» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
37 / 57
»»

darkolord ::

lahko čokiraš mape in manipuliraš kolikor ti je volja...
Zakaj točno pa misliš da to vsi potrebujejo?

SLO_Matej ::

matrix2 je izjavil:

nekako nočem pluvat, čez WP ker ga po naključju tudi sam uporabljam. Vendar ta sistem je edina pozitivna točka, da je zelo hiter to pa je tudi vse. Jebem se z tem in z onim, nič ne moreš naredit drugo kot samo, da gledaš in se pušiš!!! Imam Nokio N78, tri leta star model z 366Mhz procesorjem, ima vse kar hočeš... FM transmiter, skrito številko, ogromno nastavitev slikanja, Garmin inštaliraš kot za šalo, Sports tracker dela superiorno in tekoče, podprt stereo soruaund in tudi ima stereo zvočnike, ter 7 stezni EQ, predvaja vse glasbene in tudi video formate, lahko čokiraš mape in manipuliraš kolikor ti je volja... Skratka Slo_Matej ne mi zopet nabijat tu gor, da je WP nek dober sistem. Mogoče za retardirane, ki si ne znajo nič naredit sami iz telefona, za takšne pa je itak REGLA ali Nokia 310 dovolj in zadetek v polno!!! Nekako se mi zdi, da te nekdo iz vrha plačuje, zato da ga tako vztrajno neumorno hvališ WP7:)Saj ene trije so ti že povedali, da brskanje po mapah ne deluje, ti si trdiš svoje, meni Trecker ne deluje, EQ nima, polno nastavitev manjka!!! Ne vem no...

Tudi na Windows Phonih lahko poslušaš radio (Music+Videos oz. Zune -> radio); tudi skrita številka je na WP7 (Settings -> applications -> phone -> Show my caller ID to -> no one); tudi na WP7 imaš ogromno nastavitev slikanja, v Marketplacu pa najdeš še več aplikacij za raznorazne efekte, če ti brez tega živeti ni; tudi na Windows Phone lahko za šalo namestiš navigacijo po legalni poti (Nokiini uporabniki celo zastonj); meni Sports Tracker ne povzroča kakšnih velikih težav, je pa res da mora teči v osprednje, lahko pa namestiš tudi kakšno drugo aplikacijo za spremljanje treningov; tudi Windows Phone s surrond zvočniki in to od Yamahe se najde -> HTC 7 Surround; za EQ ne bi vedel; kakšne eksotične formate imaš, ki jih WP7 ne more prebaviti?, sicer pa Zune Sw pretvori vse tako, da lepo deluje na WP7; zakaj točno pa bi nujno potreboval dostop do map?, uporabljam WP7 že nekaj časa pa tega še nisem potreboval.
Če ne ločiš med Reglo in Nokio 310 ter Windows Phoni, potem pač uporabljaj tista stara dva telefona, če ti zadostujeta, kaj naj. A sem kdaj rekel, da je brskanje po mapah mogoče?

___________________

Photosynth aplikacija je končno na voljo tudi za Windows Phone in deluje odlično. :D Prenos: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/...

 Photosynth za WP7

Photosynth za WP7

Zgodovina sprememb…

RazzorX ::

matrix2 je izjavil:

nekako nočem pluvat, čez WP ker ga po naključju tudi sam uporabljam. Vendar ta sistem je edina pozitivna točka, da je zelo hiter to pa je tudi vse. Jebem se z tem in z onim, nič ne moreš naredit drugo kot samo, da gledaš in se pušiš!!! Imam Nokio N78, tri leta star model z 366Mhz procesorjem, ima vse kar hočeš... FM transmiter, skrito številko, ogromno nastavitev slikanja, Garmin inštaliraš kot za šalo, Sports tracker dela superiorno in tekoče, podprt stereo soruaund in tudi ima stereo zvočnike, ter 7 stezni EQ, predvaja vse glasbene in tudi video formate, lahko čokiraš mape in manipuliraš kolikor ti je volja... Skratka Slo_Matej ne mi zopet nabijat tu gor, da je WP nek dober sistem. Mogoče za retardirane, ki si ne znajo nič naredit sami iz telefona, za takšne pa je itak REGLA ali Nokia 310 dovolj in zadetek v polno!!! Nekako se mi zdi, da te nekdo iz vrha plačuje, zato da ga tako vztrajno neumorno hvališ WP7:)Saj ene trije so ti že povedali, da brskanje po mapah ne deluje, ti si trdiš svoje, meni Trecker ne deluje, EQ nima, polno nastavitev manjka!!! Ne vem no...


Nekateri še zmeraj ne dojamete, ane?

Zato pa so na trgu različne platforme, izberi tisto, ki ti najbolj ustreza. Da greš pljuvat po drugi platformi le zato, ker ji manjkajo nekatere funkcije, ki jih rabiš ti osebno se mi zdi precej otročje. Noben se ne bo sekiral če boš prodal WP telefon in si za svoje potrebe kupil npr. Android.

Get over it...

roli ::

Photosynth je kar lušten nažalost na telefonu brez žiroskopa kot je moj Dell deluje bolj tako-tako.
http://www.r00li.com

Yoda Master ::

Aja kaj mi gre res na živce, da zvonenje pa multimedia volume nista ločena. Pa da ne moreš na hitro preklopit zvonenje-tišina z vibro -tišina brez vibre (ne da rabim vedno v Settings).
To se mi res zdita precej banalni zadevi :(
Sem pa porihtal UK account, da lahko plačevujem appe (samo eno random UK poštno številko sem mogu v naslovu poštulit in lepo vzame kreditno :D).
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

Tilen ::

Med ring+vibrate in samo vibrate lahko preklapljas s tipko +/- za glasnost. Če jo 1x pritisneš (+ ali -) se prikaže volume, na desni imaš pa ikono katero lahko 1x tapneš in spremeniš med ring+vibrate ali samo vibrate. Tišine brez vibre pa res ne gre nastaviti s to kombinacijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

jizzer ::

Zanima me kolko od vas ima tango na telefonu(8773), ker vidim da se nič kaj dosti ne govori in mi je čudno ker sam ga imam pomoje kaka 2 mesca...

Tilen ::

Hm? Jaz imam Mango 7.10.8107.79. Update ni na voljo. Kateri telefon imaš? Mogoče so ga dali ven samo za low end?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

LuGi ::

Zato ker tango ne prinasa nic novega..zgolj support za slabse (nove ala nokia 610) aparate =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

jizzer ::

@Tilen ne po update poti, rootan telefon mam.

@Lugi ja men je fajn ker lahko maš več kot 5 aplikacij v multi tasking.

clix ::

@jizzer, to nima veze s tangotom, uradno imaš lahko v tangu tudi samo 5 appov. polek tega, pa sem si tudi sam v mangotu nastavil 8 appov (isto rootan telefon)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

jizzer ::

To nevem ampak ne gre mi več na živce da se ti nekatere aplikacije kar dol ugasnejo :)

SLO_Matej ::

Torej bojo običajni (ne low end) Windows Phoni šli po vsej verjetnosti direktno na WP8?

Malo več multimedije v MMS sporočilih, kar je novega v Tangu, bi prav prišlo. :)

Yoda Master ::

Tilen je izjavil:

Med ring+vibrate in samo vibrate lahko preklapljas s tipko +/- za glasnost. Če jo 1x pritisneš (+ ali -) se prikaže volume, na desni imaš pa ikono katero lahko 1x tapneš in spremeniš med ring+vibrate ali samo vibrate. Tišine brez vibre pa res ne gre nastaviti s to kombinacijo.


Ma ja to kombinacijo poznam, vseen pogrešam še tretjo opcijo. Upamo da zrihtajo, sej tist z glasnostjo je bol moteče k tole.
There is no emotion, there is peace. There is no ignorance, there is knowledge. There is no passion, there is serenity. There is no death, there is the Force.

roli ::

Yoda Master je izjavil:

Aja kaj mi gre res na živce, da zvonenje pa multimedia volume nista ločena. Pa da ne moreš na hitro preklopit zvonenje-tišina z vibro -tišina brez vibre (ne da rabim vedno v Settings).
To se mi res zdita precej banalni zadevi :(
Sem pa porihtal UK account, da lahko plačevujem appe (samo eno random UK poštno številko sem mogu v naslovu poštulit in lepo vzame kreditno :D).

O ja tale z glasnostjo je res tečen problem. Oziroma še bolj bi mi bilo všeč tak način kot ga ima iphone - v nastavitvah nastaviš glasnost zvonenja in jo zakleneš. Tiho/glasno komot preklapljaš ampak volume gumbi pa spreminjajo samo glasnost multimedije. ALi pa android način tudi ni tako slab - čeprav še vedno omogoča da ponesreči spremeniš glasnost.
http://www.r00li.com

Malajlo ::

ALi pa android način tudi ni tako slab - čeprav še vedno omogoča da ponesreči spremeniš glasnost.

In potem bi imel za vsak pritisk na tista dva knofa en confirm "Would you like to change volume for xxx? Yes/no?" S čem imate eni probleme...

bluefish ::

Neuradni koncpeti za Windows Phone 8 se že pojavljajo: http://www.neowin.net/news/a-vision-of-...

matrix2 ::

bluefish je izjavil:

Neuradni koncpeti za Windows Phone 8 se že pojavljajo: http://www.neowin.net/news/a-vision-of-...


no če bo pa resnično takole vse skupaj izgledalo, pa bo mogoče zadostilo moja pričakovanja. Torej dajmo še počakat z prodajo telefona, z prihodom W8 bo menda res vse drugače:)

martincek1 ::

Če bo resnično takole vse skupaj izgledalo, bom razočaran. Tole je vse skupaj proti prvotnem konceptu WP7 - keep it simple. Naj imajo Androidi vse skupaj nametano počez in po dolgem, ne pa WP.

Čeprav težko verjamem da so tile mock-upi resnični, ker Windows 8 v primeravi s tem WP8 sistemom izgleda zelo prečiščen. Da bi v telefon tlačili več kot na desktop osebnega računalnika pa malo dvomim. Sicer bi pridobili uporabnike Androida, ampak izgubili veliko svojih.

bluefish ::

Kot zapisano, neuradni koncept narejen s strani posameznika.

Tilen ::

Se strinjam. Tudi mene bi tole razočaralo. Je pa seveda to nek ljubiteljski koncept kateri nima popolnoma nobene povezave z morebitno realnostjo. Le pobožne želje nekaterih fanov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

matrix2 ::

ne vem zakaj se WP7 brani tudi shell-ov ni za dobit, da bi saj malo razveselil svoje vizuelne čute na mikro svet. Prejšni WM je imel, saj kakšen shell, pa si lahko vse po svoji želji spremenil, tukaj strogo kot ruska Lada samara. To je zame popolni korak nazaj, tudi na desktop platformah se bije debata. Raje ostanem na W7 do prihoda W9. W8 lahko uspe le na tablicah, mobilnih napravah, na domačem PC-ju pa nima niti 10% možnosti uspeha. Le kaj boš počel z miško, a boš z prsti obloženimi z margarino se šel Picasota:)

Tilen ::

tukaj strogo kot ruska Lada samara


Edino pravilno, če želimo skalabilnost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

roli ::

Malajlo je izjavil:

ALi pa android način tudi ni tako slab - čeprav še vedno omogoča da ponesreči spremeniš glasnost.

In potem bi imel za vsak pritisk na tista dva knofa en confirm "Would you like to change volume for xxx? Yes/no?" S čem imate eni probleme...

Ti verjetno še nisi videl androida a ne? Vsaj po temle sodeč. Kar ti ta način omogoča je nastavljanje glasnosti za zvonenje ločeno od glasnosti multimedije. Če si na osnovnem desktopu se spremeni glasnost zvonenja, če si v kaki aplikaciji, ki ima kako multimedijo pa se spreminja glasnost multimedije. Problem je lahko, ker ni čisto točno definirano kdaj se bo spreminjala glasnost multimedije in kdaj zvonanja in bi tako lahko po nesreči spremenil glasnost zvonenja namesto glasnosti multimedije.
http://www.r00li.com

Malajlo ::

Problem je lahko, ker ni čisto točno definirano kdaj se bo spreminjala glasnost multimedije in kdaj zvonanja in bi tako lahko po nesreči spremenil glasnost zvonenja namesto glasnosti multimedije.

Vidš.

Matic1 ::

Mene osebno to moti. In včasih precej. Gledam neki in dam bolj naglas, potem seveda pozabim in me kdo pokliče in mi tisti telefon nenormalno glasno zvoni, da cel blok sliši, prestolonaslednika zbudi, žena me kleje... Tko da ja, jaz bi imel ločeno.

Wisse ::

Lahko oddate svoj glas za stvari, ki vas najbolj pestijo.
Predvsem si poglejte, o čem uporabniki največkrat potožijo. Zanimivo bo po izidu WP8 primerjati nove funkcije s starim seznamom.

SLO_Matej ::

Matic1 je izjavil:

Mene osebno to moti. In včasih precej. Gledam neki in dam bolj naglas, potem seveda pozabim in me kdo pokliče in mi tisti telefon nenormalno glasno zvoni, da cel blok sliši, prestolonaslednika zbudi, žena me kleje... Tko da ja, jaz bi imel ločeno.

Pa tapni na tisti okrogel gumbek na desni na vrhu zaslona, ki ga prikličeš s tipko za spreminjanje glasnosti in nastavi vibrate. Tako bo tvoj Windows Phone ob klicu vibriral, glasnost za ostale zvoke pa poljubno nastavljaš kot običajno. Kje je tu problem? :)

Wisse ::

Za nekatere to pač je problem. Mene tudi včasih zmoti.

Ne vem zakaj morata v tej temi obstajat dva tako močna pola - zagovornikov in kritikov. S kritikami se mi ne ljubi ukvarjat, ker so v večini primerov impulzivne in neutemeljene. Ponavadi od ljudi ki sploh ne ali le komaj poznajo os. Druga skrajnost je kovanje WP7 v zvezde kljub temu, da si tega še zdaleč ne zasluži. Čeprav je WP7 meni najljubši mobilni os, se mi niti približno ne zdi popoln. Prostora za izboljšave je veliko.

Lp, Mr Obvious

SLO_Matej ::

Ja, nič ni popolno in povsod je prostor za izboljšave. Saj zato pa razvijajo nove verzije ali ne?

Bor H ::

Čez 2 tedna se bo marsikatero ugibanje glede WP8 lahko nehalo: http://www.engadget.com/2012/06/04/micr...
Al pa začelo..

primar ::

LP

Rabil bi manjši nasvet - če prav mislim da je že bilo govora o tem na ST, vendar ne najdem. Torej moja Lumia 710 mi je po cca tednu uporabe prenehala izpisovati imena nekaterih klicateljev. Se mi zdi da od takrat ko sem se prijavil v gmail. Kakšna je rešitev?
Pri stari Nokiji se je to zgodilo, če si imel aktivna oba imenika - SIM in telefon, tukaj pa to niti ni možno koliko sem gledal nastavitve.
Drugače pa mi ni žal za odločitev, zadeva dela kot šus.

Za nasvete vnaprej hvala!

Matic1 ::

SLO_Matej je izjavil:

Matic1 je izjavil:

Mene osebno to moti. In včasih precej. Gledam neki in dam bolj naglas, potem seveda pozabim in me kdo pokliče in mi tisti telefon nenormalno glasno zvoni, da cel blok sliši, prestolonaslednika zbudi, žena me kleje... Tko da ja, jaz bi imel ločeno.

Pa tapni na tisti okrogel gumbek na desni na vrhu zaslona, ki ga prikličeš s tipko za spreminjanje glasnosti in nastavi vibrate. Tako bo tvoj Windows Phone ob klicu vibriral, glasnost za ostale zvoke pa poljubno nastavljaš kot običajno. Kje je tu problem? :)

problem je, da jaz rabim da mi zvoni. Mi nic ne pomaga ce vibrira in ga imam na kavcu jaz pa sem v drugi sobi. Ne cutis niti ne slisis vibre. In tko ko je prej rekel fajn bi bilo ce bi se nekateri tudi kdaj sprijaznali da je mogoce katero stvar narediti boljse. Pa ne druge obravnavat ko najvecje hillbilije ker imajo problem. Ker btw to ni neupravicena kritika ampak slaba resitev.

SLO_Matej ::

V Games hubu obstaja stran requests, ki naj bi služila za povabila za multiplayer igre. Pozna kdo kakšno tako igro in kako to sploh deluje?

Wisse ::

primar je izjavil:

LP

Rabil bi manjši nasvet - če prav mislim da je že bilo govora o tem na ST, vendar ne najdem. Torej moja Lumia 710 mi je po cca tednu uporabe prenehala izpisovati imena nekaterih klicateljev. Se mi zdi da od takrat ko sem se prijavil v gmail. Kakšna je rešitev?
Pri stari Nokiji se je to zgodilo, če si imel aktivna oba imenika - SIM in telefon, tukaj pa to niti ni možno koliko sem gledal nastavitve.
Drugače pa mi ni žal za odločitev, zadeva dela kot šus.

Za nasvete vnaprej hvala!
Edino kar mi trenutno pade na pamet je to, da imaš pri googlu shranjene telefonske številke kontaktov brez imen in priimkov, ter ti zaradi tega ne pokaže več imen.
Pojdi v People hub in iz ... menija izberi settings ter filter contacts. Odkljukaj google in preveri delovanje.
Druga opcija je, da ročno polinkaš kontakte z googlovega in M$ clouda. To storiš tako, da izbereš kontakt in spodaj izbereš ikonico verige.

SLO_Matej je izjavil:

Ja, nič ni popolno in povsod je prostor za izboljšave. Saj zato pa razvijajo nove verzije ali ne?
In zato so tudi nekatere kritike popolnoma na mestu ali ne?
Jaz komaj čakam nove posodobitve. Svežina je vedno dobrodošla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisse ()

jizzer ::

prijavi se na https://www.google.com/contacts/u/0/#co... pa poglej če maš vse vredu

_Dormage_ ::

http://www.wpcentral.com/windows-phone-...
o.O? Nisem pričakoval ...

SLO_Matej ::

SLO_Matej je izjavil:

V Games hubu obstaja stran requests, ki naj bi služila za povabila za multiplayer igre. Pozna kdo kakšno tako igro in kako to sploh deluje?

Ok, delno si lahko sam odgovorim na tole. Seveda je na Microsoftovih straneh s pomočjo za Windows Phone opisano kako to deluje: http://www.microsoft.com/windowsphone/s... (od To invite someone to play a game with you dalje) Prek česa pa sta potem dva Windows Phona povezana za igranje iger v večigralskem načinu?

Vendar še vedno bi bil vesel predlogov kakšnih iger, da bi tole malo sprobal. :) Morda pozna kdo kakšno stran, kjer so navedene take igre?

Zgodovina sprememb…

_Dormage_ ::

Jaz trenutno delam na eni.
Glede vprašanja preko česa sta telefona povezana pa je čisto stvar igre.
Vse kar rabiš, da enolično določiš uporabnika je game tag in to priskrbi game hub.
Ali se, da do teh stvari dostopat/uporabljat brez, da bi bila igra xbox live se še trudim razumet, ampak vse kaže na to, da ne!

SLO_Matej ::

No, super. Bomo sprobali, ko boš dokončal, če bo objavljena v Marketplacu. :)

Torej je vedno potreba, da sta telefona povezana tudi v splet in se tako porablja prenos mobilnih podatkov, če ni WiFi-ja?

primar ::

Wisse je izjavil:

Edino kar mi trenutno pade na pamet je to, da imaš pri googlu shranjene telefonske številke kontaktov brez imen in priimkov, ter ti zaradi tega ne pokaže več imen.
Pojdi v People hub in iz ... menija izberi settings ter filter contacts. Odkljukaj google in preveri delovanje.
Druga opcija je, da ročno polinkaš kontakte z googlovega in M$ clouda. To storiš tako, da izbereš kontakt in spodaj izbereš ikonico verige.
:

Hvala za nasvete, sem probal - tudi zbrisal google račun, pa ne gre.... Moram še malo naštudirati :).

LP

_Dormage_ ::

SLO_Matej je izjavil:

No, super. Bomo sprobali, ko boš dokončal, če bo objavljena v Marketplacu. :)

Torej je vedno potreba, da sta telefona povezana tudi v splet in se tako porablja prenos mobilnih podatkov, če ni WiFi-ja?

Ja, drugega načina ni.
Igra bo objavljena in bom sporočil ko bo :)
Probal sem tudi direktno povezati 2 telefona, ampak je tu problem odprtih portov.
3G je pri tem še posebej omejen in mi trenutno dela le na portu 80.
Ni druge kot, da komunicirajo prek strežnika. Načeloma je to tudi bolj elegantna rešitev saj na strežniku hraniš loge in imaš dosti podatkov o tem kako ljudje uporabljajo tvojo aplikacijo.
Slaba stran je le ta, da moraš strežnik vzdrževat, imaš dodatne stroške za hiter net in samo mašino, ne sme crknit (potem multiplayer ne dela) in težko je predvidet koliko uporabnikov bo hkrati povezanih.

SLO_Matej ::

Ja, saj meni se gre bolj zaradi prenosa podatkov mobilnem omrežju (naši operaterji so kar škrti glede zakupljenih količin), ne zaradi drugega. :) Škoda, ker ni zadeva speljana (tudi) prek Bluetootha.

_Dormage_ ::

Odkrito povedano prek Bluetootha si nisem ogledal apija in če bi se dalo na ta način.
Glede prenosa podatkov pa trenutno delam na optimizaciji podatkov, ki jih telefon pošilja/sprejema.
Zdaj je količina že tako minimalna, da v teoriji bi z 1MB igral lahko več ur :)
Bomo videli ko bo končano :D

SLO_Matej ::

_Dormage_ je izjavil:

Odkrito povedano prek Bluetootha si nisem ogledal apija in če bi se dalo na ta način.
Glede prenosa podatkov pa trenutno delam na optimizaciji podatkov, ki jih telefon pošilja/sprejema.
Zdaj je količina že tako minimalna, da v teoriji bi z 1MB igral lahko več ur :)
Bomo videli ko bo končano :D

Uf, če je tako malo, potem pa sploh ni problema. :)

s51as ::

A kdo ve kaj je treban astavit da lahko pošljem sliko narejeno z lumio 710 pošljem preko MMSja? meni napiše da ne bo šlo. delam pa tako
naredim sliko
grem na share
messaging
izberem kontakt
in send

potem pa dobim obvestilo can't send message. Try again
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

TheDomingo ::

Pred pošiljanjem vklopi mobilni prenos podatkov.

s51as ::

O to pa še pomislil nisem... Na WiFi ne dela?
It's just me myself and I

clix ::

ne

Lonsarg ::

MMS = mobilni data po definiciji.
««
37 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347268533 (173294) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681684 (48104) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499463 (8162) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028298 (22461) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420900 (18255) Tilen

Več podobnih tem