» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
28 / 57
»»

darkolord ::

vsi te telefoni so konkretno boljši od trenutnih WP7 telefonov
Niso, vsi so občutno slabši. Al kupuješ telefon samo na podlagi hardverskih specifikacij ("i want the one with the bigger Gs")

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

IceIceBaby ::

Po čem točno so boljši?

Bor H ::

HW, vem da HW ni vse ampak imajo boljše zaslone in boljše procesorje ter več RAMa, oz. poglejmo kontra: Nokia ima pol manj RAMa, slabšo resolucijo, slabši CPU/GPU in isto ceno. Šment.

edit: pa na tistih telefonih lahko komot kupuješ aplikacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

IceIceBaby ::

Kaj pa vem. Meni se zdi dober dizajn in čvrsto, unibody ohišje kar pomemben faktor. Ekran se mi tudi ne zdi slab, SGS2 je zame občutno prevelik. Hardware sam po sebi ni pomemben, dokler zadeva dela kot je treba.

Bor H ::

Sej to je to kar sem trdil prej, leto nazaj ko je bilo eno 1GHz jedro standard je WP7 delal mnogo bolje kot Androidu, danes ko imajo Androidi na voljo 2x več moči pa ne morš lih rečt da laufajo počasnej kot WP7. Resolucija na WP7 je pa smeh ko jo primerjaš ob kakem boljšem zaslonu, pa imam 3.8", kako bi šele bilo če bi mel isto resolucijo na 4" ali več. In RES mi gre na jetra kako na MS nateguje s svojim marketom, občutek mam da nisem v zadnjega pol leta ene nove uporabne aplikacije najdu, če bi hotu kak špil bi ga mogu pa kupt. Bi ga, pa mi ne dovolijo, vsaj ne brez formata telefona. Smartphone ki nima dostopa do aplikacij je pa ubistvu navadn dumbphone, vse kar mi zdj omogoča WP7 sem počel že 2007 na SE K610, sam tuchscreena nisem mel pa browser je bil mal počasnejši. Pa še več zanimivih iger sem mel.

Yoda Master ::

IceIceBaby je izjavil:

Kaj pa vem. Meni se zdi dober dizajn in čvrsto, unibody ohišje kar pomemben faktor. Ekran se mi tudi ne zdi slab, SGS2 je zame občutno prevelik. Hardware sam po sebi ni pomemben, dokler zadeva dela kot je treba.


HTC One V je enak po specifikacijah, isti chipset, isti GPU, ajde proc ma manj clocka, ohišje je enodelno in kompaktno, no pa zaslon ni amoled. Pršu je ven ta mesec pa je cena 300€, tako da Nokia 800 je predraga za te specifikacije. Je pa fukiš tko da vsak ve a se mu splača al ne :)
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

SLO_Matej ::

Iger se pa ja najde kar nekaj zanimivih, tudi brezplačnih. Malo si poglej še tukaj: Windows Phone 7 - "Must have APPs"

Pier ::

@Bor H

O katerem zaslonu govoriš, s katerim ga od Androida primerjaš? Recimo Samsung Glaxy S2, ki je še vedno najbolj prodajan telefon in tudi lahko rečemo, da je šprica od telefona z Androidom (pustimo Galaxy Nexusa, ki je na trg prišel pred kratkim), potem lahko pogledaš, da ima specifikacijo ekrana (480 x 800 pixels, 4.3 inches (~217 ppi pixel density)) in je popolnoma enaka kot jo ima tudi Nokia Lumia 900. Če pa gledaš Lumio 800, potem imaš pa celo boljšo specifikacijo zaslona, več pikslov (480 x 800 pixels, 3.7 inches (~252 ppi pixel density)). Ne vem, kaj te zdaj pri ekranu matra? Edini, ki tukaj izstopa je Iphone, ki pa ima najmanjši zaslon od vseh napisanih, pri tem pa tudi nekaj pridobi na pikslih. Kar se tiče aplikacij, je pa trenutno sigurno v prednosti Andorid in pa Iphone, vendar pa do Androida in njegovih aplikacij nisem najbolj siguren, ker nikoli ne veš, kaj dobiš na telefon, ko si instaliraš, glede na to, da je bilo na to temo že marsikaj napisanega.

Sem pa prepričan, da ko pride ven tako WP8 in W8, da se bo zadeva kar se tiče aplikacij zelo izboljšala.

Mitja358 ::

Bor H je izjavil:

HW, vem da HW ni vse ampak imajo boljše zaslone in boljše procesorje ter več RAMa, oz. poglejmo kontra: Nokia ima pol manj RAMa, slabšo resolucijo, slabši CPU/GPU in isto ceno. Šment.

edit: pa na tistih telefonih lahko komot kupuješ aplikacije


In deluje občutno bolje od 2x boljšega telefona glede na HW :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mitja358 ()

BladE_ ::

No ja... ne olepšuj zadeve preveč! Ravno tako se tudi WP telefon "zacikla" in ni vse tako lepo in popolno.

Meni Wp7 ni bil všeč in zato ostajam na Androidu kljub temu, da je WP tako "smooth".
Akcija - Reakcija

Bor H ::

Pier: govoril sem predvsem o zaslonih na Xperiji S in One S

mitja: exactly, tudi na WP7 občasno opaziš zatikanje, Trophy ima probleme če poslušaš MP3je, pol začne ostalo malenkost počasneje laufat (dovolj da je očitno). WP7 ima super opcijo da bi s cenejšim HWjem in posledično telefoni "sesul" Android, ampak tega ne izkoristijo. Če pa že hočejo imeti enako drage top modele naj jih pa nafilajo s 64Gb+ placa, dodajo še glonass, boljši aparat, drugo kamero za video itd.

Gregor P ::

Samo če jim uspeva dandanes folk nategovati, da kupujejo slabši HW za enako ceno zaradi "boljše uporabniške izkušnje", potem so še boljši kot pri Applu>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Matic1 ::

w0rd!

SLO_Matej ::

Gregor P je izjavil:

Samo če jim uspeva dandanes folk nategovati, da kupujejo slabši HW za enako ceno zaradi "boljše uporabniške izkušnje", potem so še boljši kot pri Applu>:D

Am, sej tudi je boljša uporabniška izkušnja s slabšim hardwerom, ker je vse prilagojeno za ta hardware in deluje odlično. ;)

Zakaj za vraga je tako pomembno koliko jedrni procesor imaš v telefonu, če vseeno ne deluje hitro in tekoče? WP7 s tem hardwarom deluje odlično.

Bor H ::

Eno leto nazaj je deloval bolje kot konkurenčni Androidu, danes pač ni več tako, to je poanta.

SLO_Matej ::

Ampak, ali imaš kakšne probleme z delovanjem, da se tako obremenjuješ s tem?

l0g1t3ch ::

V roki imam Galaxy S2 in lumio 800 in slednja kljub "podhranjenosti" deluje dolj odzivno in tekoče v vseh primerih.

Verjamem da S2 z kakim optimiziranim romom-om deluje hitreje, ampak z trenutnim 2.3.x pač ni tako.

SLO_Matej ::

Prva testiranja Windows Phone 8 so v teku - le-ta naj bi že tekel v emulatorju. Več: http://www.racunalniske-novice.com/novi...

Samsung pa napoveduje nove high-end napravice z WP8. Več: http://www.wpcentral.com/samsung-waitin...

Upam, da boste nekateri sedaj lažje spali. :)

Zgodovina sprememb…

Bolf3nk ::

In bodo trenutne naprave na trgu dobile nadgradnjo na wp8?

Pier ::

Bolf3nk je izjavil:

In bodo trenutne naprave na trgu dobile nadgradnjo na wp8?


Nikjer ni bilo še 100% rečeno ali se bo to zgodilo ali ne, vendar po mojem mnenju bi lahko vsi telefoni druge generacije dobili WP8. Ne vem, kako bo z low end telefoni, zaenkrat tako ali tako prihaja na trg samo Lumia 610.

SLO_Matej ::

Seveda bodo dobili, tako kot še vse do sedaj.

To ni razdrobljeni Android. ;)

martincek1 ::

Bi bilo fino, če bi tud recimo Omnia 7 dobila nadgradnjo.. ampak to je pa že res dvomljivo :)

SLO_Matej ::

Sej je že bilo govora, da bodo vse trenutne naprave (torej tudi Omnia 7) dobile nadgradnjo. :)

Tilen ::

Omnia 7 bi morala spadati pod high end.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Ker je v čem boljša od ostalih naprav prve generacije? Ima drug CPU? Več RAMa? Višjo resolucijo? Heh...
Ja, vsi bojo dobil WP8, sam v kaki obliki je vprašanje, glede na to kaj MS počne z marketom...ne vem, mene so razočaral.

Tilen ::

Ima Super AMOLED.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Uf, in ker ma Super AMOLED bo ful lažje poganjal WP8 kot "tapocen HTCji" ki imajo LCD.

Pier ::

Bor H je izjavil:

Ker je v čem boljša od ostalih naprav prve generacije? Ima drug CPU? Več RAMa? Višjo resolucijo? Heh...
Ja, vsi bojo dobil WP8, sam v kaki obliki je vprašanje, glede na to kaj MS počne z marketom...ne vem, mene so razočaral.


No, saj mi te očitno ne moremo prepričati, da ostaneš na WP, če tega ne želiš, še vedno greš lahko na Android. Njihov marketplace je zaenkrat res veliko boljši, vendar pa, da tudi sami marsikje šepajo. Recimo, kar se updatea tiče, na Galaxy S2 še vedno ni uradne verzije ICS, pa je bila lansirana že konec lanskega leta? Koliko je zdaj že od tega? Pol leta? Poleg tega, velika večina telefonov ICS-ja sploh ne bo dobila in tako naprej.

Tilen ::

Pravim zakaj spada med high-end naprave. Nimam krogle, da bi videl če bo nadgradnja ali ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SuperKobeD ::

O nadgradnji na WP8 je blo že veliko predebatiranega. Ni blo nikjer 100% potrjeno ampak verjamem da nadgradnja za prvo generacijo bo. Če ne, zakaj potem tako zelo stroga omejitev HW? Po drugi strani pa ni nemogoče da nebi blo nadradnje zaradi marketinga, kar pa mislim, da si MS trenutno ne more/sme privoščit.
Kakorkoli že, v vsakem primeru bo čas da zamenjam svojo Omnio ko pride WP8 ven. :D
[With the lights out]

Bor H ::

Tilen: če Omnia 7 dobi update, ostali prve generacije pa ne bo to lastnike ostalih telefonov bol razjezilo kot če noben ne dobi, ker so VSI prve generacije enaki v ohišju

Pier: ej, zaenkrat ostajam na WP7, ampak MS dela hude neumnosti, pa tudi to z updejti ne vem več, če jih hočjo "reklamirat" kot neki kar pri njih štima zakaj so pol rabl en mesec da so Mango vsem poslal? No pa po pravici povedan...kaj bo v Apollo takega da ni že v 2.3 Androidu? (btw, osebno ne maram Androida ampak žal je MS začel brcat v temo)

Pier ::

Saj pri WP8 ne bo šlo zaradi tega ali je nekaj kar v Androidu 2.3.x ni, gre za uporabniško izkušnjo. Recimo nekaj jim vseeno manjka, recimo integriranega Twitterja nimajo, prav tako ne Facebooka, Skype bo integriran in tako naprej. Verjetno bo še kaj, pa sem prepričan, da bo tudi kaj manjkalo, kar je na Androidu 2.3.x. Recimo pri ICSju me izredno moti to, da v dnevniku klicev ne moreš direktno v imenik, da moraš zapustiti dnevnik klicev in potem v imenik. To recimo pri verziji 2.3.x ni bilo, zdaj pa so ga kao izboljšali in so naredili bedarijo. Kje MS dela še hude neumnosti, jaz jih prav veliko ne vidim? Če se kdo izredno trudi, da bi pridobili čim več aplikacij, potem so to vsekakor oni. Po mojem mnenju se bo število aplikacij sigurno izboljšalo z verzijo WP8 in W8, kar sem tudi že napisal. Kaj je še tisto, kar je tako zelo moti?

No, pa še to, čakati mesec dni na Mango ali pa 6 mesecev na ICS in ga še vedno ni, je vseeno velika razlika, kaj praviš? ;)

SuperKobeD ::

@Bor H Za zamude pri Mangnotu so bili v glavnem krivi operaterji, ki so rabili mesec al pa več da so ga "stestirali".
[With the lights out]

Pier ::

Nekje na netu sem enkrat že nekaj časa nazaj zasledil, da se da pri WP tipkovnico tudi pomanjšati, recimo med pisanjem mailov....mi zna kdo povedati, kako se to naredi, da recimo sredi maila pomanjšaš tipkovnico, da lahko zadevo lepo prebereš in jo potem spet povečaš in pišeš naprej?

SuperKobeD ::

Klkneš "back" tipko.
[With the lights out]

SuperKobeD ::

Klkneš "back" tipko.
[With the lights out]

Bor H ::

Pier: tole z marketom recimo in zamudo pri updejtih
se strinjam glede čakanja na updejte ampak ko se distanciram od tega da hočem met najnovejši software pridem do tega da so updejti na WP7 trenutno bolj nujni kot na Androidu

SuperKobeD: kako pa Apple lahko vsem naenkrat pošlje neglede na operaterja? itak nekega brendanja ni pri WP7

aja, moj Trophy je še zmer na 7720 verziji, pa bi res rad mel "fixed keyboard disappearing bug" iz zadnjega updejta, tolk o tem da lahko operaterji največ en updejt preskočjo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

SuperKobeD ::

Apple je pač Apple :D
[With the lights out]

Bor H ::

In s kom konkurira trenutno MS? Z Androidom al iOSom?
Sem vmes pogledal za zadnji updejt:
Update 7.10.8107.79 - Bug Fixes (Jan 2012)
On-screen keyboard - Fixes an issue to prevent the keyboard from disappearing during typing.
Email - Fixes a Google mail syncing issue.
Location - Fixes a location access issue. With this fix, the Me feature in the People Hub sends anonymous information about nearby Wi-Fi access points and cell towers to Microsoft only if you agree to allow the Check In function to access and use location information.
Security - Revokes digital certificates from DigiCert Sdn Bhd to address an encryption issue.
Email threads - Fixes an email issue related to Microsoft Exchange Server 2003. With this fix, when you reply to or forward a message, the original message is now included in your response.
Voicemail - Fixes a voicemail notification display issue that occurs on some European and Asian networks under certain conditions.

Vsaj email pa on-screen keyboard mi teži, da je pa že 3 mesce od izida updejta in da ga nimam je pa žalost

Pier ::

@Bor H

Na katerem operaterju si? Kaj pa, če bi jih zagnjavil, kdaj bo posodobitev oz. naj ti povedo na koga se lahko obrneš, ker mislim, da je uvoznik tisti, ki spusti update. Vprašaj jih, kje se zatika, da ga še nimaš?

@SuperKobeD

Hvala za tole tipko...ne vem, kako to, da tega nisem že prej opazil :D

Bor H ::

Sej mam v planu jih gnjavit, ampak temu jst ne rečem perfektna uporabniška izkušnja. Sem pa na Simobilu.

Pier ::

Ja, saj te razumem, samo ni to vse odvisno od MS-ja. Jaz uporabljam Titana in do sedaj nisem imel nobenih problemov kar se posodobitev tiče. S kom tekmuje MS...v bistvu z obema, saj sta oba pred njim, tako da tukaj jim je verjetno vseeno komu odžirajo tržni delež, čeprav bi rekel, da prej Andoridu, ker so Android uporabniki tisti, ki niso tako vezani na izdelke, kot so to iFani, ki jih verjetno veliko težje prepričaš, da zamenjajo nekaj kar je pač in.

Bor H ::

Ampak po uporabniški izkušnji se očitno zgledujejo po Applu, razen pri updejtih in marketu. BTW, se še kdo spomne ko so nam dali brezplačen Sudoku pa Minesweeper ampak najprej samo na US market? Kak fajn zgled za ostale developerje...

Pier ::

Saj jaz ne pravim, da so popolni, marsikaj morajo še izboljšati. Enostavno so prišli toliko časa kasneje na trg, da vsega naenkrat ne morejo narediti, več kot bo uporabnikov, lažje jim bo in lahko se bodo posvetili drugim zadevam, tako pa se morajo posvečati aplikacijam, ki so jim trenutno trn v peti. To je pač začaran krog, ni uporabnikov, ni aplikacij, ni aplikacij, ni uporabnikov. Mislim, da vlagajo velike napore, da se to izboljša in skupaj z Nokio mislim, da jim bo uspelo. Vsekakor gre tudi nekaj živcev pri uporabnikih, temu ne oporekam. Tudi mene moti kakšna stvar, samo na splošno sem pa zadovoljen z uporabniško izkušnjo in to bolj kot pri Andoridu, ki ga imamo tudi pri hiši.

SLO_Matej ::

SuperKobeD je izjavil:

Apple je pač Apple :D

Kaj si želel s tem povedati?

Verjemi, tudi jabolčne stvari niso popolne. In če bi želeli iskati dlako v jajcu, bi jih tudi tam našli kar nekaj. ;)

SuperKobeD ::

Apple je daleč od popolnosti. S tem sem misli to da ima Apple pač poseben status na trgu, katerega se zavedajo tudi operaterji, zato si ne morejo privoščit takih "napak" kot pri WP7.
[With the lights out]

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

Si lastim WP7 napravo, razvijam za WP7 in glede na povedano je logičen sklep, da podpiram platformo.
Pred nekaj posti je Bor H načel že miljonkrat načeto debato o strojni zmogljivosti aparatov.
Takšne debate se na vseh forumih kjer je govora o WP7 končajo z flame war-om, da WP7 ne potrebuje super hardwarja, da bi delal tekoče.
Kljub temu, da mi je platforma všeč moram tukaj podpret komentar Bor H-ja.
Os je že odziven na slabšem hardwerju a zaradi njega trpi po funkcionalnosti.
Za začetek bi lahko imeli pravi multitasking in pravo background izvajanje. Trenutno ga fejkajo na polni črti, da bi prihranli z CPUjem?
Background taski so implementirani kot en velik cron job. Kakšno funkcionalnost lahko pričakuje uporabnik od aplikacije, ki se lahko v ozadju izvede le vsake 15 minut.
Sej niti najbolj primitivne štoparice nemoreš implementirat brez timestampov (ni najboljši primer, ampak ilustrira omejitev.
Zakaj take omejitve? Zakaj šparajo CPU, če ga pa ne rabijo za tekoče delovanje?
A mogoče šparajo z baterijo? To bi bilo potencialno še huje!
Nekak izpade, da je tale fraza "WP7 ne rabi hardwarja" postala izgovor, da WP7 nima podpore za večjederne procesorje.

Vsekakor se platforma še razvija in kar sem videl do sedaj ima velik potencial. Vsekakor pa pred WP8 ne pričakujem nikakršnega razsvetljenja.
Ne vidim pa razloga zakaj trenutni aparati nebi dobili WP8 posodobitve. Nekaj funkcij, ki so odvisne od strojne opreme pač nebodo imeli.

clix ::

Bor H, kakšen problem imaš ti pri nadgradnji?

Namreč, jaz sem pri bobu(spada pod simobil), pa mi vsakič, ko omnio priklopim na PC, ZUNE teži, da naj nadgradim na 8107. Kaj Zune ti nobene posodobitve ne najde? Ne vem ravno, kaj imajo operaterji tle zravn.

Wisse ::

@Bor H: Jaz imam update 7.10.8107.79 nameščen že več mesecev (recimo 2, točno se ne spomnim). Omnia 7, Simobil.

O ostalem se mi ne ljubi prerekat. Nekatere debate se res nenehno ponavljajo kljub temu, da je vsem jasno kakšno je stanje WP in kdaj pride naslednja večja iteracija.

Za domači trg je trenutno najbolj pomemben slovenski prevod in polno podprt marketplace, če vprašate mene. Tudi boljša integracija Bing-a pri slovenskih nastavitvah ne bi škodovala. Vse našteto, pri slovenskem povprečnem uporabniku, naredi WP izkušnjo občutno bolj komplicirano kot recimo v USA ali UK. Kje so šele dodatna jedra, višja ločljivost in dišeče ohišje...

Bor H ::

Updejta mi preprosto ne najde. S prejšnjimi updejti nisem imel problemov.
««
28 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269558 (174319) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682159 (48579) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499532 (8231) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028553 (22716) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421106 (18461) Tilen

Več podobnih tem