» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
44 / 57
»»

gabrca ::

Lp, malo sem brskal po youtubu in videl predstavitev windows phone 8, pa me zanima če bo to verzijo mogoče naložit oz. posodobit na win 7 aparatih in kdaj lahko to pričakujemo?

martincek1 ::

Na WP7 pride WP7.8, ki bo imela osnovne funkcije novega sistema. Obstoječih telefonov na WP8 ne bo mogoče updatati.

gabrca ::

Se pravi da bo vsaj osnovni zaslon kot pri WP8, pri tem mislim razširjevanje in pomanjšanje ikonic, kar bi bilo zelo priročno?

Bor H ::

Zaenkrat je samo nov start meni potrjen.

gabrca ::

Hvala za odgovora. Lp

_Dormage_ ::

darkolord ::

SLO_Matej ::

Nekje v tem seznamu zasledil, da naj ne bi bilo aplikacije za snemanje klica. No, pa saj je v tistem spisku do katerega povezavo je dal darkolord zapisano, da je. Pa vseeno, pred nekaj dnevi sem jo zasledil v Marketplacu (je bila slučajno izpostavljena). No, tukaj je povezava do nje, če bo kdo rabil: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...

martincek1 ::

Kaj pa Blacklist?

Tilen ::

Call Advisor.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

flameir ::

Tilen je izjavil:

Call Advisor.


kitajske črke ja hahaa :D

primar ::

LP

Zanima me če se še kdo sooča z podobnimi težavami, ki so se začele pojavljati po prvi posodobitvi, sedaj po drugi pa so dosti bolj očitne.
Torej za pomoč pri delu v službi uporabljam aplikacijo Where is my car: http://www.windowsphone.com/sl-SI/apps/... , ki mi shrani lokacijo objekta. Gre za popis cca 500 objektov v oskrbi z toplotno energijo in tako mi je bila ta aplikacija zelo priročna, saj sem v primeru intervencije takoj lahko dal navodila kam morajo serviserji...
Zadnje čase pa zadeva občasno oz zadnje čase vedno ne pokaže lokacije. Če kliknem na nek objekt in dam da mi ga pokaže na zemljevidu se aplikacija enostavno zapre. Seveda je sedaj vmes nastalo že 1000 drugih aplikacij ampak mi sedaj ni za menjavati aplikacije ko imam že kakih 300 objektov shranjenih.
Se pa sedaj zadeva pojavlja že v drugih aplikacijah - vseposod kjer je vključen zemljevid...
Firmware je: 1600.3031.8773.12121

Za kak nasvet se vnaprej zahvaljujem!

SLO_Matej ::

Kateri telefon?

Kaj pa tisti privzeti zemljevidi Maps ti delujejo? Če ja, si lahko tam dodajaš favourite places.

primar ::

Lumia 710. Ja Trenutno si pomagam z gmaps, tako da si lokacijske podatke pošljem na email. Ostali - namenski zemljevidi delajo, problem je samo pri aplikacijah, kjer klikneš kako varjanto - pokaži na zemljevidu....

SLO_Matej ::

Sej WP7 že ima vgrajene sicer Bing Maps - aplikacija Maps. Za to sem te spraševal. No, tudi gMaps je ena rešitev, ki uporablja Googlove Zemljevide. :)

primar ::

Saj to je vse super - in gmaps in Bing Maps, problem je ker jhaz imam nekaj 100 lokacij v oni aplikaciji, ki več ne dela....

LP

SLO_Matej ::

Za kaj več bi moral kontaktirati razvijalca tiste aplikacije. Zato je najbolje, če uporabljaš bolj znane in zaupanja vredne aplikacije, ki jih uporablja tudi ogromno drugih ljudi.

primar ::

Ja saj...začetniška vnema, šele sedaj vidim da WP ima praktično vse kar rabiš, tako sem večino aplikacij pometal dol. Včasih je dobro malo prebrati navodil :).

Hvala in LP

Tilen ::

Slo-tech se od danes naprej prikazuje pravilno na WP napravah. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Ja, vedno kadar ga hočem obiskati ali karkoli kliknem na Slo-Techu, Internet Explorer 9 Mobile pravi:
We're having trouble with this site's security certificate.

It looks like the security certificate wasn't issued by a trusted certificate authority. This can indicate an attempt to fool you or access information that you send to the server.

We recommend that you don't continue to this website. Go back to the previous page or enter a new web address in the address bar.

Go back to the previous page
Continue to website (not recommended)
Get more information

In ko nekajkrat naredim kar ni priporočljivo in odprem eno temo, dobim še eno pojavno opozorilce na vrhu zaslona:
Security Alert
Information you exchange with this site cannot be viewed or changed by others. However, the name, date or issuing authority for the site's security certificate is not valid. Continue?
Yes (to opcijo lahko pritiskam v nedogled in se prikazuje opozorilo) No

Malajlo ::

Tilen je izjavil:

Slo-tech se od danes naprej prikazuje pravilno na WP napravah. ;)

Hj, meni zateži za certifikat in potem je fertik. Prazno. Vsaj danes ob šestih zvečer je bilo tako...

Bor H ::

Zdj sm pa resno slabe volje že, še vedno imam Trophya na 7720 verziji, probal sem forcat tist update preko Zuna in ne gre (pa sem probal na različnih mašinah). Razmišlam da bi na servis pisal, ker tole je pa že skor taka žalost kot Android, dejansko sem na pol leta starem OSu ki mu falil kup bugfixov.

flameir ::

SLO_Matej je izjavil:

Ja, vedno kadar ga hočem obiskati ali karkoli kliknem na Slo-Techu, Internet Explorer 9 Mobile pravi:
We're having trouble with this site's security certificate.

It looks like the security certificate wasn't issued by a trusted certificate authority. This can indicate an attempt to fool you or access information that you send to the server.

We recommend that you don't continue to this website. Go back to the previous page or enter a new web address in the address bar.

popolnoma enakanzadeva na moji lumii. slo tech prikazuje pravilno, vendar mi skos ta obvestila kaže. zelo moteče...

Go back to the previous page
Continue to website (not recommended)
Get more information

In ko nekajkrat naredim kar ni priporočljivo in odprem eno temo, dobim še eno pojavno opozorilce na vrhu zaslona:
Security Alert
Information you exchange with this site cannot be viewed or changed by others. However, the name, date or issuing authority for the site's security certificate is not valid. Continue?
Yes (to opcijo lahko pritiskam v nedogled in se prikazuje opozorilo) No

Tilen ::

Bor H je izjavil:

Zdj sm pa resno slabe volje že, še vedno imam Trophya na 7720 verziji, probal sem forcat tist update preko Zuna in ne gre (pa sem probal na različnih mašinah). Razmišlam da bi na servis pisal, ker tole je pa že skor taka žalost kot Android, dejansko sem na pol leta starem OSu ki mu falil kup bugfixov.


Naredi po tem postopku. Jaz sem ročno nadgradil, ker mi Zune isto ni javil, da imam update.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bor H ::

Ta postopek sem pa enkrat že videl in kaj naj rečem, če bi hotu to počet da dobim en update (sploh ker tudi 7740 nisem dobil) bi kupil Androida, ne pa telefona za katerega je MS zagotavljal da bo z updejti lepš laufal (pa še vedno mutijo z valovi updejtov). Katastrofa. Grem na simobil/servis pisat.

Tilen ::

OK, pa piši. Je sploh update že uradno pri naših operaterjih?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:

OK, pa piši. Je sploh update že uradno pri naših operaterjih?

Kateri update?

Bor H ::

7740 je že bil, nekdo tu ima prav tako Simobilov Trophy in ga je dobil, mogoče se bo počasi tudi 8xxx pojavil.

Tilen ::

flameir je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Ja, vedno kadar ga hočem obiskati ali karkoli kliknem na Slo-Techu, Internet Explorer 9 Mobile pravi:
We're having trouble with this site's security certificate.

It looks like the security certificate wasn't issued by a trusted certificate authority. This can indicate an attempt to fool you or access information that you send to the server.

We recommend that you don't continue to this website. Go back to the previous page or enter a new web address in the address bar.

popolnoma enakanzadeva na moji lumii. slo tech prikazuje pravilno, vendar mi skos ta obvestila kaže. zelo moteče...

Go back to the previous page
Continue to website (not recommended)
Get more information

In ko nekajkrat naredim kar ni priporočljivo in odprem eno temo, dobim še eno pojavno opozorilce na vrhu zaslona:
Security Alert
Information you exchange with this site cannot be viewed or changed by others. However, the name, date or issuing authority for the site's security certificate is not valid. Continue?
Yes (to opcijo lahko pritiskam v nedogled in se prikazuje opozorilo) No



Pojdi na tole povezavo in klikni "Install certificate"

Preverjeno deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Komur ne deluje pa naj proba tole: http://www.startssl.com/certs/ca.cer

flameir ::

Hvala Tilen, res deluje! V čem je pa fora tega, mislm pač zakaj se zdej rab certifikat za slobtech...?

Bor H ::

Po kmečko povedan: po novem je vsa povezava do STja kriptirana in s tem varnejša, WP7 pa ni zaupal certifikatu ki ga ima ST, ko inštaliraš ta certifikat ubistvu poveš da je ST fin in fajn

luxxx7 ::

Pozdravljeni, danes sem opazil akcijo mobitela. Sedaj se odločam ta Windows phone 7 telefon. V ožji izbor sta prišla Samsung Omnia W in Nokia Lumia 710. Katerega od teh mi priporočate? Prednosti, slabosti, izkušnje?


Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore!

SLO_Matej ::

Če ne rabiš offline navigacije Nokia Drive, potem vzemi Omnio W, ker ima veliko boljši Super AMOLED zaslon, sprednjo kamero, giroskop, podpira pa običajne SIM kartice.

Primerjava: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Tilen ::

Vsekakor Omnia W. Jaz bi sicer počakal na WP8 telefone, če ni ravno nuja za zamenjavo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:

Vsekakor Omnia W. Jaz bi sicer počakal na WP8 telefone, če ni ravno nuja za zamenjavo.

Akcijo ima Mobitel sedaj, kot je rekel. :) No, tudi Omnia W ali Lumia 710 mu bo dobro služila.

Zgodovina sprememb…

luxxx7 ::

Hvala za odgovore. Glede WP8 pa je tako, da sigurno ko izide bo malo ker telefon okoli 150€... Malo sem si še pogledal HTC Evo 3D, kako pa je kaj s tem telefonom?

SLO_Matej ::

Android je. Jaz sem ga sicer imel v roki poleg svoje Omnie 7 in moji vtisti so: sicer je deloval dokaj hitro (samo je bil čisto nov), zaslon mi ni bil všeč, kljub na papirju visoki ločljivosti je bilo z lahkoto videti piksle, 3D niti ni intenziven in nič posebnega, zvočnik pa je veliko tišji in že skoraj malo hrešči pri najvišji glasnosti za razliko tistega na Omnii 7 (skratka, ni tako kakovosten in glasen zvok).

Skratka, če želiš dober telefon, ki bo preprosto deloval hitro in tekoče, potem vzemi raje Omnio W.

luxxx7 ::

Okej :) Samo to me še zanima preden grem po Omnio W, namreč v tej temi sem opazil, da je treba izbrati lokacijo UK za Marketplace ali lahko izberem Slovenijo? Še je mogoče kakšna druga fora, v prvem vklopu v ta telefon?

Tilen ::

Lahko izbereš Slovenijo vendar se zna zgoditi, da nekaterih aplikacij ne boš imel na voljo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

SLO_Matej ::

Tilen je izjavil:

Lahko izbereš Slovenijo vendar se zna zgoditi, da nekaterih aplikacij ne boš imel na voljo.

Tukaj preveri katere vse so v slovenskem Marketplacu: http://www.windowsphone.com/sl-SI/marke...

Sicer pa ti priporočam, da si nastaviš slovenski Marketplace, sploh če boš kdaj želel kupiti kakšno aplikacijo.

Pa, če želiš uporabljati novi Outlook.com s tako domeno, si najprej spremeni Hotmail račun v Outlook.com in ga potem dodaj v telefon. ;)

jizzer ::

@SLO_Matej

Tudi jaz sem imel možnost preizskusit HTC Evo3D vzporedno z Omnio (ima ga moj prijatelj), in se strinjam z vsem navedenim, razen zvoka. Zvok na Omniji res ni oh in ah...Je na HTCju malo boljši še zdaleč pa ne odličen. In ja tudi jaz bi se odločil za Omnio :)

SLO_Matej ::

jizzer, s tisto eno skladbo, ko sem primerjal, je bilo v tistem primeru tako kot sem zapisal. Kaj več drugih Evotov 3D pa tudi nisem imel v roki, da bi videl, če bi bilo tam drugače.

Sicer pa je na moji Omnii 7 zvočnik zelo glasen in tudi zvok je precej čist in kakovosten.

BlackGuard ::

Hej, mene pa zanima par stvari glede Lumie 800. Ciljam predvsem na lastnike tega mobitela, če pa kdo vseeno ve, tudi v redu :)
1. ker bi jo kupil pri Mobitelu in imel naročnino na S!, me zanima, če jo bom lahko brez problemov uporabljal? Mislim predvsem na kakšne nastavitve MMS-ov, mobilnega interneta,... sam gsm pa kot vem ne bi smel bit zaklenjen, tega Mobitel ne počne že dosti let, imam pravo informacijo?

2. Nokia drive. Je možno planirati vnaprej ruto. Npr, da bi si že vnaprej na PC-ju izbral pot čez določene točke in to prenesel na mobitel. Na Ovi maps mislim, da se je dalo. Zdaj, ko pa je Nokia drive ne vem več kako to gre. Pa seveda kakšna pokritost Slovenije, Hrvaške, Italije, Avstrije?

3. Kako je kaj z baterijo? Na začetku vem, da so bili veliki problemi. Prej sem bral malo po XDA forumu in pravijo, da je se je to z nadgradnjami in Tangom izboljšalo. Vem pa za uporabnika z Alterja, ki mu ni zdržala niti čez dan (imel jo je samo prijavljeno v omrežje, na njej pa ni delal nič).

4. Ali se da ročno izbirati na omrežja 2G in 3G?

5. Internet v tujini. Obstaja kakšna nastavitev v mobitelu, da prepreči prenos podatkov v tujini (roaming)?

Upam, da ni blo preveč vprašanj ;)

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

Verjetno ti bodo kar se samega telefona in Nokiinih aplikacij tiče znali svetovati tukaj: Nokia Lumia 800

Lahko pa ti odgovorim na 5.: Settings -> system -> mobile network -> Data roaming options -> don't roam
Tako bodo vedno vse povezave preko mobilnega omrežja blokirane, kadar se bo tvoj Windows Phone povezal v tuje mobilno omrežje (takrat se prikaže tudi trikotnik v vrstici na vrhu zaslona, kjer je tudi ura, baterija ...) in preverjeno deluje tako kot mora, tako da ne bo previsokega računa na dopustu. :)

BlackGuard ::

SLO_Matej hvala za hiter odgovor :D. Bom uporabil drugo temo. Imel pa bi še dve bolj splošni vprašanji.
Ali obstaja na marketplace-u kakšna aplikacija, ki meri mesečno porabljene podatke? Sem zdaj malo brskal po marketplace-u (konkretne aplikacije od S! ni, na app storu vem, da je) in je nisem našel.
In še drugo vprašanje: pri operaterju imam zakupljenih 100MB podatkov, ali bi to bilo dowolj za WP? Brskanje po spletu uporabljam samo preko Wi-Fi. Osveževal bi edino kakšne aplikacije kot so vremesnka napoved ipd.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Ali obstaja na marketplace-u kakšna aplikacija, ki meri mesečno porabljene podatke? Sem zdaj malo brskal po marketplace-u (konkretne aplikacije od S! ni, na app storu vem, da je) in je nisem našel.


Da.


Mobitel Monitor

MM



xx



edit: Kaj je naročnina na S! ?

Pa seveda kakšna pokritost Slovenije, Hrvaške, Italije, Avstrije?


Nokia Drive uporablja NAVTEQ zemljevide.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Bi bilo dovolj, ja.

BlackGuard ::

Aha, dobro, darkolord hvala :). Tilen, hvala tudi tebi :). Tako je, naročnina bi bila na Simobilu. Mogoče kakšna "generična", ki bi beležila promet v celem mescu?

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Mogoče kakšna "generična", ki bi beležila promet v celem mescu?


MS ima glede networkinga zaenkrat zelo, zelo restriktivno politiko. Network monitor - no such thing. Simobil še nima aplikacije za pregled porabe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
««
44 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268535 (173296) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681684 (48104) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028303 (22466) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420901 (18256) Tilen

Več podobnih tem