» »

ničesar ni..

ničesar ni..

nina_s85 ::

Živjo,
če kej napišem narobe se ne smejat:) bom razložila kot je blo men razloženo..
Učerej mi je šel v maloro komp (sm misnla da je napajalnik), šel je baje usmernik in potem še motherboard.. no z zadevo se nismo predolgo ukvarjali ampak mi je sodelavec (delam v servisu, kjer popravljamo hi-fi) zrihtal drugo kišto, s tem da smo trdi disk premaknl v to novo kišto in odložil to reševanje z matično, ker sem upala da bom že danes mela svoj preljubi star rač. nazaj..

No zdej dejansko mam računalnik, celo mal več RAMa ampak kaj mi to nuca ko ni niti ene excel, word datoteke... tale MOJ nekdanji disk se mi zdej pokaže kot LOKALNI DISK(E).. gor so sicer vsi neumni programi ki sem jih mela na tistem kompu ampak js sm rabila PODATKE ne pa to kar lahko enostavno ponovno snamem...

kaj narest? a je sploh kaka možnost da še kej dobim nazaj al je s tem fertik?

potem pa še stupid question (spet ne se smejat): sej če tm ni disk ostal potem na unem kompu ni ničesar več? ddddd a ne?

aaaaaa kam je šlo moje digitalno potriloooo?

anyone?

hvala 1000000x,
Nina
  • spremenila: nina_s85 ()

Adrijan0 ::

ČE maš disk u tem pcju, tam ne more bit več podatkov. A si prej imela samo eno particijo (disk), ko si šla v moj računalnik? Malo več povej, alpa kak printscreen naloži. Ker iz tega kar si napisala je malo čudno ugotovit kaj bi lahko blo narobe. Kje si imela prej podatke? V kateri mapi in kaj je sedaj tam?

Nikonja ::

lahko bi napisala: crknil računalnik, dala disk v novi računalnik in ne najdem podatke, kot ta roman zgoraj.

Če z diskom nič nisi delala (nanovo inštalirala windowse ali kar koli drugega) pol pa so vsi podatki gor in nimaš kaj reševat.

vorantz ::

o_O
Si zihr, da niste pozabli kak disk prenest?

Kje ti iščeš te tvoje worde itd...Moji dokumenti slučajno?

Cold1 ::

Predvidoma si imela podatke na namizju in lastnih mapah (Moji Dokumenti idr.)?

Svoj stari uporabniški profil, ki vsebuje te mape in tvoje dokumente (poimenovan bo s tvojim uporabniškim imenom, ki si ga imela na prejšnjem računalniku), boš našla na disku v mapi E:\Users (Vista, Okna 7) oziroma mapi E:\Documents and Settings (Windows XP).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

particle ::

Meni se tole bolj dozdeva da je imela prej 2 particije, ko so reformatirali prvo particijo so ji šli programi iz //my documents pa to v maloro. Druga particija je pa ostala nedotaknjena.

vorantz ::

A maš v E:\ mapo windows?
Če jo ma potem so najverjetneje samo dodali ta disk v računalnik, ki je že mel disk in windowse gor

Cold1 ::

Če je bilo vmes kakršnokoli formatiranje (huda neumnost BTW) potem bo potrebno podatke obnoviti (če še niso bili prepisani) s programom, ki lahko prebere podatke tudi brez datotečnega sistema, recimo kakšna zadeva ala Ontrack Easy Recovery.

nina_s85 ::

ok ker ne znam slike naložit dajem URL:


ja, prej sem mela 1 disk (C logično) in večina mojih stvari je bla popredalčkanih na NAMIZJU..

Se opr. če pozabljam kej povedat, pa če ne vem kaj je pomembn...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Adrijan0 ::

upaš narediti še print screen diska "E"? A tam nimaš mape windows? Pomoje podatki niso izgubljeni, samo do njih ne znaš prit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

vorantz ::

Očitno je bil disk samo dodan
Poglej post od Cold1 (ta prvi) in boš našla svoje stvari (tam bo tudi mapa Desktop kjer bodo stvari, ki so ble na namizju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

nina_s85 ::

lah printscreen nardim če bo kej nucal sam ko sm šla v "iskanje" pa vnesla kako ime dat. ko vem da je na mojem kompu bila, je v tem zdejšnjem E-ju ni blo, prov tko ni nobenga pdf-ja razn navodil ki so v mapah posameznih programov... nobenga doc-a ali xls-a...

vorantz je izjavil:

Očitno je bil disk samo dodan
Poglej post od Cold1 (ta prvi) in boš našla svoje stvari (tam bo tudi mapa Desktop kjer bodo stvari, ki so ble na namizju)

NI!!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nina_s85 ()

Adrijan0 ::

Kak windows pa maš? Mogoče ker so tiste mape zaščitene.

nina_s85 ::

tuki XP professional tm so bli samo XP se mi zdi.. a ma kake veze to da sm sm js mela tm use zadnje verzije?

aja pa: na E-ju ko grem v userje in potem v desktope ni ničesar razen v enem ( ki sm ga očitno uporabljala) so not linki do 5 programov.. to je pa to.. drugje so mape DESKTOP prazne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nina_s85 ()

vorantz ::

Si pregledala vse tiste Administrator mape?
V eni od unih mora bit

amigo_no1 ::

Kakšno uporabniško ime si imela prej ?

nina_s85 ::



samo v ALL USERS je kej not.. sm prej narobe napisala

amigo_no1 je izjavil:

Kakšno uporabniško ime si imela prej ?


ne vem ker user name je bil ker sm komp dubla in je bil zaklenjen in ker se mi osebe od katere sm komp dubla ni ravno klical da mi pove geslo sm čez safe mode nardila enga (ne vem kerga userja) za administratorja..

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

nina_s85 ::



a ma to kej veze???

ANYONE? PROSIM....

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

overlord_tm ::

Ma ja. prijavi se kot administrator, pa si nastavi pravice za dostop do te mape. Tukaj notri so verjetno vsi tvoji dokumenti.

_koki_ ::

Tu imaš le eno možnost, da prideš do svojih podatkov:
V biosu nastavi, da je primarni disk ta ko si ga mela prej v računalniku, da ti bo začelo nalagat sistem iz njega, potem pa preden ti začne nalagat sistem stiskaj tipko F8, da dobiš zagonske možnosti operacijskega sistema in zaženi sistem v varnem načinu (safe mode) in prekopiraj vse datoteke ki jih rabiš na drug disk (ta ki je trenutno sistemski), na koncu pa v biosu nastavi nazaj kot je bilo, če ne znaš sama naj ti to naredi kdo ki zna...

vorantz ::

Kolkr vem, se ti windows xp ne bo hotel zalaufat če samo premakneš disk v drug računalnik
Razen, če so to spremenili kasneje nism zihr

Mogoče bi šlo s kakim live cd linuxom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

vitruvian ::

screenshot - OMG O_o. Win XP in IE 6.0 .. haha .. carsko Nina :D

_koki_ ::

vorantz je izjavil:

Kolkr vem, se ti windows xp ne bo hotel zalaufat če samo premakneš disk v drug računalnik
Razen, če so to spremenili kasneje nism zihr

Mogoče bi šlo s kakim live cd linuxom

Zato pa probaš zagnat sistem iz prejšnjega sistemskega diska v varnem zagonu, da nimaš problemov z različnimi gonilniki, drugače verjetno res ne moreš do zaklenjenih podatkov...
Najboljše je potem celotno vsebino user mape (ko lahko dostopaš do njih) kjer so željeni podatki kar kopirati v administrator mapo na sedanji sistemski disk (če je dovolj prostora)...

nina_s85 ::

vitruvian je izjavil:

screenshot - OMG O_o. Win XP in IE 6.0 .. haha .. carsko Nina :D



haha čaki čaki da bom mal več cajta mela...:) IE je že 8 ratu hehehe.... počas:)

b ::

Joj no, sami strokovnjaki.

Prijaviš se kot administrator, greš do te mape in če se še vedno ne da noter, nanjo desnoklikneš, pa mislim da properties, pol pa ne znam več na pamet naprej. Ampak neka opcija "Take Ownership" je nekje, pa ena opcija je "make changes recursively". There. Zdej pa pogooglat kako se to naredi.

nina_s85 ::

_koki_ je izjavil:

Tu imaš le eno možnost, da prideš do svojih podatkov:
V biosu nastavi, da je primarni disk ta ko si ga mela prej v računalniku, da ti bo začelo nalagat sistem iz njega, potem pa preden ti začne nalagat sistem stiskaj tipko F8, da dobiš zagonske možnosti operacijskega sistema in zaženi sistem v varnem načinu (safe mode) in prekopiraj vse datoteke ki jih rabiš na drug disk (ta ki je trenutno sistemski), na koncu pa v biosu nastavi nazaj kot je bilo, če ne znaš sama naj ti to naredi kdo ki zna...



sej kolkr tok hitr dojemam, bi pa useen rabla pomoč.. fora je da me ta UPORABNIK mal zej.. in ker nimam nobenga pasworda od nobenga admin userja je to to.. zdej sm najdla te (da ne rečem kaj) .SAM datoteke k so not passwordi od admin userjev in s crackom teh .SAM datotek bi dejansko to mapo UPORABNIK (ki mislim da drži te moje ljube podatke) lahko tud odprla...

zdej pa če ti men poveš kako naj js v BIOSU (tud to ne vem kaj je) zamenjala ker disk je primaren bi blo fajn...

b je izjavil:

Joj no, sami strokovnjaki.

Prijaviš se kot administrator, greš do te mape in če se še vedno ne da noter, nanjo desnoklikneš, pa mislim da properties, pol pa ne znam več na pamet naprej. Ampak neka opcija "Take Ownership" je nekje, pa ena opcija je "make changes recursively". There. Zdej pa pogooglat kako se to naredi.


ja strokovnjak kje maš ta TAKE OWNERSHIP...

Bolš enkrat ispast neumn kot pa bit ceu cajt neveden..

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nina_s85 ()

b ::

Glej, zate je očitno, da ne veš in si zato vprašala. Super.

Moj komentar je letel na vse prejšnje odgovore tipa "se ne da", "bootaj s tega diska", "ponovno namesti windows" in ne vem kakšne vse možne neumnosti še, ki padajo v takih OSNOVNIH temah. Če nimajo pojma, je pač bolje, da so tiho, ali pa jasno označijo, da nimajo pojma in je to njihovo MNENJE.

Tebi pa prvi hit na googlu na vprašanja "windows xp take file ownership"

http://support.microsoft.com/kb/308421

nina_s85 ::

b je izjavil:

Glej, zate je očitno, da ne veš in si zato vprašala. Super.

Moj komentar je letel na vse prejšnje odgovore tipa "se ne da", "bootaj s tega diska", "ponovno namesti windows" in ne vem kakšne vse možne neumnosti še, ki padajo v takih OSNOVNIH temah. Če nimajo pojma, je pač bolje, da so tiho, ali pa jasno označijo, da nimajo pojma in je to njihovo MNENJE.

Tebi pa prvi hit na googlu na vprašanja "windows xp take file ownership"

http://support.microsoft.com/kb/308421


HVALA ZA LINK, RES SI SRČEK AMPAK TE OPCIJE V WINDOWS XP PROFESSIONAL NI...

TKO DA..

ABX ::

Ugotovi kako jo omogočit, kot ti je zgoraj napisal je to prava pot.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

b ::

Katere opcije? Take ownership? Ne vem kako jo meni vedno uspe najti, ko imam pred sabo kakšno mašino z windows. Verjemi, da na winxppro ta možnost obstaja :)

Pomagaj si sama in... ti bo že kdo pomagal. Link, ki sem ti ga dal, ti točno pove po korakih kaj moraš naredit. Srečno.

jype ::

Te opcije nima, ker ni prijavljena kot Administrator.

b ::

Ja sam to je prva točka v navodilih, a ni?

nina_s85 ::

b je izjavil:

Katere opcije? Take ownership? Ne vem kako jo meni vedno uspe najti, ko imam pred sabo kakšno mašino z windows. Verjemi, da na winxppro ta možnost obstaja :)

Pomagaj si sama in... ti bo že kdo pomagal. Link, ki sem ti ga dal, ti točno pove po korakih kaj moraš naredit. Srečno.


OK... NO POL MI PA ŠE TUKI RAZLOŽ KJE NATANČNO JE TA TVOJ OWNERSHIP....



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

jype ::

Nina, prijavi se kot Administrator. Brez tega ne bo šlo v nobenem primeru.

ToniT ::

Najprej moraš izklopiti preprosto skupno rabo datotek!

Explorer->Orodja->možnosti mape->pogled
Tam poišči Uporabi preprosto skupno rabo datotek in odstrani kljukico.
Potem pa boš imela možnosti, ki jih je opsal b.

Cold1 ::

Glej Nina, do mape uporabniškega profila "Uporabnik" ne moreš dostopati, ker nimaš nastavljenih pravic dostopa.

Nastaviš si jih takole: prijavi se kot administrator, nato pa desno klikni na mapo "E:\Documents and settings", v meniju klikni na "Lastnosti", v okencu Lastnosti pojdi na zavihek "Varnost", klikni na gumb "Dodatno".

V okencu "Dodatne varnostne nastavitve" najprej pojdi na zavihek "Lastnik", označi svoje uporabniško ime na seznamu "Spremeni lastnika na", dodaj kljukico pri postavki "Zamenjaj lastnika na podvsebnikih in predmetih" ter klikni na gumb "Uporabi".

Nato se v okencu "Dodatne varnostne nastavitve" premakni na zavihek "Dovoljenja", kjer najprej odstrani kljukico pri postavki "Vključi podedovana dovoljenja od predmeta nadrejenega temu" Okna te bodo vprašala kaj sedaj, klikni na gumb "Kopiraj" (če ta postavka nima kljukice potem pač preskoči ta korak).

Nato klikni na gumb "Dodaj" in vpiši svoje trenutno uporabniško ime (recimo da je "Nina"), le to se bo pojavilo na seznamu "Vnosi za dovoljenja", dvoklikni na svoje uporabniško ime in poskrbi, da imaš povsod kljukice v stolpcu "Dovoli" (nikjer ne smeš imeti kljukice v stolpcu "Zavrni"), potrdi spremembe.

V seznamu dovoljenj mora sedaj pisati nekaj takega kot:
"Dovoli; Nina; Poln nadzor; ni podedovano; To mapo, podmape in datoteke "

Sedaj pa zgolj še dodaš kljukico pri postavki "Zamenjaj vsa dovoljenja za podrejene predmete s podedovanimi dovoljenji tega predmeta", potrdi s klikom na gumb "V redu".


Sedaj bi morala imeti poln dostop do vseh map in datotek v mapi "E:\Documents and settings" , z iskanjem pa boš lahko poiskala kje se zares nahajajo tvoje reči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

b ::

Ah, saj res, jaz v zvezi z računalniki razmišljam v angleščini in mi na kraj pameti ni prišlo, da bi te stvari napisal slovensko. My bad.

nina_s85 ::

ReŠla

Hvala

Vsak k mi poŠle naslov dobi milka čokolado!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

b ::

Se pravi je tole vse skupaj bil samo elaborate identity theft? :D

nina_s85 ::

b je izjavil:

Se pravi je tole vse skupaj bil samo elaborate identity theft? :D


kaj zdej to pomen

b ::

jype bo že štekal, pa še kdo. Jaz pač naslova ne dam nikomur, ki ga ne poznam dokaj dobro. Še imena rajši ne.

nina_s85 ::

Cold1 je izjavil:

Glej Nina, do mape uporabniškega profila "Uporabnik" ne moreš dostopati, ker nimaš nastavljenih pravic dostopa.

Nastaviš si jih takole: prijavi se kot administrator, nato pa desno klikni na mapo "E:\Documents and settings", v meniju klikni na "Lastnosti", v okencu Lastnosti pojdi na zavihek "Varnost", klikni na gumb "Dodatno".

V okencu "Dodatne varnostne nastavitve" najprej pojdi na zavihek "Lastnik", označi svoje uporabniško ime na seznamu "Spremeni lastnika na", dodaj kljukico pri postavki "Zamenjaj lastnika na podvsebnikih in predmetih" ter klikni na gumb "Uporabi".

Nato se v okencu "Dodatne varnostne nastavitve" premakni na zavihek "Dovoljenja", kjer najprej odstrani kljukico pri postavki "Vključi podedovana dovoljenja od predmeta nadrejenega temu" Okna te bodo vprašala kaj sedaj, klikni na gumb "Kopiraj" (če ta postavka nima kljukice potem pač preskoči ta korak).

Nato klikni na gumb "Dodaj" in vpiši svoje trenutno uporabniško ime (recimo da je "Nina"), le to se bo pojavilo na seznamu "Vnosi za dovoljenja", dvoklikni na svoje uporabniško ime in poskrbi, da imaš povsod kljukice v stolpcu "Dovoli" (nikjer ne smeš imeti kljukice v stolpcu "Zavrni"), potrdi spremembe.

V seznamu dovoljenj mora sedaj pisati nekaj takega kot:
"Dovoli; Nina; Poln nadzor; ni podedovano; To mapo, podmape in datoteke "

Sedaj pa zgolj še dodaš kljukico pri postavki "Zamenjaj vsa dovoljenja za podrejene predmete s podedovanimi dovoljenji tega predmeta", potrdi s klikom na gumb "V redu".


Sedaj bi morala imeti poln dostop do vseh map in datotek v mapi "E:\Documents and settings" , z iskanjem pa boš lahko poiskala kje se zares nahajajo tvoje reči.


ja tko je blo! sam da morem zdej odstrant da ne rečem kolk dovoljenj ker sm brihta dodala use kar sm mela na seznamu ker se mi niti imena tega kompa ni dal več iskat ampak to je zdej najmanjši problem!!!

super hvala! (čeprov sem tvoj post mejčkn prehitela):)

jype ::

She's good.

Milko lahko pošlješ na

(pustite pred vhodom)
DELOVNO IN SOCIALNO SODIŠČE
Komenskega 7
1000 Ljubljana

nina_s85 ::

jype je izjavil:

She's good.

Milko lahko pošlješ na

(pustite pred vhodom)
DELOVNO IN SOCIALNO SODIŠČE
Komenskega 7
1000 Ljubljana


to je zdej že za v kak drug forum premaknt:)

če bi mela, bi kej več pred tistim vhodom (ne službenim) pustila kot sam milko..

Cold1 ::

Glavno, da si našla svoje stvari.:)

Metulj-1 ::

Too late.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Metulj-1 ()

energetik ::

nina_s85 je izjavil:

REŠLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

HVAAAAAALAAAAAAAA
Za drugiš se si pa zapomni, da se za datoteke, ki so ti pomembe, dela backup. Sploh pa preden greš delat razne akrobacije z diskom iz enega v drug PC in podobno.
Tudi za certifikate, mejle ipd. Jaz enostavno ne razumem, kako da si dandanes folk vsaj na USB ključk, ki je praktično zastonj, ne skopira pomembnih fajlov...

jype ::

nina_s85> če bi mela, bi kej več pred tistim vhodom (ne službenim) pustila kot sam milko..

Sm se dons mim peljal, pa je zgleda že nekdo pobral tisto milko.

Škoda.

nina_s85 ::

energetik je izjavil:

nina_s85 je izjavil:

REŠLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

HVAAAAAALAAAAAAAA
Za drugiš se si pa zapomni, da se za datoteke, ki so ti pomembe, dela backup. Sploh pa preden greš delat razne akrobacije z diskom iz enega v drug PC in podobno.
Tudi za certifikate, mejle ipd. Jaz enostavno ne razumem, kako da si dandanes folk vsaj na USB ključk, ki je praktično zastonj, ne skopira pomembnih fajlov...


Murphy je hotu da gre komp v maloro.. Takrat ko so ble nevihte mi je strela modem uničla in razn da sm preverla če komp dela se nism kej preveč zafrkavala z njem, ker me ni prou dost vlekl k njemu... ko sm koooončno modem dubla je blo čas za učenje in te stvari se prelagajo... bla bla bla.. - sm si govorila; sej bom jutr, sam da ta jutr nikol ne pride:) nismo vsi idealni, nč bat.. lesson learned, beckup narejen.. sej veš; neumni se učimo na svojih napakah, pametni pa na tujih, tko da mogoče bo zarad mojga posta kdo bolj pametn ratu, kaj pa veš:)

nina_s85 ::

jype je izjavil:

nina_s85> če bi mela, bi kej več pred tistim vhodom (ne službenim) pustila kot sam milko..

Sm se dons mim peljal, pa je zgleda že nekdo pobral tisto milko.

Škoda.


ja, ja kr priznej da si jo pojedu:) ne zdej s temi forami da je ni blo...:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121307 (1182) Kurzweil
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305084 (4691) SLO_Matej
»

Težava z miško na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
143191 (3119) Kla_Man
»

Administratorske pravice

Oddelek: Pomoč in nasveti
123500 (3238) huek111
»

brisanje praznih map

Oddelek: Programska oprema
253260 (2869) Cold1

Več podobnih tem