» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
36 / 57
»»

trnvpeti ::

enadvatri je izjavil:

Moja osebna izbira je HTC. OS pa odvisno od tvojih namer uporabe.

Kateri OS pa rabis za kaksen namen uporabe?

enadvatri ::

Samsung ima najslabši možen servis pri nas (RAM2), zato močno odsvetujem njihove mobilne telefone.

Telefon (Galaxy S) je bil skoraj dve leti (2 meseca do izteka garancijskega roka) v etuiju varnem proti politju in na vrvici okoli vratu. Telefon se ni več prižgal, le občasno. Podobno je bilo s polnjenjem. Enkrat, ko je prižgal, je deloval BP v nedogled.

Pokliče serviser in začne lastnika telefona nadirati (bil sem zraven, pogovor pa je potekal na viva voce). Kričaje je pojasnil, da je telefon polit, da nam lahko pošlje slike in, da popravilo stane 190 evrov. Če je kakšna sled, je kvečjemu od kondenza, sicer pa ga je - vsaj tako sem prepričan jaz - polil mojster na servisu. Ne vem, zakaj je bil tako osoren in niti najmanj mi ni jasno, zakaj je kričal.

Izpod nivoja.

trnvpeti ::

Omenil si OS glede na namen uporabe.
Nic glede tega nisi povedal.

enadvatri ::

trnvpeti je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Moja osebna izbira je HTC. OS pa odvisno od tvojih namer uporabe.

Kateri OS pa rabis za kaksen namen uporabe?


Všeč mi je WP 7, UI je briljanten, ima dobro integracijo s pisarniškim paketom Office, je sila preprost ... Trenutno ga uporabljam. Nima pa VPN odjemalca, slovenščine podprte, nima prenekaterih aplikacij (ker je robustno sandboxan in so API-ji revni). Prav tako je za marsi koga pri odločitvi o nakupu pomembno dejstvo ali bo lahko uporabljajl piraterijo. Sam imam še enega Androidnega, ki ga uporabljam za Tethering, VPN povezave, war driving ...

Prav tako ne moreš upravljati datotek na spominskih virih (internem pomnilniku, SD kartici), po domaće: ni explorerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Juice ::

jst sm najprej izbirou med Androidom pa Windows Phone, zej pa bolj gledam ker WP telefon bi. Gledam Nokio Lumio 800. Kaj bi pa vi priporočal?

darkolord ::

Lumia 800 je super.

enadvatri ::

darkolord je izjavil:

Lumia 800 je super.


Dopovej ti to prodajalcem na mobitelu, ki so tako pametni in ti je skoraj NE DOVOLIJO kupiti. Vsi slinasti ti kažejo svoje flešane Androide. :))

Ciklamen ::

Meni niso nič komplicirali, rekel sem ji modro Lumio 800 in je že šla ženska iskat :)
- End of the Post ->

enadvatri ::

Ciklamen je izjavil:

Meni niso nič komplicirali, rekel sem ji modro Lumio 800 in je že šla ženska iskat :)


Sej, če se človek odloči, jo dobi v vsakem primeru. Če pa naletiš na sitnega in prepametnega prodajalca, ga moraš utišati ali pa poslušati. :)

Juice ::

okej bom šu kr po Lumio :)

SLO_Matej ::

enadvatri je izjavil:

darkolord je izjavil:

Lumia 800 je super.


Dopovej ti to prodajalcem na mobitelu, ki so tako pametni in ti je skoraj NE DOVOLIJO kupiti. Vsi slinasti ti kažejo svoje flešane Androide. :))

Pojdi tja, zahtevaj Windows Phone, ga tam po nakupu odpri in jih pokaži kakšen videoposnetek s tegale seznama predvajanja: http://www.youtube.com/playlist?list=PL... ali pa še boljše, kar tale video:


Potem pa mu ponudi še tole ozadje:
 Smoked by Windows Phone ozadje

Smoked by Windows Phone ozadje

bdoxx ::

verjetno so prodajlci v mob. trgovinh bol poučeni kot vi tukaj :D, in vejo kaj je za koga primerno :D

SLO_Matej ::

bdoxx je izjavil:

verjetno so prodajlci v mob. trgovinh bol poučeni kot vi tukaj :D, in vejo kaj je za koga primerno :D

O ja, po mojih izkušnjah zelo. Sploh Si.mobilovi, ki sploh ne vejo za nek telefon, ki ni v njihovi ponudbi oz. še prihaja (in je že bil predstavljen). ;) Da ne govorim o tem, da eni še mešajo prejšnje Windows Mobile telefone z Windows Phoni.

Ciklamen ::

Da ne odpiram nove teme, ve kdo kje bi morda dobil kak armband za Lumio 800?
- End of the Post ->

s51as ::

endomondo.com :D

A se da kako izklopit zvoke ko telefoniraš?

Ko kdo kliče in se javiš, potem vedno najprej poslušam vse tisto piskanje ko prejema maile.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Ciklamen ::

Ne res, ne bom preko endomondota naročal :/
- End of the Post ->

s51as ::

No, to je tvoja stvar :D Vem da tam majo in še prav fajn je :D Edini ki sem ga kupil, da mi gre udobno na ramo, drugi so vsi delani za tanke ženske ročice.
It's just me myself and I

paix ::

http://www.factorystore.si/yurbuds-spor...

Tale je perfect za lumio, jaz sicer uporabljam enega manjšega namenjenega za iphone3, malo gre na tesno not ampak špila :), bom pa najbrž v kratkem tudi kupil tega.

Ciklamen ::

Pa je ta zadeva dovolj velika za mojo roko? Imam namreč premer bicepsa 32 cm (sproščena oz. rahlo pokrčena roka)
- End of the Post ->

RazzorX ::

Ciklamen je izjavil:

Pa je ta zadeva dovolj velika za mojo roko? Imam namreč premer bicepsa 32 cm (sproščena oz. rahlo pokrčena roka)


Premer bicepsa? ali obseg roke? :))

Ciklamen ::

Ups, roke :P My bad
- End of the Post ->

Juice ::

kolk pa teli WP interneta pokurjo? meu bom orto u nulo pa nevem če bi se splačal še internet zravn kupt al ne?

Tilen ::

Več live tilov = več porabe.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Juice ::

Ja in kok prbližn je to? če mam facebook pržgan, pa se včasih tut kej prek skypa pogovarjam... pa krkol še ma notr. Bi blo 100 mb dost al bi rabu več?

Malajlo ::

Jaz mam dva exchange accounta, fb in linkedin, pa accuweather in je 100MB dovolj. Res pa uporabljam wifi, ko je mogoče (ima prednost pred celular, vsaj ip tako kaže)

Ciklamen ::

Če imaš Wifi in prenos podatkov vklopljen obenem, daje vedno prednost wifiju, dokler je le ta v dometu. :)
- End of the Post ->

enadvatri ::

Ciklamen je izjavil:

Če imaš Wifi in prenos podatkov vklopljen obenem, daje vedno prednost wifiju, dokler je le ta v dometu. :)


Ta preklop deluje zelo neopazno in zanesljivo. Mi še ni zaštekal.

Sem pa zdaj pozoren, ker sem dobil prejšnji mesec visok račun, ker sem kar veliko snel. Pa ne vem, zakaj. Bi rabil sniffer. :))

Juice ::

torej nj bi blo 100mb dost? tenks

Ciklamen ::

Ja zdaj če boš skype-al prek prenosa podatkov vsak dan, ali pa vsak drugi dan, potem ti bo hitro popapcalo teh 100 mega.
- End of the Post ->

enadvatri ::

Juice je izjavil:

torej nj bi blo 100mb dost? tenks


Youtube na mobilni net hitro povleče teh 100 mb. Tokrat nisem nič takšnega počel, morda sem mislil, da sem v območju WIFI in sem dal posodobiti aplikacije, kaj pa vem ...

_Dormage_ ::

Live tile imajo tako majhen prenos, da je smešno.
Seveda je od developerja odvisno kaj vse prenaša, ampak če ni res nekaj za**bal potem bi lahko rekli, da ne pokuri nič.

servo ::

100MB za katerikoli sodoben smartphone (android, WP) je premalo, razen ce si hazarder in se ti zdi vredno za par EUR pazit in sekirat glede porabe...

enadvatri ::

servo je izjavil:

100MB za katerikoli sodoben smartphone (android, WP) je premalo, razen ce si hazarder in se ti zdi vredno za par EUR pazit in sekirat glede porabe...


Če si neprestano obkrožen z brezžičnimi in imaš na vsakem koraku na voljo računalnik je neumno. Jaz recimo sem in bom še bolj pazil. Za dopuste pa uporabljam predplačniško Tuševo kartico, kjer plačaš za 1 dan neomejenega prenosa 1 evro.

Juice ::

ja sej na youtubu nisem skoraj nič na skypu pa tud... za ostalo pa pravte da ne pokuri skoraj nič, tko da bo pomoje 100mb dost
aja pa doma mam tko al tko wifi, za update pa to

enadvatri ::

Juice je izjavil:

ja sej na youtubu nisem skoraj nič na skypu pa tud... za ostalo pa pravte da ne pokuri skoraj nič, tko da bo pomoje 100mb dost
aja pa doma mam tko al tko wifi, za update pa to


Tako nekako.

SLO_Matej ::

Juice je izjavil:

kolk pa teli WP interneta pokurjo? meu bom orto u nulo pa nevem če bi se splačal še internet zravn kupt al ne?

Samo pazi, če misliš v šoli uporabljat, kjer eduroam ne dela, bo 100 MB bolj malo. Meni 200 MB povsem zadostuje za običajno brskanje po spletu (brez YouTuba ali velikih potrošnikov) preko mobilnega interneta, doma pa itak samo WiFi.

Tako, da mogoče vzameš raje Orto Smart, kjer imaš za 20 eur na mesec 1 GB zakupljenega prenosa podatkov, pa še telefon bo malo cenejši. Mislim pa da imajo do konca tega meseca (torej samo še danes) neko akcijo in ti dajo 40 eur popusta pri nakupu telefona. Nekaj takega je bilo, ko je prijatelj nabavil Lumio 800.

Ena opcija pa je, da si vzameš dodatni mobilni internet za mobilni telefon, ki ni vezan na tisto, da se ti ob nakupu telefona zmanjša cena, vendar je cenejši, poleg tega pa se ti ob prekoračitvi ne zaračunava, temveč le upočasni mobilni internet. Več: http://www.simobil.si/sl/packages.cp2?c...

Tako da nekaj od tega, pa če se da pojdi še danes pogledati zaradi morebitnega popusta.

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Najboljša opcija je bilo na simobilu ob novem letu 3GB/mesec za 2 leti. Nastaviš opozorilo ko dosežeš 2800Mb, pa delaš kar se ti sprdne. :D

SLO_Matej ::

martincek1 je izjavil:

Najboljša opcija je bilo na simobilu ob novem letu 3GB/mesec za 2 leti. Nastaviš opozorilo ko dosežeš 2800Mb, pa delaš kar se ti sprdne. :D

Kako pa pri Si.mobilu nastaviš opozorilo? Sedaj sicer pošiljajo neke SMS-e, ko prideš do 80% zakupljene količine, samo to ni čisto zanesljivo.

Ciklamen ::

Ne vem za simobil, a jaz na mobitelu dobim SMS, da sem prekoračil (ne bom rekel točno, ker ne vem) 90% zakupljenega prenosa podatkov.
- End of the Post ->

roli ::

Jaz sem ta mesec porabil cele 3MB prenosa podatkov. Res pa je, da imam wifi vedno prižgan, mobilni prenos podatkov pa vklopim samo ko kaj pogledam na internetu in ni wifi omrežja okoli. Ko ni wifija kaj drugega kot, da pogledam kak mail ali slo-tech ali pa vremensko napoved tako ali tako ne delam. Tako, da nekako se za bat glede prenosa ni.
http://www.r00li.com

Juice ::

aja sj res maš tud opcijo mobilni internet... tenks za to :)
sm mal preračunov in dobim, da je te plus brezveze jemat. Se bol splača vzet mobilni internet in mam 400 mb prenosa, če prekoračim pa se mi hitrost zmanjša, doplačam pa nič. Po dveh letih pride 100 evrov draži kot paket samo s 100mb, kar se mi ne zdi tolk velik.
Še enkrat hvala da si me spomnil ker bi drugače to opcijo spregledal :)
Glede popusta pa sem bil pred dvema dnevoma na Simobilu pa niso nč omenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juice ()

enadvatri ::

SLO_Matej je izjavil:

martincek1 je izjavil:

Najboljša opcija je bilo na simobilu ob novem letu 3GB/mesec za 2 leti. Nastaviš opozorilo ko dosežeš 2800Mb, pa delaš kar se ti sprdne. :D

Kako pa pri Si.mobilu nastaviš opozorilo? Sedaj sicer pošiljajo neke SMS-e, ko prideš do 80% zakupljene količine, samo to ni čisto zanesljivo.


So prenehali. Ta mesec nisem dobil, predprejšnji sem. Sklepam, da zato, ker smo zahtevali povračilo neupravičeno zaračunanih stroškov opomina. Sedaj zaračunajo tudi ponoven vklop odhodnih klicev (5 evrov), kar prej niso!

Bodite previdni.

Sicer pa so pri tem morda celo kršili zakonodajo (govorim na pamet). Spremembe so objavili zgolj na svojih spletnih straneh, kar zame ni dopustno (oz. smatram, da nisem bil obveščen).

SLO_Matej ::

Sej ga tako serjejo zadnje čase, omrežje pa mi ne lovi v zaprtem prostoru, malenkost iz središča mesta, medtem ko Mobitelovemu uporabniku vleče 3G na polno.

Samo da se izteče pa se bo treba preseliti k Mobitelu. Povezani 2000 paket mi je precej zanimiv. Dovolj vsega v odličnem omrežju. :)

martincek1 ::

Pol boš pa spet jamral kako ti Mobitel ne lovi. Če si v centru ti more Simobil delat 3G na polno. Mogoče maš software telefona zaj* alpa pretiravaš.

servo ::

Ima kdo izkušnje s Acer WP aparati? Takorekoč identična zadeva Lumii 710 po precej nižji ceni:
http://www.expansys.si/acer-allegro-dar...

;-) ::

martincek1 je izjavil:

Pol boš pa spet jamral kako ti Mobitel ne lovi. Če si v centru ti more Simobil delat 3G na polno. Mogoče maš software telefona zaj* alpa pretiravaš.

Ja ja sigurno, predvidevam da si simobilovec. Sem jih ža parkrat opozoril, dodal screenshote iz različnih telefonov pa nič.

SLO_Matej ::

Ah, dej no dej. Kaj če pa bit s softwarom. Pretiravam pa tudi ne. Pridi pa ti bom pokazal kako super je "največje in najhitrejše" (ja pa kaj še) omrežje v Sloveniji. ;)

Tudi ko mi Si.mobil ni lovil, sem ročno iskal omrežje in Mobitel je našlo, to pa je bilo tudi vse. Čudno, ne?

Lonsarg ::

Meni pa pri bratrancu, če nisem ob oknu Mobitel ne lovi, shit hapens(simobil in tušmobil lovita lepo)

paix ::

Ciklamen je izjavil:

Pa je ta zadeva dovolj velika za mojo roko? Imam namreč premer bicepsa 32 cm (sproščena oz. rahlo pokrčena roka)


Imam isto roko, dejansko sem šel merit, in to to be honest ni baš neka roka :). Je dovolj velik ziher^^

matrix2 ::

nekako nočem pluvat, čez WP ker ga po naključju tudi sam uporabljam. Vendar ta sistem je edina pozitivna točka, da je zelo hiter to pa je tudi vse. Jebem se z tem in z onim, nič ne moreš naredit drugo kot samo, da gledaš in se pušiš!!! Imam Nokio N78, tri leta star model z 366Mhz procesorjem, ima vse kar hočeš... FM transmiter, skrito številko, ogromno nastavitev slikanja, Garmin inštaliraš kot za šalo, Sports tracker dela superiorno in tekoče, podprt stereo soruaund in tudi ima stereo zvočnike, ter 7 stezni EQ, predvaja vse glasbene in tudi video formate, lahko čokiraš mape in manipuliraš kolikor ti je volja... Skratka Slo_Matej ne mi zopet nabijat tu gor, da je WP nek dober sistem. Mogoče za retardirane, ki si ne znajo nič naredit sami iz telefona, za takšne pa je itak REGLA ali Nokia 310 dovolj in zadetek v polno!!! Nekako se mi zdi, da te nekdo iz vrha plačuje, zato da ga tako vztrajno neumorno hvališ WP7:)Saj ene trije so ti že povedali, da brskanje po mapah ne deluje, ti si trdiš svoje, meni Trecker ne deluje, EQ nima, polno nastavitev manjka!!! Ne vem no...
««
36 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269651 (174412) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682231 (48651) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499542 (8241) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028595 (22758) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421135 (18490) Tilen

Več podobnih tem