» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
29 / 57
»»

win64 ::

Mi kdo zna povedati, če je imenik na wp7 lahko samo lokalen?
V smislu, da se nikoli ne sinhronizira z nobenim omrežjem

darkolord ::

Je lahko.

Pier ::

Ni ravno samo Windows phone, je pa govora o celotnem ekosistemu Windows 8, WP8 in XBOX....

ZaLoMaT ::

Mesar ::

Kaki ekosistemi motherfuck?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ahac ()

Pier ::

ZaLoMaT je izjavil:

Windows Phone 8 (Apollo) reportedly coming to 'all' WP smartphones @engadget


Še vedno MS ni potrdil, čeprav je po mojem mnenju sigurno nekaj na tem.

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

To, da ni potrdil ponavadi pomeni ravno obratno. Nekaj se kuha :)
Verjetno bomo 1. gen zunaj množice.

Formula 1 ::

Tukaj piše da pa ne bo na nobeni:http://www.gsmarena.com/current_windows...

martincek1 ::

Kolk enga vriskanja bo, ko bo Windows potrdil, da Apollo prihaja na vse naprave WP7. Kot da to ne bi bilo samoumevno.

SLO_Matej ::

Vsak Windows Phone 7 bo upravičen do nadgradnje na Windows Phone 8

Sem jaz vedel, da ne bodo kar tako brez vzroka razočarali. Poleg tega si tega tudi ne bi smeli privoščiti, če si želijo da platforma uspe. :D

Mimogrede, tudi slovenska podružnica Microsofta je osvežila svojo stran, da je ta sedaj prijaznejša brskalnikom, saj ne zahteva nobenih vtičnikov, kot je npr. Silverlight in je bolj v Metro stilu. Povezava: http://www.microsoft.com/sl-si/

Mitja358 ::

Super poteza. :)

Bolf3nk ::

Microsoft Evangelist confirms all Windows Phone 7 handsets will be upgraded to Windows Phone 8


http://wmpoweruser.com/microsoft-evange...

Gregor P ::

Torej sedaj "smo" po novem že veseli, da sploh lahko brezplačno nadgradimo telefon na novejšo različico OS-a, ali kako?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

levaky ::

Ja, za razliko od Android userjev, ki to ne morejo:)

SLO_Matej ::

Niti ne. Samo nekateri pesimistični uporabniki pač radi dvomijo v bonbončke, sploh če so od Microsofta. :)

Bolf3nk ::

Gregor P je izjavil:

Torej sedaj "smo" po novem že veseli, da sploh lahko brezplačno nadgradimo telefon na novejšo različico OS-a, ali kako?!?8-O


Vprašaj uporabnike Sgs2, če so že dobili nadgradnjo na ICS po uradni poti? Kaj pa prvi GS? Aja...

darkolord ::

Gregor P je izjavil:

Torej sedaj "smo" po novem že veseli, da sploh lahko brezplačno nadgradimo telefon na novejšo različico OS-a, ali kako?!?8-O
Ne boš verjel, ampak to je precej redkost na mobilnih napravah. Že za prehod med minor verzijami (X.1 -> X.2) velikokrat ni podpore, za prehod med major verzijami pa še toliko manj, razen če je naprava izdana ravno nekje na meji.

Pier ::

Prava zmešnjava je glede te nadgradnje in tukaj bi bil pa že čas, da bi zdaj MS povedal svoje stališče, ki bi bilo uradno.

http://www.theverge.com/2012/4/17/29564...

http://www.theverge.com/2012/4/17/29560...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pier ()

darkolord ::

Najverjetneje se še niso dokončno odločili - to namreč precej stvari potegne za sabo, če se prehitro zarečejo, imajo s tem lahko velike probleme.

Aramis ::

Sta uradna stran Market place in tale povezani? http://www.windowsphoneapplist.com/en/#!/reviewCount

SLO_Matej ::

Sta. Pri vsaki aplikaciji imaš povezavo za prenos, ki aplikacijo želi odpreti v Marketplacu v Zunu. Tako, da so te iste aplikacije v Marketplacu.

Sicer pa lahko primerjaš s spletnim Marketplacom na naslednji povezavi in vidiš katere aplikacije so na voljo, če imaš kakšno posebno v mislih: http://www.windowsphone.com/en-us/marke...

Mitja358 ::

Pier ::

Nič kaj dobra novica.....

http://www.theverge.com/2012/4/19/29597...

LuGi ::

Pustimo špekulacije in pač počakajmo kaj bo.. ;)

Pier ::

Jaz se z veseljem pustim presenetiti, ker tole mi ni najbolj všeč. Mogoče bodo ubrali drugačno strategijo (nekaj sem bral o tem), da bomo tisti z aparati druge in pa prve generacije, dobili drugo različico WP8, kot bo za nove telefone. Nimam pojma, kaj se bo izcimilo.

LuGi ::

Zna biti da bo isti sistem kot ga pelje Apple in sicer kaksen feature manj za stare aparate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

_Dormage_ ::

Tudi če temu ne bo tako bomo pa flashali pa je :)
Po drugi strani še nič konkretnega ni znano o WP8? Kaj pa sploh bo novega?
Bomo sploh opazli razliko, če bodo vse aplikacije laufale na obeh verzijah?
Razen podpore za boljšo strojno opremo, ki uporabnikom prve generacije ne rabimo pričakujemo še kaj?

LuGi ::

Verjetbo bo Skype integriran kaj več pa nevem :|

para! ::

A lahko nekaj vprašam, mogoče bo kak WP7 user znal to argumentirano razložit:

 UI

UI


Na ekranu so ti. tile-i, kvadratki ki predstavljajo menijske postavke. Kul. Zakaj so kvadratki na račun neke puščice, poravnani v levo, desni pas, ki zaradi tega nastane, pa je tako neinteligentno uporabljen zgolj za eno puščico, da bi si designerji zaslužili vsaj ene par krepkih okol ušes? Za vse, ki niso analfabeti v vizualnem dojemanju oblike, to pomeni, da takšen UI nikol ne bo na pogled deloval kot "WAU". Ker je ekscentričen, neporavnan in se 8 velikih kvadratkov tepe z eno puščico. Mislim, meni že samo pogled na sliko povzroči različico OCDja.

Mobile UI transitioning trendi in koncepti so jasni kot beli dan tudi otrokom: s prstom slajdaj levo - UI se premakne v levo, s prtsom sladjal desno - UI se premakne v desno. A WP7 userji tega še niste ponotranjili ali je na tem sistemu kakšna posebnost?

lp
Death before dishonor!

_Dormage_ ::

Its called whitespace !

para! ::

V primeru, ki sem ga opisal, je na desni strani whitespace podvojen, v primerjavi z levo stranjo zaslona. Če ne bi bilo nesrečne puščice, bi bil whitespace uporabljen idealno, se pravi simetrično. Pa ni, in me zanima, če za to obstaja kak pameten razlog (nisem uporabnik WP7 in ne morem vedet), ali gre zgolj za Microsoftov način kako dokazati, da dan za design ni bil njihova noč?

lp
Death before dishonor!

Ciklamen ::

Mene pa prav nič ne moti, da ni poravnano. Kdo pravi, da mora biti vse kot po reglcih poravnano levo desno gor dol :)
- End of the Post ->

darkolord ::

Po več kot letu uporabe nikoli nisem prišel na misel, da mi tista puščica krade kakršenkoli prostor - verjetno zaradi tega, ker se tako lepo zlije z ozadjem, pri lumiah in omniah pa tudi z ohišjem. Poleg tega, ko telefon držim v desni roki, moj palec počiva nad ekranom ravno v tistem območju in z njim ne zakrivam slike. Verjetno bi me prej motilo, da bi moral prst umikati še dlje, če bi bil vmesnik poravnan na sredino.

Sicer pa slajdanje levo-desno seveda dela tudi s prstom, samo zaradi vertikalne organiziranosti prvega screena je en namig, da se da slidat tudi levo-desno, IMO dosti na mestu. Poleg tega se v ostalih "menijih", tam kjer je to potrebno, poleg puščice pojavijo še dodatne ikonce, npr. za iskanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

para! ::

Vem, da je puščica zgolj hint in ne knof za slajdat. To razumem. Ampak vseeno krade širino že tako ozkega zaslona. No, če userje ne moti, verjamem da se navadiš, ampak na pogled je pa čisti fail. Na ekranu je več placa vertikalno, tako da bi hinte lahko dali v top bar ali kakorkoli. No, hvala za odgovore, v glavnem.

lp
Death before dishonor!

Lonsarg ::

Windows 8 nima nobenih stalnih menijev/puščič SPLOH. Vse stvari se nahajajo na eni od 4ih straneh, ki jih z slidom pokličemo. Totalno nelogično je, da na desktop/tablet Windows 8 ni ničesar stalnega, medtem ko na mobitelu Windows Phone 7, ki je dosti bolj prostorsko omejen je tak pas.

Sam pomoje ni kaj dosti možnosti, da bo Windows Phone 8 kaj bolj podoben Windows 8, upamo lahko:)

Jaz bi najraje kar Windows 8 z Intel procesorjem na telefonu imel:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Pier ::

Ne vem, zakaj primerjaš WP7 z Windowsi 8? Verjetno se bo tudi WP8 razlikoval od WP7, tako da trenutna primerjava ni ravno na mestu.

Lonsarg ::

Primerjava je ZELO na mestu, ker bo Windows Phone 8 ter Windows RT(Windows 8 ARM verzija) se razlikoval samo po UIju, drugače pa bo ista stvar.
Z dostopom do registra pa kakim igračkanjem boš lahko na WP8 poganjal W8 Metro aplikacije in obratno najverjetneje.

Tut je dosti očitno, kam tisti side-by-side način prikaz Windows 8 aplikacije taco moli. V prihodnosti enkrat bo ta side-by-side način Windows 8 Metro aplikacije zagotovo lavfal na Window Phone. Najverjetneje WP8 še ne bo ta prihodnost, ni pa nemogoče.

In za Windows 8 aplikacijo lavfat bo Windows Phone rabil minimalno charms bar in app bar. App bar je praktično že notri, ker imamo settings meni, charms pa bi zahteval nekaj spremembe UIja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

_Dormage_ ::

Lonsarg je izjavil:

Primerjava je ZELO na mestu, ker bo Windows Phone 8 ter Windows RT(Windows 8 ARM verzija) se razlikoval samo po UIju, drugače pa bo ista stvar.
Z dostopom do registra pa kakim igračkanjem boš lahko na WP8 poganjal W8 Metro aplikacije in obratno najverjetneje.

Tut je dosti očitno, kam tisti side-by-side način prikaz Windows 8 aplikacije taco moli. V prihodnosti enkrat bo ta side-by-side način Windows 8 Metro aplikacije zagotovo lavfal na Window Phone. Najverjetneje WP8 še ne bo ta prihodnost, ni pa nemogoče.

In za Windows 8 aplikacijo lavfat bo Windows Phone rabil minimalno charms bar in app bar. App bar je praktično že notri, ker imamo settings meni, charms pa bi zahteval nekaj spremembe UIja.

Kot si povedal, razlika je samo v UI, ampak točno o tem diskutiramo....

Lonsarg ::

Seveda dikutiramo o UI, ampak ko sistemi postajajo eno tudi UI postaja bolj eno je povezano. Pier pa je rekel da ni na mestu primerjava z Windows 8 UI, ko debatiramo WP UI.

Ni to konsistentna filozofija Microsofta, če je za Windows 8, ki bo napravm WP uporabljen za večje ekrane poskrbel, da se čimveč stvari skrije v slide menije. V dosti bolj prostorsko omejenem WP 7 pa je 25% ekrana vrženga stran samo za hint kam je treba slidat.

WP7 vmesnik je bil narejen kar dosti prej kot Metro za Windows 8, ki je ta trenutek v zadnji fazi izdelave. Od takrat so se smernice Microsoftovega Metro UIja malenkost že spremenile, zdaj je vse full screen. In meni bi bilo čisto logično, da bo tudi WP8 sledil temu trendu, gre vendar za telefon, tu je vse full screen(to je mišljeno tako brez status bara, kot brez raznih takih poščič) dosti bolj logično, kot pri tablet/desktop hibrid.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

rowky ::

RazzorX je izjavil:

Vsi, ki doma nimate WiFi-ja in želite na WP7 prenesti aplikacije (iz Marketplace-a) večje od 20MB, lahko probate naslednje:

Telefon priklopite na PC in na spletnem marketplace-u poiščite aplikacijo. Po novem vam jo ob kliku pošlje direktno na telefon, ker pa je priključen na PC, bo začel prenašati tudi aplikacije večje od 20MB.

Včasih vem da to ni bilo možno, ker ti je hotelo odpreti aplikacijo v Zune, ki pa v SLO še ni podprt. Samo za info...


A mi lahko prosim tole nekdo bolj razloži. Sem namreč nov na win7 in se še prvajam od 6.5 :)
Poiskal sem applikacijo na računalniku in jo je poslalo preko maila na telefon. Če pa hočem karkol naredit na telefonu pa napiše, da moram izklopit povezavo z računalnikom. Kako bi potem prenesel to? Ali je možno prenesti tudi nokijino navigacijo brez da bi se povezal z wifi?
hvala za pomoč.

Cooper ::

Odklopiš telefon, odpreš inbox na telefonu, odpreš povezavo, ki te pošlje na marketplace do aplikacije. To aplikacijo nato preneseš preko wifi ali mobilnega prenosa podatkov.
Maš nokio in bi rad prenesel zemljevide?

hendriks ::

Meni še vedno ni jasno, zakaj ni MS Windows phone 7 sistem portal na tablice.

Gregor Spagn ::

rowky je izjavil:


A mi lahko prosim tole nekdo bolj razloži. Sem namreč nov na win7 in se še prvajam od 6.5 :)
Poiskal sem applikacijo na računalniku in jo je poslalo preko maila na telefon. Če pa hočem karkol naredit na telefonu pa napiše, da moram izklopit povezavo z računalnikom. Kako bi potem prenesel to? Ali je možno prenesti tudi nokijino navigacijo brez da bi se povezal z wifi?
hvala za pomoč.


Najboljša opcije v takem primeru je da priklopiš telefon na računalnik in preko aplikacije zune naložiš app.
Kar se pa tiče nokiine navigacije brez wifi-ja ne vem če je že komu uspelo na trivialen način...
drgače sej pa maš free wi-fi hot spots ;)

SLO_Matej ::

hendriks je izjavil:

Meni še vedno ni jasno, zakaj ni MS Windows phone 7 sistem portal na tablice.

Ker bo tam tekel Windows 8 ARM verzija.

VoltageMX ::

Pozdravljeni!

Ali ima ze kdo kaksne informacije, kdaj okvirno se bo zacela Lumia 900 prodajati v Sloveniji (prosta prodaja). Na expansysu kjer se jo da ze prednarociti nimajo se nobenih natancnejsih informacij. Se pravicujem zaradi pomanjkanja sumnikov, ker pisem s cesko tipkovnico :D

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VoltageMX ()

Tilen ::

Češka tipkovnica ima šumnike. Držiš tipko S nekaj časa in dobiš tudi šumnike. Seveda, če uporabljaš Windows Phone OS. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ciklamen ::

VoltageMX, zadnjič sem bil na mobitelovem centru na Ptuju in sem vprašal tipa, ki tam oglašuje Nokiine telefone, pa mi je rekel da bodo se začeli prodajati poleti, junija, julija. :)
- End of the Post ->

mikko ::

Ciklamen je izjavil:

VoltageMX, zadnjič sem bil na mobitelovem centru na Ptuju in sem vprašal tipa, ki tam oglašuje Nokiine telefone, pa mi je rekel da bodo se začeli prodajati poleti, junija, julija. :)


Super, počakam do takrat in kupim L900, can't wait. :)

VoltageMX ::

Sem na ceski tipkovnici za pc :D tako, da ne vem kje so sumniki. Pravite, da komaj junija oz. julija? To so verjetno misljeni operaterji, ki telefone tako ali tako vedno dobijo kasneje. Mene zanima prosta prodaja. Na internetu sen nasel novico, da bi naj nemski operater O2 telefon ze imel drug teden v maju. http://www.1800pocketpc.com/nokia-lumia...
Upam, da bo pri nam tudi ze na voljo maja (prosta prodaja). Lp.

martincek1 ::

Mobisvet bo sigurno eden prvih, glede tega se sploh ni treba bati. Bo pa prva cena previsoka, po kakšnem mesecu bo sigurno 100e nižja.
««
29 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268467 (173228) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681679 (48099) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499461 (8160) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028294 (22457) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420899 (18254) Tilen

Več podobnih tem