» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 57
»»

LuGi ::

Mango nadgradnja
http://mango.microsoft.com/windowsphone...

V polnem teku ;)

Marketplace @PC

SLO_Matej je izjavil:

Microsoft je povsem prenovil in uskladil, s prihajajočim Mangom, uradno spletno stran Windows Phona. Sedaj si je moč ogledati Marketplace na računalniku in kar iz računalnika poslati povezavo (z navodili za namestitev) v Hotmail oz. v telefon). Ta mail odpreš na telefonu, povezava pa te preusmeri do aplikacije v Marketplacu.

 Windows Phone Marketplace na računalniku

Windows Phone Marketplace na računalniku



http://www.windowsphone.com/en-US/marke...

js osebno ::

 Takole je izgledalo na začetku..

Takole je izgledalo na začetku..


Meni dela lepo :D

_Dormage_ ::

Pri meni pa nič :(
Je odvisno od operaterja?

aerius ::

pri meni tud nic..grrrr..verjetno bomo "simobilovci" ju3 dobili update

js osebno ::

10% ljudi bo dobilo update danes. Ostali pa pozneje. Mogoče pa lahko pogledaš tole ;)

_Dormage_ ::

Trick deluje..hvala :))

Thagirion ::

js osebno je izjavil:

10% ljudi bo dobilo update danes. Ostali pa pozneje. Mogoče pa lahko pogledaš tole ;)


Deluje, daš check updates, in takoj izklopiš kabel/disablaš wifi in bi se update moral pokazat, vsaj meni se je :D

RazzorX ::

Tale bypass deluje super, tako kot pri NoDo. Hvala. :)

camx ::

Deluje, hvala

LuGi ::

Smeh kaksen trik :))

trek@s ::

Hm, meni pa ne deluje. V prvo je uspelo - je našel update, vendar je med nameščanjem prišlo do napake. Sedaj mi ga po tem postopku ne najde več.

_Dormage_ ::

trek@s je izjavil:

Hm, meni pa ne deluje. V prvo je uspelo - je našel update, vendar je med nameščanjem prišlo do napake. Sedaj mi ga po tem postopku ne najde več.

Enako je bilo pri meni...Moraš na pravi trenutek izklopit.
Pusti ga zopet do konca z netom, da ti sporoči, da ni updejta.
Potem še enkrat in počakaj sekundo dve in izklopi..
Meni je v petem poskusu uspelo :)

Tilen ::

Update se je izvedel bp (Samsung Omnia 7). 7.10 (7720).
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Pozna kdo kakšne aplikacije za mango, vsaj za testiranje multitaskinga :)

RazzorX ::

Osebno navdušen nad Mangom, zelo uporabne funkcije.

LuGi ::

Dela dela le pravi timing mors ujet ;)



Sem ze uporabljal leaked htc verzijo ampak sem se vseeno odlocil da poflasham uraden zune mango gor =) Prej seveda revertal na 7004

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

SuperKobeD ::

Super, update brez problema. Še revertat mi ni blo treba (: A je kaj novega od 7712 verzije?
[With the lights out]

Tilen ::

Tethering

Hja, Omnia 7 očitno nima pravega HW za deljenje povezave, ker jaz te možnosti nimam.

One last feature that merits discussion is mobile hotspot, tethering, internet sharing, whatever you want to call it. Yes, this is part of Mango, but it's severely crippled at this point. The problem is two-fold. First, your phone needs to have a wireless chipset capable of not just receiving a signal, but also broadcasting it. If you have a Windows Phone with a Broadcom 4329 chip (802.11a/b/g/n and Bluetooth), then you can use internet sharing. If you're one of the less lucky users with a Broadcom 4325 chips (802.11a/b/g and Bluetooth), however, then you won't get internet sharing.


http://www.osnews.com/story/25192/Windo...


Edit : Mogoče pa vse le ni tako črno. Glede na to, da Omnia7 podpira 802.11a/b/g/n, gre za novejši broadcomov čip - 4329. Je pa res, da je Microsoft trenutno podprl le HTC telefone s tem čipom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

deyco5 ::

No, končno tud jaz zadel pravi timing... Sem mislo da zajebavate, ko ste komentirali da gre, vendar so slike povedale več kot tisoč besed... :)
Še vedno pa mi nekaj ni jasno (saj v končni fazi tud ni pomembno). Vedno se pojavljajo komentarji, da operaterji lahko branijo posodobitev ali jo zavlačujejo. Že 2x se je izkazalo da ni tako (ali se motim)... Kaj ima npr. zdaj SiMobil pri tem, da sem si jaz že danes lahko naložil update (govorim o triku)? Če je šlo že 2x bo šlo vedno. Wrong?

_Dormage_ ::

Simobil bolj malo.
Vodafone group pa je update dobil že nekaj mesecev nazaj in povedal, če je kaj posebnega treba prilagodit, da bodo naprave delovale.

Matic1 ::

Oj,
mi lahko kdo pove, če slučajno je zdaj v Omnii možnost da izklopiš 3G signal? Ker mene bo Simobil spravil v grob s svojim omrežjem.

_Dormage_ ::

A ni od vedno bila ta možnost?
V nastavitvah izklopiš data connection ?

Tilen ::

Tako je. Izključiš DATA povezavo in to je to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

A še komu mango šteka ?
Čim je applikacija v ozadju je OS neodziven...
Še ko jo zaprav ugasnem moram počakat 3 minute da pride na normalo.

Tilen ::

Ne. Sem dal 2 igri v ozadje, koledar, racunalo, Adobe reader, CardStar in lahko med njimi normalno preklapljam. OS je v tem času tudi normalno odziven.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

deyco5 ::

Evo, tudi jaz že kar preizkusil veliko novih funkcij. NAVDUŠEN predvsem na hubom PEOPLE in CHAT. Super zadeva group in možnosti komuniciranja z večimi. Še bolj navdušen na integriranim MESSENGERJEM... To deluje kot bi sms-e pošiljal križem kražem... Res nenormalno dobro poštimano (končno lahko uniinstall MIYOVO). Multitask dela brez da bi OS štekal... Custom ringtone že tudi na telefonu (pač Mp3 muzika, ca. 35 sekund). Edino kar še pogrešam je bližnjica nekje zunaj za vklop osnovnih povezav (BT, WiFi, 3G)... Še vedno morem hodit v settings... Kakšna ideja ali aplikacija? Sem kaj spregledal? Pa drugi? Navdušeni?

js osebno ::

Imaš aplikacije za preklop, a so dejansko samo bližnjice do strani v nastavitvah. Recimo "ConnectivityShortcuts" in "Network Dashboard". Oba imata približno insto funkcijo, lahko izbiraš glede na všečnost ;)
Drugače pa Mango deluje super :D

Tilen ::

ConnectivityShortcuts je odlična aplikacija. Po namestitvi pa samo pinnaš nastavitve v glavni meni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

A je kakšen poseben razlog zakaj so te aplikacije samo bliznjice?
Rabil bi, da s klikom izklopi oziroma vklopi data/wifi in zamenja barvo tile-a.
Drugače hvala !

Frendo ::

Je kdo slučajno pri mobitelu in ima Omnio 7 in je dobil update po normalni poti? Sem probal s force update in mi je našlo update ampak je med prenosom prišlo do napake sedaj updejtov ne najde več. :S probal sm resetiranje računalnika, telefona...

_Dormage_ ::

Si naredu restore? Pred vsakim updatanju zune nardi backup.
Pol bi zune moral ugotovit, da imaš spet staro verzijo ...

Frendo ::

_Dormage_ je izjavil:

Si naredu restore? Pred vsakim updatanju zune nardi backup.
Pol bi zune moral ugotovit, da imaš spet staro verzijo ...

aha tega pa nisem še probou. čeprou če dam čekirat mi napiše da je up to date (mam pa NoDo)

EDIT: Woohoo. Zune najdu update :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Frendo ()

Matic1 ::

Tilen je izjavil:

Tako je. Izključiš DATA povezavo in to je to.

Ne data povezavo. Sem se napačno izrazil. Če lahko UMTS omrežje izklopim. Torej da sem samo na GSM omrežju za pogovore.

Tilen ::

Če imaš data deaktiviran, se ti povezuje na UMTS?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Frendo je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Si naredu restore? Pred vsakim updatanju zune nardi backup.
Pol bi zune moral ugotovit, da imaš spet staro verzijo ...

aha tega pa nisem še probou. čeprou če dam čekirat mi napiše da je up to date (mam pa NoDo)

EDIT: Woohoo. Zune najdu update :D

Enjoy your mango XD

jizzer ::

Nevem kaj naj naredim, sedaj sem restoral iz 7392 nazaj na 7008 ampak kjub temu mi še vedno kaže samo restore (nobenih "checkboxov" za Tell me whether the update is avaible) any idea?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Tilen ::

A je kdo že našel kak brezplačen delujoč SSH klient? The SSH client mi nekako ne uspe spraviti k delovanju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Do sedaj še nič resnega, nekje pa sem zasledil.
Ni mi ravno jasno kako so bili do sedaj implementirani če socketov ni blo moč odpirat.
Nisem si upal gesel vpisovat, če je vmes še en strežnik, ki si lahko gesla zapomne. Enako velja za trenutni ssh client.

jizzer ::

Bi blo to mogoče zaradi tega ker sem mesec dni nazaj flashal 7008 custom ROM da sem lahko chevron gor dal? Sem še naredil hard reset ampak mi zdaj sploh noče prikazat update-ov od 7008 dalje. Kaj bi blo to?

LuGi ::

NoDo nadgradnje ni več in ko bo Manga nadgradnja na voljo za tvoj aparat bos direktno dobil..torej preskocil bos nodo.

Ker to se ni mozno (ocitno) uporabi zgornji trik in nadgradi vse po vrsti 7008-NoDo-preMango-Mango

Matic1 ::

Tilen je izjavil:

Če imaš data deaktiviran, se ti povezuje na UMTS?

Pojma nimam, ker ni ikone zraven. Ampak vseeno jaz rabim data connection, ker maile pa vseeno želim da mi dol potegne. tud če je sam na 2G oz edge

jizzer ::

LuGi je izjavil:

NoDo nadgradnje ni več in ko bo Manga nadgradnja na voljo za tvoj aparat bos direktno dobil..torej preskocil bos nodo.

Ker to se ni mozno (ocitno) uporabi zgornji trik in nadgradi vse po vrsti 7008-NoDo-preMango-Mango


aha uf sem se vstrasil. Problem je da jaz nimam teh opcij da mors kao oznacit nekaj pod Update zavihkom in takoij izklopit internet ampak jaz tega nimam...

Končno! Sem si malo drugače razlagal ta korak (Click another button (any of the options above or below the word Update).)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

z3ro ::

Ve kdo če pridejo oktobra/novembra kakšni novi WP7 telefoni ven ter kateri/kdaj?
Hvala

Bananovec ::

Za jesen/zimo so napovedane Nokie, pa Samsung (Omnia W?), nekaj HTCjevih, tudi Acer bo kajkmalu dal kaj na police, pa Toshiba-Fujitsu ima tudi nekaj v mislih. O točnih datumih kaj več jaz sam težko povem.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

LuGi ::

HTC Radar in Titan, Samsung Omnia W, Nokia (ne vem če letos),ZTE (se suslja)

Spremljaj http://www.wpcentral.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

z3ro ::

Hvala..titan zgleda kul, sam prevlek:)

LuGi ::

Internet Sharing/Mobile Hot Spot
http://forum.xda-developers.com/showpos...

Očitno deluje na LG & Samsung ;)

Tilen ::

A je že kdo probal? Sam še ne bi ravno šaril po registru. Se pa priporočam za guide, če komu uspe nastaviti.

Samo za približno predstavo naj povem, da je na tem tvojem linku pod drugo točko (unlock your device) potrebno narediti tole :

SAMSUNG

1. Download the software package Interop Unlock by Heathcliff74 v2.xap.
2. Connect your phone to your desktop computer, running Zune.
3. Check for updates and let all pending updates install.
4. Uninstall the Samsung Diagnosis app.
5. Dial ##634# to install the latest Samsung Diagnosis app.
6. Use any Windows Phone App Deployment tool to install Interop Unlock by Heathcliff74 v2.xap.
7. Run the Samsung Diagnosis app. You should see version 1027, 1122 or 0103 at the top. The version is the compile-date without year. So version 0103 is actually newer than 1122. Versions from before 2010/10/27 do not seem to work. If you have such an old version of the Diagnosis App you need to run the latest Samsung Update (Mango Drivers) from Zune or update manually as described here. After the update you need to perform step 4 and 5 again.
8. In the Diagnosis app dial: *#9908#
9. Select "Heathcliff74 Interop Unlock"
10. Tap "Save", tap "Close" and exit the Diagnosis app. You are now unlocked, but your 3G settings are screwed (side-effect).
11. To repair your 3G settings use one of these four options:
---- 11.1. If your device is not locked to a specific operator, you can use the Samsung Network Profile app.
-------- 11.1.1. Uninstall the Samsung Network Profile app.
-------- 11.1.2. Download and install the latest version of the Samsung Network Profile app from the Marketplace.
-------- 11.1.3. Open the Samsung Network Profile app.
-------- 11.1.4. Select a different Network Operator.
-------- 11.1.5. Now Select your own Network Operator again.
-------- 11.1.6. Exit the Network Profile app.
---- 11.2. Use lyriquidperfection's Samsung Tools.
-------- 11.2.1 Download the Samsung Tools here.
-------- 11.2.2. Deploy the tools to your phone (which is now possible due to Interop-Unlock)
-------- 11.2.3. Start "Samsung Tools"
-------- 11.2.4. Select "Run ADC"
-------- 11.2.5. Tap "Reboot"
---- 11.3. Use WP7 Root Tools for manual repair (I will add an option to repair 3G in the next version).
-------- 11.3.1. Download WP7 Root Tools here.
-------- 11.3.2. Deploy WP7 Root Tools to your phone (which is now possible due to Interop-Unlock).
-------- 11.3.3. Open WP7 Root Tools.
-------- 11.3.4. In the registry editor navigate to Local Machine\System\AutoDataconfig.
-------- 11.3.5. Set value ConfigurationStatus to 0 and set value RunADC to 1.
-------- 11.3.6. Restart your phone.
---- 11.4. Use TouchXperience Advanced Config Tool 1.4 (thanks to Ludovic B. for the tip).
-------- 11.4.1. Download Advanced Config Tool here.
-------- 11.4.2. Deploy Advanced Config Tool to your phone (which is now possible due to Interop-Unlock).
-------- 11.4.3. Open Advanced Config Tool.
-------- 11.4.4. Go to "Tweaks" and scroll down.
-------- 11.4.5. Check "Run Auto Data Config".
-------- 11.4.6. Scroll down and tap "Reboot phone".


Noro! 8-O
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LuGi ::

Imam HTC in mi InterOP-unlock ne deluje..nazalost

Matic1 ::

Love my mangoed omnia :D
««
«
1 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268471 (173232) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681680 (48100) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499461 (8160) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028294 (22457) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420899 (18254) Tilen

Več podobnih tem