» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
24 / 57
»»

Cannonrock ::

posedujem lumio 710 in niti približno ni "grda" :p

Cannonrock ::

aja in pa ali kdo kaj več ve, kdaj bo marketplace dostopen tudi za slovenijo, kakšen teden nazaj sem zasledil nekje da konec tega meseca, kar naj bi bilo zdajzdaj :)

simnov ::

Jaz bi pa rad tole poganjal na Windows Phone http://www.geoprostor.net/PisoPortal/pi...

SLO_Matej ::

Tole zgleda vse precej staro in neaktualno. Očitno sploh ni narejeno za Windows Phone. Poglej kategorijo travel + navigation v Marketplacu, morda najdeš tam kaj uporabnega zase: http://www.windowsphone.com/en-US/categ...

Mitja358 ::

Kje je že tista google aplikacija?

Bor H ::

Nekje obstaja neuraden gmaps, ni švoh, je pa precej počasen.

SLO_Matej ::

RazzorX ::

SLO_Matej ::

Cooper ::

A kdo ve, kaj dejansko to pomeni za uporabnike? Kaj nam bo slovenski marketplace prinesel? A bo zdaj tudi Zune imel več funkcionalnosti? Kaj več in kaj manj bom imel, če ostanem na angleškem marketplacu?
Ker zato, da pridem do slovenskega MP, res ne bi formatiral telefona...to je čista neumnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cooper ()

Trinitron ::

Jaz pričakujem, da bo sedaj možno kupovanje aplikacij s slovenskimi kreditnimi karticami. Vsaj do sedaj to (večinoma) ni bilo mogoče.

Mesar ::

Trinitron je izjavil:

Jaz pričakujem, da bo sedaj možno kupovanje aplikacij s slovenskimi kreditnimi karticami. Vsaj do sedaj to (večinoma) ni bilo mogoče.


Sanjaj... še naprej nebo mogoče, razen če imaš MasterCard/Viso.
Your turn to burn!

Trinitron ::

No saj, keridtna kartica - to je MasterCard ali Visa. Ostalo so bančne kartice. Če si sedaj probal vnesti Viso, ki jo je izdala slovenska banka, si dobil Error %/&%$$%&... Sedaj upam da jo bo sprejelo.

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Mastercard deluje b.p. samo UK naslov sem dolocil @live

Moji prvi nakup lani julija =)

Your recent purchase
Date	Order ID	Type	Item(s)
03/07/2011	
35382920
Purchase
- Phonealytics

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Trinitron ::

Sam sem probal z Mastercard in Viso, oboje pri NLB, ne deluje nič. Ne s slovenskim naslovom, ne z UK naslovom, nič. Sem pa tudi sam bral, da nekatere banke pač ne pošiljajo lokalizacijskih podatkov zraven transakcije in pri njih potem dela. Bomo videli kako bo zdej.

destiny ::

Jest imam Viso pri NLB-ju pa nakupi delajo BP.. z UK accountom seveda :)

erkgheoruugh ::

destiny je izjavil:

Jest imam Viso pri NLB-ju pa nakupi delajo BP.. z UK accountom seveda :)


Jaz enako z Mastercardom pri Banki Koper.

sale19 ::

Včeraj mi je Htc Titan ponudil nadgradnjo, ki sem jo seveda naložil. Nisem pa (kot ponavadi)prebral specifikacijo nadgradnje. Na prvi pogled je bilo seveda vse isto. Sedaj sem pa na Pocketnow našel smisel nadgradnje.Htc-jevi telefoni so dobili pravo navigacijo. Naložil sem si karto Slo, vse lepo izgleda, nisem pa še izprobal na cesti oz v avtu.Glede na to, da imam itak raje Htc kot Nokio sem izgubil še edini pomislek, ki me je vlekel k Nokiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sale19 ()

Tilen ::

Katere zemljevide pa uporablja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

sale19 ::

Če sem prav videl Route66

Cannonrock ::

za SLO marketplace je potreben RESET telefona na tovarniške nastavitve afaik

simnov ::

Hudo offline navigacija za HTC (Slovenia 51MB Serbia only 5MB):)

amigo_no1 ::

LuGi je izjavil:

Mastercard deluje b.p. samo UK naslov sem dolocil @live

Moji prvi nakup lani julija =)

Your recent purchase
Date Order ID Type Item(s)
03/07/2011
35382920
Purchase
- Phonealytics

Ti si še vedno v hosti pri partizanih.
Uporaba UK naslova leta 2012 zame ni nobena rešitev.

KTr1sk ::

simnov je izjavil:

Hudo offline navigacija za HTC (Slovenia 51MB Serbia only 5MB):)

...in aplikacija se imenuje "Locations" ..in še Slovensko govori :)..dobra zadeva..pa še free :)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Pier ::

KTr1sk je izjavil:

simnov je izjavil:

Hudo offline navigacija za HTC (Slovenia 51MB Serbia only 5MB):)

...in aplikacija se imenuje "Locations" ..in še Slovensko govori :)..dobra zadeva..pa še free :)


Nisem ravno prepričan, da je zadeva zastonj, ker kolikor sem na tujih straneh zasledil naj bi to bila 30 dnevna "trail" verzija.

Cannonrock je izjavil:

za SLO marketplace je potreben RESET telefona na tovarniške nastavitve afaik


Pa še res je in tole sem dobil od Winphonesupport-a, kako naj bi se zadeva naredila. Ni mi pa jasno, zakaj je zadeva tako zapletena, ko enkrat nastaviš, da se tega ne da spreminjati.

http://support.microsoft.com/kb/2692008

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pier ()

Bor H ::

Kje se pa preveri locale? Ker na account.live.com mam Country/region: Slovenia ampak lahko spremenim...

Pier ::

Če greš na Windowsphone.com in se potem tam prijaviš, potem pa si poizkusi urediti account za plačevanje, tam se ti potem izpiše država, ki pa je ne moreš spreminjati. V tistem linku zgoraj so potem navodila, kako bi se naj to naredilo. Jaz imam nastavljeno na US, pa še nisem zamenjal, ker marketplace še ne dela, bom še malo počakal. Pa še diši mi ne, ker je potrebno narediti celoten reset telefona in pomoje si bom moral na novo nalagati aplikacije, kar me še dodatno drži nazaj.

Bor H ::

Aha, jst mam UK, screw that, zaenkrat me ne boli in so oni tisti ki ostajajo brez mojga dnara. Ko bom menjal telefon bom mogoče menjal, pa še to vprašanje, naj se potrudjo za moje €, če do zdj nism nč plačal tut vnaprej lahko žvim s free aplikacijami.

Mesar ::

LuGi je izjavil:

Mastercard deluje b.p. samo UK naslov sem dolocil @live

Moji prvi nakup lani julija =)

Your recent purchase
Date Order ID Type Item(s)
03/07/2011
35382920
Purchase
- Phonealytics


KAJ NISN JAZ NAPISAL DA MASTER CARD DELA?!?!
Your turn to burn!

Pier ::

Pa še to naj napišem, da tisti, ki bi rad uporabljal č, ž, š-je, si lahko to vklopi tako, da prevzame tudi Češko tipkovnico (v nastavitvah...jaz imam Angleško, Češko), ki potem omogoča šumnike in to brez problema. Je res, da ni v slovenščini, vendar za pisanje e-mailov (nekateri tudi SMS-jev), je to super zadeva, vsaj jaz jo že uporabljam od vsega začetka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pier ()

SLO_Matej ::

Take a look at this application http://windowsphone.com/s?appid=b9d1115...

"Reinstaller" is one of thousands of great applications for Windows Phone. See more at WindowsPhone.com!


Skratka, ta aplikacija naj bi samodejno zaznala katere aplikacije si imel nameščene pred resetom oz. na prejšnjem Windows Phonu (vezano na Windows Live račun s katerim se moraš v aplikaciji vpisati), potem pa izbereš katere (ali pa kar vse) naj ti ponovno namesti. Tako, da kar se tiče ponovnega nameščanja aplikacij, naj ne bi bilo težav. Torej, po resetu namestiš samo to aplikacijo, ko pa ta namesti vse ostale, pa to po želji preprosto odstraniš.

Nazadnje, ko sem preizkusil, zadeva še ni delovala, ker tudi find my phone in te zadeve na Windows Phone strani v Sloveniji še niso delovale. Sedaj, ko imamo lokalizacijo, pa bo verjetno delovalo. Lahko kdo preizkusi (npr. še pred resetom :)) in sporoči, če deluje ok.

Pier ::

Jaz nisem še naredil restarta in mi locira telefon, sem pravkar preizkusil.

Si bom pa tole aplikacijo res dol potegnil, da bom videl, če bo zadeva res delovala, ker potem bo to veliko bolj enostavno. Kontakti pa bodo tako ali tako ostali, če se ne motim. Fotografije pa sem že namestil na računalnik.

SLO Matej, ti že imaš nastavljeno na Slovenijo? Si to naredil z restartom?

Cooper ::

Jaz sem formatiral telefon in se prijavil z novim računom. Reinstaller ne deluje. Razlog je preprost - na marketu, ki je dostopen preko telefona, ga zaenkrat ni.

SLO_Matej ::

Pier je izjavil:

Jaz nisem še naredil restarta in mi locira telefon, sem pravkar preizkusil.

Si bom pa tole aplikacijo res dol potegnil, da bom videl, če bo zadeva res delovala, ker potem bo to veliko bolj enostavno. Kontakti pa bodo tako ali tako ostali, če se ne motim. Fotografije pa sem že namestil na računalnik.

SLO Matej, ti že imaš nastavljeno na Slovenijo? Si to naredil z restartom?

Ne, jaz še nisem delal reseta, niti ga, vsaj zaenkrat, še ne mislim.

Find my phone sedaj deluje odlično (vse). Vendar pred nekaj časa še ni deloval od kar so zadevo preselili na Windows Phone stran (prej je bila v sklopu Windows Live), ampak sedaj od kar je na voljo slovenska regija, tudi to deluje odlično.

Pier ::

Cooper je izjavil:

Jaz sem formatiral telefon in se prijavil z novim računom. Reinstaller ne deluje. Razlog je preprost - na marketu, ki je dostopen preko telefona, ga zaenkrat ni.


Si resetiral zaradi tega, ker si hotel zamenjati državo ali je bil vzrok kje drugje?

Cooper ::

Pier, samo menjava države, nič drugega. Zaenkrat mi je žal, da sem menjal :)

LuGi ::

Zato pa sploh ne mislim migrirati na slovenski marketplace ker bo (je) srednja žalost.. raje ostanem na UK ;)

_Dormage_ ::

Za tiste, ki imate ne kupljen Navigon, je kdo dobil ob zagonu sporoilo v smislu "Microsoft revoked this application, please uninstall it" ???

Zgodovina sprememb…

Cannonrock ::

tisti ki ste že resetirali telefon oziroma se prijavili na slo marketplace - so aplikacije iste gor ali jih kaj manjka?

Tilen ::

_Dormage_ je izjavil:

Za tiste, ki imate ne kupljen Navigon, je kdo dobil ob zagonu sporoilo v smislu "Microsoft revoked this application, please uninstall it" ???



Ne.

p.s. Prvoaprilska ? :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Tilen je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Za tiste, ki imate ne kupljen Navigon, je kdo dobil ob zagonu sporoilo v smislu "Microsoft revoked this application, please uninstall it" ???


Ne.

p.s. Prvoaprilska ? :P


Ko bi vsaj bila. Dejansko nemorem več zagnat Navigona, dobim tole sporočilo in mi ponuja gumb uninstall.
Več kot očitno bom moral pomnovno naložiti. Skrbi me le zaradi naloženih map. Nevem, če gredo tudi te stran ker prostora pa vzamejo ogromno !

Tilen ::

Kaj si pa naredil, da se ti je pojavilo to obvestilo? Katero verzijo Navigona imaš naloženo? Bile so celo ideje o tem, da bo aplikacija free, zemljevide bo pa potrebno kupiti. Zemljevidi se po odstranitvi programa zagotovo izbrišejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

T0RN4D0 ::

Hm, se da dobiti kakšna navodila kako spraviti nekupljen navigon na telefon? :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::

Na tem forumu žal ne. Ena pot je bila ta, da si telefon odklenil z uradnim MS unlockom (9$) potem pa naložil homebrew Navigon XAP preko Deployment tools.

Danes sem se končno spravil nameščat Skype. Groza no.

Marketplace preko telefona aplikacije ne najde. Tukaj je uraden MS Skype link vendar mi ne uspe pogruntat Microsoftove logike glede namestitve. Zune sem šele danes opazil, da mi ne prikazuje več Marketplace taba. Google pravi, da je potrebno narediti sledeče (če bo še kdo slučajno imel težave) :

Control panel --> Region and Language --> location tab --> United States ---> reboot Zune aplikacije --> juhu, Marketplace je tu, problem pa ostaja

Zune Marketplace ne najde Skype aplikacije. Kako naj namestim? Zdaj sem naredil workaround tako, da sem iz XDA downloadal Skype_v0.2.0.0.xap in ga deployal z Application Deployment orodjem.

Vendar to mi ni všeč. 3Mktplace prav tako ne najde Skype aplikacije.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Za tiste, ki imate ne kupljen Navigon, je kdo dobil ob zagonu sporoilo v smislu "Microsoft revoked this application, please uninstall it" ???
To sporočilo se ponavadi pojavi v primeru, ko se ti telefon zaklene (torej ni več unlocked).

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Sem se spomnil, da smo pred časom tukaj imeli en QR link do Skype v Zune. Sem našel, odprl v Zune in ne najdem poti kako bi namestil po uradni poti.

Raw text zune://navigate/?appid=c3f8e570-68b3-4d6a-bdbb-c0a3f4360a51
Raw bytes 43 47 a7 56 e6 53 a2 f2 f6 e6 17 66 96 76 17 46 52 f3 f6 17 07 06 96 43 d6 33 36 63 86 53 53 73 02 d3 63 86 23 32 d3 46 43 66 12 d6 26 46 26 22 d6 33 06 13 36 61 01 1b 40 40 36 13 53 10 40 40 36 13 53 10
Barcode format QR_CODE
Parsed Result Type URI
Parsed Result zune://navigate/?appid=c3f8e570-68b3-4d6a-bdbb-c0a3f4360a51

 Skype - Zune

Skype - Zune

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

roli ::

Jaz sem na telefonu poskeniral QR kodo in skype je bil nameščen. Se pa opazi, da je zadeva še beta - nikakor noče pogruntat, da imam fizično tipkovnico in potem ne ponudi send gumba. Moram uporabljat on-screen tipkovnico.
http://www.r00li.com

Tilen ::

Meni poskenira normalno, prepozna url vendar me potem vrže v App meni in ne namesti ničesar. Weird.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SLO_Matej ::

Skype je še beta, kar lepo piše na Marketplacu, zato aplikacija tudi še ni javna in je telefon ne najde - piše, da je Private.

Zakaj pa jo na vsak način želiš namestiti preko Zune Softwara? Na spletnem Marketplacu klikni gumb Get free app in aplikacija naj bi se samodejna namestila na telefon (vsaj meni se vse, te dotične še nisem preizkusil).

Kako si pa uspel urediti, da ti je Marketplace sploh kdaj delal v Zune Softwaru? Kadar je kakšen link želel odpreti Zune Sw, je ta samo javil, da Marketplace tukaj še ni na voljo.

Mimogrede, tudi odlični prevajalnik CleverTranslate je že nekaj časa Private aplikacija in je iskanje v Marketplacu ne najde. Jo pa najde Google. 8-) Link, če bo kdo rabil: http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... Verjetno pa je tako zaradi umika Google API-ja za prevajanje. Vendar vseeno še normalno deluje z Microsoft Translatorjem.
««
24 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269277 (174038) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32681957 (48377) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499491 (8190) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028481 (22644) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421015 (18370) Tilen

Več podobnih tem