» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
21 / 57
»»

simnov ::

SLO_Matej je izjavil:

Kaj pa je narobe, če so v oblaku? Meni se zdi to veliko bolj praktično. Si pač v enem računu urediš kontakte in jih imaš vedno s sabo in urejene. Lahko pa tudi v Windows Live ali katerem drugem računu dodaš več različnih tel. št. ;)


Ja saj fajn , da jih urediš preko pcja samo jaz imam v enem kontaktu obe številki z 386 in isto brez 386 in prej mi je prikazovalo obe številki zdaj pa samo 386

RickRoss ::

Kako pa so windows phoni kar se tiče iger ? Igre baje lahko vlečeš iz xbox live. Je igranje na tem telefonu dobra izkušnja ?

Ciklamen ::

Market še sicer ni tako velik kot android/appstore, ampak raste počasi, je pa kar nekaj iger na voljo :)
- End of the Post ->

SLO_Matej ::

RickRoss je izjavil:

Kako pa so windows phoni kar se tiče iger ? Igre baje lahko vlečeš iz xbox live. Je igranje na tem telefonu dobra izkušnja ?

Ja, v Marketplacu je tudi oddelek Xbox LIVE. V njem so igre bolj znanih založnikov, ki so ponavadi plačljive in ponavadi kakovostnejše.

Se dobi pa tudi brezplačne igre izven kategorije Xbox LIVE, vendar to še ne pomeni, da ni kakovostna. Kakšna se najde plačljiva tudi, če ni v Xbox LIVE-u.

Sicer pa poglej sam: http://www.windowsphone.com/en-US/games

Mitja358 ::

Na katero verzijo bi moral restorati telefon, da bi ga lahko odklenil?

Tilen ::

Škoda, da ga nisi uradno odklenil za 6 EUR, ko je bila še možnost. Po vseh posodobitvah mi še vedno vse deluje BP in je bilo vredno vsakega centa.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Mitja358 je izjavil:

Na katero verzijo bi moral restorati telefon, da bi ga lahko odklenil?

Nisem siguren, ampak mislim, da se je pred dvemi updejti še dalo.
Torej plain mango brez fixov. Potem pa spet updejtaš in unlock drži.

Mitja358 ::

Backup pa deluje samo za en korak nazaj ali pač?

Tilen ::

Razen, če si imel individualno shranjene predhodne backupe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

jizzer ::

_Dormage_ je izjavil:

WindowBreak ne dela več.
Samsung je baje v zadnjem updatu ta pristop onemogočil.


Nevem keri zadni update maš ampak mam telefon posodobljen in dela. (Na komp prikloplen 5 dni nazaj - ni javlo updejta)

RickRoss ::

Ali predlagate nakup wp-ja ? Odločam se med windows phonom (omnia w/omnia 7), HTC Evo 3d in iPhone 3gs iz ebaya.
Kaksni nasveti/predlogi, kaj izmed tega naj nabavim?

Hvala

_Dormage_ ::

Odvisno kaj pričakuješ od naprave.
Katere funkcije največ uporabljaš in katere so zate pomembne.
WP7 ima čisto drugačen pristop do stvari kot ostala dva OSa

darkolord ::

Jaz priporočam WP7. Je res čisto drugačen koncept kot ostala dva - namesto čimveč stvari natlačenih na ekranu naenkrat, imaš tam zelo čist vmesnik, s tistimi informacijami, ki jih potrebuješ in ko jih potrebuješ.

simnov ::

Hm WP ima pomoje najbolj zanimiv vmesnik moderen na prvi pogled.Ni pa tako enostaven za uporabo kot iOS.Android ti pa nebi priporočal ker ima grd vmesnik kot , da bi imel linux na pc.

darkolord ::

Ni pa tako enostaven za uporabo kot iOS.
Hm, s tem se pa ne bi strinjal. Kateri del se ti zdi, da je bolj kompliciran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

_Dormage_ ::

V bistvu se z ničemer od tistega nebi strinjal sploh z Linux na PC delom.
Bolj intuitivnega vmesnika še ni bilo. Edini problem, ki mu pripisujejo je pomanjkanje kostumizacije.
Je tak kot je, minimalističen in funkcionalen. Ne samo, da navlake NI ti je niti ne dovoli imet.

Tilen ::

Samo VPN še naj zrihtajo :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RickRoss ::

Ravno ta drugačen ekran me privlači. Androida sem imel in mi je nekako suhoparen. Na telefonu mi dosti pomenijo igre, take malce zahtevnejše za procesor (splinter cell ,assasin's creed). Ko sem gledal reviewe na youtube, igre na wp delujejo super, vendar jih je veliko manj kot na androidu/app storu. Torej, bi bil wp dober nakup?

Bor H ::

Danes je situacija veliko boljša kot leto nazaj, iger je vedno več, od Angry Birds do Need For Speed in Splinter Cell

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

RickRoss ::

http://tehnik.mobitel.si/samsung-omnia-...

Drugje sprememb ni. Sistem je hiter, tekoč in neproblematičen, smo pa v Sloveniji še vedno prikrajšani za polno izkušnjo in omejeni na brezplačne aplikacije. Kakšne so vaše prioritete pri uporabi telefona je seveda stvar potreb in okusa, za mene je Windows Phone že nekaj časa sistem, ki ga imam na telefonu najraje.

To pomeni, da je kupovanje iger nemogoče ???

_Dormage_ ::

Iger je kar nekaj še več pa jih bo, ampak je način kupovanja v Sloveniji malenkost "težaven".
V Sloveniji marketplace ne bo podprt še leto ali več..
Že v tej temi je bilo nekaj debate o kupovanju in kako se da uštimat..

Edit:
Si me prehitel...odgovor je DA lahko se kupuje, ampak ni enostavno zrihtat račun.

Zgodovina sprememb…

Cooper ::

SKYPE v demo različici je na voljo!

http://blogs.skype.com/en/2012/02/skype...
QR do Skypa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cooper ()

IgorM ::

Hvala za info ;)

mavto ::

KONČNO, zdaj pa gas programirat, Slovenija je končno PODRPRTA za developerje
Growing the Developer Opportunity

We recently enabled Windows Phone Marketplace in Argentina, Indonesia, Malaysia, Peru and the Philippines. Today we're announcing that in the coming month we plan to extend Marketplace to customers in 23 more markets, including; Bahrain, Bulgaria, China, Costa Rica, Croatia, Estonia, Iceland, Iraq, Israel, Kazakhstan, Latvia, Lithuania, Qatar, Romania, Saudi Arabia, Slovakia, Slovenia, Thailand, Turkey, UAE, Ukraine, Venezuela and Vietnam.

http://windowsteamblog.com/windows_phon...

Bor H ::

Awesome, verjetno to vključuje tudi nakupovanje. Še več, to zna poment da pride Apollo kmalu, saj so za njega napovedal širitev Marketplacea in lokalizacije.

Cooper ::

Super!!!

Bor H ::

Tale novička me mal skrbi: http://wmpoweruser.com/some-new-apollo-...
Kot je očitno iz tweetov bodo nekatere funkcije omogočene samo S2 ali celo samo S4 telefonom, prva serija WP7 telefonov (Omnia 7, Trophy, HD7 itd.) so vsi S1, torej se lahko obrišemo pod nosom za nekaj novosti, zdj sam upam da bodo zadeve držale vodo in ne bo kot tisti nesrečni MMSi pri prvem iPhonu.
S2 telefoni so recimo obe Lumie in Omnia W, S4 so pa vsi večjedrni in ni še nobenega napovedanega. Res mi ni jasno kaj S2 podpira kar S1 ne, sploh če upoštevamo da je glavna razlika bolj kot ne samo v boljši grafiki (Adreno 205 vs Adreno 200) in da so novi v 45nm namesto 65nm narejeni.

_Dormage_ ::

Zelo prijetno sem bil presenečen, da je Slovenija na seznamu a kljub temu je do tega še dosti.
To je bila samo najava kam se planira M$ razširit. Kdaj pa lahko to pričakujemo pa ni znano in verjetno ne bo tako hitro.
Prvo bodo dobile države, ki imajo popolacijo večjo naprimer Kitajska :)
Slovenija bo med zadnjimi je pa zelo lepa novica...
Drugače pa kot pravi mavto "zdej pa gas programirat".

Mitja358 ::

_Dormage_ je izjavil:

Zelo prijetno sem bil presenečen, da je Slovenija na seznamu a kljub temu je do tega še dosti.
To je bila samo najava kam se planira M$ razširit. Kdaj pa lahko to pričakujemo pa ni znano in verjetno ne bo tako hitro.
Prvo bodo dobile države, ki imajo popolacijo večjo naprimer Kitajska :)
Slovenija bo med zadnjimi je pa zelo lepa novica...
Drugače pa kot pravi mavto "zdej pa gas programirat".


In imaš kakšen dokaz za tole ali je to iz glave? Jaz sem namreč prej bral, da naj bi se to zgodilo že marca.

Bor H ::

Jasno, Tango naj bi imel podporo za nove markete in nove lokalizacije, včeraj predstavljena Nokia Lumia 610 ga pa baje že uporablja (neuradno seveda)

goca ::

_Dormage_ ::

Mitja358 je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Zelo prijetno sem bil presenečen, da je Slovenija na seznamu a kljub temu je do tega še dosti.
To je bila samo najava kam se planira M$ razširit. Kdaj pa lahko to pričakujemo pa ni znano in verjetno ne bo tako hitro.
Prvo bodo dobile države, ki imajo popolacijo večjo naprimer Kitajska :)
Slovenija bo med zadnjimi je pa zelo lepa novica...
Drugače pa kot pravi mavto "zdej pa gas programirat".


In imaš kakšen dokaz za tole ali je to iz glave? Jaz sem namreč prej bral, da naj bi se to zgodilo že marca.


Dokaza nimam imam pa informacije in namige ..
Ne me razumet narobe, sem verjetno prvi v vrsti, ki čaka na objavo svojih aplikacij, ampak realno stanje je tako.

IMO je količina dokumentacije in čas potreben za dogovarjanje z davkarijo je v Sloveniji daleč večji v primerjavi z "profitom". Da ne govorimo o birokraciji v Sloveniji, ki je včasih že absurd.
Verjetnost, da se v kitajski najdejo dobri razvijalci(kvantitativno) v primerjavi s Slovenijo je precej večja.
Iz poslovnega vidika smo med tistimi državami verjetno na zadnjem mestu.

Držim pesti, da bo čim prej in častim pivo, če bo že marca ! :))

RickRoss ::

Upam da cimprej. Lahko v sloveniji pricakujemo se kaksen model windows phona ?

Bor H ::

Lumia 900 prihaja v evropo (brez Gorilla Glass in NFC, wtf?), Lumia 610 bi tut znala pridt, sam bi osebno raj vzel kak WP7 prve generacije kot te podhranjene...
HTC pravi da čakajo Apollo, to je pa to trenutno, kaka Omnia W al pa Lumia.

_Dormage_ ::

A Lumia dejansko nima gorilla glass?
Malček porazno...zgleda pa sexy :))

Bor H ::

Lumia 610 ga ma, 900 pa v US varianti ja, EU pa ne, za 710 pa ne vem

Tilen ::

GSM Arena - Lumia 900

Protection Corning Gorilla Glass

edit: EU varjanta bo drugačna? :o
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bor H ::

huh, se opravičujem za zmedo, slabo sem prebral: http://www.gsmarena.com/nokia_at_mwc_20...
NFCja ne bo, Gorila Glass bo, se posipam s peplom

Ciklamen ::

Sedaj bi te že skozi okno skoraj vrgel, tebe in svoj računalnik, če bi to bilo res :D UPAM, SRČNO UPAM da pride Lumia 900 tudi v SLO k simobilu ali mobitelu (pa da ne bo cena spet 5000€ ...)!
- End of the Post ->

Tilen ::

Bo, bo. Enkrat do konca leta. :'(
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bor H ::

Do zdj se Lumia 900 v EU sploh ni prodajala, poglejte v tujino, dobi se recimo 800 pa 710, pa še to na velikih trgih (UK, DE), Nokia ne more dost hitr WP7 telefonov štancat pa še tiste pošljejo jasno raj na velike trge

RickRoss ::

Ce bi pogledu realno, a se splaca kupt windows phone ?

Bor H ::

Realno? Jst bi ga še enkrat kupu takoj, sicer ima pomankljivosti ampak so manj nadležne kot v prejšnjih telefonih.

RickRoss ::

plusi in minusi ? xD

_Dormage_ ::

+ hitrost, odzivnost, super UI, ni navlake, minimalističen
- precej zaprta platforma, malo kostumizacije

Zelo na grobo je tole in predvsem stvari, ki mene motijo.
Vse je odvisno od tega kaj pričakuješ od aparata na vsakodnevni bazi.

Ciklamen ::

Jaz iščem predvsem odzivnost in hitrost, tu pa tam zaigram še kakšno igro, malo browserja in to je to, to pričakujem od telefona. WP7 mi nudi vse to in še verjamem da ogromno več, tako da bom kar posegel po WP aparatu, sedaj imam HTC Hero (vem da se ne more primerjat z novejšimi telefoni, ampak bil sem eden izmed prvih ki sem ga nabavil) in v teh 2 letih pa pol se je telefon 4x poslabšal..
- End of the Post ->

Matic1 ::

Če iščeš hitrost, odzivnost, out of the box rešitev potem je to za tebe. Jaz ga ne zamenjam za nobenga drugega. Vse kar mi je še važno so Offici, dropbox in pa maili. Na živce mi pa gre ker ni ene spodobne gTask aplikacije. To bi še nujno rabil.

_Dormage_ ::

Ni nobene free dobre gTasks aplikacije :)

Matic1 ::

Sej tudi ni plačljive kakšne dobre...
ker kupim takoj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matic1 ()
««
21 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269859 (174620) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682304 (48724) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499558 (8257) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028648 (22811) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421173 (18528) Tilen

Več podobnih tem