.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ničesar ni..

Oddelek: Pomoč in nasveti
495246 (4505) nina_s85
»

brisanje praznih map

Oddelek: Programska oprema
253271 (2880) Cold1
»

Win server 2003 in Win XP - file sharing oz. skupna raba

Oddelek: Omrežja in internet
222222 (2093) Mitja.GTI
»

ne morem dostopat do mreznega racunalnika.

Oddelek: Pomoč in nasveti
161932 (1733) Microsoft
»

Uporabniške pravice nad mapami in datotekami v Linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
101428 (1333) lukaz

Več podobnih tem