» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
26 / 57
»»

_Dormage_ ::

A sploh kdo namerava v nabavo Lumie?

SLO_Matej ::

Pa sta Lumii končno našli svoje mesto tudi na Si.mobilovi strani, kjer so napisane tudi vse cene v paketih:


Sem imel danes obe v rokah (800-ka je bila ta lepa - modra, vsaj meni 8-)) in moram reči, da izgledata zelo lepo, tudi materiali so prijetni na otip. Je pa 800-ka malenkost tanjša od Omnie 7, pa mi je na slikah vedno delovala nekako debelejša. :)

i386 ::

je pa velika razlika v ceni... pri mobitelu je lumia 710 200€, 800 pa 350€. Pa je lumia 800 toliko boljša? se splača kupit 800ko še zaradi kaj drugega kot izgleda in mogoče avtonomije? Ali je boljši nakup 710? :)

Bolf3nk ::

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

Boljši enkran: TFT proti AMOLED
Već prostora 8gb proti 16gb
Boljša kamera pri 800

Če se splača dati 150EUR več za lumio 800, pa je tvoja odločitev :)


SLO_Matej - ze pozna kaj pri odzivnosti? Ker ima lumia boljši procesor od omnie?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

SLO_Matej ::

Testi:


Bolf3nk, kakšno je delovanje v primerjavi z Omnio 7 ti težko povem iz prve roke, saj testnih modelov na Si.mobilu še niso imeli (pri Mobitelu sploh še niso imeli nobenih) in mi je tako prodajalec obe namenjeni za prodajo vzel iz škatle in pokazal. Tako da nisem mogel/smel prižgati.

Je pa prodajalec rekel, da ni ravno pristaš Nokie, ampak ko so ju prišli iz Nokie predstaviti, je videl da delujeta res fantastično, hitro in odzivno, zaslon na 800 pa je super. :)

martincek1 ::

Ah dokler bo imela polovica uporabnikov Lumie 800 po zadnji nadgradnji (ki naj bi izboljšala avtonomijo baterije), še vedno probleme z njo (beri: baterija zdrži do 18 ur po resetu), je sigurno ne bom kupil. Jebela cesta no, rajš vidm da je telefon debelejši, ma sam 8gb placa, pa da baterija zdrži vsaj 1 dan ob polni obremenitvi.

Major ::

@martincheq - sam uporabljam Lumio 800 že 2 meseca. Pred zadnjim updejtom je bila baterija zadovoljiva (malček več kot dan uporabe oz. približno enako kot moja Omnia 7 pred Mangom), po updejtu se je avtonomija (presenetljivo) občutno podaljšala (sedaj mi zdrži ~2 dni). Moja povprečna dnevna uporaba je definirana kot: always 3G, BT ON, WiFi ON, 30 min sync, surfanje, navigacija, fruit ninja, občasno kakšen klic ter sms.
@Bolf3nk - sam sem uporabljal Omnio 7 približno 1 leto, vendar me je po Mangu totalno razočarala (crk WiFija, zmanjšanje avtonomije na 10 ur delovanja itd). Kar kmalu sem ugotovil, da je Lumia 800 bistveno odzivnejša in hitrejša od Omnie 7 pri kateremkoli opravilu. Tudi zaslon je boljši (beri: gostejši, ~20 dpi več kot Omnia). Kar me moti pri Lumiji je nezamenljiva baterija, način polnjenja (pokrovček), micro SIM.
IT Developer & Photography enthusiast.

Bor H ::

Glede odzivnosti, se še komu zdi da ko klikneš search knof (tudi na "home screenu") rabi kr nekej sekund da odpre tisto slikco pa ostale bing zadeve?

roli ::

Ja tole je res ampak ni ravno moteče.

Kar se pa baterij tiče - meni na Dellu zdrži okoli tri dni. To je ob nekje zmerni uporabi - wifi prižgan vedno, par smsov na dan, mogoče kak klic, nekaj brskanja po netu pa mogoče kaka igra sem in tja.
http://www.r00li.com

Tilen ::

Nokia je včeraj uradno, z velikim pompom, predstavila Lumio 900 @ Times Square, NYC. Če koga zanima, si lahko pogleda (HD) video tukaj.

 Nicki Minaj + Nokia Lumia 900

Nicki Minaj + Nokia Lumia 900



 Nicki Minay

Nicki Minay



 N+L

N+L

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Sem gledal zadevo včeraj.
Glede na to, kar je Nokia priredila v Londonu se lahko NYC skrije :)
And who the f is the Minay chick?
Na tej sliki zgleda GROZNO!

London lunch


NYC

Tilen ::

Vem, da je v Londonu bilo še huje. Važno je, da mislijo resno in da so prepričani v svoj produkt.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Vem, da je v Londonu bilo še huje. Važno je, da mislijo resno in da so prepričani v svoj produkt.

Je blo pa že kar nekaj slišat o "bugih" na telefonu.
V tem trenutku še nič konkretnega, mogoče gre za false alarm.

Baje je bila že na pre order razprodana zaloga.
Nekateri so morali počakat dodaten dan :)

Tilen ::

Lahko kaj več poveš? Kateri bugi? Glede baterije bi naj bilo z zadnjim popravkom bistveno bolje. Amazon ima na bestseller listi za AT&T Lumio 900 na 1. mestu. klik
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

Lahko kaj več poveš? Kateri bugi? Glede baterije bi naj bilo z zadnjim popravkom bistveno bolje. Amazon ima na bestseller listi za AT&T Lumio 900 na 1. mestu. klik

Glede baterije še nič.
Nekaj je blo govora o šibkem mikrofonu.
Nekaj o problemih z pošiljanjem SMSov.
Nokia je baje vsilila AT&T prodajalcem, da morajo namesto iphona nekaj tednov uporabljat Lumio 900 (govorica).
Eden od prodajalcev je omenjal, da je precej buggy ni pa navajal dejanskih bugov.
Zankrat je vse skupaj še preveč sveže, čas bo pokazal, če je res ali ne :)

Tilen ::

Nokia je baje vsilila AT&T prodajalcem, da morajo namesto iphona nekaj tednov uporabljat Lumio 900 (govorica).


Ni ravno tako, je pa res, da so plačali 25 milijonov USD za to, da lahko vsak AT&T prodajalec zamenja svoj trenutni telefon brezplačno za Lumio 900. Ne vem pa, če ga mora v tem primeru tudi uporabljat. Verjetno že :P

Eden od prodajalcev je omenjal, da je precej buggy ni pa navajal dejanskih bugov.


Ja, najlazje je napisat so-so screen in pa buggy, pol pa bit tiho, ko bi bilo potrebno kaj konkretnega povedat. Se trenutno ne spomnim v katerem reviewu so točno to napisali.

Edino kar sem jaz slišal do sedaj je bilo na račun MS in manjko aplikacij ter da se search odpira z večjim delayem kot pri drugih telefonih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Res čisto slučajno poklikal mimo tegale
http://forums.wpcentral.com/lumia-900-a...

HarryRed ::

Sem se malce igral z Lumio 800, ampak me ta windows phone niti malo ne prepriča. Preveč zaprt sistem. Poleg tega pa niso ravno poceni.

BALAST ::

prejšni teden so jih talal zastonj pri O2 ponudniku v tujini, pri nas pa kar 450€+ z naročnino.
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

SLO_Matej ::

HarryRed je izjavil:

Sem se malce igral z Lumio 800, ampak me ta windows phone niti malo ne prepriča. Preveč zaprt sistem. Poleg tega pa niso ravno poceni.

Zaprt? Nekoliko že, ja in to je kvečjemu plus. Vsi delujejo odlično. Kaj točno pa bi potreboval in se ti zdi, da ti WP7 ne omogoča?

Bor H ::

Ja, zastonj, let's see...pri nas ga tut Mobitel reklamira kot 1€, pa si skor upam trdit da pri Simobilu ni kej dost drugač..
HarryRed: what Matej said, dejansko to zaprtost opaziš samo pri pomanjkanju aplikacij ala Tasker, ampak to večinoma niso aplikacije ki bi jih nujno rabu

simnov ::

Zakaj nimam na telefonu Bing music ali kaj je že namesto shazam.

clix ::

Za iskanje moraš namesto slo nastavit UK.

SLO_Matej ::

Tako, kot je dejal pikoli - v nastavitvah nastavi region+language -> Browser & search language -> UK ali US.

Poleg Shazama obstaja še SoundHound: http://www.windowsphone.com/en-us/apps/...

Vendar je po mojem mnenju Bing Music odličen in uporabljam zgolj tega (drugega nimam niti nameščenega).

Tilen ::

Brand New Nokia Lumia 900 White 1.4Ghz proc. 7.5 Mango OS 16GB Unlocked

 Lumia 900 ebay

Lumia 900 ebay



US $829.00

6 available / 3 sold

A so znoreli? 829 USD?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Cena je noro visoka (predvsem zato ker še niso na prodaj).
Je pa sexy :))

RazzorX ::

Vsi, ki doma nimate WiFi-ja in želite na WP7 prenesti aplikacije (iz Marketplace-a) večje od 20MB, lahko probate naslednje:

Telefon priklopite na PC in na spletnem marketplace-u poiščite aplikacijo. Po novem vam jo ob kliku pošlje direktno na telefon, ker pa je priključen na PC, bo začel prenašati tudi aplikacije večje od 20MB.

Včasih vem da to ni bilo možno, ker ti je hotelo odpreti aplikacijo v Zune, ki pa v SLO še ni podprt. Samo za info...

Spock83 ::

Imam Omnio 7 in ne vidim smisla da bi kupoval novi. Pri teh Nokiah je samo plus to, da imajo brezplačno offline navigacijo.

Bor H ::

Pa še to majo tut HTCji zdj...sam čak, ti maš Samsunga, mwahahaha >:D
Drugač je pa res, trenutno se še ne splača menjat.

Spock83 ::

Jebi ga, sem ga dobil zastonj ;)

_Dormage_ ::

Spock83 je izjavil:

Imam Omnio 7 in ne vidim smisla da bi kupoval novi. Pri teh Nokiah je samo plus to, da imajo brezplačno offline navigacijo.

Kitajci očitno gledjo drugače


martincek1 ::

Ah če primerjaš s Slovenijo je to tako, kot bi en človek stal v vrsti pred trgovino v LJ :D

Mitja358 ::

martincek1 je izjavil:

Ah če primerjaš s Slovenijo je to tako, kot bi en človek stal v vrsti pred trgovino v LJ :D


Misliš da je to edina trgovina na Kitajskem? :)

guest #44 ::

A je kdo že zrihtal Lumio? Kako se kaj obnese, predvsem me zanima baterija?

Trinitron ::

Baterija je po zadnjem update-u precej vredu. Odvisno od rabe, vedno zdrži vsaj cel dan.

VoltageMX ::

Na Expansysu že sprejemajo prednaročila za Lumio 900. Je pa cena ubijalska. Sam sem pričakoval da bo telefon kakih 500 € največ. http://www.expansys.si/nokia-lumia-900-... Potem pa človek pogleda npr. ta telefon: http://www.expansys.si/htc-htc-one-x-po... in primerja malo tehične specifikacije in se zamisli glede razlike v ceni. Samo kaj ko je Android tak gadn :D vseeno bom vzel 900ko :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VoltageMX ()

darkolord ::

Jah iPhone je pa na primer tut 700+

VoltageMX ::

Iphone 4S 32GB na mobi svetu stane 649 €. Sicer bi verjetno 64GB verzija bila preko 700 €. Ampak Iphone je pač kao Iphone ne. Brezveze sploh debatirat. S tem da ma 4S dvojedrnika.

SLO_Matej ::

In kaj mu pomaga dvojedrnik? Tudi iPhona 4S, sicer 16 GB sem imel v roki poleg Omnie 7. Počasnejši zagon in zaustavitev, pa tudi aplikacije, ki tečejo v ozadju je včasih treba zapreti z gumbom Close all oz. karkoli že je, ki ga potegneš z vrha zaslona, podobno kot pri robotku, sicer sam sistem pri veliko aplikacijah, ki tečejo v ozadju (oz. ne tečejo, podobna večopravilnost kot pri WP7) ni več tako smooth. WP7 pač je. :)

Lonsarg ::

Lumia dvojedrnika pač nima, ker še ni podpore za dvojedrnost, ne bi to itak kaj vplivalo na ceno.

Lumia pač stane toliko kot vsak high end smarthphone. Kar mora Nokia zdaj narediti je v roku 6-8 mesecev že nalslednega high end ven dati, ker Androidi prihajajo hudi nekateri;)

IceIceBaby ::

Jaz sem imel do nedavnega Omnio 7, kakšnih 14 dni nazaj pa sem kupil Lumio 800 (eno belo in eno magenta). Mediamarkt Graz, 370 eur z DDV.

Razlike v samem delovanju med omnio in lumio ne opazim. Je pa lumia precej bolj prijazna za žep in za prijeti v roko, ima precej boljši fotoaparat, 16gb prostora pa vsaj zame je eden najlepših telefonov. Kvaliteta izdelave je vsaj en nivo višje (pač, unibody).

Baterija mi zdrži 2 dni normalne uporabe (wifi, BT, precej weba, maili, kakšna aplikacija, klici).

Še ena stvar, ki sem jo opazil je nekako boljša tipkovnica. Na Omniji sem kar težko hitro in natančno tipkal, tukaj je občutek nekako boljši. Sicer ni logike, ker ima omnia večji ekran ampak dejansko tipkam precej hitreje.

Če nočeš iPhona in ne maraš androida je tole pomoje best buy.

Yoda Master ::

Sem se danes z Lumio 800 v Mobitelovem centru mal poigral. Oblika pa velikost sta mi itak top, mal me moti da še nima WiFi tetheringa :(, sicer berem da naj bi pršu enkrat, ampak to nikol ne veš a bo al ne bo. No pa resolucijo bi tud lahk mal dvignil zaradi web browsinga, če ne pri 800 pa vsaj pri 900 (sam če OS ne podpira nimaš kaj). No pa za baterijo me je skrbel, sam to vidim da so porihta. Tako da če se bom prepričal da 500 jeder pod pokrovom ni vse, je samo še vprašanje barve :D
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

VoltageMX ::

Pa sej tu nisem namigoval toliko na Iphona kot pa na HTC ONE X, ki si pa moramo priznat da glede specifikacij Lumio 900 povozi, je pa vsaj na Expansysu samo 20 € dražji. Ampak kot sem že rekel mi je Android totalno antipatičen. In vem da se bo v "real world" nokia obnašala enako hitro kot bi se HTC ker Android pač šteka tudi baje na tem telefonu. Sem si bral forume in so že pripombe glede tega trenutnega "super phona" :) WP je pa najboljše optimiziran operacijski sistem za telefone trenutno, vsaj po mojem mnenju. Sej pravim Nokio bom vseeno vzel takoj ko bo pri nam na voljo.

Cannonrock ::

Jaz imam 710ko 1 mesec in sem kar zadovoljen, baterija ob normalni rabi zdrži ~2 dni, aplikacij je na UK marketu dovolj, tako da je zaenkrat neumno zamenjati na SLO, kjer jih je komaj kaj.
Edini minus je prekinitev pogovora, ko se ekran odklene, če premikaš glavo.. vsaj mislim, da je to krivo in po pomoti z licem stisneš "end call", se še komu to dogaja?

servo ::

Slabe novice za Chevron odklenjene aparate ;((

http://www.chevronwp7.com/post/21027437...

Tilen ::

servo je izjavil:

Slabe novice za Chevron odklenjene aparate ;((

http://www.chevronwp7.com/post/21027437...



Unlocks issued through the ChevronWP service will expire 120 days after April 13, 2012. If ChevronWP7 customers choose to sign up for the Microsoft App Hub membership, they will be able to re-unlock the phone after expiration.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

servo je izjavil:

Slabe novice za Chevron odklenjene aparate ;((

http://www.chevronwp7.com/post/21027437...



Unlocks issued through the ChevronWP service will expire 120 days after April 13, 2012. If ChevronWP7 customers choose to sign up for the Microsoft App Hub membership, they will be able to re-unlock the phone after expiration.


And if you choose to sign up for App Hub membership you have to pay 99$ !?

Tilen ::

_Dormage_ je izjavil:

Tilen je izjavil:

servo je izjavil:

Slabe novice za Chevron odklenjene aparate ;((

http://www.chevronwp7.com/post/21027437...



Unlocks issued through the ChevronWP service will expire 120 days after April 13, 2012. If ChevronWP7 customers choose to sign up for the Microsoft App Hub membership, they will be able to re-unlock the phone after expiration.


And if you choose to sign up for App Hub membership you have to pay 99$ !?


Aja... :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Pier ::

Očitno je Nokia resno stopila v boj tudi na našem trgu. Evo tukaj en tak ogromen reklamni pano, ki mi je takoj padel v oči.



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pier ()

LuGi ::

The good news is all users who bought a token are eligible for a one-year Microsoft App Hub membership, a $99 value and allowing them to stay unlocked for 12 more months.

http://www.wpcentral.com/homebrew-unloc...
««
26 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269207 (173968) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681936 (48356) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499487 (8186) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028472 (22635) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421010 (18365) Tilen

Več podobnih tem