» »

Potovanje v ZDA

Potovanje v ZDA

«
1
2 3

Kleemen ::

Konec meseca potujem (turistično) v ZDA (Miami) in zanima me na kaj moram biti še posebej pozoren, kaj vzeti s seboj, itd. Glavne stvari že vem, ampak nikoli ne veš mogoče sem še kaj pozabil. :)
  • spremenil: Mavrik ()

Zheegec ::

Obvezno vzemi turistično zdravstveno zavarovanje. Že samo vožnja z rešilcem zna biti 5k€.

Pa seveda pazi, da te kdo ne ustreli :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kleemen ::

Zavarovanje sem vzel za tujino pri Vzajemni najboljše možno (do 1 miljon kritja) tako da to imam urejeno, je pa ena najbolj pomembnih stvari ja, Amerika je draga če nisi zavarovan. Haha bom pazil. :D

#000000 ::

Itak na vsakih 100 turistov na Floridi, je vsaj 30 ustreljeno, nastreljeno, zaklano ipd.

MisterM ::

Zame je že od prvega obiska čez lužo obvezna oprema Labello. Imajo zelo suh zrak in hitro razpokajo ustnice.

pershi ::

Glej, da boš uredil vizo/esto, drugače, boš že na meji obrnil :)

#000000 ::

MisterM je izjavil:

Zame je že od prvega obiska čez lužo obvezna oprema Labello. Imajo zelo suh zrak in hitro razpokajo ustnice.



Odvisno kam in kdaj si šel, Miami suh ni, vlage da crkneš, komaji ti požrejo rit dobesedno :)

Aja kokrat si bil ranjen na takem potovanju po USA ? Mislm da vidm za statistiko.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: martincek1 ()

Kleemen ::

Eh ne pretiravat, ni tok hudo glede kriminala. Res pa da s Slovenijo ni za primerjat, saj smo top10 na svetu glede varnosti. Odvisno pa je tudi kje se giblješ, če boš šel v kako zakotno ulico itak da bodo lahko hitro problemi. Vizo smo že uredili, pa za Kanado tudi, glede na to da imamo enodnevni postanek tudi tam, je isto potrebna viza.

#000000 ::

Kleemen je izjavil:

Eh ne pretiravat, ni tok hudo glede kriminala. Res pa da s Slovenijo ni za primerjat, saj smo top10 na svetu glede varnosti. Odvisno pa je tudi kje se giblješ, če boš šel v kako zakotno ulico itak da bodo lahko hitro problemi. Vizo smo že uredili, pa za Kanado tudi, glede na to da imamo enodnevni postanek tudi tam, je isto potrebna viza.


Sej jest ne pretiravam, drugi to počnejo oz en je omenu da paz da te koknejo.

Kleemen ::

Pa ne sred Miamija, sej nismo v Siriji haha.

#000000 ::

Jne hodi samo v dele mesta ki se začnejo z little ali liberty city, pa boš prišel brez ropa skozi.

borut_p ::

Naj rajs kdo kaksno lastno izkusnjo in ne filmske komentarje. 10let nazaj - 2meseca v zda - nobenega problema pa smo lutali po vseh koncih mest.
Seveda pa ne gre izzivati srece. Ti v hotelu/motelu zanjo povedat kje/kdaj ne bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

l0wc4 ::

V zadnjih 15 letih sem v ZDA po 2 do 3x na leto. Mesta so navadno, L.A., Orlando, Las Vegas, San Diego, Chicago, San Francisco in Washington. Slabe izkušnje nimam nobene. Vedno rentam avto, imam CORIS celo letno zavarovanje. Kot je en pisal, vzami labelo, pride hudičevo prav. Uredi si paket pri mobilnem operaterju, ki ima prenos podatov tudi v USA. Pripravi se na zamude pri letih v USA. Florida je zdaj vroča, boš švical. :D Drugače pa na izi. USA so čudovite za obisk.

pershi ::

Jap, moje izkušnje so podobne kot je napisal l0wc4, sicer sem bil v celinski ZDA le v NY z okolico. Ljudje so večinoma zelo prijazni in če ravno ne iščeš težav jih verjetno tudi ne boš imel.
Edina zanimiva izkušnja na temo "varnosti" se mi je zgodila v Portoriku, kjer me je prijazna gospa v McDonaldsu opozorila, da mogoče ni pametno, hodit okrog z ipadom, ker je to zaželena roba (sem šel s sosednje bencinske na free wifi v McD :).
Aja no v bistvu je še ena posebnost, ki jo boš videl, če boš rental avto. Na veliko bencinskih je treba najprej plačat bencin, trgovec je pa za debelimi rešetkami in neprebojnim steklom...najbrž slabe izkušnje :).
Aja drugače je bil pa Portoriko pred leti zelo fina destinacija. V primerjavi s celinsko Ameriko dokaj poceni pa še celo leto je toplo, je pa baje zdaj kar slabše odkar jih je skrtačil orkan.
Še boljši so pa deviški otoki - ti so en tak Disneyland za odrasle, s precej ruma na vsakem koraku :). Slabost so visoke cene.
lp,p

p.s. a kdo ve katera je best deal sim kartica v ZDA, ki bi jo uporabljal kak teden predvsem za data access + kakšen kratek klic v EU. V bistvu me isto zanima še za Egipt in Šri Lanko...

MisterM ::

#000000 je izjavil:


Aja kokrat si bil ranjen na takem potovanju po USA ? Mislm da vidm za statistiko.


Čez lužo sem poletel osemkrat, prvič koncem '05, nazadnje pa junija letos. Obiskal sem Vancouver, Toronto, Montreal, Seattle, Portland, Las Vegas, New York ter Atlantic City. Mehke in privlačne ustnice palijo tudi na Američankah.

pershi ::

Focus on the right thing, denar pa gate lahko pustiš doma, sam da maš labello ;)

Meridian ::

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Kleemen ::

Odlično, hvala za vse informacije. Gremo na pa najprej par dni v Miami, potem križarjenje po Bahamih 3 dni in potem še par dni Miami, za nazaj pa enodnevni postanek v Torontu.

pershi ::

@Gogo
Hvala za info. Na hitro niti ne izgledajo posebej ugodne njihove ponudbe, bomo že nekako preživeli tisti teden, če ne drugače pa na wifi. :)
lp, p

hammock ::

Kleemen je izjavil:

Pa ne sred Miamija, sej nismo v Siriji haha.

Za Miami ne vem, napacni deli Chicaga ali pa Oaklanda pa ti iz iskusenj povem da zgledajo slabse kot Sirija. Tudi moznost da te likvidirajo za tistih $20 v tvojem zepu je dobra, brez heca.

Kot je nekdo omenil, vecina ameriskih velemest ima slabe predele. Ko prides v hotel, najboljse da na recepciji vprasas kam ni za hodit. Ce se izognes tem krajem, te nima kaj skrbet.

jero_no1 ::

Pred potovanjem ne glej Animal Planet :)

Kleemen ::

Koliko dolarjev priporočate razmenjat za 9 dni? 500? Nekaj bi seveda imel še na kartici, če to ne bi bilo dovolj. :)

jernejl ::

Odvisno kaj vse nameravaš s tem plačevati. Za hotele, avto, gorivo, prehrano, vstopnine, nakupovanje... to zagotovo ne bo dovolj.
Če boš pretežno plačeval s kartico, potem kaj veliko gotovine ne rabiš, nekaj je pa vseeno praktično imeti.
Pozanimaj se pri svoji banki, če imaš omogočeno plačevanje s kartico v ZDA, da ne boš potem imel težav.

St235 ::

Primarno bos uporabljal kartico, gotovina je za placevanje hotdogov na stantih.

Glede zneska je odvisno kaj imas ze placano. Ce imas poln penzion in ne mialis nic kupit potem bos s 500 prisel brez tezav cez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

Kleemen je izjavil:

Koliko dolarjev priporočate razmenjat za 9 dni? 500? Nekaj bi seveda imel še na kartici, če to ne bi bilo dovolj. :)

Ne se hecat.

500 ni nič... Pa ne nosi gotovine, ker je marsikje sploh ne vzamejo.

A je še tako, da ti lahko preverijo finance na meji in te celo zavrnejo, če nimaš dovolj?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

St235 ::

Lahko, kakor tudi lahko preverijo tvoj fb/instagram... ali pa te zavrnejo ker cariniku zena ni dala. Samo praviloma tega ne delajo.

Invictus ::

Glede na to, da tja potujete več kot jaz, slišiš pa marsikaj, je že za preverit ;).

Kako je pa z vpisovanjem hotela/motela za bivanje? Še vedno pogoj da te spustijo v državo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MisterM ::

Pogoj (za nas in še 37 drugih držav) je odobrena ESTA (Electronic System for Travel Authorization) @ Wikipedia, pri kateri moraš vnesti tudi "U.S. Point of Contact Information". ESTA velja 2 leti od odobritve in stane 14 dolarjev na osebo.

Kleemen ::

Več ali manj mislim plačevati z gotovino, bom pa imel tudi Viso s seboj ja. Plačevati mislim predvsem hrano + kakšno malenkost zraven. Avta ne mislimo najet, bomo uporabljali verjetno kar podzemno ali buse. 500 ni dovolj za 9 dni? Kakšne so potem cene dol za osnovno življenje? :D

ESTO smo zrihtali ja. Še za Kanado moramo, ker imamo 24 urni postanek v Torontu.

St235 ::

Ce bos jedel sam po mcdonaldsih, pol bo okol $10-12 na osebo na obrok, ce gres v normalno restavracijo bos hitro na $50. 9 dni s $500 dolarji je izvedljivo ce bos kupoval kruh in si delal sendvice.

Upostevaj da je vecja verjetnost, da ne bo mozno placat z gotovino, kot z kartico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mojca ::

Ne pozabi na banki eksplicitno povedati, da potuješ, da bo kartica dopuščala nakupe v ZDA.
Jaz sem imela v ZDA kar nekaj problemov z VISO. S seboj sem imela tri kartice in skoraj vedno je šlo vsaj z (vedno drugima) dvema kaj narobe. Enkrat je imela banka občutek, da trgovec ne implementira dovolj visokih varnostnih standardov in je blokirala transakcijo, drugič trgovec ni jemal debetnih ali predplačniških kartic, tretjič avtomat ni sprejel kartice, četrtič je jemalo iz napačnega limita, nakar je po dveh poskusih blokiralo kartico in do drugega dne na bankomatu nisem več mogla dvigniti denarja ... Ampak stotaka tudi ne vzamejo nikjer, razen na banki.

Če si s 500 USD nameraval poleg hrane plačati tudi prenočišče, boš za ta denar spal kvečjemu pod mostom :D, pa še za hrano in osnovne stvari bo zelo na tesno.
Že ena ušiva SIM kartica stane 50 USD.

MadMen ::

Najboljše da greš potem kar v San Francisco, ne boš pretirani izstopal če boš spal na kakšni klopci :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ADIJOOO1 ()

jakan123 ::

500 za 9 dni? mene skrbi če bom mel 1500 dovolj za 10 dni. Pa imam hotel in avto že plačan :D

carlosk1966 ::

jakan123 je izjavil:

500 za 9 dni? mene skrbi če bom mel 1500 dovolj za 10 dni. Pa imam hotel in avto že plačan :D

To bo bolj realno. V Miaimiu stane malo pivo hitro tudi 10 do 15 $.
Da pa kje ne bi vzeli gotovine pa še nisem doživel.

WaterBoy ::

Bolje met več zraven kot 500. Ko sem bil lani jaz tam sem imel 3 kartice. Standardno našo maestro, viso elektron in diners. Pa še to sem mogu večkar z denarju plačat ker nobena kartica ni zagrabla, ker so se tak odločle. Potem pa je ansledni dan vse delalo :)

Pa ne pozabi. V US of A so cene brez davka, Da ne bo potem presenečenje na blagajni, ko si boš ti eno ceno zračunal, da boš plačal, potem pa je več :D

In ja amerika je draga. Drugače pa greš tja na dopuse, ne pa da boš škrtaru z dnarju :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WaterBoy ()

AndrejO ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da tja potujete več kot jaz, slišiš pa marsikaj, je že za preverit ;).

Kako je pa z vpisovanjem hotela/motela za bivanje? Še vedno pogoj da te spustijo v državo?

Že nekaj let sem reden obiskovalec in vprašanja gredo običajno tako:
#1: Službeno ali privatno.
#2: Koliko časa načrtujete ostati?

Za privatno:
#3: Kaj si načrtujete ogledati?
#4: Kje boste odsedeli? (Where will you stay)

Za službeno:
#3: Kaj boste delali?
#4: Za koga delate/kaj je vaš poklic?

Potem se pa zaključi z "enjoy your stay".

Moje ugibanje je, da gre večina "pogovora" v smer, da če ima nekdo kaj za skrivati, se bo začel kaj zapletati. Glede na to, da se mi kaj takšnega še ni zgodilo, ne vem kako bi šla zgodba naprej v kakšni drugi smeri.

Kar se tiče naslova hotela, obrazec je že najmanj 7 let enak ("Between March 23, 1933 and May 8, 1945 did you work for or associate in any way with the Nazi government of Germany, ...") in še vedno je potrebno vpisati nekaj za naslov. Praviloma vpišeš prvi naslov, kjer boš prespal, za naprej pa ni več nihče ničesar spraševal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Djuro ::

Pravkar bil z družino na roadtripu NY - Providence - Ithaca - Niagara - Lansing - Pittsburg - Washington - NY / 15 dni
Ljudje, sploh podeželje izjemno prijazni.
Cene zasoljene, narava čudovita. Mesta pa kakor katero.
Cena (za vse stroške, vključujoč nove passporte, mednarodne vozniške, ...): okoli 7100 za štiri ljudi, spali po apartmajih rbnb, razen NY kjer smo bili v hotelu v centru Manhattna, šli gledat kite, jedli različno.
Lastna režija.
ZDA pač ni poceni destinacija.

nsa_ag3nt ::

Vprašanje če te bodo s 500 usd za 9 dni sploh spustili noter.
ZDA po cenah ni Bangladeš.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

mtosev ::

jaz bi priporočal vsaj 800usd. jaz bil pred 10leti na roadtrip. cali, arizona nevada in utah
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kleemen ::

Uh, uh.. :) Kaj pa Bahami? Zrihtano imamo tudi tri dnevno križarjenje po otokih, tam so cene verjetno še višje kot Miami? ;)

Superboyy ::

Kleemen je izjavil:

Koliko dolarjev priporočate razmenjat za 9 dni? 500? Nekaj bi seveda imel še na kartici, če to ne bi bilo dovolj. :)


Nič ne rabiš menjat, nismo več v 90ih.

Ko pristaneš v USA greš najprej na letališču na bankomat in dvigneš kakih 100-200 dolarjev, potem pa plačuješ s kartico (čeprav meni je tudi čar potovanja hendlanje njihovega keša).

Pa limit na kreditni si povečaj na ene 1500 - ti dostikrat bremenijo za kakšno avkcijo, ki ti jo po koncu sprostijo.

Zgodovina sprememb…

Vitamin-B ::

Kleemen je izjavil:

Konec meseca potujem v ZDA in zanima me na kaj moram biti še posebej pozoren

Predvsem na to, da ocitis svoje elektronske naprave travniske robe, saj ima le-ta v ZDA priblizno taksen status kot vrecka heroina na vzhodu.
Res je, da je zelo zelo malo verjetno, da te preverijo, a se lahko znajdes v hudih tezavah.

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

$500 za 10 dni imam jaz ponavadi ravno dovolj za napitnine in kakšen hot-dog (ostalo gre na kartico).
Tako da, bo dovolj, če že zdaj računaš da bo to samo drobiž za sproti :)

Kleemen ::

Kar sem jaz slišal ni tako drago, če ješ v Mcdonaldsih in podobnih restavracijah. Pica v navadni restavraciji 9$ in podobno. Tako da ne vem kje bi lahko zapravil več kot 50$ na dan. :)

Invictus ::

Ko vedno se najbrž da znajti.

Tako kot po Evropi...

Za London so vedno govorili da se pod 50 funtov ne da najesti. Pa imaš za 10 funtov čisto kvalitetno večerjo s pirom...

Mal je treba pobrskati vnaprej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mtosev ::

jej v subwayu. so kr poceni. če hočeš kaj prišparati lahko probaš napisati food promotions/coupons + lokacijo mesta kje se nahajaš v google, če najde kj
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mavrik ::

Al pa pejt na konkretno ameriško izkušnjo z dobrim stakeom, live muziko in proper postrežbo. 25-40$ razkirati za odlično izkušnjo pa tudi ni nevemkaj ko greš na taka potovanja. Subway imaš v Ljubljani.
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Invictus je izjavil:

Ko vedno se najbrž da znajti.

Tako kot po Evropi...

Za London so vedno govorili da se pod 50 funtov ne da najesti. Pa imaš za 10 funtov čisto kvalitetno večerjo s pirom...

Mal je treba pobrskati vnaprej...

Ja mcdonalds najdes povsod. Sam temu rec kvalitetna vecerja...

MisterM ::

Cene za hrano so tudi višje v restavracijah, kjer strežejo alkohol. Enak burger (s krompirčkom) bo recimo 18 dolarjev v dinerju, kjer strežejo alko in 9 dolarjev, kjer ga ne. Nekateri imajo politiko BYOB (bring your own beer), kjer si moraš pivo pač prinesti s seboj.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je prenosnik ročna prtljaga? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5319187 (7398) iceman3
»

Potovanje v London januarja

Oddelek: Loža
359609 (8707) Phantomeye
»

Potovanje v New York ali San Francisco? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10336296 (32983) Miha_T
»

Potovanje v ZDA

Oddelek: Loža
4710230 (8641) fosil
»

Prtljaga na letalu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6017695 (16222) 2x'=2

Več podobnih tem