» »

Windows Phone 7

Windows Phone 7

Temo vidijo: vsi
««
23 / 57
»»

VoltageMX ::

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem prodal svoj HTC Desire S, ker bi se rad vrnil nazaj na Windows phone. Prej sem imel Omnio 7, katero sem vzel pri Simobilu in me je strašno razočarala. Telefon je ob prejetih klicih spuščal "modem" zvoke in klici so večkrat postali nemi itd. So mi dali še eno omnio in je počela enako. Vsepovsod so mi pravili, da sem prvi, ki se mu to dogaja, vendar sem na xda developers našel dolg forum ljudi z enako težavo. Iz foruma sem skupaj potegnil teorijo, da je bil kriv Samsungov radio hardware, ki je imel težave pri določenih operaterjih. Vglavnem telefon je bil neuporaben. Napako sem tudi posnel. Na servisu niso odkrili nič. Tako sem se na Simobilu "zbarantal" da sem lahko vzel telefon za enako kupnino, ki je takrat bil Desire S. Vendar mi android preprosto ni všeč. Tako bi se sedaj rad vrnil nazaj k WP. Vem da se je od takrat, ko sem imel Omnio marsikaj spremenilo. Prišel je Mango itd. In sedaj imam nagledana dva telefona in sicer HTC Titana in Nokio Lumia 900. Telefon bi kupil v prosti prodaji. Bolj me vleče Lumia 900 ampak vem da k nam pride komaj maja ali celo junija. In težko ja čakati :) Sem pa zasledil da ima tudi Titan v nekaterih omrežjih, npr. v AT&T, ki je sicer ameriško težave. Zvok je zelo slab. Ljudje, ki jih kličeš te komaj slišijo. HTC je že uradno priznal napako. Ampak nekateri uporabniki Titana nimajo nobenih težav. Vendar se odkrito povedano po mojih izkušnjah z Omnio v Simobilovem omrežju malo bojim kupiti Titana. In sedaj me zanimajo vaša mnenja. Kaj bi na mojem mestu storili vi? Bi kupili Titana ali čakali na Lumio 900. Po vsej verjetnosti bosta pa oba telefona dobila Apollo update če se ne motim? Hvala za odgovore in Lp.

Lonsarg ::

Razen samega dizajna ne bo kake razlike med telefonoma pomoje.

Tilen ::

Jaz bi definitivno počakal na Lumio 900. Lumia ima zraven tudi brezplačno navigacijo, na ostalih jo je potrebno dokupiti. Titan prav tako menda nima kamere na sprednji strani in ima slabšo kamero na zadnji strani. Carl Zeiss optika ftw.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

_Dormage_ ::

Lumia brez dvomov. Nebo treba dolgo čakat.

Mitja358 ::

Še en glas za Lumio.

Formula 1 ::

Titan je že predstavljen nov:http://www.gsmarena.com/htc_titan_ii-44...

luky ::

Še en glas za Lumio.
luky!

sale19 ::

Teorija in praksa. Imam Titana že kar nekaj časa in če bi ta moment kupoval WP bi se verjetno odločil enako. Ima sprednjo kamero in tudi glavna je kar solidna in dela lepe panoramske slike. Če ne bi bilo navigacije bi bila odločitev za mene še lažja, saj moje izkušnje z Htc-jem in Nokio so na strani Htc-ja.

VoltageMX ::

Pri katerem operaterju pa si sale19? Si pri Titanu opazil da bi pri pogovorih imel slab zvok? Ti je kdaj kateri sogovornik dejal, da te slabo sliši? In kako je s signalom pri Titanu? Vredu lovi signal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VoltageMX ()

wp7apps ::

martincek1 ::

Nekaj jih je uporabnih, ampak predlagam kakšne popravke pri aplikacijah. Recimo ozadnje pri Sporedi, preden se ne popravi ne DLjam :)

Mitja358 ::

Mene pa pri sporedih moti prevelik hader, saj zavzame skoraj pol strani. :D

simnov ::

Zakaj mi windows mobile device center ne prepozna HTC HD7.

Bor H ::

Ker je tisto za Windows Mobile, za Windows Phone pa rabiš Zune

LuGi ::

martincek1 je izjavil:

Nekaj jih je uporabnih, ampak predlagam kakšne popravke pri aplikacijah. Recimo ozadnje pri Sporedi, preden se ne popravi ne DLjam :)


Heh isto je mene zmotilo in sem zaradi tega instaliral MojTV http://www.windowsphone.com/en-US/apps/... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

sale19 ::

VoltageMX je izjavil:

Pri katerem operaterju pa si sale19? Si pri Titanu opazil da bi pri pogovorih imel slab zvok? Ti je kdaj kateri sogovornik dejal, da te slabo sliši? In kako je s signalom pri Titanu? Vredu lovi signal?


Sem pri T2 in ker nimam kakega posebnega paketa uporabljam samo WiFi za prenos podatkov.Zato imam izključen 3g in sem ves čas na Mobitelovem omrežju. Nikoli nisem zaznal kake slabe povezave, slabo slišnost ali kaj podobnega. Imam ga od oktobra in bi verjetno že kaj opazil. Signal (Mobitel) vedno popoln, na Hrvaškem pa tudi brez problema. Edino kar me je pri telefonu motilo je bil zamik zvoka, ko naprimer pritisneš tipko na tipkovnici. Po dveh mesecih pa je Htc dal popravek ki je uredil tudi to pomanjkljivost.

simnov ::

A bo kdaj Microsoft v Zune imel kaj podobnega kot je Applov appstore.

Bor H ::

Maš tukej: http://www.windowsphone.com/en-US/marke...
Baje pa prenavljajo Zune, nimam pa vira, ampak sigurno se bo prej al slej Zune software preoblikoval/zamenjal

subby ::

Bi mi mogoče kdo znal pomagat pri naslednjem problemu? (Optimus 7, Mango)
Ta teden mi je prav čudno začelo nalagat m.youtube. Če grem direkt na youtube al pa kje kliknem youtube link, mi bo začelo stran nalagat znova in znova, okoli 20-30x. Pri tem se v urlju spreminja ?rmd=..... In če hočem seveda potem zapret IE ali aplikacijo, v kateri brskam, moram 30x pospemat tipko za nazaj.
Kakšna ideja, kje tiči problem?

EDIT: Problem rešen. Zadnjič sem nekaj izklapljal piškotke v nastavitvah IE in je to vplivalo na čudno obnašanje youtuba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

wp7apps ::

še malo pa bomo na marketplaceu http://windowsteamblog.com/windows_phon...

Tilen ::

Ali je kakšna možnost, da se nastavi prioritetno WIFI omrežje? Imam namreč problem, ker je najbližje omrežje oz. omrežje z najboljšim signalom nedelujoče vendar mi nikakor ne uspe, da bi se privzeto povezoval na drugo, bolj oddaljeno in s slabšim signalom. Zazna mi cca 12 wifi omrežij in se ob vklopu wifi vedno poveže na najmočnejšega.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Če ga izbrišeš iz seznama known networks ne pomaga?

Tilen ::

Problem je v tem, da je to najmočnejše omrežje odprto. On poskenira omrežja in se hoče povezat...

Edit: Zdaj sem pobrisal še iz known networks in zgleda da bo OK.

Druga težava je tudi v tem, da uporabljam to drugo odprto omrežje za občasno testiranje in se doda v known networks. Se da uporabiti omrežja brez da se dodajo v known networks?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

_Dormage_ ::

Nisem našel načina kako mu preprečit to.
Vem pa, da imajo prioriteto omrezja na seznamu šele potem pa moč signala.
V najslabšem primeru ga umakni vsakič po testiranju..
To se zgodi, ko hočejo sistemi bit preveč pametni, zanemarijo izjeme :)

clix ::

Kaj mislite, imajo wp7 telefoni druge generacije kakšne pomembne prednosti pred 1. generacijo? Trenutno kupujem wp7 telefon, ter nekako kolebam med omnio 7, w, ter lumio 710. Pri tej me moti to, da ima švoh baterijo in je zato v kombinaciji z LCD zaslonom avtonomija dost slaba. Poleg tega pa naj bi bilo predvajanje muzike preko slušalk za en k..

Še najbolj všeč mi je omnia w, samo je tudi najdražja. Pri omnii 7 pa me skrbi predvsem to, kako bo v prihodnje glede posodobitev. Vseeno pa kupiš rabljen telefon niti ne dosti ceneje kot je kaka lumia 710, ki je sicer novejše generacije...

Kaj bi vi vzeli?

_Dormage_ ::

Sprednja kamera in nekaj Hz na procesorju je vsa razlika.

Wisse ::

Zna se zgodit, da 1. generacija ne bo deležna (polne) WP8 posodobitve. Zaenkrat so to bolj ugibanja, ampak možnost obstaja.

_Dormage_ ::

Če smo že pri temu ni potrjeno niti za drugo generacijo.

Wisse ::

To bi bila prevelika blamaža, še posebej sedaj, ko je Nokia v WP igri z vsemi kartami. Kakšna od funkcij vseeno zna manjkat.
Poleg tega so 24 mesečne naročniške pogodbe praksa po vsem svetu in mora zato M$ podpirati stare naprave vsaj toliko časa, če želi ohraniti vsaj kanček kredibilnosti pri kupcih.

Močno upam, da bomo tudi uporabniki 1. generacije deležni posodobitve. Glede na to, da so s Tangom podprli naprave s še slabšimi specifikacijami od 1. generacije, bi pričakoval ali WP8 na vseh ali v skrajnem primeru kak high end / low end branch.

Pustimo se presenetit. Najprej s Tangom...

_Dormage_ ::

Tango? Tango sploh ni update je downdate za high-end naprave.
Razen par stvari ko meni osebno niso koristne kot vido v MMS-ih in SMS confirmation, ki ga imam že 1 leto ni nič novega.
Poskrbi le, da je možno wp7 furat tudi na low end napravah, ki bodo totalno neuporabne saj so jim onemogočli dosti funkcij mango OS-a.
Nižje razredne naprave bodo furale WP7 tak kot je prvi relese.
Brez fast app switching, brez push notification, brez background tasks,.....

Zakaj bi že hotu tango ?

Bor H ::

Ker vsebuje tudi lokalizacije in verjetno kak kupček bugfixov.

pa boljšo podporo za roaming (local roaming, torej Tušmobil na Mobitel recimo, precej pomembno za data) in upravljanje s kontakti na SIMu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bor H ()

RazzorX ::

Če je kdo malo nostalgik in bi rad na WP7 igral igre iz prvega, originalnega GameBoy-a, je malo nazaj na marketplace prišla aplikacija Purple Cherry. Meni odličen emulator GameBoy-a, čakam samo še, da izide GBC emulator. :) ROM-e iger si naložite na skydrive in jih potem v aplikaciji uvozite iz skydrive-a. Enjoy.

simnov ::

RazzorX je izjavil:

Če je kdo malo nostalgik in bi rad na WP7 igral igre iz prvega, originalnega GameBoy-a, je malo nazaj na marketplace prišla aplikacija Purple Cherry. Meni odličen emulator GameBoy-a, čakam samo še, da izide GBC emulator. :) ROM-e iger si naložite na skydrive in jih potem v aplikaciji uvozite iz skydrive-a. Enjoy.

A je zastonj.

Mitja358 ::

Kako se imenuje tisti "drop down" meni (zanima me ime pri razvoju aplikacije), ki ga najdemo recimo med nastavitvami za barvo teme?

RazzorX ::

@x800xt, po legalni poti ne. :)

Cooper ::

Kaže, da bo res kmalu omogočen slovenski Windows Phone Marketplace. Na www.windowsphone.com je od danes dodana možnost izbire Slovenije, tako, da bodo tudi aplikacije verjetno kmalu.

jizzer ::

kaj pravite, si naj nalozim kaki tango rom? Na xda jih je ze kar nekaj me prav zanima podpora za slo jezik (ceprav ni zaj to neki mus) zgolj radovednost :D

Mitja358 ::

The hardcore coders at XDA have not got their mits on the Windows Phone Tango ROM, and are poring over the grisly details. There seem to be a whole bunch of improvements, including app-switching via the Back button even for 256MB RAM handsets.


Where Mango handsets had to be content with the five previously-used apps stored in memory for snappy recall, Tango now caches a full 8 apps for happy and snappy multi-tasking. Microsoft has managed to make memory use more efficient, with the OS using just 122MB of RAM space compared to 153MB currently used by most WP7 Mango devices.

Looks like the Windows Phone environment is coming along nicely, and optimizations like these make the budget-end WP7 smartphones that much more fun to use.


Vir: klik.

Mitja358 ::

Bor H ::

"Some Apollo features will be exclusive to the 3rd-gen devices expected to be released this fall on the MSM8960 platform."

Jst sploh ne dvomim da bomo vsi dobili Apollo, vprašanje sam a se bo MS šel logično zaklepanje funkcij (recimo kak resen multitasking) ali se bojo šli neumnosti ala Apple s Siri in novim iPhonom.

SLO_Matej ::

Find My Phone sedaj, ko je na voljo tudi Slovenia med vsemi državami, deluje, tudi s prikazom telefona na zemljevidu. Preizkusil pozvoniti Omnio 7 ter jo poiskati na zemljevidu - vse deluje odlično.

Mimogrede, dodate si lahko tudi nek poljuben (ja, ni nujno da Hotmail) e-poštni naslov, na katerega potem prejemate obvestila o find my phone in nameščanju aplikacij, s povezavo do le-te.

Sprememba številke oz. nastavitev trenutne za prejemanje obvestil v obliki SMS sporočil še ni na voljo za slovenske številke +386. Prav tako spletni Marketplace z uporabo regije Slovenia še ne deluje in predlaga, da ga obiščeš s telefona.

Mitja358 ::

Potemtakem bi morali zelo kmalu dobiti Tango update. :D

SLO_Matej ::

Nove Nokie Lumie očitno kmalu prihajajo. Pri Si.mobilu že napovedujejo Lumio 800, ki so jo sami sicer malo narobe poimenovali.
 Si.mobil napoveduje Lumio 800

Si.mobil napoveduje Lumio 800


http://www.simobil.si/sl/inside.cp2?cid...

Bolf3nk ::

končno :D upam da nebo predraga

sleby ::

v zacetku aprila pri mobitelu in simobilu. ampak bo po mojem predraga..

martincek1 ::

Pred mesecem so me tu napadali, ko sem rekel da bo cirka 350€ v Orto in Đabest... še vedno vstrajam.

LuGi ::

Jaz sem jo vzel kar @ebay in iskal sem "faulty" kar v večini primerih pomeni da je imei blokiran v UK (povprasas prodajalca in ti bo odgovoril kaj tocno je narobe da ne kupis res pokvarjenega aprata) in sicer za 200E (odklenjen Vodafone model):)) Im cheap i know :D

Trophy 7 naprodaj =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

servo ::

Verjetno bo res tu nekje cena - če primerjamo z N9...

Bolf3nk ::

pol pa bomo vzeli 710 verzijo

Mitja358 ::

Ko je grda. :D
««
23 / 57
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Omnia 7 (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1347269438 (174199) clix
»

Nokia Lumia 800 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
32682084 (48504) Ciklamen
»

Kateri telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
499523 (8222) SLO_Matej
»

Nova anketa: katere znamke je vaš mobilni telefon? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ankete
15028527 (22690) leiito
»

Android vs Windows Phone vs Symbian (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9421070 (18425) Tilen

Več podobnih tem